Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני שעתיים, korola כתב:

על איזה אינטרס אתה מדבר?  

על זה שבעל פנצרייה ימשיך לדחוף צמיגים סינים כי ככה צריך כל שנתיים להחליף?

או בעל מוסך יתקין רפידות סיניות כי הן מחזיקות הכי פחות זמן ?

לא, על האינטרס שלו לשדר עסקים כרגיל כדי שבית החולים ימשיך להציע טיפולים אלקטיביים ותיירות מרפא

ולכן סגר, או מצב חירום מיוחד, או מצב חירום בכלל, לא משרתים את האינטרס הזה

לפני שעתיים, korola כתב:

אז אתה מתכוון שמנכ"ל של בית חולים, ידחוף את הציבור לנקודת עבודה שיש הרבה חולים והכי הרבה פרנסה לבית חולים?

לא, כמו שכתבתי למעלה דווקא מטרה להשתיק ולהכיל כמה שיותר את העלייה בחולים, כדי לשדר עסקים כרגיל.

לפני שעתיים, korola כתב:

הוא לא שונה בהרבה ממנכ"ל פוקס או עזריאלי שרוצים לפתוח את הקניונים והחנויות , זאת הפרנסה שלהם והם דואגים לה. 

כמובן שלא, רק צריך לקחת את זה בחשבון, כי דיפולטית כשאתה מדבר על מנכ"ל בית חולים, אתה לא חושב עליו כעל מנכ"ל של יישות עסקית שמדברת במונחים כספיים, אלא כעל מנכ"ל של יישות רפואית שמדברת במונחים רפואיים.

לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

זוכרים איך בחסות המלך התחילו לספר שמפגינים אחראים לתחלואה, נכנסנו פה לחישובים מתמטים, הסתברויות וחגיגות?

בשבועות האחרונים בערך בכל דיון פוליטי סביב המגפה שנתקלתי בו, הטענה כאילו ההפגנות והמפגינים הם אחראים על העליה בתחלואה הפכו לעובדה מדעית אצל רבים וטובים.

ובכן, המדינה הודתה היום, דרך עורך הדין ששלחה לבגצ, שזה בולשיט, ואין למקבלי ההחלטות מושג.

מי היה מאמין?!

אם כ-ב-ר העלית את הנושא, שכחתי ששמרתי בצד איזה משהו בנושא:

ציטוט

משרד הבריאות מאשר לראשונה כי היו חולים מאומתים בהפגנות נגד ראש הממשלה • הסיבה לנתונים החלקיים: בחקירות האפידמיולוגיות לא שואלים על הפגנות

ציטוט

רק השבוע עדכן משרד הבריאות את ועדת הקורונה של הכנסת כי עד ה-26 באוגוסט לא התגלה אף חולה מאומת שמקור הדבקתו היה השתתפות בהפגנה.

את התשובה כתב מנהל האגף לאפידמיולוגיה במשרד הבריאות, ד"ר אריק האס, במענה לשאלת יו"ר הועדה, חברת הכנסת יפעת שאשא-ביטון.

אך כעת מתברר, מנתונים חלקיים בלבד, כי לפחות 20 חולי קורונה השתתפו במחאות בחודש האחרון, ולפחות 55 נדבקים בנגיף לקחו חלק בהפגנות בשלושת החודשים האחרונים.

ומדוע מדובר בנתון חלקי בלבד? לפי הדיווח של זאב קם עולה כי בטופס החקירה האפידמיולוגי כלל לא מופיעה הקטגוריה של "הפגנה".

כלומר, כאשר החולה נדרש לדווח היכן השתתף, כולל בית כנסת, אירועים משפחתיים וכו', הוא כלל לא נשאל האם השתתף בהפגנה.

סגן שר הבריאות יואב קיש בירר מול הדרג המקצועי, מהם קיבל תשובה חיובית: אכן שהו חולי קורונה במחאות. לדברי סגן השר אי אפשר לדעת אם החולים נדבקו בהפגנה עצמה או אם הדביקו אחרים במהלכה. 

האם זה מתקשר איכשהו לדיון על הפקידות שלוקחת לעצמה חופש לבצע דברים במחשכים? כמה מי שכתב את טופס החקירה האפידימיולוגי צריך להיות מנותק מהמציאות הישראלית כדי שלא תהיה שאלה על הפגנות?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בינתיים ביפן - מדינה שלא מאמינה בפחים ברחובות, דבר היוצר רחובות מאוד נקיים (סחוב את הזבל שלך איתך הביתה או שתקבל קנס עצום) -  מציבים הרבה פחים חכמים בטוקיו.

הפח מופעל עם היד או הרגל (כי קורונה), הוא יודע לדחוס את הזבל שבפנים ובכך מגדיל את תכולתו שלו עצמו ב-80% ויש בתוכו חיישן שמאותת אלקטרונית לחברת האחזקה ברגע שהפח מלא כך שיוכלו לבוא ולרוקן אותו. החיישן גם אוסף נתוני צבירת זבל בכדי לראות באילו מקומות נפח זריקת הזבל הגבוה ביותר וכך ניתן למקם את הפחים במקומות בהם הם דרושים הכי הרבה.

זה פח.

פאקינג פח זבל.

ותראו כמה מחשבה ותכנון מושקעים בו.

בלי שום קשר לפסקה שלעיל, קחו נתון אחר ולא רלוונטי למה שכתבתי:

ישראל מדורגת במקום ה-6 והמפוקפק בעולם במספר מקרי קורונה פר מיליון תושבים עם 32,078 מקרים למיליון תושבים.

יפן עם 707 מקרים למיליון תושבים.

זה הכל במנטליות: של האזרחים, של הממשלה - מנטליות של אחריות, אחריותיות ומחשבה קדימה. 

• אהבתי 3
  • מעניין 2

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, יבגניפ כתב:

זוכרים איך בחסות המלך התחילו לספר שמפגינים אחראים לתחלואה, נכנסנו פה לחישובים מתמטים, הסתברויות וחגיגות?

בשבועות האחרונים בערך בכל דיון פוליטי סביב המגפה שנתקלתי בו, הטענה כאילו ההפגנות והמפגינים הם אחראים על העליה בתחלואה הפכו לעובדה מדעית אצל רבים וטובים.

ובכן, המדינה הודתה היום, דרך עורך הדין ששלחה לבגצ, שזה בולשיט, ואין למקבלי ההחלטות מושג.

מי היה מאמין?!

א. לערכי דין אני לא מאמין, אז קח כל מה שעו"ד אומר ותהפוך ב 180 מעלות (רציתי לכתוב 360 מעלות - אבל הרבה לא היו מבינים).

ב. עם עובדות לא מתווכחים, סגרו כמעט הכל והמספרים לא ירדו, ורק בשבוע האחרון שסגרו את ההפגנות התחלנו לראות שינוי,

אז אל תבלבל אותנו עם סיפורים ... עובדה.. סגירת ההפגנות הביאה לשינוי. 

עד כאן הציניות .. ועכשיו לעובדות. 

- כל הזמן טענו שאין אף נדבק אחד בהפגנות - הדיון פה על הוכחות ומספרים היה שזה לא הגיוני סטיסטית, כי לפי כמות המאובחנים ביום ולפי כמות המפגינים,  זה לא היה הגיוני שלא יתגלו לפחות 30 מאוחבנים חדשים בשבוע שהיו בהפגנה.

- ביחד עם זאת , תמיד טענו פה שהפגנה גדולה ככל שתהיה 15,000 איש.. פעם בשבוע.. גם אם יש בה חולי קורנה וגם אם מתבצעות הדבקות בהפגנה, זה טיפה בים וההשפעה הישירה על ההתחלואה בארץ היא זניחה,  הבעיה של ההפגנות זה הסיקור התקשורתי , 

ה-15,000 ואפילו 30,000 זאת לא הבעיה, הבעיה היא מאות האלפים או המיליוני נסיעות במהלך השבוע שנוסעים כאילו להפגנה, ומבקרים משפחות מערים אחרות בחסות האישור להפגין. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, ניקו פ. כתב:

בלי שום קשר לפסקה שלעיל, קחו נתון אחר ולא רלוונטי למה שכתבתי:

ישראל מדורגת במקום ה-6 והמפוקפק בעולם במספר מקרי קורונה פר מיליון תושבים עם 32,078 מקרים למיליון תושבים.

יפן עם 707 מקרים למיליון תושבים.

זה הכל במנטליות: של האזרחים, של הממשלה - מנטליות של אחריות, אחריותיות ומחשבה קדימה. 

בלי שום קשר לחוסר האחריות של חלקים גדולים כאן באוכלוסיה, כדאי לשים לב שישראל ביצעו 434,000 בדיקות למיליון תושבים בעוד שביפן ביצעו 18,000 בדיקות בלבד למיליון תושבים.

• מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ספק שזה משחק תפקיד. בטוטאל עשינו כמעט 4 מיל' בדיקות והם 2.4. ועדיין, אין מה להשוות את מצב התחלואה שלהם לשלנו. את קצב ההתפשטות ואת זה שאת הרוב הם עושים בלי סגרים. הטענה נותרת בעינה: ההבדלים במנטליות מתגלים כעת ומודגשים לדעתי. 

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישראל ביצעו 434,000 בדיקות ומצאו 32,078 ... שזה 8% חיוביים  

יפן ביצעו  18,000 ומצאו 707 , שזה 3.9%  חיוביים.

אז בתכלס הם עשו פי 2 בדיקות מאיתנו,  אין מה לצפות מהם להגביר את מספר הבדיקות, כי הם פשוט לא מגלים חולים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, ניקו פ. כתב:

אין ספק שזה משחק תפקיד. בטוטאל עשינו כמעט 4 מיל' בדיקות והם 2.4. ועדיין, אין מה להשוות את מצב התחלואה שלהם לשלנו. את קצב ההתפשטות ואת זה שאת הרוב הם עושים בלי סגרים. הטענה נותרת בעינה: ההבדלים במנטליות מתגלים כעת ומודגשים לדעתי. 

לא יכול שלא להסכים.

הקורונה רק מעצימה את מה שקיים פה שנים - חוסר אחריות אישית, אי יכולת לראות מעבר לקצה האף שלך ומגזר ציבורי מיושן ולא מתפקד.

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, David32 כתב:

די ליאור אל תתחיל עם הדיפ סטייט גם פה.

אני שואל שאלה לגיטימית לחלוטין.

למה בשאלון מופיעות שאלות מתי הלכת לסופר, האם הולכת למשרד ממשלתי כזה או אחר, איפה הילדים שלך לומדים ואם יש לך מנקה בבית, אבל לא אם היית בפאקינג הפגנה, כלומר באירוע המוני?

ויותר חמור מזה, האם היעדר ספציפית השאלה הזו מצביע על כוונת מכוון ובהתאם לכך אינטרס של מישהו לא לדעת?

לצורך העניין אגב זה לא חייב להיות דיפ סטייט למרות שכך רמזתי בהודעה הקודמת, אולי ההחלטה היא של שר בכיר או של ראש ממשלה, שבהיעדר מידע יכול לומר מה שבא לו ואי אפשר להוכיח אחרת?

נכון, זה פחות סביר, אבל עדיין אפשרי

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3
  • אהבתי 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן כן תכף מתקשר לביבי יקשיב לו הוא חושב 

צריך להגיד לגמזו שהו עסוק בהישרדות 

https://www.mako.co.il/news-lifestyle/2020_q4/Article-6a03f8a91c12571027.htm?sCh=31750a2610f26110&pId=173113802

כןכן.jpg

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שרון אלרועי פרייס אתמול: המדדים לא מראים יציאה מהסגר

שרון אלרועי פרייס בוועדת הקורונה: אני לא יודעת מה המדדים, חפשו בגוגל.

הציבור לא אשם, לא מבין את ההלקאה העצמית הזאת, הממשלה והצוות המקצועי אשמים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, Potato כתב:

זהו לכץ נמאס להיות שר אוצר? מחפש את דרכו החוצה

מעניין, כי בתקופה כזו שר אוצר יכול לבנות את עצמו לעשורים קדימה (ביבי מישהו?)

לפני 1 דקה, khalil כתב:

שרון אלרועי פרייס אתמול: המדדים לא מראים יציאה מהסגר

שרון אלרועי פרייס בוועדת הקורונה: אני לא יודעת מה המדדים, חפשו בגוגל.

הציבור לא אשם, לא מבין את ההלקאה העצמית הזאת, הממשלה והצוות המקצועי אשמים. 

מישהו התבלבל ואמר לה שהתפקיד שלה זה דוברות?! כי היא מתנהלת כמו דוברת (ומן הסתם לא אחת טובה)

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול זה מאוד טוב שפוליטיקאי מחשב מנדטים, זה אומר שבכל החלטה שלו הוא שוקל אם הציבור יהיה מרוצה מההחלטה או לא.

אבל זו טעות כי לדעתי מישהו עם הבנה טובה בכלכלה, שלוקח את משרד האוצר בתקופת משבר כזו, גם אם יבצע צעדים כואבים יכול להבטיח את מקומו בפסגה לעשרות שנים.

זה בדיוק מה שעשה ביבי בממשלת שרון ומשם הוא בנה את עצמו כמנהיג אחרי שרון.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...