Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

תשמע, אנשים מקטרים על נסיעות של 20 דקות.

לבעית התורים יש הרבה מרכיבים.

נתחיל בכך שהמערכת מתוחה עד הסוף. יש מקומות עם מחסור של 20-30% בכח אדם - וזה מול תקינה די מיושנת.

ואז יש אלמנט מובהק של בזבוז שנגרם רק על ידי המטופלים - 20-30% מאלה שמזמינים תורים לא טורחים להגיע. החוצפה היא עד כדי כך שאפילו אם המזכירה מתקשרת אליהם יום קודם כדי לוודא שהם באים הם אומרים שכן - אבל לא מגיעים. אז יש לך כוח אדם יקר מציאות (זה לא רק רופאים) שזמנו מתבזבז לריק.

לגבי המרחקים - מה לעשות, יש רצון לתת שרותים לא רק במרכזים הגדולים. זה אומר שאותו רופא יעבוד במהלך השבוע בכמה מקומות, וכיון שהעומסים לא תמיד מתחלקים בצורה שווה לעתים אם למישהו דחוף להגיע אליו הוא יצטרך לטרוח ולנסוע, כי האופציה השניה היא להמתין.

דייוויד, אני לא יודע מה הניסיון שלך עם מערכת הרפואה בהולנד. אני רק שומע מהמשפחה שלי - ומה שאני שומע זו קטסטרופה. כולל הטיפול שקיבל אחד מהם בבית חולים פרטי מכובד, ושניתן לקרוא לו רק בשם אחד - רשלנות פושעת. אבל זה היה לפני למעלה מעשור.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, sperial כתב:

מסכים לחלוטין. זה המחיר של מערכת מוזנחת.

המערכת לא מוזנחת. התקציבים שלה עלו בעשור האחרון. אולי לא מספיק כדי להדביק את קצב צמיחת האוכלוסיה, אבל זה הרי שורש הבעיה, לפחות שלי. במדינה בה לא כולם לוקחים חלק שווה בנטל הכלכלי אני לא רוצה לממן את המגזר הציבורי למי שלא. לא כי אני נגד רפואה ציבורית טובה.

לגבי אנשי הקבע - בתור רב נגד בדימוס: הצבא מנופח מעבר לכל פרופורציה אפשרית. 

אתן לך דוגמא מחברה פרטית: בתחילת הקורונה פטרו אצלנו 3-4 אנשים שלא היו טובים גם ככה, וסגרו מחלקת מכירות שלא תפקדה.

זה היה קיצוץ מינימלי שהתחשב בנסיבות ובא עם תכנית של איך לשרוד מצב שבו עכשיו כמה חודשים ההכנסות צונחות ויש בעיה לגייס כסף.

אף אחד לא חשב על לסגור מחלקה או לפטר אנשים בצורה כזו שתשתק את החברה ואת היכולת שלה לתפקד או לצמוח הלאה.

בצבא, וכנראה ברוב המסגרות הציבוריות, לא יודעים לעשות את זה. לא יודע אם צריך לקצץ בנגדים בימחים. אבל את גלי צהל אפשר לסגור אתמול.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Potato מקווה שיש לך ביטקוין אם אתה כל כך כועס על המערכת המונטרית

עריכה אחרונה על ידי maxcher
9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, khalil כתב:

ראש העיר מכריז על אי-ציות אזרחי
https://www.maariv.co.il/corona/corona-israel/Article-788956

מעניין מאוד.

ותכלס,בצדק.

לפני 2 דקות, maxcher כתב:

@Potato מקווה שיש לך ביטקוין 

המזל הכי גדול שלי הוא שאין לי מה להפסיד כי אין לי כלום.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Potato כתב:

קל לבלבל את המוח כשהחיים שלך לא נהרסים והכסף ממשיך לזרום.

אני אגיד לך את זה בצורה הכי פשוטה ומנומסת שאני יכול: אני חושב שאין לך מספיק ידע על איך מתנהל מערכת ציבורית ורפואית בפרט ולכן אני לא מצליח להבין למה אתה כל כך משוכנע בצדקת דרכך. כתבת המון אי-דיוקים על המערכת הציבורית (למשל, לא ניתן לפטר ועוד'), אתה מאוד נחרץ בדעות שלך (אתם חיים מהכסף שלי בלה בלה) ועוד כל מיני דברים שמעידים בעיקר עליך ולא האנשים במערכת הציבורית.

עכשיו תשמע, אתה רוצה ללמוד? יש לך שאלות? רוצה לקבל את העובדות כהוויתן? מוזמן לשאול.

לירוק טינופת על אנשים זה הכי קל וכמו שאמרתי, מעיד בעיקר עליך. אני מתנצל אבל חוסר הידע שלך הופך את הדעות שלך ללא שוות יותר מדי. כמובן שאתה מוזמן להמשיך ולכתוב אותן, פורום פתוח והכל, אבל כדאי שמי מן הקוראים יבינו שניכר שאין לך מושג קלוש על איך מתנהל מערכת הבריאות, בית-חולים או קופת חולים ומחלקת קורונה כזו או אחרת. 

נ.ב. אני קפיטליסט בן אלף קפיטליסטים ועדיין מוקיר וחושב שיש מקום לשירות ציבורי בנושאים מסוימים, אחד מהם הוא בריאות. זה שוק כלכלי שונה והחוקים שחלים עליו אינם כשל העולם הכלכלי שבחוץ (ע"ע מייקרוסופט שעליהן כתבת).

נ.ב. 2 - עובד גם בשוק הפרטי וגם בציבורי ואין לי שום חסינות/תנאים/מבצעים חוץ משכר שעתי שואף למינימום (מהמערכת הציבורית). כלום. אפס תנאים. סבבה?

• אהבתי 2
  • מעניין 1

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כל ההשקעות במערכת הבריאות בעשור האחרון כנראה שסגירת פער של 30-40 שנה אורכת יותר זמן. כרגיל בישראל אין תכנון ארוך טווח. כבר מגיעים רופאים מחו"ל אז אין תקינה כדי להכשיר אותם (התמחות זה עניין של 4-10 שנים) ולהעסיק אותם לטווח ארוך. המחסור בבתי חולים מתבטא גם בהכשרת הדור הצעיר - בלי מספיק מחלקות הוראה אתה לא יכול להכשיר סטודנטים, כי, מה לעשות, הכשרת רופאים מעבר לשלב האנטומיה והפתולוגיה היא הכשרה של שוליות: אתה מצטרף לביקור ולומד לדבר עם חולה, לשמוע את הלב שלו ולבדוק אם הכבד שלו מוגדל. ואחרי כן אתה סטאג'ר, אז אתה גם כותב את הממצאים בגליון. ובתור מתמחה אתה גם נותן הוראות לתרופות ולומד לבצע פעולות. שים לב - בשביל כל אלה אתה צריך להיות במחלקה (או מרפאה) מתאימה, עם רופעים שיכולים להדריך אותך ולהשגיח עליך. אז אם אין מספיק מחלקות גם לא תוכל להכשיר ופעים נוספים, אלה שיחליפו את הפורשים (הגיל הממוצע של רופא בישראל הוא משהו כמו 55-60!) ויגדילו את המצאי כדי לטפל באוכלוסיה הצומחת ולתת שירותים חדשים, כאלה שלא היו קיימים לפני כמה שנים. 

ואם מדברים על תכנון הרי ששיטת תקצוב קופות החולים מעידה על כך יותר מכל: מתקצבים בחסר, הקופות נכנסות לגרעון של מיליארדים (גם בלי הקורונה, רק כדי לתת את הטיפולים המחוייבים בסל או מה שבית המשפט מחייב גם אם זה לא בסל), ואז הן צריכות לחזר על הפתחים ולקבל מענקי איזון או איך שזה נקרא. וזה מובנה לחלוטין במערכת וחוזר על עצמו כל שנה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, sperial כתב:

דייוויד, אני לא יודע מה הניסיון שלך עם מערכת הרפואה בהולנד.

טפו טפו טפו עוד לא נתקלתי בשום דבר שגרם לי לצורך במשהו מהמערכת פה, ומקווה שלא אתקל, לפחות לא במציאות קורונה.

לא השוותי גם.

אל תשכח שגם אם עכשיו ארצה ללכת לרופא, המציאות כרגע שונה, היא גם שונה ממה שהכרתי בארץ, ואני בטוח שגם בארץ המצב השתנה קצת.

{אגיד לך משהו קטן שהבנתי, לא ששים פה לתת מרשמים, לא שבארץ רצים לתת מרשמים. למזלי לא היה לי פה התקף אלרגיה כמו שהיה לי בארץ, אבל אם בארץ אני יודע כבר בדיוק איזו תרופה במרשם אני צריך כדי לסגור פינה מהר - פה אני בספק אם אקבל אותה כשאגיע לרופא ואגיד לו "תביא לי מרשם ל X"}

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, יבגניפ כתב:

המערכת לא מוזנחת. התקציבים שלה עלו בעשור האחרון. אולי לא מספיק כדי להדביק את קצב צמיחת האוכלוסיה, אבל זה הרי שורש הבעיה, לפחות שלי. במדינה בה לא כולם לוקחים חלק שווה בנטל הכלכלי אני לא רוצה לממן את המגזר הציבורי למי שלא. לא כי אני נגד רפואה ציבורית טובה.

אם אני נותן לך שקל אחד להתקיים ממנו 30 שנה.

אחר כך אני נותן לך 2 שקלים.

ואז אתה מתלונן שזה לא מספיק להתקיים ואתה מוזנח.

אני אומר לך "מה מוזנח? התקציב שלך הוכפל בשנים האחרונות, די כבר עם השקר הזה על הזנחה".

מבין?

לא שאני חושב שחוסר תקציב היא הבעיה היחידה של מערכת הבריאות, אבל היא בהחלט בעיה. שורשית ועמוקה במשך הרבה שנים וממשלות שעברו פה. זה פשוט לא קריטי לאף אחד עד שהוא מגיע בגיל 60 לאשפוז, אבל זה כבר מאוחר מדי כי לדור הצעיר והרלוונטי להצבעה פחות אכפת. מעגל אכזריות כזה שרואים רק מתוך המערכת או מעליה.

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.
  • אהבתי 1
  • מצחיק 1

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, ניקו פ. כתב:

אני אגיד לך את זה בצורה הכי פשוטה ומנומסת שאני יכול: אני חושב שאין לך מספיק ידע על איך מתנהל מערכת ציבורית ורפואית בפרט ולכן אני לא מצליח להבין למה אתה כל כך משוכנע בצדקת דרכך.

כי אני רואה איך היא מתנהלת.

לא אכפת לי מה קורה בפנים,אבל התקציבים עולים והכל ממשיך לשאוף לזבל.

ציטוט

כתבת המון אי-דיוקים על המערכת הציבורית (למשל, לא ניתן לפטר ועוד')

יש אחוז אבטלה גבוה,כמה מהם מובטלים שפוטרו מהמגזר הציבורי?

ציטוט

אתה מאוד נחרץ בדעות שלך (אתם חיים מהכסף שלי בלה בלה)

זה ליטרלי המצב.

ציטוט

ועוד כל מיני דברים שמעידים בעיקר עליך ולא האנשים במערכת הציבורית.

בוא ספר לי מה הם מעידים.

ציטוט

עכשיו תשמע, אתה רוצה ללמוד? יש לך שאלות? רוצה לקבל את העובדות כהוויתן? מוזמן לשאול.

כבר רשמתי,אני מכיר מספיק אנשים שעובדים במערכת וחוץ מספריאל כולם מסכימים שיש המון מה לתקן ולשנות והפתרון האחרון הוא לשפוך פנימה עוד כסף. 

ציטוט

לירוק טינופת על אנשים זה הכי קל וכמו שאמרתי, מעיד בעיקר עליך. אני מתנצל אבל חוסר הידע שלך הופך את הדעות שלך ללא שוות יותר מדי.

אין לי טענות לאף פרט במערכת,אלא למערכת עצמה.

בתוך 800 אלף עובדים יש עובדים טובים/חרוצים/יעילים ויש עובדים זבל.

אין הבדלה בינהם בתגמול.

ציטוט

כמובן שאתה מוזמן להמשיך ולכתוב אותן, פורום פתוח והכל, אבל כדאי שמי מן הקוראים יבינו שניכר שאין לך מושג קלוש על איך מתנהל מערכת הבריאות, בית-חולים או קופת חולים ומחלקת קורונה כזו או אחרת. 

נ.ב. אני קפיטליסט בן אלף קפיטליסטים ועדיין מוקיר וחושב שיש מקום לשירות ציבורי בנושאים מסוימים, אחד מהם הוא בריאות. זה שוק כלכלי שונה והחוקים שחלים עליו אינם כשל העולם הכלכלי שבחוץ (ע"ע מייקרוסופט שעליהן כתבת).

אני לא מבין למה אתם מתעקשים לקחת דברים לקיצון.

יש מקום למשטרה/צבא/שב"כ/ביטוח לאומי/משרד רווחה וכו' וכו' רק לא במתכונתם הנוכחית.

מעולם לא אמרתי שיש צורך לסגור את המדינה,רק לנער חלקים בתוכה.

ציטוט

נ.ב. 2 - עובד גם בשוק הפרטי וגם בציבורי ואין לי שום חסינות/תנאים/מבצעים חוץ משכר שעתי שואף למינימום (מהמערכת הציבורית). כלום. אפס תנאים. סבבה?

אם סבבה לך לעבוד במינימום,מי אני שאגיד לך משהו?

תעבוד גם ב15 שקל לשעה אם זה עושה לך טוב.

לפני 11 דקות, ניקו פ. כתב:

אני אומר לך "מה מוזנח? התקציב שלך הוכפל בשנים האחרונות, די כבר עם השקר הזה על הזנחה".

מבין?

זה קצת לא המצב אבל בסדר.

עריכה אחרונה על ידי Potato

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@David32תראה - זה סותר את מה שכתבת קודם. אבל זו כוחה של רפואת המשפחה, או, כפי שאני מעדיף לקרוא לה, הרפואה הראשונית: רופא המשפחה (בחלק מהעולם הוא מוכר כ-PCP, או primary care provider) הוא זה שמכיר אות לאורך שנים, יודע איזה טיפוס אתה ומה משמעותי לך. אם יש לך טיפה מזל הוא גם בעל ידע רחב מאד, גם אם פחות מעמיק מזה של היועצים.

בעבר הרופא הראשוני בארץ היה בדרך כלל חוליה  חלשה מאד, והרפואה התבססה בעיקר על ייעוץ מומחים. לפני כ-40-50 שנה חל שינוי, הופעלה תכנית ההתמחות ברפואת משפחה, בית הספר לרפואה בבאר שבע הוקם עם חזון של הכשרת רופאי משפחה. אז היום אנחנו באיזה שלב ביניים עם התקדמות ניכרת של הרפואה הראשונית. הרבה יותר חזקה מכפי שהיתה בעבר, אבל עדיין נסמכת יחסית הרבה על יועצים. מצד שני, יש מגמה של הקופות להחזיק מרכזי רפואה יועצת בהרבה מקומות, כולל, בישובים יחסית קטנים כמו עיירות פיתוח לשעבר, שיבוץ של יועצים פעם - פעמים בשבוע במרפאות הקהילתיות.

אחזור לסיפור שאמא שלי נוהגת לספר: כאשר היתי כבן 4 הגיע למרפאה רופא ילדים חדש. היה מדובר בימים שביקורי בית היו עניין מקובל, ואני חליתי  באחת מדלקות השקדים התקופתיות שלי - אמא שלי הזמינה אותו לביקור. הרופא הגיע, הסתכל עלי, ובלי לשאול שאלות ניגש למטבח וחיטט במגירות, לכאורה כדי למצוא כפית ללחוץ לי על הלשון. לא שהיה חסר לו השפדל (אותו "מקל ארטיק" שמשמש לבדיקת הלוע), אלא זו היתה ההזדמנות שלו להבין האם הבית נקי או מלוכלך, מסודר או מבולגן, עם או בלי חוסרים. 

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, ואני מודה שלא עשיתי מחקר, ואני מגיע (באופן לא אופייני לי) ללא נתונים שיתמכו בהרגשה, שהתפיסה בישראל היא של כיבוי שריפות, אין ראייה לרחוק, נותנים לתחום מסוים להתנהל עם עצמו כראוי בעיניו כי זה הכי נוח, אפס השקעת זמן וכסף.

כשהתחום מגיע למצב קטסטרופלי כלשהו מתחילים להתעסק בו, ואז מחפשים את הפתרון אינסטנט, שזה בד"כ לזרוק כסף על הבעיה בתקווה שתיעלם.

הבעיה שזה לא תמיד עובד.

קצת נתונים שכן יש לי, משרד החינוך הוא ככה"נ המשרד שמקבל הכי הרבה תקציבים, אף באף עם הביטחון, ובכל זאת המורים הצעירים מקבלים שכר רעב +-, עד לרפורמת אופק חדש גם מורים ותיקים הרוויחו שכר מאוד נמוך.

מאז תקציבי המשרד עלו ועלו ועלו, אבל כמה מתוכם חילחלו למטה? מעט מאוד, את הרוב "אכלו" בדרך, אלה שיושבים למעלה, אלה שסידרו ג'ובים ופרוייקטים ומכרזים לחברים שלהם.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, sperial כתב:

תראה - זה סותר את מה שכתבת קודם.

זה לא סותר. כי הטיימליין שונה. אין לי מה להיכנס פה לקומבינות מסויימות שמשתמשים בהם כדי לקבל שיט בסיסי כי הרופא משפחה שלי גרוע.

קח דוגמא.

באתי עם בעיה, נתן לי תרופה בלי הסבר, לא עשתה כלום (מסתבר שצריך לתת לה כמה ימים לעבוד, שזה כמובן לא מתאים למצב הנוכחי), הגעתי אחרי יום כי היא לא עשתה כלום (לא מפתיע...), שלח אותי למיון. במיון הרופא דפק facepalm, נתן לי תרופה אחרת שלא צריכה כמה ימים בשביל השפעה מהירה, ואמר להשתמש בזה כול פעם שקורה מצב כזה.

הרופא משפחה לא מבין/לא מעוניין להבין/ עצלן מדי כדי להתחיל לעבוד עם הראש. אז מפסיקים ללכת איתו עם הראש בקיר ופשוט לא הולכים אליו, ומשתמשים בקומבינות. זה ממש מפגר. הוא בטוח לא צריך להיות רופא.

כמו אורטופד שלמרות שאני מגיע כבר פעם חמישית עם אותה הבעיה, לא יכול לקרוא/לכתוב בתיק הרפואי שזאת בעיה כרונית או משהו, וכול פעם נלחץ ומספר לי שיש לי פריצת דיסק עכשיו וחייב לטפל בזה הרגע, עד שהוא בודק מקרוב ו..... אין פריצת דיסק, איזה מפתיע, יש מה שהיה גם בפעם הקודמת. לו רק יכולנו לחסוך זמן ופאניקה...

כמות הדוגמאות בנושא פשוט עצומה. וזה גם לא קשור למימון/תקציב, זה קשור לזה שאלה אנשים שאם הם היו פרטיים פגישה איתם הייתה עולה 10 שקל ולא 100, ולא היו באים אליהם. אבל בגלל המצב כעת הם מרשים לעצמם להתנהג ככה. אם הייתי מתנהג ככה עם לקוח בעבודה, הייתי מקבל חותם יפה של נעל בתחת שלי.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, Potato כתב:

כי אני רואה איך היא מתנהלת.

מה זה "אני רואה"? מושג ערטילאי. דיברת עם חבר אחד? שניים? אתה קורא עיתון? מה אתה יודע על המערכת הרפואית ומאיפה?

אתה יודע להגיד לי מה בדיוק במערכת לא טוב? מי הבנאדם שלדעתך צריך לפטר ואיך אפשר לשפר את זה כדי שלא תחכה 8 שעות במיון?

אתה רואה ואני לא, אז בוא תסביר לי מה הצעדים שיש לעשות כדי שמיון יתקתק בלי להשקיע שקל אחד, אלא נטו משינוי מדינות.

לא אכפת לי מה קורה בפנים,אבל התקציבים עולים והכל ממשיך לשאוף לזבל.

לא מסכים איתך. לא הכל שואף לזבל. יש יותר טוב ויש פחות טוב. מה שטוב, טוב למרות התקציב ולא בזכותו.

בנוסף, ידעת שהמדינה למשל לוקחת ומעודדת כלכלית אנשים עם נתונים טובים להיכנס למערכת הציבורית כדי לשפר אותה מבפנים? אז אי אפשר להגיד ששואפים לזבל.

לפני 5 דקות, Potato כתב:

יש אחוז אבטלה גבוה,כמה מהם מובטלים שפוטרו מהמגזר הציבורי?

זה לא קשור בשום צורה למה שכתבתי ומה שציטטת. 

זה ליטרלי המצב.

לא. זה לא. זה רק מראה כמה אתה לא מבין, כי כולם כל הזמן חיים מהכסף של כולם. ברוכים הבאים למערכת ציבורית. כל שירות ציבורי שצרכת ותצרוך בחיים שלך, אתה חי על כסף של אחרים. כל פעם שאתה הולך לרופא משפחה ולא משלם 500 שקלים לפגישה אלא 40 שקלים בחודש לכללית, אתה חי מכסף של כולם. כל פעם שאתה קונה אקמול ולא משלם עליו 350 שקלים אלא 35 אתה חי מכסף של כולם. אני לא פה להתחיל ללמד אותך כלכלה. תרצה, תשכיל. לא תרצה, תמשיך לכתוב בקארספורום.

בוא ספר לי מה הם מעידים.

שאין לך מושג קלוש בניהול מערכת ציבורית, כלכלה, רפואה וכל קשר ביניהן.

לפני 5 דקות, Potato כתב:

כבר רשמתי,אני מכיר מספיק אנשים שעובדים במערכת וחוץ מספריאל כולם מסכימים שיש המון מה לתקן ולשנות והפתרון האחרון הוא לשפוך פנימה עוד כסף. 

אין לי טענות לאף פרט במערכת,אלא למערכת עצמה.

אני מסכים איתך שיש ה-מ-ו-ן מה לשפר ושלרוב מה שפרטי עובד יותר טוב. אני איתך במיליון אחוז בנקודה זו, אך לא הגבתי עליה כלל. זה בינך לבין ספריאל.

אבל מה זה למערכת עצמה? למחשב? לתכנה? לקוד? אין דבר כזה אין לי תלונות לאף אחד אלא למערכת. ש בעיה במערכת אז או שאתה חושב שצריך לבטל אותה או שאתה חושב שצריך לשפר אותה (ובשביל זה צריך אנשים אחרים) ולכן יש לך בעיה עם אנשים שמנהלים אותה למשל. לי יש המון תלונות לאנשים מתוך המערכת שיש להם יד במערכת עצמה. לך לא?

לפני 5 דקות, Potato כתב:

בתוך 800 אלף עובדים יש עובדים טובים/חרוצים/יעילים ויש עובדים זבל.

אין הבדלה בינהם בתגמול.

אני לא מבין למה אתם מתעקשים לקחת דברים לקיצון.

יש מקום למשטרה/צבא/שב"כ/ביטוח לאומי/משרד רווחה וכו' וכו' רק לא במתכונתם הנוכחית.

מעולם לא אמרתי שיש צורך לסגור את המדינה,רק לנער חלקים בתוכה.

אז לא אמרת כלום בעצם. מה זה לנער? כי המדינה עושה את זה, או מנסה. זה לוקח זמן. אבל היא אומרת לך שבשביל חלקים מסוימים היא גם צריכה עוד כסף. לאחרים יש יותר מדי. 

אם סבבה לך לעבוד במינימום,מי אני שאגיד לך משהו?

לא סבבה לי. המדינה מחייבת אותי בזמן שמקבילי האמריקאי לא חייב. כל זה בשביל שכאשר תזדקק לטיפולים שעולים 500 אלף שקלים לשנה תוכל לקבל אותם ב-40 שקלים לחודש ועל ידי אנשים טובים במקצוע.

תעבוד גם ב15 שקל לשעה אם זה עושה לך טוב.

זה קצת לא המצב אבל בסדר.

הקבלה. תגגל.

תשובות, למרות שאני לא יודע למה אני עושה את זה לעצמי.

• מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, ניקו פ. כתב:

מבין?

לא שאני חושב שחוסר תקציב היא הבעיה היחידה של מערכת הבריאות, אבל היא בהחלט בעיה. שורשית ועמוקה במשך הרבה שנים וממשלות שעברו פה. זה פשוט לא קריטי לאף אחד עד שהוא מגיע בגיל 60 לאשפוז, אבל זה כבר מאוחר מדי כי לדור הצעיר והרלוונטי להצבעה פחות אכפת. מעגל אכזריות כזה שרואים רק מתוך המערכת או מעליה.

מבין לגמרי. אתה מכיר את הדעות שלי.

בעולם מתוקן בחיים לא הייתי נכנס לויכוח על סבסוד מערכת הבריאות. אצלנו זה פשוט עוד משהו מהאינסוף.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...