Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 10 דקות, khalil כתב:

הדבר הכי גרוע עכשיו זה משחק האשמות בין הדרג הפוליטי והדרג הרפואי המקצועי, מה שצריך זה שקיפות, בהירות נתונים והערכה עניינית למצב, וכן, צריך לתגמל את בתי החולים והצוות שתחת עומסים גדולים.

רק עכשו?

זה אותו חרא מאז מרץ,באמצע התחלפו קצת פרצופים וגם אחרי החגים נראה משחק כיסאות בשביל לא להיות מושמדים פוליטית מהקקה שהציבור יאכל.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 48 דקות, Potato כתב:

התבלבלתי קצת סבא'לה.

זה הכסף שלי ושל שאר העובדים במגזר הפרטי שמממן אותך ואת הבטחון התעסוקתי שלך כל חודש.

יש לי את הזכות המלאה לדחוף את האף שלי אל איך הכסף הזה מתחלק ומי מקבל ממנו וכמה.

להצטרף למגזר הציבורי? אני אצטרף לחמאס לפני,תודה על ההצעה אבל להיות עלוקה לא נמצא בto do list שלי.

וזו הטעות שלך - מדובר כאן במערכת גדולה שבה כולם צריכים לשמור על כולם. אי אפשר בלי מגזר פרטי, אבל, תתפלא, גם אי אפשר בלי המגזר הציבורי. כי בלי מגזר ציבורי לא יהיה ביטחון פנים ולא ביטחון חוץ ולא חינוך ולא בריאות ולא תחבורה ולא עוד הרבה דברים אחרים. 

לפני מספר שבועות כבר דיברנו על השנאה שלך למגזר הציבורי, לא ברור לי מהיכן היא מגיעה, אבל אתה חייב להבין שהוא חיוני לקיום של כולנו, והמגזר הפרטי לא יכול להתקיים בלעדיו.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, sperial כתב:

וזו הטעות שלך - מדובר כאן במערכת גדולה שבה כולם צריכים לשמור על כולם. אי אפשר בלי מגזר פרטי, אבל, תתפלא, גם אי אפשר בלי המגזר הציבורי. כי בלי מגזר ציבורי לא יהיה ביטחון פנים ולא ביטחון חוץ ולא חינוך ולא בריאות ולא תחבורה ולא עוד הרבה דברים אחרים. 

קל לך להגיד שאתה לא זה שפוטר,או איבד את העסק.

מקסימום כמה ימי חופש....

כן,בלי מדינה אין מדינה,יש לך משהו חכם להוסיף?וסך הכל הגיוני שלמדינה יהיו עובדים.

לפני 6 דקות, sperial כתב:

לפני מספר שבועות כבר דיברנו על השנאה שלך למגזר הציבורי, לא ברור לי מהיכן היא מגיעה, אבל אתה חייב להבין שהוא חיוני לקיום של כולנו, והמגזר הפרטי לא יכול להתקיים בלעדיו.

אני לא שונא אף אחד.

יותר מזה,אנשים מאוד קרובים אלי עובדי מדינה.

יודע מה ההבדל בינם לבינך?- שהם מודעים למצב,ולזה שיש שם ים כוח אדם לא נחוץ ולזה שהרבה מרוויחים כסף על תפקיד שלא נחוץ לאף אחד ובעד קיצוץ והתייעלות.

לעומתך,שמנסה להצדיק את הבור כסף הזה שרק שואב ושואב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 44 דקות, Potato כתב:

הלוואי ויחסמו את השיט שהוא כותב פה 

אתה התחלת...

חסר לך לריב עם מבוגר בן שישים תתקשר לאבא.

לפני 33 דקות, יבגניפ כתב:

ולוקח בין 1000 ל-5000 לפגישת ייעוץ

של רבע שעה עם תור בחוץ.

חליל - נראה שקיבלת איפוס בתחילת השבוע או משהו, כאילו חזרה לך התמימות לרגע, היית בחופש או משהו וחזרת עם פרץ אופטימיות?

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פוטייטו, אנחנו טוחנים מים. שום משפחה, עסק או גוף אחר אינו יכול להתקיים כאשר המגיפה משתוללת. גם העסק הפרטי המצליח ביותר יקרוס כאשר יותר מדי עובדים מפסיקים לתפקד בגלל המחלה. וההזנחה שאנחנו חווים מחסלת הרבה עסקים. לדוגמא, חשוב על תעשיית התיירות שמתחסלת כיוון שישראל "אדומה". 

דרך אגב - וזה משהו שכתבתי בשרשור הה כבר לפני 3-4 חודשים - אף אחד לא מדבר על סגר בסגנון חודש מרס. מדובר על משהו הרבה יותר נושם. אבל, כאמור, ככל שהצעדים יידחו הם יהיו יותר כואבים.

את הבעיה של מערכת הבריאות הברתי כאן לפני שעתיים. אני אציג את זה בצורה קצת יותר קיצונית: אתה לא רוצה להגיע למצב שבו תהיה מעורב בתאונת דרכים, אבל בגלל ריבוי חולי קורונה לא יהיה מקום לאשפז אותך או שלא יהיה מרדים שיטפל בך כאשר אתה זקוק להנשמה בגלל צלעות שבורות. זו דוגמא למקום שבו הצעדים לצמצום מגיפה חיוניים כדי להגן עליך ועל חבריך.

אין כאן מצב של גוף שסוחט גוף אחר. יש כאן מצב חיצוני - במקרה זה מחלה, אבל זו יכולה להיות רעידת אדמה, שיטפון או טילים מעזה - שגורם למצב הזה. הבעיה היא שככל שנותנים למגיפה להדרדר יותר ויותר גופים נפגעים. ויש ביקורת מרובה על הדרך שבה הממשלה מטפלת בעסקים ובתעסוקה, כבחר תקופה לא קצרה אנחנו לומדים על ה"מודל הגרמני", אבל במקום לעסוק בדברים האלה ממשלת ישראל מתעסקת באומן ובאיך לא להרגיז מגזר זה או אחר וכולנו משלמים את המחיר. וככל שנמשיך את המריחה הזו המחיר יהיה יותר יקר.

@David32 קודם כל, אנילא צופה חסימה, כיוון שלמרות הויכוח הלוהט נשמרת כאן איזה תרבות דיון מינימלית.

ציטטת כאן איזה פוסט של יבגניפ שפספסתי - אני חושב שכדאי לצטט את מה שכתבתי לפני מספר ימים בשרשור טיפולי השיניים. בקיצור, אותם כמה מאות שקלים (לייעוץ פרטי, שהלואי והיינו יכולים לחסוך אותו על ידי מערכת ציבורית יותר בריאה), אינם תמורת אותן 15 או 30 דקות, אלא תמורת אותן 20-40 שנות הכשרה ורכישת ניסיון.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, David32 כתב:

אתה התחלת...

מה הוא עשה לך שהוספת לו עשור? לי על מה לריב עם אבא בכל מה שקשור למוסדות מדינה,גם לא עם אמא...החינוך מגיע מהבית :)

ציטוט

חליל - נראה שקיבלת איפוס בתחילת השבוע או משהו, כאילו חזרה לך התמימות לרגע, היית בחופש או משהו וחזרת עם פרץ אופטימיות?

בא לו להיות קצת אופטימי,תן לו יומיים....המציאות פה.

עריכה אחרונה על ידי Potato

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האופטימיות של חליל מוסברת על ידי התאור שלו את מצב בתי החולים בנצרת. 

אין לי מושג מה מצבם של בתי החולים בנצרת, לא מבחינת חולי קורונה ולא מבחינת שאר השירותים שהם מעניקים למטופלים. ראיתי רק את הכתבה על רמב"ם שלפני יומיים פתח מחלקת קורונה נוספת ומילא אותה תוך יממה. זו אחת הדוגמאות לסיבות שבגללן אני כל כך פסימי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, sperial כתב:

ציטטת כאן איזה פוסט של יבגניפ שפספסתי - אני חושב שכדאי לצטט את מה שכתבתי לפני מספר ימים בשרשור טיפולי השיניים. בקיצור, אותם כמה מאות שקלים (לייעוץ פרטי, שהלואי והיינו יכולים לחסוך אותו על ידי מערכת ציבורית יותר בריאה), אינם תמורת אותן 15 או 30 דקות, אלא תמורת אותן 20-40 שנות הכשרה ורכישת ניסיון.

איף, אני יודע. פשוט מציין.

רופאים שעושים X אלפי שקלים בשעה, שיהיה להם לבריאות, מקווה שהם שווים את זה, מכיר כאלה ששווים כול שקל.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דייויד - אם כך אפרט: כאשר אתה משלם לרופא פרטי אתה משלם עבור שני דברים:

1. דברים פיזיים - דמי השכירות של המרפאה, הארנונה, הציוד בו הוא משתמש - ציוד קבוע שהוא רוכש או שוכר בסכומים גדולים וציוד מתכלה שברגע שעומד בתקן "רפואי" הופך ליקר במיוחד.

2. הזמן שלו. אבל לא מדובר באותן 15 או 30 או 60 דקות שבהן אתה נמצא בחדרו, אלא אותן עשרות שנים שבהן הוא למד והתמחה ועשה התמחות על ו-GIA* והמשיך לעבוד במקצוע ולרכוש ניסיון ולמוד את החידושים האחרונים. 

אני כבר לא מדבר על פעולות פולשניות שבהן צריך לשלם לבית החולים תמורת חדר הפעולות או הניתוחים ולצוות המסייע.

את המוצח *GIA למדתי לפני די הרבה שנים. זה משהו כמו געוועזן עי אמריקע (היה באמריקה), אבל כדי שיהיה באמת רציני שה-GIA-MGM, כלומר מיט גאנצע מישפוחה, תקופה מספיק ארוכה כדי לצאת עם המשפחה.

*אה.... שכחתי. מיסים. הרופאים הם מטרה אהובה מאד על מס הכנסה. לא אחד ולא שניים הכירו את מעשיהו מבפנים בגלל מחסור בקבלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 38 דקות, David32 כתב:

אתה התחלת...

של רבע שעה עם תור בחוץ.

Do not trust to hope it is forsaken in these lands | Make a Meme

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ילדים תפסיקו לריב,  תתארגנו לסגר של חודש. 

תכינו כמה פרוייקטים:   החלפת שמן גיר,  ליטוש פנסים, טיפולים תקופתיים לכל הרכבים, החלפת ברקסים.

תמלאו את המקפיא באנטריקוט, פחמים . או סתם בשר לעשות קבבים.  

אין לנו שום שליטה האם יהיה סגר או לא יהיה, אבל כן יש לנו שליטה על איך נעביר את הסגר.

מי מתגעגע לטרנספורטר? אם יהיה סגר כללי אז אולי הוא יחזור לפה.

• מצחיק 1
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 53 דקות, sperial כתב:

דרך אגב - וזה משהו שכתבתי בשרשור הה כבר לפני 3-4 חודשים - אף אחד לא מדבר על סגר בסגנון חודש מרס. מדובר על משהו הרבה יותר נושם. אבל, כאמור, ככל שהצעדים יידחו הם יהיו יותר כואבים.

אבל אין לך מושג מה זה אומר. כאילו, באמת. לא בעניין של העלבות. אין לך מושג. 

לפני כשעה, sperial כתב:

יש מדינות עם מערכות בריאות מכל הסוגים שהתמודדו עם הקורונה בצורה שונה.

פספסת את הפוסט שלי - חבל. אבל המציאות היום היא שאם אתה רוצה שירות רפואי טוב בישראל - אתה צריך לשלם על ביטוח פרטי. אין דרך אחרת. אתה רוצה בדיקה בבית חולים ציבורי? חכה שלושה חודשים. אתה רוצה רופא מומחה בהתמחות נדירה יחסית כלשהי? חכה שלושה חודשים. אתה רוצה יחס? חכה שלושה חודשים ותקווה שמי שתפגוש יקום קשוב באותו היום. אתה רוצה להבין *עכשיו* וממישהו שגם ישתדל להפגין אמפתיה מה קורה איתך? 1000 שקל פה ושם, ויאללה, יש לך את זה.

והמגזר הציבורי זה לא רק רופאים שנלחמים בקורונה. חלק גדול מרופאי המשפחה, למשל, מגרבצים חלק מהזמן. אבל בכלל.. המגזר הציבורי זה לא רק רופאים.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים לחלוטין. זה המחיר של מערכת מוזנחת. עם זאת לפעמים גם קצת גמישות מצד הפציינט לא מזיקה. אותו רופא יכול להיות בחיפה עם תור של 3 חודשים ובנהריה עם תור של שבוע. אז נסיעה של 40 דקות לכל כיוון יכולה לחסוך 2.5 חודשי המתנה.  ועדיין אני רואה אנשים שמתלוננים שהם צריכים לנסוע מחיפה לקריות או מהקריות לחיפה בשביל איזו בדיקה "כי זה נורא רחוק".

לגבי המגזר הציבורי - זה דבר רחב מאד. בוא נעיר כאן איזה דוב ישן - אנשי הקבע. מישהו החליט שיש עודף. אז פיטרו את המכונאים בימ"חים (ונעזוב את הבעיה של מי בכלל נשאר בשירות הזה). אחר כך התלוננו שהימ"חים מוזנחים ואין מי שיטפל בכלים. זו דוגמה לשתי הפנים של ההתיחסות  למגזר הזה - האם הוא שמן מדי או רזה מדי?.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פה כבר הדלקת אותי.

קצת גמישות??? זה קצת גמישות???

הקצת גמישות הזאת, במקרים מסויימים עולה בבעלות של שני ימי עבודה (מטופל והמלווה שלו). 

וזה לא חיפה - קריית מוצקין, לי יצא להסיע לעפולה ואפילו בית שאן (שזה תענוג גדול בלי קשר).

זה כול כך לא הגיוני, וזה גם לא "קצת גמישות" ולא "בקטנה" בכלל [זאת אומרת, ברור שאני אעשה הכול ואהיה מלווה ואסיע את מי שאני צריך, כי אני יכול להרשות לעצמי, אבל זה מה זה לא דבר היוני לבקש]

יודע מה, בוא נתחיל מזה שחבר לא יצתרך להסיע את אמו לת"א מהקריות, כי התור שם מוקדם יותר.

המערכת רקובה לחלוטין, אני לא רץ להפריט אותה, אבל את הרופא משפחה האישי שלי בארץ צריך לשלוח לקבץ נדבות לאיזה שנה בחום, אולי ככה הוא יזכר איך צריך להתנהג כמו בן אדם וגם אולי יזכר קצת שיש משהו בין "יהיה בסדר" ל "דחוף למיון", או אפילו שיסביר שניה על התרופה שהוא נותן. מהקצב שלי אני מקבל יותר הסברים ממנו.

אם רק יכולתי לחזור למי שהיה הרופא שלי כשהייתי ילד...

• אהבתי 1
SlowRide כתב:
Pika007 כתב:
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת off,
סתם סקרנות:
מישהו יודע מה מצב החצבת בארץ?
והאם היא נעלמה כתוצאה משגרת הקורונה(מסכות, היגיינה וכו')?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

'אבל אותי לא מעניין מה שיכנס. אותי מעניין מה שיצא..'

אלטמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...