Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 35 דקות, פינדר כתב:

צריך לחפש.

למיטב זכרוני מתו לא מעט מחוסנים פעמיים, והם היו רוב המתים, עד לנקודה שהתחילו לתת בוסטר ורק אז אחוז המחוסנים המתים ירד דרסטית.

זו הסיבה שהעלו כבר אז את ההשערה שזו ירידה בחיסוניות ורצו בוסטר.

לפני 36 דקות, פינדר כתב:

לא הייתי חוגג ומכריז על ביטול התו הירוק וביטול כל ההגבלות, כמו שעשו ביציאה מהגל השלישי.

הייתי מתחיל עם החיסון השלישי מוקדם יותר, אם כי צריך להגיד שגם כשכבר התחילו לתת את השלישי, לא היתה התוויה כזו בעולם. אז זו חוכמה בדיעבד.

ואם אנחנו לא רוצים גל רביעי מהר מהצפוי, הייתי משאיר לימודים בקפסולות (אם לא בזום), עוד חודש, עד שיהיה מאושר לחסן ילדים מגיל 5.

מסכים עם הכל.

אבל העולם לא מעניין כי העולם עבר ממוד החזק שורד (קנייה במחיר גבוה מהמחיר הקטלוגי למשל) לחישובי "סוציאליזם חיסוני" - יחסנו בארה"ב בחיסון שלישי כשבאפריקה 90% לא קיבלו מנה ראשונה?) ולכן המשקל שלו בקטע הזה כבר לא קיים בעיניי יותר.

לפני 20 דקות, Potato כתב:

קימפלת עוד צאצא?

מזל טוב!

כן דובר על כך בשרשור אחר פה, תודה רבה.

לפני 15 דקות, korola כתב:

חצי נכון , אם היו סוגרים את כולם בבית ותוך כדי מצליחים לשכנע 4 או 5 מיליון מתחסנים לקבל את הבוסטר + עוד חצי מיליון לא מחוסנים, אז כן אחרי חודשיים היה אפשר לפתוח את כל המשק בלי התפרצות.
אבל אם היו סוגרים את כולם בבית לחודשיים , אז לא היו לך אפילו 3 מיליון בוסטרים ולא היו לך חצי מיליון מתחסנים טבעיים,
את הדלתא לא היית מצליח להכחיד לגמרי , היא הייתה נכנסת ומגיעה שוב גם אחרי חודשיים.

וכל מה שהיית מקבל זה סתם חודשיים של בזבוז זמן וחזרה לנקודת האפס. 
וגם אם היינו מגיעים לאישור ה FDA לחיסונים מגיל 5 , גם אז היו סקפטים ולא היו רצים להתחסן. 

בחודשיים שהרווחת קורים הרבה דברים בעולם.

לפני 20 דקות, korola כתב:

טוב, אז 400,000 במודל אחר. 

או הרבה פחות כי במקום נדבקים זה היה מגיע מבוסטר

לפני 21 דקות, korola כתב:

אם כל ראש העין לא הייתה שולחת למערת החינוך בספטמבר, אז באוקטובר הייתה התפרצות,
אתה פשוט נעלת את נעלי הריצה שלך והשארת את כל השכנים עם נעלי הליכה כבדים 

למזלך הם לא רצו מהר כמוך ועכשיו הנמר והלביאה שבעים, אז הילדה שלך יכולה ללכת רגועה לבית הספר.

לא כי ראש העין לא מנותקת משאר הארץ, בלי התפרצות הרבה פחות סיכוי להידבק, כאילו בסדרי גודל.

לפני 23 דקות, korola כתב:

מזל טוב,  מתקדמים לשישייה? 

תודה רבה, ולא, אני לא רוצה להגיע לשם 🤣

לפני 24 דקות, korola כתב:

בגדול,  אני דווקא אהבתי את הפתיחה של הכל כולל הכל ולתת איש איש לנפשו. 
ככה בגל החמישי יהיו הרבה יותר מחוסנים טבעי פה, והגל החמישי יהיה אחרת.

כמובן שאי אפשר באמת לדעת, כי כל מוטציה והפרמטרים שלה. 

זה היה צל"ש או טר"ש, התקשורת בקלות הייתה יכולה להפוך את המצב לטר"ש, 
אבל הם בחרו לתת לממשלה את הצל"ש. 

התקשורת הפכה לפודל חמוד.

הצל"ש היה על המדף, רק היה חסר הכיתוב על הלוחית.

כמו הפרס נובל לאובמה.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באסטרהזניקה מציגים: חיסון ותרופה לקורונה בזריקה אחת

החברה הבריטית-שוודית שכבר פיתחה חיסון נגד הנגיף, הודיעה על פיתוח תרופת "אבושילד" • הזריקה תשמש גם כחיסון לקורונה עבור מדוכאי חיסון וגם כתרופה עבור חולים במצב קל-בינוני • חולים שקיבלו אותה עד 5 ימים מרגע הופעת התסמינים היו בסיכון נמוך במיוחד למחלה קשה או מוות.

N12 - אסטרהזניקה: חיסון ותרופה לקורונה בזריקה אחת (mako.co.il)

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הכתבה מדובר בחיסון פאסיבי - נוגדנים המסופקים מבחוץ, בניגוד  לחיסון האקטיבי ש"מלמד" את הגוף ליצר נוגדנים נגד הנגיף. למעשה מעין רג'נרון שנשאר בגוף זמן רב.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

בניגוד  לחיסון האקטיבי ש"מלמד" את הגוף ליצר נוגדנים נגד הנגיף.

ואחרי חצי שנה מגלים שהגוף הבריז מהשיעורים ולא למד כלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, sperial כתב:

לפי הכתבה מדובר בחיסון פאסיבי - נוגדנים המסופקים מבחוץ, בניגוד  לחיסון האקטיבי ש"מלמד" את הגוף ליצר נוגדנים נגד הנגיף. למעשה מעין רג'נרון שנשאר בגוף זמן רב.

ופייזר/מודרנה זה פסיבי או אקטיבי?

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני שעה, asix כתב:

ואחרי חצי שנה מגלים שהגוף הבריז מהשיעורים ולא למד כלום.

יכול להיות שזה טעות אבל אני חושב שגם אחרי חצי שנה היכולת של הגוף לייצר נוגדנים במידה ונדבקת טובה יותר מאצל מי שלא התחסן בכלל.

• רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, vadim6385 כתב:

אקטיבי. כמו כמעט כל החיסונים.

זה קיים גם בטטנוס.

החיסון שכולם מקבלים הוא אקטיבי שמלמד את הגוף לייצר נוגדנים.

מי שנפצע ולא חוסן מעולם, יקבל חיסון פסיבי, שהוא נוגדנים שנלקחו מדם של תורמים מחוסנים.

החיסון הפסיבי לא מלמד את מע' החיסון של הגוף כלום. לכן כשהסכנה המיידית חולפת, הפצוע יישלח להתחסן בחיסון הרגיל.

• רעיון טוב! 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@SlowRideנכון. המחוסנים ה"ותיקים" מגיבים חיסונית, אבל התגובה שלהם איטית בהשוואה למחוסנים "טריים". לכן הם מגיעם למצב קשה פחות בלא מחוסנים, אך יותר ממחוסנים מעודכנים.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, vadim6385 כתב:

פייזר ומודרנה זה אקטיבי, ממש מזריקים לגוף חלבונים מסונטזים של הנגיף, כך שהגוף חושב שהוא נחשף לנגיף ומפתח נוגדנים עצמאית נגד הוירוס ותיארטית גם זוכר לעתיד איך לייצר את הנוגדנים האלה. 

בפאסיבי מזריקים רק נוגדנים, הגוף לא לומד כלום.  אבל יש לו נוגדנים לתקופת זמן מסויימת, כמו תינוק לאחר לידה שיש לו בגוף נוגדנים מהאמא. 

אבל אין לו יכולת לייצר נוגדנים לבד ולא תהיה שום יכולת זיכרון 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורולה - למען הדיוק, בחיסוני הmRNA מזריקים לגוף את התבנית שלפיה הגוף בונה את החלבונים, שאליהם מגיבה מערכת החיסון. בחיסון וירוס נשא או וירוס מוחלש קורה תהליך דומה.

מה שאתה מתאר הוא מה שקורה בחיסון של נגיף מומת או חיסונים של חלקיקים אחרים, למשל החיסון לדלקת ריאות שבו מזריקים רב סוכר של דופן החיידק.

אאל"ט החיסונים הסיניים הם מקבוצת הנגיף המומת. לא קיימים חיסוני קורןנה של נגיף מוחלש. יש בהליכי פיתוח חיסונים המבוססים על הזאקת חלבון הספייק.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז הFDA לא מאשר בוסטר של מודרנה.

הוא טוען שהבוסטר של מודרנה אכן מעלה את רמת הנוגדנים אבל לא בצורה משמעותית ביחס ללפני הבוסטר.

הבהרה - לא ברור לי ב-100% אם מי שמקבל בוסטר מודרנה חוסן במודרנה, אבל אם כן (זו ההערכה שלי) אפשר ללמוד מזה כמה דברים.

1. מודרנה ילדים, ילדים טובים, עשו חיסון/מינון טוב מדי.

2. פייזר ממשיכים את המסורת של חברות תרופות - רק כסף מעניין אותם ושימות העולם.

נראה כאילו פייזר הינדסו את החיסון כך שלא יהיה אפקטיבי לטווח ארוך ויצריך בוסטרים, אם זה ע״י מינון ואם זה ע״י תכנון אחר שהוא מעבר לבינתי, הכל לכאורה כמובן.

3. מדינת ישראל הלכה 100% על פייזר. יש פה הגיון מסויים כי אנחנו מדינה קטנה, הוא היה זמין יותר באותה תקופה, אבל ההימור מתגלה כלא משהו. אולי צריך לשנות תקליט בעתיד אם זה אפשרי.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההגיון בישראל היה ברור - לחסן כמה שיותר מהר - ופייזר היה זמין. מדינות שנסמכו על יצרנים אחרים - במיוחד AZ - הסתבכו עם עיכובים של חודשים באספקה.

כיום המדיניות בישראל היא שמי שהתחיל עם פייזר ימשיך עם פייזר, החל מ-1.8.21 מתחסנים חדשים מקבלים מודרנה.

לגבי בוסטרים עתידיים - הערכתי היא שנזקק להם, אצל כל היצרנים. השאלות הן התדירות והעדכונים לזנים חדשים, ואת אלה קשה לחזות.

לגבי תאוריית הקונספירציה שלך - אני בספק אם יש לה בסיס כלשהו, גם פייזר לא יכלו לחזות את הדלתא ואת הדעיכה, ומדיניות של יצירת חיסון פחות יעיל במכוון תתפוצץ עם ירידה במכירות העתידיות.

לגבי בוסטר של מודרנה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 59 דקות, farkash7 כתב:

2. פייזר ממשיכים את המסורת של חברות תרופות - רק כסף מעניין אותם ושימות העולם.

מודרנה הם מלכ"ר?

image.png.2e663b202728475e0f4d1cc84f04e53c.png

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, farkash7 כתב:

הוא טוען שהבוסטר של מודרנה אכן מעלה את רמת הנוגדנים אבל לא בצורה משמעותית ביחס ללפני הבוסטר.

רק מה, פה ה FDA כן מתייחס לכמות הנוגדנים. משהו שניסו לשכנע אותנו פה שהוא לא חשוב...

מעניין.

• מעניין 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...