Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

חיפשתי את הדיון בערוץ הכנסת ומצאתי, ממליץ לך ללכת לראות.

שאשא-ביטון ניהלה דיון פורה באווירה בלתי אפשרית, אני לא ראיתי דבר כזה מפוליטקאי, חבל שאנשים עסוקים בלראות אתת רינה מצליח, יונית לוי ותמר איש שלום, במקום הדיון שהיה. חיפשתי אותה אחרי הדיון וראיתי שהיא בכלל באה מרשימת הליכוד דרך כולנו, מדהים איך היה לה האמץ והכוח לעמוד על שלה מול ביבי. 

גליה רהב היא בזיון, בוטה, צרחנית, וולגרית ועם אפס תוכן לדבריה, גרוטו על סטרואידים.

היתה שם רופאה ממוצא רוסי נדמה לי, שעובדת בבית חולים במיון שאמרה את כל מה שכול המבקרים אומרים:
- המקרים הטראגיים באמת קיימים אבל בהיקפים מאוד מאוד קטנים.

- מספר המתים מנופח, והיחס הזה לקורונה אין בשום וירוס אחר

- אין שום הצדקה אפילו לדבר על סגר

היה שם אמיר שחר שנראה לי מקצין לצד השני, וכמה נציגים מקבוצת האנשים שחתמו על העצומה, גיל הררי סתם את הפה לבהמה בצורה מאוד מנומסת לדעתי.

הפיל שבחדר היה ספירת המתים, הגיעה הרופאה שאמורה היתה לספק תשובות, ולא היה לה שום תשובה, נראה שאף אחד במשרד הבריאות לא רוצה שהדבר הזה ייחקר.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסברתי לך קודם את הבעייתיות בספירת המתים, ויש גם התעלמות מוחלטת מתחלואה קשה שאינה מביאה למוות. אנשים שסובלים מאד תקופות לא קצרות, וחשש מבוסס מנכויות ארוכות טווח, כולל בחולים ללא תסמינים בשלב החריף.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, sperial כתב:

הסברתי לך קודם את הבעייתיות בספירת המתים, ויש גם התעלמות מוחלטת מתחלואה קשה שאינה מביאה למוות. אנשים שסובלים מאד תקופות לא קצרות, וחשש מבוסס מנכויות ארוכות טווח, כולל בחולים ללא תסמינים בשלב החריף.

אתה לא יכול להמשיך לתרץ מדיניות קיצונית זהה ורק להזיז את המטרה, תראה את הדיון, אלף פעם דפקו על השולחן וביקשו, איפה המספרים של מה שאתה מדבר עליו? איפה החישוב של עלות מול תועלת?

לפני 3 שעות, sperial כתב:

ויש עוד סוג של קורבנות קורונה, שלעולם לא ייספר ככאלה: אנשים שלא הגיעו לטיפול רפואי כיוון שחששו להגיע לבית החולים בגלל הנגיף. אין לי המספרים מישראל, אבל בניו יורק ובאיטליה, בתקופת שיא המגפה, היתה ירידה חדה באנשים שהגיעו לבית החולים בגלל התקפי לב. הצד השני הוא שהרבה היותר אנשים מתו בבית. אותם אנשים עם התקפי לב שחששו מהקורונה ומתו בלי שהנגיף יופיע ברשימת האבחנות.

שכנה שלי מתה מהתקף לב ולא הלכה לבי"ח למרות שהרגישה לא טוב, ומי אשם בזה בדיוק? בי"ח בעיר ריק, מחלקת הקורונה על 15 מיטותיה כמעט מלאה, כשאתה משדר פאניקה לציבור אתה מקבל פאניקה מהציבור.

באיטליה היתה קריסה, שילוב של המון גורמים שאין אותם ולא קרו בשום מקום (אחוז זקנים עצום, בריחת עובדים זרים מזרח אירופאיים, חשיפה עדולה לעובדים זרים סיניים).

בניו יורק היה בזיון שמשום מה אף אחד לא מתכנן לחקור ולדווח כי לא טראמף אשם בו, החל מקיום פסטיבל ראש השנה הסיני, ועד המשך המדיניות האיטלקית ההרסנית של לשלוח חולים לטיפול בבתי אבות.

היום אנחנו הרבה יותר חכמים, כשמדברים על מדינות, היה מספיק זמן לחקור מה קרה בכל אחת מהן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חליל, אתה לא מכיר את עולם הרפואה. החולים שמתו כיוון שלא הגיעו לטיפול היו קיימים תמיד ויהיו קיימים תמיד. בתקופת הקורונה המספרים גדלו מאד, אם כי, כאמור, אין לי המספרים. אני יודע שהדברים נבדקו באיגודים המקצועיים. העניין הוא שגם אלה אומדנים.

לגבי קריסת בתי חולים - שוב, מספר המאושפזים/קשים/מונשמים מספרים רק חלק קטן מהסיפור. יש קטע משמעותי מאד של מחלקות שנסגרות בגלל התפרצויות, מה שפוגע קשות בטיפול בחולים שאינם חולי קורונה. וצפיפות האשפוז בישראל, גם בימים כתיקונם, לא עוזרת למנוע את ההתפרצויות האלה. כולנו מכירים את הזיהומים הנרכשים בהתי החולים, נגיף הקורונה אלוף בעניין הזה.

ועניין אחרון הוא נושא הדיווחים הסטטיסטיים. הסטטיסטיקות מתבססות על אבחנות שנרשמות בגליונות האשפוז ובתעודות הפטירה, ויש בעיה קשה של אחידות הרישום. יש משמעות לרישום של הקורונה לפני או אחרי דלקת הריאות, כיוון שרק שורה אחת נכנסת לטבלאות האקסל.

כנגזרת מכך, אם אתה רוצה לקבל דיווחים פחות או יותר אמינים, אתה צריך לעשות תהליך שנקרא  adjudication, שבו ועדה של לפחות 3 רופאים עוברת תיק תיק ומקדדת. תהליך סיזיפי ויקר, ואין כח אדם כדי לבצע אותו מחוץ למסגרות מחקריות ספציפיות. אז אל תצפה למספרים מדוייקים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התמותה הכללית נמוכה, וזה כולל מגפה ש"הרגה" 1000+ אנשים. אין מה שאתה מדבר, יש מספרים ברורים כשמש.

יש ענן גדול שמרחף מאחורי מספר המתים, ונפנופי הידיים שלך לא יסירו אותו, שלשלום קפצו כותרות מפוצצות על ילדה בת 6 שמתה מקורונה "עם מחלות רקע", מה מסתבר, הילדה עם סרטן סופני, שחלתה בקורונה והחלימה, ועכשיו מתה, והיא בכלל מהגדה ולא תושבת ישראל, היא לא מתה מקורונה, היא אפילו לא היה לה קורונה, היא מתה מסרטן סופני.

בדיון דיברו על זה שמת מהתקף לב, נחשב כמת מקורונה כסיבה נלווית אם היה חיובי לקורונה מתישהו, זה לא היה קורה עם שום וירוס אחר.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש למישהו ממכם ילדים? 

או שכנים עם ילדים?

סגר או לא סגר ..  בתי ספר נסגרים על ימין ועל שמאל, מודל הקפסולות לא ממש עובד.

מסביבי כבר שמעתי על כמה מקרים הזויים.

תלמיד אחד התגלה חולה ביום שבת (ביקר בבית הספר רק 3 ימים , שלישי רביעי וחמישי), הכניס לבידוד 7 מורים/מורות וכמעט 70 תלמידים.

ביטלו את הלימודים לכל השכבה. ויש כאוס.. כי חלק מהמורים (שלא בבידוד) מגיעים ללמד פיזית כיתות וכיתות אחרות הן צריכים בזום (למרות שהם בבית הספר)

בתיכון אחד, התגלו אתמול 3 מורות חיוביות , כמעט כל צוות המורים נכנס לבידוד, עוד כ-200 תלמידים נכנסו לבידוד,

היום החליטו לסגור את כל התיכון וכולם עברו ללימוד מהבית. 

עד החגים או שיחליטו לסגור את בתי הספר או שהם יסגרו לבד 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן אבל אנחנו יודעים עכשיו שהקורונה משפיעה על הלב אז....

• אהבתי 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, korola כתב:

יש למישהו ממכם ילדים? 

או שכנים עם ילדים?

סגר או לא סגר ..  בתי ספר נסגרים על ימין ועל שמאל, מודל הקפסולות לא ממש עובד.

מסביבי כבר שמעתי על כמה מקרים הזויים.

תלמיד אחד התגלה חולה ביום שבת (ביקר בבית הספר רק 3 ימים , שלישי רביעי וחמישי), הכניס לבידוד 7 מורים/מורות וכמעט 70 תלמידים.

ביטלו את הלימודים לכל השכבה. ויש כאוס.. כי חלק מהמורים (שלא בבידוד) מגיעים ללמד פיזית כיתות וכיתות אחרות הן צריכים בזום (למרות שהם בבית הספר)

בתיכון אחד, התגלו אתמול 3 מורות חיוביות , כמעט כל צוות המורים נכנס לבידוד, עוד כ-200 תלמידים נכנסו לבידוד,

היום החליטו לסגור את כל התיכון וכולם עברו ללימוד מהבית. 

עד החגים או שיחליטו לסגור את בתי הספר או שהם יסגרו לבד 

הבת הגדולה בבית, כיתות א-ד נסגרו כי היו 2 מאומתים.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוענים ש 1000 מתו מקורונה בישראל השנה. 

הנה פטירות בישראל לפי חודש 20 שנה אחורה. הזחילה האיטית בין השנים נובעת מהגידול באוכלוסיה.

איפה הקפיצה השנה של 1000 המתים הנוספים? 

image.thumb.png.c8f3abac62fe59da2e63389f72074375.png

הנתונים מאתר הלמ"ס - https://www.cbs.gov.il/he/subjects/Pages/תמותה-ותוחלת-חיים.aspx

עריכה אחרונה על ידי SurfHigh

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא תראה את זה עדיין.

כי מחצית מהמתים (500) מתו רק באוגוסט.

ככל שנעמיק במחלה יהיו יותר מתים ואז כנראה כן נראה הבדלים

• אהבתי 1

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא תראה כי זה לא תוספת של 1000 נוספים כי היו ויש הגבלות, ויש אנשים שמקפידים ונזהרים, אז מצד אחד מתו 1000, מצד שני נמנעו X מיתות (ככה אומרים לא?)

• אהבתי 2
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

חליל, אתה לא מכיר את עולם הרפואה. החולים שמתו כיוון שלא הגיעו לטיפול היו קיימים תמיד ויהיו קיימים תמיד. בתקופת הקורונה המספרים גדלו מאד, אם כי, כאמור, אין לי המספרים. אני יודע שהדברים נבדקו באיגודים המקצועיים. העניין הוא שגם אלה אומדנים.

לגבי קריסת בתי חולים - שוב, מספר המאושפזים/קשים/מונשמים מספרים רק חלק קטן מהסיפור. יש קטע משמעותי מאד של מחלקות שנסגרות בגלל התפרצויות, מה שפוגע קשות בטיפול בחולים שאינם חולי קורונה. וצפיפות האשפוז בישראל, גם בימים כתיקונם, לא עוזרת למנוע את ההתפרצויות האלה. כולנו מכירים את הזיהומים הנרכשים בהתי החולים, נגיף הקורונה אלוף בעניין הזה.

ועניין אחרון הוא נושא הדיווחים הסטטיסטיים. הסטטיסטיקות מתבססות על אבחנות שנרשמות בגליונות האשפוז ובתעודות הפטירה, ויש בעיה קשה של אחידות הרישום. יש משמעות לרישום של הקורונה לפני או אחרי דלקת הריאות, כיוון שרק שורה אחת נכנסת לטבלאות האקסל.

כנגזרת מכך, אם אתה רוצה לקבל דיווחים פחות או יותר אמינים, אתה צריך לעשות תהליך שנקרא  adjudication, שבו ועדה של לפחות 3 רופאים עוברת תיק תיק ומקדדת. תהליך סיזיפי ויקר, ואין כח אדם כדי לבצע אותו מחוץ למסגרות מחקריות ספציפיות. אז אל תצפה למספרים מדוייקים.

ברצינות, מה כל זה משנה, אם מספר המתים בסופו של דבר לא עלה ביחס לשנים אחרות?

נגיד תגיע למסקנה שמתו איקס אנשים יותר מהתקף לב, אבל מתו איקס אנשים פחות מסיבות אחרות.

אבל בשורה התחתונה אתה על אותו המספר.

אני לגמרי שותף לפחד שבתי החולים יקרסו, אבל גם בזה, מנהלי בתי חולים שונים משדרים דברים שונים לגמרי. ראינו השבוע את מנהל המיון בלניאדו, נראה לי, הוא טען באופן מאוד חד משמעי שעליהם אין השפעה בכלל כרגע.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לגמרי שותף לפחד שבתי החולים יקרסו, אבל גם בזה, מנהלי בתי חולים שונים משדרים דברים שונים לגמרי. ראינו השבוע את מנהל המיון בלניאדו, נראה לי, הוא טען באופן מאוד חד משמעי שעליהם אין השפעה בכלל כרגע.

אני כלל לא מופתע מדבריו. אם לא שמת לב יש מחזוריות מסויימת בהפצת מידע על-ידי גורמים מסויימים שכנראה ניזונים ממידע של אנשי יחסי הציבור בבתי החולים לפרסם מידע בסגנון "סוף העולם הגיע", "האחיות קורסות", "בתי החולים קורסים", "מחסור חמור ברופאים"...הכול בסופו של דבר מתרכז בדבר אחד הם רוצים עוד כסף.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...