Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 2 דקות, korola כתב:

הוא יורד בגלל שהגענו לחסינות עדר מסויימת.

הוא יורד בעיקר בגלל הבוסטר.

לפני 3 דקות, korola כתב:

ואת ההשלמה של החצי מיליון האחרים, זה מכסה שהגל יצטרך לכסות. 

אתה פאטליסט? מאמין בגורל מוכתב מראש? מכסה שהגל צריך לכסות?

לפני 5 דקות, korola כתב:

ופסיכולוגית זה חייב להיות ככה, כי תתאר לעצמך מצב שבינואר מישהו מגיע מהעתיד, מספר את מה שיקרה,
ואז כל ה- 4 מיליון מחוסני מנה שלישית מקבלים את המנה הרביעית , וכל המיליון ילדים מקבלים את מנת הילדים שהזמינו להם.

ואז הגל החמישי בכלל מדלג עלינו,  מה יגידו ?   שסתם חיסנו מיליון ילדים ? שהגל בכלל לא קרה?

מה?

• מצחיק 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, פינדר כתב:

הוא יורד בעיקר בגלל הבוסטר.

בדיוק, הוא יורד בגלל שעברנו סף בחיסוניות, הסף מגיע גם מהבוסטר וגם מהטמבלים שמתחסנים טבעי.

לפני 13 דקות, פינדר כתב:

אתה פאטליסט? מאמין בגורל מוכתב מראש? מכסה שהגל צריך לכסות?

ברור ? לא?  אתה באמת מאמין שמישהו יכול לשנות משהו ? 
אני רק יכול לדמיין 2 תאים קטנים אצלי ברגל שמתווכחים בניהם שחייבים לשנות משהו, ככה אי אפשר להמשיך.

הם רק לא מסוגלים לדמיין את כל גוף האדם ואת סביבת המחייה שלו. 

רוצה עוד אחד..
מלכת נמלים אחת סיימה את מעוף הכלולות שלה (באפריל שנה שעברה) , נחתה על איזור חולי ופורה והקימה את הקו.

עכשיו הנמלים אוגרות מלא מזון לחורף שמתקרב... הם רק פספסו שהקן שלהם נמצא בתוואי של נחל אכזב, ובגשם הראשון הם נכנסים מתחת למים. 

לפני 13 דקות, פינדר כתב:

מה?

למה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 39 דקות, פינדר כתב:

אתה פאטליסט?

לפני 19 דקות, korola כתב:

ברור ? לא?  אתה באמת מאמין שמישהו יכול לשנות משהו ? 

או! התקדמנו פה, תיכף יהיה מעניין.

יש גם תירגומים לאנשים אחרים (😉) או...?

• מצחיק 2
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, korola כתב:

נכון, אבל זה לא ממש יעזור, הדלתא ימצא את החצי מיליון  שנזהרו הכי פחות, אם כולם יזהרו יותר אז בסה"כ הרף יעלה,

המספר נקבע מראש לפי גודל האוכלוסייה ולפי מקדם ההדבקה של המוטציה. 

לא בהכרח, נניח תיאורטית שכולם היו נסגרים בבית לחודשיים.

לא משנה גודל האוכלוסיה ולא מקדם ההדבקה, מה שהצליח להדביק בתוך הבית - הדביק, וזהו.

הדלתא ימצא את החצי מיליון בתנאי שהולכים על מודל הכלה (ובמידה נמוכה יותר אם הולכים על מודל דיכוי - Suppression)

לפני שעה, korola כתב:

אבל באוקטובר שלחת אותה?  אז בסה"כ הקטנת את הסיכון , אבל לא ביטלת אותו לגמרי.

הקטנתי את הסיכון בערך פי 100, ראיתי במערכת החינוך בראש העין כמה כיתות (של גנים) נכנסו לבידודים, על ימין ועל שמאל.

ראיתי גם את כמות החולים החדשים כל יום בראש העין וכו'.

אין מה להשוות בין ספטמבר לאוקטובר.

חוצמזה היה קריטי גם שלא תיכנס לבידוד בספטמבר כי בספטמבר היה תאריך הלידה המשוער (וגם בפועל).

לפני שעה, korola כתב:

אתה מתכוון לממשלה , נכון?  
קצת הגבלות והיינו יכולים למשוך את הגל הזה עד לחיסונים, אבל הכללה חשובה יותר מלהציל 1500 אנשים או 2-10 ילדים.
אז אותו היגיון עובד גם על ההורים, עדיף להמשיך לעבוד ולקחת את הסיכון. 

גם וגם, גם הממשלה מטומטמת כי במקום ללכת על הכלה יכלו ללכת כעצת המומחים על דיכוי, הגבלות רכות והקטנת התחלואה (כנראה משמעותית). בלי סגר, אבל בלי אווירת סוף קורס. אבל הממשלה העקומה הזאת לא מסוגלת להחליט כלום חוץ מאשר לעשות הפוך מהממשלה הקודמת.

אבל גם היא מטומטמת, כי את אותו תו ירוק וחסינות לילדה, הייתה משיגה עוד חודש עם חיסון, במקום עם מחלה.

גם דיברו על זה כל כך הרבה שפייזר כבר סיימו את המחקר ועורכים אותו להגשה ל-FDA.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא חושב שבסופו של דבר הגל הרביעי נוהל בצורה סבירה לגמרי. עזבו פוליטיקה. זה נראה לי הכי שגרה רגילה שאפשר לקבל יחד עם הקורונה וסך הכל המצב בסדר, לא?

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהזווית ראייה שלי ממש לא.

לדעתי את ספטמבר עם ה-13 ימי לימוד שלו - היו צריכים לסגור את מערכת החינוך או לעבור ללמידה מרחוק.

היה חודש מיותר לחלוטין שהכניס מאות אלפי תלמידים ובני משפחה להדבקה ובידודים.

והכי טוב בכל הסיפור? שזה רק הצד של העלות, התועלת הייתה כמעט 0. אז עלות לתועלת הייתה ברמה מחרידה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רצו להראות להורים שהנה יש ממשלה חדשה שהפעם לא "תתקע" את ההורים עם הילדים שלהם בבית, גם אם מבחינה פדגוגית החודש הזה מיותר, וגם אם מבחינת מצב התחלואה זה היה בשמיים, ועשרות אלפי תלמידים מבודדים.

אז מה יצא? התלמידים מבודדים וההורים מבודדים איתם בבית. לא "תקועים".

מבחינת הכלכלה היה עדיף אם היו מעודדים מי שיכול לעבוד מהבית בחודש הזה.

מבחינת מוקדי בילוי וכו' אין לי פרספקטיבה על זה ולכן לא גיבשתי דעה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, יבגניפ כתב:

אני דווקא חושב שבסופו של דבר הגל הרביעי נוהל בצורה סבירה לגמרי. עזבו פוליטיקה. זה נראה לי הכי שגרה רגילה שאפשר לקבל יחד עם הקורונה וסך הכל המצב בסדר, לא?

רק להזכיר שהיו 1400 מתים בתקופה הזו.

ועוד כמה אלפים ש"רק" היו במצב קשה וחלקם ישארו עם פגיעות לא קלות.

האם זה סביר?

התשובה סובייקטיבית לחלוטין.

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק רוצה פילוח של ה-1400 מתים האלה, כמה מהם בגילאי חיסון ולא מחוסנים, כמה מהם לא בגילאי חיסון, וכמה מהם בלי בוסטר ומתו אחרי שהתחילו לתת את הבוסטר?

כי לאחד את כל אלה ביחד זה חרטא בלבן, את הלא מחוסנים לא היה ניתן להציל, גם במחיר פגיעה בכלכלה.

את אלה שלא בגילאי חיסון היה כנראה ניתן להציל, לפחות את רובם - אם לא היו מתעקשים על לימודים פרונטליים בספטמבר.

אלה שבחרו לא לקבל בוסטר - אחרי שהתחילו לתת בוסטר (וגם זה באיחור ניכר) - גם לא היה ניתן להציל.

ולכן לדעתי צריך לפלח את זה, ולדבר על הצעירים שחטפו (ולא בהכרח מתו, וכמובן כולל אלו שמתו), ולדבר על המחוסנים שלא הספיקו לקבל בוסטר, או חסרי המזל שקיבלו אבל לא עבד עליהם.

• רעיון טוב! 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, פינדר כתב:

רק להזכיר שהיו 1400 מתים בתקופה הזו.

ועוד כמה אלפים ש"רק" היו במצב קשה וחלקם ישארו עם פגיעות לא קלות.

האם זה סביר?

התשובה סובייקטיבית לחלוטין.

מודה שלא עקבתי אחרי הסטטיסטיקה, אבל הכותרות שאני רואה מדברות על כך שרוב החולים קשה הם כאלו שלא התחסנו בכלל.

האם 1400 מתים זה סביר? לא יודע, אני לא יודע איך אפשר לכמת כמות "סבירה" של מתים במגפה עולמית. אבל אני כן יודע שהאלטרנטיבה של סגרים מייצרת לא פחות נזק, וכנראה הרבה יותר בעולם שיש בו חיסונים ויכולת טיפול סבירה יותר ממה שהיתה לפני שנה.

אולי מכיוון אחר: מה אתה היית עושה שונה?

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני רק רוצה פילוח של ה-1400 מתים האלה, כמה מהם בגילאי חיסון ולא מחוסנים, כמה מהם לא בגילאי חיסון, וכמה מהם בלי בוסטר ומתו אחרי שהתחילו לתת את הבוסטר?

צריך לחפש.

למיטב זכרוני מתו לא מעט מחוסנים פעמיים, והם היו רוב המתים, עד לנקודה שהתחילו לתת בוסטר ורק אז אחוז המחוסנים המתים ירד דרסטית.

לפני 16 דקות, יבגניפ כתב:

מה אתה היית עושה שונה?

לא הייתי חוגג ומכריז על ביטול התו הירוק וביטול כל ההגבלות, כמו שעשו ביציאה מהגל השלישי.

הייתי מתחיל עם החיסון השלישי מוקדם יותר, אם כי צריך להגיד שגם כשכבר התחילו לתת את השלישי, לא היתה התוויה כזו בעולם. אז זו חוכמה בדיעבד.

ואם אנחנו לא רוצים גל רביעי מהר מהצפוי, הייתי משאיר לימודים בקפסולות (אם לא בזום), עוד חודש, עד שיהיה מאושר לחסן ילדים מגיל 5.

עריכה אחרונה על ידי פינדר

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

חוצמזה היה קריטי גם שלא תיכנס לבידוד בספטמבר כי בספטמבר היה תאריך הלידה המשוער (וגם בפועל).

קימפלת עוד צאצא?

מזל טוב!

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

לא בהכרח, נניח תיאורטית שכולם היו נסגרים בבית לחודשיים.

לא משנה גודל האוכלוסיה ולא מקדם ההדבקה, מה שהצליח להדביק בתוך הבית - הדביק, וזהו.

חצי נכון , אם היו סוגרים את כולם בבית ותוך כדי מצליחים לשכנע 4 או 5 מיליון מתחסנים לקבל את הבוסטר + עוד חצי מיליון לא מחוסנים, אז כן אחרי חודשיים היה אפשר לפתוח את כל המשק בלי התפרצות.
אבל אם היו סוגרים את כולם בבית לחודשיים , אז לא היו לך אפילו 3 מיליון בוסטרים ולא היו לך חצי מיליון מתחסנים טבעיים,
את הדלתא לא היית מצליח להכחיד לגמרי , היא הייתה נכנסת ומגיעה שוב גם אחרי חודשיים.

וכל מה שהיית מקבל זה סתם חודשיים של בזבוז זמן וחזרה לנקודת האפס. 
וגם אם היינו מגיעים לאישור ה FDA לחיסונים מגיל 5 , גם אז היו סקפטים ולא היו רצים להתחסן. 

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

הדלתא ימצא את החצי מיליון בתנאי שהולכים על מודל הכלה (ובמידה נמוכה יותר אם הולכים על מודל דיכוי - Suppression)

טוב, אז 400,000 במודל אחר. 

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

הקטנתי את הסיכון בערך פי 100, ראיתי במערכת החינוך בראש העין כמה כיתות (של גנים) נכנסו לבידודים, על ימין ועל שמאל.

ראיתי גם את כמות החולים החדשים כל יום בראש העין וכו'.

אין מה להשוות בין ספטמבר לאוקטובר.

אם כל ראש העין לא הייתה שולחת למערת החינוך בספטמבר, אז באוקטובר הייתה התפרצות,
אתה פשוט נעלת את נעלי הריצה שלך והשארת את כל השכנים עם נעלי הליכה כבדים 

למזלך הם לא רצו מהר כמוך ועכשיו הנמר והלביאה שבעים, אז הילדה שלך יכולה ללכת רגועה לבית הספר.

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

מזל טוב,  מתקדמים לשישייה? 

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

גם וגם, גם הממשלה מטומטמת כי במקום ללכת על הכלה יכלו ללכת כעצת המומחים על דיכוי, הגבלות רכות והקטנת התחלואה (כנראה משמעותית). בלי סגר, אבל בלי אווירת סוף קורס. אבל הממשלה העקומה הזאת לא מסוגלת להחליט כלום חוץ מאשר לעשות הפוך מהממשלה הקודמת.

אבל גם היא מטומטמת, כי את אותו תו ירוק וחסינות לילדה, הייתה משיגה עוד חודש עם חיסון, במקום עם מחלה.

גם דיברו על זה כל כך הרבה שפייזר כבר סיימו את המחקר ועורכים אותו להגשה ל-FDA.

בגדול,  אני דווקא אהבתי את הפתיחה של הכל כולל הכל ולתת איש איש לנפשו. 
ככה בגל החמישי יהיו הרבה יותר מחוסנים טבעי פה, והגל החמישי יהיה אחרת.

כמובן שאי אפשר באמת לדעת, כי כל מוטציה והפרמטרים שלה. 

זה היה צל"ש או טר"ש, התקשורת בקלות הייתה יכולה להפוך את המצב לטר"ש, 
אבל הם בחרו לתת לממשלה את הצל"ש. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...