Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 54 דקות, Potato כתב:

מה יש להתאים במיטה לחולה קורונה?

כרגיל,צועקים סגר אלה שמוצצים מהקופסה הציבורית ויודעים שלא יאבדו שקל מהמשכורת.

לגבי חתונות ואירועים המוניים,לפזר עם תותחי מים כמו הפגנות....נראה כמה בעלי אולם יקריבו את המקום שלהם.

תפוח אדמה, צא מהגומה שלך ונשק את הרגליים של אותם "מוצצים מהקופה הציבורית" שחשופים לנגיף כמו חייל גולני מול מארב של החיזבאללה. כך אתה צריך להתיחס לצוותים הרפואיים בכל בית החולים ףא רק במחלקות הקורונה, שכן חולי הקורונה נמצאים בכל מקום, הרבה פעמים בלי שאתה יודע על כך, ומפיצים את המחלקה בסיטונות.

מחלקת קורונה היא מחלקה סגורה, מבודדת לחלוטין משאר העולם, עם מערכת מיזוג יונקת כדי להוציא את האויר הנגוע ולהרחיקו. עם מערכות ניטור ותקשורת כדי לאפשר לחולים קשר עם הצוות גם כאשר אינו לידם. עם צוות שצריך להכנס כאשר הוא ממוגן (ציוד לא זול, וכמובן חד פעמי) - משוה שדומה להתמגנות אב"כ למי שתרגל את זה בצבא - ולשהות כך שעות בתוך בגדים האוטמים והחמים האלה, כשאפילו לא יכולים ללכת להשתין. וכמובן כל זה ליד חולים שמפםיצים את הנגיף בכמויות מסחריות.

וזה לחולים הקלים והבינוניים. הקשים כבר מצריכים ציוד מתוחכם שמעטים יודעים להפעילו, ושעלותו מגיעה בקלות לעשרות אלפי דולרים ליום, והחולים מחוברים אליו חודשים. 

אז ני יודע שאתה רוצה להפריט הכל. רק שאם הכל היה מופרט ההבדל העיקרי היה שהעלות היתה לפחות פי 5, כי בשרשרת המזון הזו יש הרבה מרויחים. המערכת הציבורית שלנו מנצלת את הגודל שלה כדי לצמצם עלויות ברמות שאתה לא מסוגל להבין.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • מעניין 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, sperial כתב:

תפוח אדמה, צא מהגומה שלך ונשק את הרגליים של אותם "מוצצים מהקופה הציבורית" שחשופים לנגיף כמו חייל גולני מול מארב של החיזבאללה. כך אתה צריך להתיחס לצוותים הרפואיים בכל בית החולים ףא רק במחלקות הקורונה, שכן חולי הקורונה נמצאים בכל מקום, הרבה פעמים בלי שאתה יודע על כך, ומפיצים את המחלקה בסיטונות.

אתה מוזמן להתפטר,אף אחד לא מחזיק עובדים בכוח.

פעם הבאה שאתה במרכז ואין קורונה תעבור במרכז פיתוח של מייקרוסופט תיכנס "לנשק את הרגליים" לאותם אנשים שעובדים שם ובגלל שהם מקבלים בערך 40% מהמשכורת בנטו אתה יכול לבלבל את המוח פה על סגר בידיעה מלאה שהוא לא יעלה לך אגורה מהכיס.

ציטוט

מחלקת קורונה היא מחלקה סגורה, מבודדת לחלוטין משאר העולם, עם מערכת מיזוג יונקת כדי להוציא את האויר הנגוע ולהרחיקו. עם מערכות ניטור ותקשורת כדי לאפשר לחולים קשר עם הצוות גם כאשר אינו לידם. עם צוות שצריך להכנס כאשר הוא ממוגן (ציוד לא זול, וכמובן חד פעמי) - משוה שדומה להתמגנות אב"כ למי שתרגל את זה בצבא - ולשהות כך שעות בתוך בגדים האוטמים והחמים האלה, כשאפילו לא יכולים ללכת להשתין. וכמובן כל זה ליד חולים שמפםיצים את הנגיף בכמויות מסחריות.

מה הקשר למיטות?

ציטוט

וזה לחולים הקלים והבינוניים. הקשים כבר מצריכים ציוד מתוחכם שמעטים יודעים להפעילו, ושעלותו מגיעה בקלות לעשרות אלפי דולרים ליום, והחולים מחוברים אליו חודשים. 

אוקיי,מקבל.

ציטוט

אז ני יודע שאתה רוצה להפריט הכל. רק שאם הכל היה מופרט ההבדל העיקרי היה שהעלות היתה לפחות פי 5, כי בשרשרת המזון הזו יש הרבה מרויחים. המערכת הציבורית שלנו מנצלת את הגודל שלה כדי לצמצם עלויות ברמות שאתה לא מסוגל להבין.

לא רוצה להפריט את הכל.

רוצה שתבין שאתה חיי על כסף ממשלתי,בלי סיכון שיפטרו אותך ומדבר מחתיכת פוזיציה.

אם יהיה מחר סגר לחודש ישלחו אותי הביתה,איתך יעשו איזה דיל חצי חצי על ה30 ימי חופשה שנתית שיש לך.

קל לבלבל את המוח כשהחיים שלך לא נהרסים והכסף ממשיך לזרום.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך להבין שכאשר כותבים "מיטת בית חולים" לא מתכוונים לאותה פלטה עם 4 גלגלים ואיזה מנואלה בשביל להרים את הראש. כאשר כותבים "מיטת בית חולים" הכוונה היא לכל המערך שמאפשר לטפל בחולים, אם מבחינת חוח אדם - מהרופאים והאחיות דרך הטכנאים והפיזיותרפיסטים ועד הסניטרים והמנקות. וגם כל הבינוי והציוד שעולים מיליונים.

ולך קל לבלב את המוח כשאנשים חוטפים את המחלה המגעילה הזו כדי לטפל באנשים כמוך, שמדברים מפוזיציה של חוסר הבנה מוחלט של מה שמתרחש בעולם האמיתי.

• מעניין 1

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, sperial כתב:

ולך קל לבלב את המוח כשאנשים חוטפים את המחלה המגעילה הזו כדי לטפל באנשים כמוך, שמדברים מפוזיציה של חוסר הבנה מוחלט של מה שמתרחש בעולם האמיתי.

מה לעשות,זו העבודה שהם בחרו.

זה שלהם קשה זו לא סיבה להשמיד מדינה שלמה כלכלית.

על זה בחיים לא חשבת כי אחרים לא מעניינים אותך הרי.

וזו בדיוק ראיית המנהרה שלך,ספריאל לא ייפגע מסגר אז אפשר לעשות סגר.

משה ייפגע מסגר אבל זה על הזין של ספריאל אלף פעם כי הוא לא נפגע ורק הוא חשוב.

אולי אם תוציא את האף מהקופת חולים שאתה יושב בה ותסתכל הצידה מהתלוש שלך תראה כמה המצב זבל.

עריכה אחרונה על ידי Potato

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב חזרתם לאותו הניגון? זה אפילו לא מה שנאמר ע"י קורולה.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, sperial כתב:

@korola  כמה מתוך אותן מיטות מתאימות לחולי קורונה ? אה. תוריד את אלה של עיניים, ושל אף אוזן וגרון. ושל כירורגיה. ושל פסיכיאטריה. ואל תשכח שצריך לאשפז עוד חולים, הרי לא נפסקו התקפי לב ואפנדיציטיס ורגליים שבורות.

ו"מיטה" זה לא רק מקום. זה עשרות אנשי צוות שהכשרתם אורכת שנים ארוכות, והן כל הזמן בסבבים של בידוד כדי לא להדביק עוד חולים.

בקיצור , הפוסט שלך, בעדינות, מנותק מהמציאות.

אולי הפוסט שלי מנותק מהמציאות, אבל הוא מלכתחילה ניסה להבין את הקשר בין ההצהרות והמעשים של בכירי מערכת הבריאות.

לבין מה שקורה בשטח.

איפה הבכירים, כמו מנכ"ל איכילוב לשעבר ועוזרת שלו פרופ' עדית מטות, הם טענו שבתי החולים יכולים לעמוד בזה,

לא אני.. ועכשיו הקולגות שלהם (מנכ"לים ומנהלי מחלקות בבתי חולים אחרים) צועקים שהם קורסים. 

לפני 35 דקות, sperial כתב:

כתבת הרבה.... אבל ממש הרבה.. וזה 5 דקות אחרי שכתבת שאני מנותק מהמציאות.

נכון לעכשיו יש כ 30,000 חולי קורונה פעילים מדבקים... כולם מדבקים כמעט באותו מידה שצריכים את מערכות המיזוג שאתה מדבר עליהם.

אבל .. רק 930 מהם מאושפזים על המיטות האלה שאתה מדבר עליהם שעברו טיפול מיוחד.

29,000 מהם נמצאים בבתי מלון עם מערכת מיזוג רגילה ובבתים הרגילים שלהם , לפעמים אפילו עם פיר כביסה משותף לשכנים.

פיר אשפה משותף וצינור ביוב משותף

ולמי שהגיב על הצבא, אז כן נתנו לצבא להיות אחראי על מלוניות הקורונה,

היו יכולים לקחת את זה עוד צעד קדימה 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורולה דיבר על כך שבתי החולים גובים 5000 ש"ח ליום עבור "מיטה" והיה צורך להסביר לכמה אנשים מה משמעות המילה "מיטה" בבית חולים, ושמדובר באופרציה עצומה, כאשר מול כל "מיטה" עובדים כמה וכמה אנשי צוות, חלקם בחלוקים הלבנים (רופאים, אחיות ושאר מטפלים ישירים) וחלקם מאחורי הקלעים. מי בכלל סופר את הרוקחים, את הטבחים או את מי שמתחזק את האינסטלציה המורכבת מאד - שבלי העבודה שלהם כל העסק קורס. אבל כיון שהם אינם עומדים מול החולה בביקור הם נשכחים.

פוטייטו, אתה כל הזמן מדבר על המשק והשמק והמשק. אתה רק שוכח שהמחלה עצמה גובה מחיר כבד מאד. ויש לנו ממשלה אימפוטנטית שלא מסוגלת לבצע צעדים קלים בשלב מוקדם, ואז אנחנו נסחפים לצעדים הרבה יותר קשים. אם הממשלה לא היתה משחקת ב-ק' ו-פ' משך כמה שבועות באישור הרמזור יתכן מאד שהיינו היום על שליש מספר הנדבקים היומי.

אתה שוכח מי האויב של כולנו - זה הנגיף. ואם לא דואגים לצמצם את תפוצתו הוא הורג בכל השכבות. הסיפור של "מחלה של זקנים" מטעה מאד. רק היום דובר על בית חולים אחד שבו נפטרו בימים האחרונים 3 אנשים סביב גיל 40, בריאים לכאורה עד שחטפו את הקורונה. וצעירים אחרים יושבים בבית שבועות וסובלים, ומי יודע איזה נכויות ארוכות טווח יהיו להם. אנחנו יודעים על נזקים לטווח של שבועות או חודשים, אבל פשוט עוד לא עברו מספיק שנים בכדי שנדע מה ההשפעות  לטווח ארוך מאד.

דרך אגב, פוטייטו, מה אתה יודע על שכר הרופאים? אני מניח שאתה מתבסס על טבלאות שכר השיא שמפרסם האוצר, שכנראה ממש לא מייצגות את רוב הרופאים אלא קבוצה של שיאנים. אבל מה ששוכחים הוא כמה שנים לוקח לרופאים להגיע לשכר הגבוה הזה - מדובר באנשים שההכשרה שלהם לקחה לפחות עד גיל 45. חלקה כסטודנטים ללא הכנסה, חלקה כמתמחים בשכר נמוך ו-100 שעות עבודה בשבוע, חלקה בהשתלמות בחו"ל בשכר סמלי, אם בכלל. אז אחרי כל התהליך הזה מגיעים לאיזה שלב שבו האנשים צריכים לקבל פיצוי תמורת השקעתם. אני מניח שאתה מדבר על הרופאים שמרויחים 50,000 ש"ח בחודש בטבלאות האוצר, אותם רופאים, במערכת פרטית, היו מכניסים לפחות מיליון דולר בשנה. ואתה היית משלם את זה, כי הביטוח הרפואי היה עולה לך הרבה יותר מכפי שאתה משלם היום, וכנראה גם ההשתתפות העצמית היתה הרבה יותר גדולה. זה בדיוק האסון של ארה"ב - המערכת מנוהלת על ידי חברות הביטוח, מה שמתפיח את כל העלויות (זוכר את המחיר של תאונת חזית אחור עם או בלי הפעלת ביטוח? עכשיו לגדיל את זה פי כמה אלפים לטיפולים רפואיים).

@korola תבין שאותם 800-900 מאושפזים מורידים מספר דומה של מיטות מהמערכת, ולפי המספר שהבאת מדובר בכ-4-5% מכלל המיטות, במערכת שבאופן רגיל עובדת בתפוסה סביב 100%. תוסיף לזה את אנשי הצוות החולים והמבודדים שיורדים מהמצבת לכמה שבועות, זה משבית עוד כמה אחוזים מהמיטות. זה אומר שמערכת שעובדת בתפוסה סביב 100% יורדת למכסימום 85-90% לחולים שאינם חולי קורונה, ולמעשה פחות, כי וצוותי הטיפול הנמרץ תפוסים לטובת חולי קורונה כך שאינם עומדים לרשות חולים קשים אחרים, ואז אתה צריך להפחית בניתוחים מורכבים וכו'. ספירת המיטות של חולי הקורונה מטעה, כי ההשפעה הרבה הרבה יותר רחבה.

כמות המשאבים שגוזלת המגיפה הזו ממערכת הבריאות בלתי נפתסת. אז אפשר לבוא בגישה של - יאללה, שמי שחולה ימות וזהו, העיקר שהמפעלים יפעלו - אבל אלה לא הערכים של העולם המערבי בכלל וישראל בפרט, וחוץ מזה, יש לכך מחיר כלכלי עצום בחולים ובנכים.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, sperial כתב:

אתה שוכח מי האויב של כולנו - זה הנגיף.

לאאאא.

זה בדיוק מה שאתה מסרב לקבל.

הנגיף הזה הוא חצי מהבעיה,אפילו פחות.

הכלכלה הקורסת שייקח לשקם שנים,חובות,מיתון,אנשים עניים.

ציטוט

ואם לא דואגים לצמצם את תפוצתו הוא הורג בכל השכבות. הסיפור של "מחלה של זקנים" מטעה מאד. רק היום דובר על בית חולים אחד שבו נפטרו בימים האחרונים 3 אנשים סביב גיל 40, בריאים לכאורה עד שחטפו את הקורונה. וצעירים אחרים יושבים בבית שבועות וסובלים, ומי יודע איזה נכויות ארוכות טווח יהיו להם. אנחנו יודעים על נזקים לטווח של שבועות או חודשים, אבל פשוט עוד לא עברו מספיק שנים בכדי שנדע מה ההשפעות  לטווח ארוך מאד.

מתנהלים בחוסר וודאות,אבל מסתכלים גם על ההווה,אי אפשר לנעול את כולם בבית עד שיקרה מה בדיוק?חיסון?הנגיף ייעלם מעצמו?

נעלת את כולם בבתים שוב למשך חודש,עוד כמה עשרות אלפים איבדו מקומות עבודה,עוד כמה מאות עסקים נסגרו.

מה הלאה? תריץ את הסיבוב הזה כל חודשיים שלושה עד שמה יקרה?

ציטוט

דרך אגב, פוטייטו, מה אתה יודע על שכר הרופאים? אני מניח שאתה מתבסס על טבלאות שכר השיא שמפרסם האוצר, שכנראה ממש לא מייצגות את רוב הרופאים אלא קבוצה של שיאנים. אבל מה ששוכחים הוא כמה שנים לוקח לרופאים להגיע לשכר הגבוה הזה - מדובר באנשים שההכשרה שלהם לקחה לפחות עד גיל 45. חלקה כסטודנטים ללא הכנסה, חלקה כמתמחים בשכר נמוך ו-100 שעות עבודה בשבוע, חלקה בהשתלמות בחו"ל בשכר סמלי, אם בכלל. אז אחרי כל התהליך הזה מגיעים לאיזה שלב שבו האנשים צריכים לקבל פיצוי תמורת השקעתם. אני מניח שאתה מדבר על הרופאים שמרויחים 50,000 ש"ח בחודש בטבלאות האוצר, אותם רופאים, במערכת פרטית, היו מכניסים לפחות מיליון דולר בשנה. ואתה היית משלם את זה, כי הביטוח הרפואי היה עולה לך הרבה יותר מכפי שאתה משלם היום, וכנראה גם ההשתתפות העצמית היתה הרבה יותר גדולה. זה בדיוק האסון של ארה"ב - המערכת מנוהלת על ידי חברות הביטוח, מה שמתפיח את כל העלויות (זוכר את המחיר של תאונת חזית אחור עם או בלי הפעלת ביטוח? עכשיו לגדיל את זה פי כמה אלפים לטיפולים רפואיים).

תפסיק לבכות על הבחירות שלך או של אחרים.

גם אם השכר הוא 7300 ברוטו בחודש,אתה הלכת לזה,ידעת לאן אתה נכנס? אז שתוק ותעשה את העבודה שלך.

אם כל כך רע לך ואתה סובל שים מכתב ויש לך עוד 30 ימים עד שהסבל הנורא ייגמר.

ציטוט

כמות המשאבים שגוזלת המגיפה הזו ממערכת הבריאות בלתי נפתסת. אז אפשר לבוא בגישה של - יאללה, שמי שחולה ימות וזהו, העיקר שהמפעלים יפעלו - אבל אלה לא הערכים של העולם המערבי בכלל וישראל בפרט, וחוץ מזה, יש לכך מחיר כלכלי עצום בחולים ובנכים.

יש עוד משאבים במדינה הזו שהם לא מערכת הבריאות ואתה באופן אקטיבי מתעלם מהם בצורה דיי מזלזלת.

עריכה אחרונה על ידי Potato

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פוטייטו, אתה זה שמתלונן כל הזמן על שכר השרות הציבורי בכלל והרופאים בפרט. אז להבא בחר לך עיסוק שיכניס לך לפי הרצון שלך ואל תדחוף את האף שלך למשכורות של אחרים. או שתצטרף לשרות הציבורי, תרויח פחות לחודש אבל תהנה מביטחון תעסוקתי יחסי.

ולגבי המערכות האחרות - הן לא נושא בדיון הנוכחי. כשיש דיונים על מערכות אחרות אני מביע את דעתי לגביהן. כשיש מלחמה בגבולות הצבא מקבל תקציבים כדי לקנות פגזים ולשכור מ"פ'ים, כרגע המלחמה בבתי החולים אז התקציב הולך לשם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התבלבלתי קצת סבא'לה.

זה הכסף שלי ושל שאר העובדים במגזר הפרטי שמממן אותך ואת הבטחון התעסוקתי שלך כל חודש.

יש לי את הזכות המלאה לדחוף את האף שלי אל איך הכסף הזה מתחלק ומי מקבל ממנו וכמה.

להצטרף למגזר הציבורי? אני אצטרף לחמאס לפני,תודה על ההצעה אבל להיות עלוקה לא נמצא בto do list שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש את גמזו - הוא הפרוייקטור, הוא מינה את פרופ' עידית מטות שתהיה אחראית על הקשר עם בתי החולים,

התפקיד שלה היה בסה"כ לאסוף מודיעין מהמנכלים של בתי החולים - כמו סנסור חמצן לפני הממיר הקטליטי. 

כנראה הסנסור חמצן הזה דפוק או שמשקרים לו.

כי שחיברו את מנכ"ל משרד הבריאות (נניח מחשב חיצוני ל OBD ), ישירות למנהלי בתי החולים.

אז הוא יצא בהרגשה שצריך סגר מלא של חודש, ככול שיחכו יותר הסגר יצטרך להיות אורך יותר. 

יש שם ברדק רציני בצמרת, אין אינפורמציה אמיתית, לכל אחד יש את האגנדה שלו והוא ממנה אנשים מתחתיו שמשרתים את האגנה שלו.

ובפועל. ספיראל משלם את המחיר. 

image.thumb.png.0617c74fa40ebb0ac36b8e8758d69ea0.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 49 דקות, sperial כתב:

אני מניח שאתה מדבר על הרופאים שמרויחים 50,000 ש"ח בחודש בטבלאות האוצר, אותם רופאים, במערכת פרטית, היו מכניסים לפחות מיליון דולר בשנה. ואתה היית משלם את זה, כי הביטוח הרפואי היה עולה לך הרבה יותר מכפי שאתה משלם היום, וכנראה גם ההשתתפות העצמית היתה הרבה יותר גדולה. זה

ספריאל, ארבעה דברים:

1. זכותנו לדחוף את האף שלנו לתלוש השכר של כל מי שהמיסים מממנים אותו. גם אם אתה לא אוהב את זה. וגם לא היינו מממנים - גם לך יש דעה על מגזרים שאתה לא מכיר ותחומים שאתה לא עובד בהם. אז מה?

2. אני מניח שיש לא מעט רופאים שלא מרוויחים ואו. אבל חלק מהכלכלנים טוענים שתוספות התקציב במשרד הבריאות הלכו למשכורות הרופאים הבכירים. תבוא בטענות אליהם. 

3. אני לא יודע אם יש רופאים בישראל שמרוויחים מיליון דולר בשנה, אבל יש רופאים שמרוויחים הרבה יותר מ-50,000. כתבתי לך כבר: אני מכיר אישית רופאים שבנו לעצמם ארמונות בצהלה או בשכונות של וילות בערים אחרות. הייתי פעם בביקור אצל רופא בוילה ברמת השרון וגם ברמת אביב ג׳. אתה ״שוכח״ שכל רופא שיכול מנהל גם פרקטיקה פרטית. ולוקח בין 1000 ל-5000 לפגישת ייעוץ, בדיקות, ואלפי שקלים על ניתוחים במסגרות פרטיות. ביטוח בריאות פרטי משגשג היום בישראל במקביל לציבורי. המחירים ״סבירים״. ובתי חלים ומרפאות פרטיות משרתות חלקים בציבור שהם לא בהכרח מליונרים. ורמת השירות שתקבל תהייה בדרך כלל הרבה יותר טובה ומיידית (מה שחשוב גם לפעמים).

4. הבחירה שלך או של אחרים ללכת ללמוד רפואה ולעבוד בתחום היא לא סיבה לסגוד לכם כמו שאתה אולי מצפה שיקרה. בוא נשמור על פרופרוציות: אתם רופאים במדינה מערבית +-. לא מתנדבים באפריקה שמנסים להנעים את ימיהם האחרונים של מצורעים בשבט נידח. ואתם מתוגמלים בהתאם.

• רעיון טוב! 3
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדבר הכי גרוע עכשיו זה משחק האשמות בין הדרג הפוליטי והדרג הרפואי המקצועי, מה שצריך זה שקיפות, בהירות נתונים והערכה עניינית למצב, וכן, צריך לתגמל את בתי החולים והצוות שתחת עומסים גדולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...