Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לימודי מדעי המחשב או ניסיון צבאי בתחום?

Step
שימו לב! השרשור הזה בן 2604 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 108
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בבן גוריון אכן לומדים Java בסמסטר א', יש לי רקע טוב גם ב-C#.

לגביי סינטקס - אם אחרי 5-6 שנים שלא נגעתי ב-C# אני עדיין זוכר +- מה עושים, כנראה שבין סמסטר לסמסטר לא אשכח את זה.

הבנתי שתחום הפיתוח לאנדרואיד מתבסס ברובו על Java, חשבתי על זה.

אני עדיין לא מבין מה נחשב פרויקט.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוגע לבוגר מכללת "שקר כלשהו" זה אולי תקף, אך דיברנו על אונ' חיפה- ולמיטב ידיעתי היא עדיין לא מכללת "שקר כלשהו".

לא מכללת שקר כלשהו, אבל הרבה פחות נחשבת מכל אוניברסיטה אחרת, עד (למרבה הצער) לרמה שרבים לא מתייחסים לבוגרים שלה כבוגרי אוניברסיטה.

ד״א דווקא בשנים האחרונות חל שיפור ממשי ברמה האקדמית בחוג למדמ״ח בחיפה, וזה מאוד מורגש. לדעתי הקרדיט שייך ברובו לראש החוג הנוכחי שם (דיסקליימר: מכר), שלקח על עצמו בתור משימה לשקם את הרמה והתדמית של החוג ועושה עבודה די טובה לטעמי.

מפתח מוצלח פחות שעבד בתור סטודנט (על פי ההגדרה שנכתבה אי שם בתחילת הדיון), לעניות דעתי, מקבל יתרון כלשהו עד לראיון בהינתן מדדים רלוונטיים דומים אחרים (מוסד לימודי, ממוצע וכו').

אבל לא על כך היה הדיון (השוואה ביו שני מועמדים זהים לחלוטין מלבד משרת הסטודנט). השאלה היתה האם משרת סטודנט כזו יכולה ״להציל״ אותך אם למדת במוסד לא נחשב. והתשובה - שוב, לדעתי - ברוב המוחלט של המקרים שלילית.

סטטוס מצטיין מוענק (אצלנו) לממוצעים גבוהים מ-90, והרוב המוחלט לא נמצא שם או באזור החיוג הזה. ולכן זה לא באמת שחור או לבן כפי שניתן להסיק מהכתוב. "אם לא חייב את הכסף, עדיף להתרכז בלימודים", מאז שהתחלתי לעבוד הלימודים הפכו מרוכזים יותר (הגעה מרובה יותר לשעות קבלה, קריאת הספרים שעליהם מתבסס הקורס), ופחות בזבוז זמן על דברים שוליים (כמו הרצאות לא ברורות).

השקעה בלימודים מבחינתי משמעותה בעיקר השקעה בתרגילים ועבודות הבית, ולמידה למבחן. מניסיוני, אלה הדברים שמביאים להצטיינות - בסדר הזה. התועלת בהרצאות היא עניין אינדיבידואלי (בהנחה כמובן שהמרצה שווה משהו) - יש כאלה שלומדים רק ככה ויש כאלה שזה בזבוז של זמן עבורם.

וכן, לדעתי שווה להשקיע בסיכוי להיות מצטיין. מניסיוני, מועמד מצטיין ללא ניסיון כמעט תמיד יקבל עדיפות על מועמד בינוני עם נסיון במשרת סטודנט. במיוחד כיום שחצי מהסטודנטים מגיעים עם איזשהו ניסיון במשרת סטודנט, אבל מצטיינים עדיין יש מעט מאוד.

בהתחלה ציינת שזה לא באמת יתרון. ועכשיו זה יתרון שולי אך רק "אולי". נסכים שלא להסכים :beerchug:

לא הבנתי מה ההבדל. בשום מקום לא טענתי שמשרת סטודנט היא בזבוז זמן בוודאות ובצורה מוחלטת. כן כתבתי שסטטיסטית (או ברוב הגדול של המקרים) זה לא באמת יעזור לך אם אין לך תואר ממוסד נחשב, (ושבטווח הארוך אין לזה שום משמעות, אבל אני מסכים שזה נכון לגבי כל דבר, ולכן האמירה עצמה חסרת משמעות :-)), ואני עדיין חושב כך.

בכל מקרה, לגבי אי-ההסכמה - הסכמנו :-D

עריכה אחרונה על ידי malcishua
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור בוגר מדעי המחשב באוניברסיטת חיפה, אני יכול לומר שרוב רובם של הסטודנטים מצאו עבודה בתחום שרצו, גם בחברות הגדולות (אינטל, פיליפס, IBM וכו) וגם בחברות סטארט-אפ. נכון שיש מקומות שמראש יזמנו רק מועמדים מטכניון או ממספר אוניברסיטאות מצומצם, אך במציאות אני לא רואה נחיתות משמעותית לסטודנטים באוניברסיטה על פני הטכניון במציאת עבודה "נחשקת". אני שומע הרבה שהאוניברסיטה "לא נחשבת" (הרבה מזה סתם שמועות), אך היא לא שונה בהרבה מבן גוריון למשל (מניסיון). גם כאן יש מרצים טובים יותר וטובים פחות, הרמה לא נמוכה, ואין שום בעיה לבוגר מדעי המחשב "טוב" באוניברסיטה למצוא עבודה.

בנוסף לדעתי הנסיון במהלך התואר מאוד חשוב וכדאי למצוא עבודה בזמן הלימודים, גם במחיר פגיעה מסוימת בציונים ובהארכת הזמן לתואר. מפה שכל אחד יעשה את השיקולים שלו - איפה ללמוד וכמה זמן ומאמץ כדאי להשקיע בקבלה לאותו מוסד לימודים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...
אהלן אור,

כיוון ש ..., אשמח לקבל את דעתך בנוגע לשרשור שפתחתי לפני מספר שבועות.

...

הטופיק ככל שהתקדם, סטה מהנושא...

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=624269

תודה מראש.

רשמתי לך תגובה ארוכה, אבל:

Step has exceeded their stored private messages quota and cannot accept further messages until they clear some space.

אז תמחוק ואשלח לך אותה בפרטי.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזו? קורס? תואר?

סיכוי קיים, בעיקר לכיוון הQA ואח"כ automation דרך קורס מקצועי כלשהו.

אשתו של חבר במהלך התהליך (בגיל קרוב לגיל שהזכרת), קורס מאוד אינטנסיבי (מאוד) של חצי שנה. היא באמצע. מקווה מאוד שזה יעבוד עבורה לבסוף. המקום שאחראי על זה מתחייב למציאת עבודה - הם כמו עובדי קבלן לתקופת זמן לאחר תום הקורס.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שואף להתחיל תואר, אבל לא יודע כמה זה פרקטי מאחר ואני עובד 125% משרה.

החלום שלי הוא להצליח לשלב את הידע החשבונאי יחד עם תכנות. מערכות מידע יותר מתאים?

אין לי כוונה להיכנס ל-QA. אני מעדיף להישאר בעולם ראיית חשבון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שואף להתחיל תואר, אבל לא יודע כמה זה פרקטי מאחר ואני עובד 125% משרה.

מנסיוני תואר במדמ"ח הוא בעצמו 125% משרה, ככה ש-250% משרה יהיה לך קצת יותר מדי לדעתי. זה מאוד תלוי ביכולת האישית שלך, ברמת הריכוז שלך, וביכולת שלך ללמוד, ובייחוד לכוונן את רמת הלימוד בהתאם לציון שאתה רוצה לקבל. אישית הכוונון הזה הוא החלק הקשה ביותר - לרוב או שאתה מבין או שאתה לא מבין, מאוד מאוד מורכב להצליח לקלוע בדיוק לרמת השקעה סבירה לקבלת ציון סביר.

גם סטודנטים שעובדים במהלך התואר עובדים יומיים בלבד, וגם זה לרוב רק משנה שנייה או שלישית. יותר מזה זה כמעט בלתי אפשרי, וגם זה מביא אותך בהרבה מקרים למרוח את התואר על יותר מ-3/4 השנים הסבירות.

החלום שלי הוא להצליח לשלב את הידע החשבונאי יחד עם תכנות. מערכות מידע יותר מתאים?

אתה צריך להיות קצת יותר ספציפי. עם תואר במדמ"ח (בהנחה שלא נשארת כחוקר באקדמיה) המשרות הראשוניות הן מאוד טכניות. משם כל אחד ממשיך לתפקידים שמתאימים לו (ניהול, ניהול מוצר, שיווק, תמיכה ווטאבר).

לדעתי עם תארים פחות טכניים (כמו מערכות מידע) לא תגיע לתפקידים ממש טכניים (בקיצור, לא תכתוב הרבה קוד, בטח לא ממש חשוב). זה יכול להתאים, השאלה היא מה אתה ממש מחפש.

לדעתי, הגיל הוא לא הבעיה העיקרית (בהנחה שאתה מבין ומקבל שתהיה בסביבה של אנשים צעירים בכמה שנים, שתחזור להיות סטודנט במשרה כמעט מלאה ושאחרי התואר תתחרה על תפקידים ומשכורות עם חבר'ה בני 25-30). אני לא באמת יודע, אבל נראה לי שאם יש לך משיכה לתחום, יכולת טכנית ואת הנכונות להתחרות בחבר'ה צעירים יותר, בגיל כזה זה עוד סביר. אבל כאמור, אני לא עובד ב-HR, ויש דעות לכאן ולכאן.

אם תהיה יותר ספציפי לגבי למה אתה רוצה לעשות הסבה, מה מעניין אותך ומה הרקע שלך אולי תקבל תשובות מוצלחות יותר...

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער שאני משתלט על הדיון, אבל מה הסיכוי של בן 31 לעשות הסבה להייטק?

סיכוי יש, ואפילו משמעותי, אבל זה מאוד תלוי (כמו כל דבר בחיים) במי אתה ומה הרקע שלך, כמה מוטיבציה יש לך ומה לעשות, גם כמה אתה כשרוני.

כדי לתת לך פרספקטיבה: בלימודי התואר הראשון שלי הכרתי מישהו שבגיל 36 התחיל ללמוד הנדסת מחשבים באוניברסיטה. אחרי הלימודים קיבל משרת מפתח באינטלֿ ובפעם האחרונה ששמעתי ממנו (לפני כמה שנים) כבר היה ראש צוות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסבה להייטק בגיל 31? כדי לקבל פרופורציות, אספר לך שהכרתי כמה וכמה אנשים שהחלו לימודי רפואה בגיל 35 ואף יותר. וחשוב על כך שלימודי הרפואה אורכים 6 שנים (לא כולל שנת סטאז'), אבל ההכשרה דורשת לפחות 5 שנים נוספות, ובדרך כלל יותר מזה. אנשים מסיימים את ההתמחות בגיל 45 ויותר, ולפעמים בגיל הזה יוצאים לעוד שנתיים שלוש התמחות על בחו"ל.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במשך השנים צברתי ידע רב בחשבונאות ומיסוי, אבל תמיד נמשכתי לטכנולוגיה. לדעתי האוריינטציה הטכנולוגית שלי משמעותית מעל הממוצע בהשוואה לעמיתיי בענף החשבונאות.

מצד אחד אני לא רוצה לזרוק את הידע החשבונאי לפח, אבל מצד שני אני לא רואה את עצמי מתכנת hardcore. מצד שלישי אין לי שום כוונה לסיים ב-QA.

לכן אני מחפש דרך כלשהי לשלב בין חשבונאות למחשוב גם כדי לשדרג את רמת העניין בעבודה, גם בשביל לשדרג את רמת השכר וגם בשביל לשמור על רלוונטיות ליותר שנים כי אין לי ספק שבעתיד הלא רחוק מחשוב הולך לנגוס מאוד חזק בעולם החשבונאות הקלאסי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה לא מחפש להכנס למשרה טכנית hardcore, יכול להיות שתואר במדמ"ח יהיה קצת אוברקיל. כלומר הוא בטח לא יזיק, אבל לא ממש ברור לאיזה תפקידים לא לגמרי טכניים הוא יקדם אותך.

מה לגבי MBA? זה נשמע כאילו אתה מחפש איזו משרה ב-fintech, אבל לא ממש מהצד הטכני. יכול להיות שזה יוכל לעזור לך להגיע למשהו קצת יותר "ניהולי" (אסטרטגיה, bizdev, אנליסט) כשאתה מביא איתך ידע חשבונאי כערך מוסף. וזה גם יוצר קצת קשרים, אם יש לך את היכולת והרצון לייצר אותם.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שזה לא תואר, אלא חוג (חצי תואר) מתוך תואר דו חוגי.

אם אתה עובד ב125% משרה, יקח לך הרבה יותר מ 4 שנים לסיים תואר באו"פ (בהנחה שיש לך חיים גם מעבר ללימודים ועבודה).

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...