Jump to content

yb

 • הודעות

  385
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

הנקודות של yb

נהג נמרץ

נהג נמרץ (4/14)

22

מוניטין

 1. yb

  רכבי סמארט

  היתה לי סמרט מחברת השכרה ליום אחד של נסיעה לדרום. עברו כמה שנים טובות מאז, אני זוכר מרווח פנים מפתיע לטובה וביצועים בולטים בחולשתם, בעיקר בהאצות. הרגשה של תחבורה בסיסית. לא מידע אישי, אבל אני זוכר שקראתי על עלויות תחזוקה גבוהות יחסית. פיאט 500 אמנם יותר ארוכה מסמרט אבל הרבה יותר אוטו מכל הבחינות ועדיין קצרה מאוד, נשמע לי שהיא יכולה להיות בחירה נכונה.
 2. אם אתה מתכוון להחזיק ברכב לא מעט שנים הסיטרואן לדעתי אופציה טובה, יש גם אחריות יצרן ל5 שנים שעוד תהנה ממנה נותנת שקט, תא המטען בגרסא המאובזרת יכול להתרחב על חשבון המושבים, רכב נוח יחסית ממה שהספקתי להתרשם.
 3. בחירה קלה מבחינתי- תדיראן אלפא או אחת מתת סדרותיו
 4. yb

  התקנת מעלית בבנין ישן

  מניסיון של פרויקטים דומים ולא מעטים כאלה שהייתי שותף להם- נשמע שבין 300 ל500 , תלוי כמובן בנתונים ובמקרה
 5. ספורטאז' צורה חדשה, לא חסכונית אבל חבילה טובה ובטיחותית במחיר הזה
 6. אפרופו מראות ידניות, תעדיף את דגם האקטיב המאובזר יותר
 7. איך זה עובד בלנובו? (טינקפד לצורך העניין), אני באמת רואה כמו שנכתב כאן כבר סוללה 100% טעינה והייתי שמח לכוון את זה ל% 40 - 80%. דרך אגב, האם ניהול הטעינה נכון גם במצב שהלפטופ כבוי והשקע עדיין מחובר לחשמל? (דולקת נורה כחולה ליד השקע טייפ סי , שמשמש לטעינה )
 8. אז אחרי שקניתי את הלפטופ החדש, בעזרת העצות הטובות שקבלתי כאן (תודה!) , שאלה שלא הגעתי למסקנה ברורה- האם בכל עם שהטענת הבטריה של הלפטופ מגיע ל100% והבטריה בהתאם מלאה במלואה צריך להמשיך להשאיר את השקע מחובר לחשמל באופן קבוע או להוציא עד שיתרוקן ואז לחבר שוב עד שיתמלא וחוזר חלילה עוד ועוד (כך אני נוהג)? אני זוכר איך לפני מספר שנים הבטריה של הפלאפון שלי נפגמה והסבירו לי לאחר שהחליפו אותה לאחת חדשה שזה בגלל שהיא נשארה אחרי שהתמלאה בחשמל , אולי במחשבים זה אחרת? אולי יש מנגנון מניעה?
 9. בריכה מעמיסה מאוד על רצפה, הרבה מעבר למה שמתוכננת רצפה לעומס של דירה. השאלה החשובה האם הבניין על הנייר או שכבר נבנה? בדרך כלל אם אפשרי אז זה ליד עמודים, חדר מדרגות, ממד (שיש על מה להשעין וחוזר), בקצה מרפסת זיזית לצורך הדוגמא זה כנראה לא ריאלי. כמובן התשובות תלויות בעוד נתונים נוספים כגון מה מידות גובה הבריכה.
 10. yb

  שיפור אקוסטיקה בבית

  במקרה שלך הייתי מתחיל משיפור המצב מכיוון הטלוויזיה עצמה- רמקולים חיצוניים כמו סאונד בר למשל שלא צריך להיות מסובך ויקר מדי.
 11. לא תמיד צריך להחליף סוללה- שיפוץ תאים בסוללה זה לא דבר כל כך יקר, בנוסף יש פתרונות של אחריות לרכיבים בגיל ביניים שנותנים שקט. מבחינתי למשל, עדיף היברידי /חשמלי לסוגיו על גיר רובוטי. הפתרון הוא כמובן תהליכי (כמו שכבר מורידים את רמת הנגישות ברכב פרטי לקראת כניסת הרכבת קלה /מטרו שעוד לא קיימת, אבל ככה כנראה מזיזים את כיוון הפלגת האוניה ונעים קדימה )
 12. הכל זה הערכות וניחושים כמובן, להערכתי אם אתה קונה רכב בנזין מבוקש ומתכנן להחזיק בו שלוש עד חמש שנים אתה לא צריך לדאוג מדי מבחינת ביקוש בשוק, אבל כמובן תהיה לו ירידת ערך גבוהה באופן כללי מהמחיר שלו כחדש. אם תחזיק ברכב מעל לחמש שנים מבחינת שוק יש סיכוי לביקושים נמוכים משמעותית, אבל הערך שלו גם ככה אמור להיות יחידת נמוך לעומת מחירו כחדש. אם תכנס ממשלה שתומכת בהובלה בהפחתת זיהום דברים יכולים להשתנות לא מעט בחמש שנים ולא בעצלתיים כמו כיום. יש ממה שאני זוכר בחיפה הצהרה על איסור כניסת לעיר רכבי דיזל בעוד עשר שנים+- (אולי לא מדייק), טווח חמש שנים כנראה בטוח / 5-10 שנים זה זמן של שינוי מהותי (טכנולוגיה ותפוצה, חקיקות ואישורים שיובילו לירידת ביקושים, אנשים יחששופחות מפתרון שהופך מוכח ונפוץ ושגרתי (סוללות וכאלה)/ מעל עשר שנים זה האופק החשמלי המובהק להערכתי. בקיצור, לדעתי אם יש לך מקבילה היברידית לעומת בנזין בסביבת מחיר דומה עדיף פתרון היברידי (חסכון בדלק- תלוי בתוואי ובקמ לשנה כמובן), אבל לשנה שנתיים הקרובים עדיין ההפסד הכספי הגדול יהיה מלמכור רכב בן שנתיים ולא בגלל שהוא בנזין.
 13. יש ווסטרו במפרט במשקל ובתקציב הרצוי, אבל ממה שהבנתי ממה שהעלתם כאן זה שמה שכדאי לי זה בכלל משהו כמו דל לטיטוד עסקי שבנוי ומתוכנן כמו שצריך, ואולי עוד תוספות כמו רכיבי אבטחה וכו'...? כאמור מוכן להתפשר בשביל זה במפרט אם זה באמת עושה הבדל זאת בדיוק השאלה איפה מתחיל רף הסדרות הגבוהות? סדרות עסקיות אחרות להתמקד עליהן חוץ משל?
 14. הכוונה היא למשקל קל יחסית ולא קל במיוחד, לא מצפה למשקל 1 קילו של lg , אבל 2 קג ואולי טיפה פחות נשמע לי משהו שקיים בשוק ( למשל לפני כמה ימים ראיתי ווסטרו 15.6 ומפרט שנשמע טוב, במשקל של משהו כמו 1.7 קג). התקציב הרצוי 4000-4500.
 15. אני פתוח לכל כיוון טוב , אפשר גם מחו"ל (אבל באופן טבעי בהפרש לא גדול אעדיף מהארץ בשביל האחריות )
×
×
 • תוכן חדש...