Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני כשעה, Transporter כתב:

אל תדאג ביבי מפעיל קשרים והנחה את האנשים שלו לקדם אותנו בתור אני רגוע

מעניין מה יקרה קודם,

ביבי יביא חיסון לקורונה או אני אמצא כלה 🤔

• מצחיק 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעלי הצימרים מוחים 😅

אחרי שצימרים שנראים כמו חדרים באלנבי לקחו 2500 שקל לשעה כי ידעו שהרבה אנשים מפחדים לטוס ולנסוע לאילת

הם מעזים לבוא בטענות

מאחל להם שישארו סגורים עד שיצטרכו למכור לילה ב 300 שח

פחי זבל

ועד היום לא קבלתי שום חשבונית משום צימר שאמר שאין לו דרך לקבל אשראי

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב אלו שמתלוננים אלו אנשים שעובדים בשחור רוב השנה ולכן השיפוי שהם מקבלים מהמדינה נמוך.

עצמאים שמדווחים אמת מקבלים שיפוי הוגן.

ברור שזה לא מושלם, ברור שעדיף לעבוד, אבל זה הוגן.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה למשל שמעקב חיסון לקורונה מה שיובל אומר הדרך עוד ארוכה

https://www.ynet.co.il/health/article/SkmN2RMwP

גונסון.jpg

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הכל מושלם. 

אבא שלי עצמאי, מבין היטב את הקשיים.

עסק קטן של עצמאי שמקבל 3,000 שקל, כנראה יש סיבה לכך.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, yor2 כתב:

זה למשל שמעקב חיסון לקורונה מה שיובל אומר הדרך עוד ארוכה

https://www.ynet.co.il/health/article/SkmN2RMwP

גונסון.jpg

ואם נכנסים ואשכרה קוראים את הכתבה, מבינים שזה משהו לא חריג. סה"כ עצרו את הניסוי לבחון את המקרה (היחיד מתוך 60 אלף) שפיתח חולי כלשהו (שיכול לא להיות קשור בכלל לחיסון, כמו שקרה עם החיסון של אסטרה, גם זה מוסבר בכתבה).

לעומת זאת,

ציטוט

נכון להיום, מתבצעים לפחות 173 ניסויים בחיסון לקורונה, חלקם בשלב פרה-קליני בו הם נבדקים במעבדה או על בעלי חיים, 25 מהם בשלב הניסויים הראשון, בו נבדקת בטיחות החיסון על כמה עשרות נבדקים. בשלב השני נמצאים 15 חיסונים, ובו נבדק החיסון על אלפי נבדקים. בשלב זה נבדקת גם יעילותו, כלומר יצירת הנוגדנים ותאי T כנגד הנגיף. השלב האחרון הוא השלב השלישי, בו נמצאים כרגע תשעה חיסונים.

9 זה לא האחד ש@hans טען. גם לא ברורה לי המסקנה ש"אנחנו בהתחלה של ההתחלה", בטח לא מהמחקר שהובא, זה ממש לא מה שנכתב שם, סתם סקירה כללית ואבסטרקטית על מצב החיסונים (גילוי נאות: קראתי רק את החלק האחרון על החיסונים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סטטיסטיקה זה בסך הכול אמנות השקר... כל אחד יביא לך מספרים אחרים, במיוחד בעניין כל כך חם ופוליטי.

בקצרה ובלי להיכנס לזה לעומק, יש חיסונים שמדווחים כשלב מתקדם וכיו"ב שמתבססים על שיטה מאוד מסוכנת שאתאר אותה בקצרה והכי לא מדויק שאפשר - הכנסת וירוס חי ***אחר** לגוף עם חלקים מווירוס הקורונה, בתקווה שהגוף יפתח נוגדנים לחלקים המתאימים. זה יותר ניסוי בבני אדם מאשר חיסון נורמלי. לחיסון נורמלי יש כל מיני וריאציות - נגיף עם מוטציה, נגיף מוחלש, חלקי ממברנות של נגיף... שוב, אני לא מדייק! אבל הנקודה היא שאנחנו לא שם.

• אהבתי 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכאן שר הבריאות מבקש שנשמע להוראות של הממשלה 

קודם שהם יפסיקו לנסוע חצי מדינה לפני שמבקשים מהאזרחים 

https://www.mako.co.il/news-lifestyle/2020_q4/Article-2315ebc8a362571027.htm?sCh=31750a2610f26110&pId=173113802

השר בריאות 1.jpg

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, yuvalganim כתב:

חיסון שפעת - יעילות מוטלת בספק כי הוא טוב רק למספר מאוד מצומצם של סוגים, בעוד לשפעת יש סוגים רבים יותר.

לגבי הקוביד, הנגיף מורכב כיוון שהוא לא מתנהג כמו נגיף "רגיל", הוא עובד כמעט בכל מזג אוויר, בכל עונה (ראינו כבר חורף וקיץ), הוא מאוד מדבק.

בנוסף הייחודיות שלו הוא שהוא מאוד מאוד אכזרי לקבוצות סיכון, אצל הקוביד זה צל"ש או טר"ש, או שהוא גומר עליך או שאתה לא מרגיש אותו, אין כמעט אמצע.

גם מטופלים שמגיעים לבתי חולים (אישתי מטפלת בחולים יום יום).

אתה רואה אנשים צעירים, בריאים, לכאורה עומדים על הרגליים...ואז עושים להם צילום ריאות...

וברוב המקרים המצב פשוט מזעזע, אתה מוצא ריאות הרוסות, כאילו אנשים מעשנים כבר 50 שנה, גם אם אדם הוא צעיר ולכאורה מרגיש טוב בהתחלה (כי הגוף חזק) הוא נופל מאוד מהר ומצבו מתדרדר (ומצד שני אלו שמחלימים והנגיף "מדלג" עליהם).

יש לקוביד המון המון מאפיינים ייחודיים רק לו וזה הקושי (אגב גם במציאת חיסון)

אוקיי אז בוא נדייק.

החיסון מאוד יעיל נגד הזנים שהוא מכסה. הוא פשוט לא מכסה תמיד זנים חדשים, אלא את אלו שצופים שיתפשטו.

לפני שעתיים, Gosser1860 כתב:

מצאתי את המאמר הבא רלוונטי: https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1931312820304558

מדברים הרבה על האתגרים בשלב הטרום קליני (בניסויים על בעלי חיים). בגדול המאמר לא סופר חדש (תחילת ספט') וכבר החלו בשלב הבדיקות הבא. אבל כן מתוארים הקשיים שהיו בשלב הטרום קליני ועלולים להופיע גם בהמשך. לדוגמא הקשר לחסינות הומוראלית, חסינות תאית והקשיים בבדיקת החיסון על קופים, מסתבר שהם פחות רגישים לקורונה מבני אדם.

לגבי הנגיף עונה לשניכם.

שואל לגבי הנגיף ספציפית, מה בנגיף הופך אותו למורכב? חלבוני הקפסיד? מולקולות הגנה/התחמקות שיש לו מפני מערכת החיסון? איזו תכונה של הנגיף הופכת אותו למורכב? מה המאפיינים היחודיים שיובל או אשתו מכירים?

לא מה המורכבויות ליצירת חיסון באופן כללי בנגיפים (כסף, מציאת מאחסן מתאים וכו').

אני שואל באמת כי אני סקרן לדעת, לא בא להתווכח או להטיל ספק. פשוט חידדתי את השאלה שלי.

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מאפיין ייחודי. פשוט לא מצאו, בדיוק כמו שלא מצאו בסארס. :-)

שוב, אני מתנצל מראש על חוסר הדיוק המשווע של השטויות שאני רושם כאן, אבל אשתמש בדוגמה מופרכת להמחשה:

נניח והווירוס משתמש בחלבון מסוים במעטפת, ויש לך תרופה שתוקפת את החלבון הזה ומפרקת לו את האימ-אימא. סבבה, חוסל הנגיף, על הדרך יש לך כל מיני מערכות חיונות בגוף שהתאים שלהם מכילים את אותו חלבון, והופ, הרגת את החולה.

אז זה בערך הקטע, לא מצאו עדיין שום מאפיין מספיק ייחודי שאפשר לטרגט אותו (אוי, חוזר אליי הז'רגון של עולם היוזר אקוויזישן הישראלי, לאאאא)

דוגמה גרועה נוספת:

האיידס קיים איתנו בערך משנות ה-70 ולמרות כל החשיפה שהוא קיבל, 50 שנות מחקר וזה, אין חיסון. יש תרופות סופר יעילות. זה מה שיקרה גם כאן. ימצאו את הקוקטייל וימצאו את התהליך הנכון לכל שלב של מחלה.

עריכה אחרונה בהחלט (כן בטח) - במחקר שציטט יובל יש הסבר על רשימת החלבונים שמנסים להתלבש עליהם. זה ברמה שאני בקושי מצליח לקרוא, אבל המידע שם. :-)

ההשערה הפרטית והלא מבוססת והלגמרי-מונפצת שהפלצתי כרגע הוא שהקושי הוא המגוון הכל כל רחב של התגובה לנגיף - אולי, רק אולי, זה מה שמייחד אותו. (מנעד רחב של תגובה - אין פיתרון אחיד)

עריכה אחרונה על ידי hans
  • מצחיק 2
  • מעניין 2

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Transporter כתב:

אל תדאג ביבי מפעיל קשרים והנחה את האנשים שלו לקדם אותנו בתור אני רגוע

המוסד כבר מעביר פקודת קרב ללוחמים :)

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי אז אין עדיין שום "מאפיין ייחודי" לקורונה. פשוט חיסון לוקח זמן מחלק מן הסיבות שכתבת (בדיוק רב ובלי שטויות יש לומר) ועוד סיבות אחרות. זה תלוי לאיזה חיסון מנסים להגיע (פעיל, סביל, מת, חי מוחלש וכו'), כי יש כל מיני טכניקות של חיסון וזה תלוי גם בזה. למצוא חלבון מעטפת ייחודי פחות בעייתי מאשר למצוא אחד שהוא גם חיוני לנגיף וגם מצליח לעורר מספיק את מערכת החיסון כדי ליצור תגובה מספקת שתחזיק לאורך זמן רצוי. זו אחת הסיבות שחיסונים לוקחים זמן.

יש נגיפים שהם באמת מאוד יעילים מבחינה ביולוגית, כמו ה-HIV, שאין אליו חיסון, אבל יש באמת תרופות שמאפשרות לחיות חיים מלאים כמו שכתבת.

• אהבתי 1

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהמשך לדיון על החיסון, פרופ' ברבש עכשיו בערוץ 12 אומר שהוא צופה שיהיה חיסון *בארץ* באמצע 21', שהוא לא רואה מצב שלא יהיה חיסון (בארץ) עד סוף 21' ושיש 5 חברות שנמצאות בישורת האחרונה של הפיתוח (אבל הוסיף שגם אחרי החיסון החיים עדיין לא יחזרו למה שהיינו רגילים לפני).

אמנם הוא עוד קול (קרדבילי) בין הרבה קולות, אבל עוד פרספקטיבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...