Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מדיח כלים, מה אני עושה לא נכון?

CartMan2oo5
שימו לב! השרשור הזה בן 1226 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 1 שעה, hans כתב:

יכול להיות שמלח שולחני רגיל מתמוסס יותר. אני משתמש במלח גס. אותו דבר בתוספת צבע מאכל. אין יותר עבודה בעיניים מזה.

את הכחול לא ראיתי כבר יותר מעשור. אולי כיוון שאני קונה את הזול ביותר. נדמה לי שמותג הבית של שופרסל, אבל אני בעבודה והמלח במרתף של הבית.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

עכשיו נסה קפסולות אחרות ותופתע. כל ניסוי מדעי מצריך קבוצת ביקורת. השתמשתי במגוון גדול של קפסולות ולא ראיתי שום הבדל.

הסיבה העיקרית שאני שם מלח הוא שהנורה מציקה לי. כמו צ'ק אנגי'ן של מדיח. אבל גם אם אין מלח, אני לא רואה הבדל בתוצאות.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המלח במדיח משמש לבריאות המערכת - מניעת הצטברות אבנית - לא לניקיון. הוא כן עוזר קצת בניקוי, אבל זאת תופעת לוואי.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 13.3.2020 בשעה 22:53, A_lex כתב:

מניסיוני דווקא הקפסולות של פיירי טובות בהרבה מאלו של פיניש. הפיניש הבסיסיות בכלל גרועות.

אם אתה מתכוון לקפסולות של פיירי, שבכל אחת יש סוג של נוזל ניקוי, כשכל טבליה היא בעצם מין אריזה שקופה גמישה, אז קח בחשבון שארעו מקרים בהם נוצרו חורים באריזה השקופה, ונוזל כלים השפריץ בקטנה. רק שלמישהי זה השפריץ לתוך העין והיא כמעט איבדה את הראיה. לינק למקרה

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 13.3.2020 בשעה 18:24, CartMan2oo5 כתב:

שבת שלום:)

קניתי מדיח כלים שולחני של בוש, איתו קיבלתי 2 קפלוסות של פיניש, כל קפסולה הייתה בשקיק ניילון והיו רכות, לעומת קפסולות שראיתי אצל חבר שהם דיי קשיחות.

בכל מקרה השתמשתי בהן והתוצאות היו מדהימות, הזמנתי מאמזון קפסולות של פיניש אבל לא אלו שבשקיק (פיניש קוואנטום) אלה הרגילות הקשיחות, עד שיגיעו קניתי קפסולות דומות במראה אבל מחברת סנו ספארק, הבעיה שהמדיח ״זורק״ אותן ובסיום ההדחה חלקיקי קפסולה פשוט זרוקות לי במדיח, באחת ההדחות כששמתי קרש חיתוך וכנראה שמתי אותו לא נכון כי בצורה שהוא הונח הוא היה במצב שכיבה והסתיר את המתזים  שלמטה ובסיום ההדחה כמעט כל הקפסולה בשלמותה הייתה מעל הקרש.. השאלה מה הבעיה? יש תקלה המדיח? או שאולי החברה של הקפסולות לא מתאימה? לפני שאני מציק לתמיכה הטכנית.. תודה.

קפסולות סטנדרטיות (הקשות) מתמוססות עם מים חמים, לכן אם קיימת שליטה על טמפ' העבודה של המדיח, תנסה לעלות מעט את טמפ' המים. זאת הסיבה שגם אמרו לך לזרוק את הקפסולה לתחתית המדיח, היא לא תתמוסס עד שהמדיח יעבור את השטיפה הראשונה (ללא חימום) ובשטיפה השניה (מצב עבודה) הוא יחמם את המים ואז היא תתמוסס.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובות :).

המדיח שברשותי הוא שולחני, יש שם סה"כ 6 מצבים שבהם: 1. סירים בטמפ של 70, אוטומטי, אקונומי, 2 של כוסות ושטיפה בלבד, אני משתמש בדרך כלל באוטומטי שזה אומר בים 45 מעלות ל65, איך המדיח בוחר באיזה מעלות לעבוד אני לא יודע..

בכל מקרה הקפסולות האלו לא טובות, או שהסוג לא טוב או שנפלתי על פאק בייצור, נתתי ל2 חברים כל אחד 5 קפסולות והם אמרו אותו הדבר, גם אם הקפסולה התמוססה לגמרי עדיין יש שאריות של סבון בתחתית המדיח בסיום ההדחה.

בנוגע להזמנה מחו"ל וכדאיות, האמת פחות עשיתי סקר שוק נרחב אבל בסופרים ראיתי מחירים מופרזים לקפסולות הג'ל וגם ברשת באתרים בארץ.

הזמנתי 2 סוגים של קפסולות, הקוואנטום עלו לי 180 שקלים ל246 קפסולות שהן מוגדרות מהסוג "היוקרתי", והטבליות ג'ל תפוז עלו לי 252 טבליות עבור 130 שקל.

שניהם עדיין לא הגיעו לי.

בנוגע לקפסולות הרגילות, כנראה ארכוש ברגע שאבין איזה עובדות טוב. אשיג כמה טבליות בודדות של פיניש הרגילות כמו של הספארק ואבדוק..

בנוגע לנוזל הברקה - האם באמת נחוץ? לאיזה כלים אתם שמים?

ובנוגע למלח, קניתי 2 קילו ב10 שקל אבל עדיין לא הבנתי איפה שמים את המלח? באיזה כמות? כי מיכל ייעודי לזה אין.. יש מקום לטבליות ויש מקום לידו לנוזל הברקה.. יכול להיות שם שמים?

ושמים כל הדחה מלח?

71n0htQn6HL._AC_SL1000_.jpg

81qvo5Y154L._AC_SL1500_.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדרך כלל יש פקק (כמו של שמן מנוע, בולט כזה) בתחתית המדיח, שאם תפתח אותו זה המיכל למלח.

לגבי קפסולות - אני משתמש בפיירי ג'ל או פיניש ג'ל עם תוכנית מהירה של 45 מעלות וזה עובד מצוין.

נוזל הברקה אני מוסיף כמעט תמיד, לפני שהוספתי היו שאריות טיפות מים ואדים על הכלים, כתוצאה מהייבוש (אופציונלי, אני מדליק את הייבוש).

אם לא מדליק ייבוש אני לא רואה צורך לשים נוזל הברקה.

אה וחשוב מאוד - ניקוי של המדיח עצמו מדי פעם, יש תכשיר ייעודי של פיניש ומתחרים שלא בדקתי.

מורידים לו את המדבקה ושמים הפוך במדיח ריק על 60 מעלות ומעלה.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קפסולות למדיח צריך לקנות במבצעים. זה מוצר שנשמר שנים.

בעבר לשופרסל היו קפסולות מהמותג שלהם, תוצרת שוויץ.  בהתחלה נמכרו בכ-50 ש"ח ל-70 קפסולות, אבל מתישהו החליטו לחסל את המותג ומכרו בסוף ב-19 ש"ח. קניתי כ-15 חבילות.

בפסח שעבר רמי לוי מכרו אריזות פיניש 120 קפסולות ב-60 ומשהו ש"ח. אחרי הפסח הם כנראה נשארו עם מלאי גדול ומכרו את אותן אריזות ב-46 ש"ח. קניתי סטוק... עכשיו הן נמכרות שוב ב-65 "במבצע". חכו לאחרי פסח.

קפסולות נמכרות בשגרה במחיר של בין חצי ש"ח לש"ח בשגרה, ובמבצעים, הרבה פחות. קנו בחכמה.

כמובן, מכיוון שמשתמשים בממוצע בקפסולה ליום, גם לא תתעשרו מהחיסכון.

עריכה אחרונה על ידי yuvk
  • רעיון טוב! 1
:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיפה לחזק את יובק - קפסולות קונים במבצעים - אשתי קונה בד"כ באלה של שופרסל או סופרפארם (מחירי מועדון לקוחות). קופסה מכילה בין 50-100 יחידות, כך שהיא מספיקה (לפחות אצלי) למספר חודשים. וכיון שמדובר במשהו קומפקטי אין בעיה לאגור כמה קופסאות אפילו בדירה קטנה.

לגבי הוספת חומרים:

קפסולה (או ג'ל) שמים בתא ייעודי עם דלתית קפיצית, בד"כ בדלת המדיח. יש למלא לפני כל הפעלה.

נוזל הברקה - יש למלא בתא הקטן הסמוך לתא הקפסולה. עושים זאת כאשר דלת המדיח פתוחה עד הסוף, עד אשר יש גלישה של הנוזל סביב המתקן, או מפתח המילוי. בדרך כלל יש למלא כל 5-10 מחזורי הדחה - אם לא תמלא תדלק נורית התראה, ואז יש לפתוח את המדיח ולמלא. בלי נוזל ההבקרה הכלים יצאו מלוחים (ישאר מלח דבוק לכלים).

מלח - יש למלא בפתח שבתחתית המדיח, כפי שנאמר, מזכיר מכסה מילוי שמן מנוע ברכב. מסובבים רבע סיבוב (או קצת פחות) וממלאים מלח ייעודי (או מלח גס). תדירות  המילוי דומה לזו של נוזל ההברקה. הבעיה היא שכאשר נדלקת נורית ההתראה זה מאוחר מדי, כיון שבעת הפעולה רצםת המדיח מכוסה מים ויש קושי לפתוח את פתח המילוי. לכן כדאי למלא באופן יזום כל 5-7 מחזורי הפעלה.

פות"ש - כיוון שאינך מבין כיצד להפעיל את המדיח מומלץ מאד לקרוא את חוברת ההדרכה. חבל לקלקל את המדיח או להרוס את הכלים שאתה רוצה לנקות.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפקידו של נוזל ההברקה הוא לסייע למדיח (בשטיפה האחרונה) לייבש את הכלים בצורה מהירה יותר ונטולת כתמים. אין קשר בין זה לכלים מלוחים.

תפקיד המלח הוא לרכך את המים, קריטי במקומות בהם ישנה כמות אבנית מאוד גדולה במים.

ויסות המלח יתבצע באופן י-ד-נ-י ע"י הגדרה בלוח הפיקוד האלקטרוני של המדיח *או* באופן מכאני (במדיח הקודם שלי היה בתוך הפקק של פתח מילוי המלח מעין "מחוון" שהיית מסובב ימני או שמאלה לצורך הפחתה או הוספת של מלח). זוהי פעולה שמתבססת בעיקר על ניסוי וטעיה או לפי "ידע מוקדם" אם יש הרבה אבנית באיזור המגורים הספציפי או לא.

למתעניינים, מצרף קובץ לדוגמא איך לכוון את רמת המלח במדיח סימנס אינטגרלי.

איציק

Untitled.jpg

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
  • תוכן חדש...