Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לימודי מדעי המחשב או ניסיון צבאי בתחום?

Step
שימו לב! השרשור הזה בן 2605 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה קצת מוקדם בסמסטר ב' של שנה א', לא?

מה יכול להיחשב פרויקט עצמאי? מה מוגדר בכלל פרויקט? יהיו לי עכשיו שבועיים פנויים בחופשת הסמסטר, אני רוצה לנצל אותם למשהו מעניין שקשור לתכנות.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 108
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לוציפר,

תראה, אני יכול להבין, מאיפה שאתה נמצא כרגע, למה אתה חושב כך (שמשרת פיתוח כסטודנט זה הכי חשוב וכו׳). אבל תאמין לי שבטווח הבינוני (אפילו לא הארוך), זה פשוט לא משנה. מפתח מוצלח שלא עבד בתור סטודנט יצליח בכל מקרה (וזה לא יעכב אותו כהוא זה), ומפתח פחות מוצלח יצליח פחות, גם אם עבד בתור סטודנט.

ברור לי שבתור בוגר צעיר שמועסק בתעשיה (אני מניח) זה לא נראה לך כך, אבל העובדה היא - שזה פשוט לא משנה.

לכן לדעתי האישית - כדאי לעבוד בתור סטודנט בעיקר אם אתה צריך את הכסף. אחרת עדיף להתרכז בלימודים (סטטוס מצטיין דווקא כן יכול לתת לך נקודת פתיחה טובה יותר, יותר מכל משרת סטודנט), ויותר מזה - בלהנות מתקופת הלימודים. אין לי אף חבר (והאמת שקצת דיברתי עם כמה כאלה, אחרי שהדיון פה בינינו התחיל) שאומר משהו כמו ״מזל שעבדתי בתור סטודנט, זה סידר לי את הקריירה״. יש לי לא מעט כאלה שמרגישים שפיספסו הרבה בתקופת הלימודים שלהם בגלל שלא נתנו לעצמם זמן גם להנות (או אפילו לנשום).

לעבוד בהייטק - בשביל זה יש לך את כל החיים.

עריכה אחרונה על ידי malcishua
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפות"ש, מעבר מסלול בתוך הטכניון יותר קשה בסדרי גודל מאשר לשפר בגרויות/פסיכומטרי ולהתחיל מראש במסלול שאתה רוצה.

אני אישית שיפרתי בגרויות לבד והתקבלתי למסלול שרציתי, אמליץ לך על אותה דרך.

מה גם שללמוד לבד לבגרויות (אגב, מתמטיקה ופיזיקה בלבד, שאר המקצועות מקבלים משקל הרבה יותר נמוך בחישוב הסכם) זו הכנה מצויינת ללימודים בטכניון לדעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא לחלוטין מסכים איתך, אני אפילו אקצין את זה יותר ואגיד:

מי שטוב בתחום - יצליח. וזה לא משנה אם הוא עשה תואר במדעי המחשב או לא. זה לא משנה אם הוא עבד כסטודנט או לא - אם הוא טוב הוא יצליח.

אני מוקף בהרבה אנשים מאוד מוצלחים בתחום (בעיקר מחקר האמת, פחות פיתוח) שרובם בכלל לא עשו תואר, וחלקם גם לא היו באף יחידה טכנולוגית.

זה ברור שסטודנט שטוב בתחום בסופו של דבר יזרח - אבל משרת סטודנט בהחלט יכולה לעזור לו להגיע לנקודה טובה עבורו מהר יותר.

חוץ מזה, מבין הדברים שסטודנט למדעי המחשב יכול לעשות כדי לקדם את הקריירה שלו (בזמן הלימודים) אני חושב שמשרת סטודנט היא הדבר הכי משמעותי.

מה עוד הוא כבר יכול לעשות? עוד כמה נקודות בממוצע? זה לא באמת מעניין מישהו.

וברור שמשרת סטודנט אתה מקריב הרבה... אבל כל אחד צריך לעשות את השיקול שלו.

אני "התקרחנתי" בשנה הראשונה, בקושי עבדתי... זה היה כיף, לא אגיד שלא - אבל מיציתי אחרי 8-9 חודשים במתכונת הזו.

כשאתה לא עובד ה 4-5 קורסים בסמסטר פתאום נראים כל כך קלים, כל כך הרבה זמן בשביל כל קורס, בשביל כל עבודה.

לעומת זאת ברגע שהתחלתי לעבוד ברצינות נהייתי באופן כללי הרבה יותר שמח. הזמן שלי נוצל הרבה יותר טוב, היה לי יותר כסף ולא הייתי צריך להצטמצם.

ובאופן כללי הרגשתי שאני לומד המון כל יום, הרבה יותר מכל קורס בתואר - ולי אישית זה עשה טוב.

אז סבבה - כבר לא יצא לי לשבת עם החברים בדשא עד 3 בבוקר כל יום, אבל קיבלתי הרבה דברים אחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה דברים:

1. במשרת סטודנט, לדעתי, ברוב המוחלט של המקרים לא תפתח שום דבר משמעותי, גם כי יש לך פחות ניסיון וידע, וגם כי הזמינות שלך לא מספקת. אם אתה זמין רק יומיים בשבוע (ולא בתקופת מבחנים), לא תוכל לטפל בבאג דחוף שיתקע גרסה שלמה. גרוע יותר, כשזה יקרה אצל לקוח ויצטרכו מישהו שיתחבר מהבית / יטוס לשבוע, לא תהיה שם. תמיד יש יוצאי דופן, אבל הם נדירים.

2. משרת סטודנט במקום טוב בוודאי תעזור לך להתקבל לעבודה מלאה ראשונה, לרוב גם באותו מקום (אם לא היית ממש גרוע). אבל גם בלי משרת סטודנט אפשר למצוא עבודה, בטח אם אתה לא לגמרי אהבל ויש לך ממוצע טוב. בסוף אתה גם כותב לא מעט קוד בתואר במדמ"ח.

3. אני חושב שאין פה המלצה גורפת. יש אנשים שיתפקדו טוב בלימודים חלקיים ומשרת סטודנט, יש כאלו יעדיפו להתרכז בלימודים. זה בעיקר עניין אישי, כל אחד צריך כבר להכיר את עצמו מספיק ולדעת אם יש לו את היכולת לעבוד יומיים בשבוע בלי לדפוק את התואר. חשוב גם לזכור שממוצע תואר אי אפשר לשפר אח"כ (וזה חשוב אם רוצים להמשיך לתארים מתקדמים), אבל עוד קצת ניסיון מקצועי בסוף תקבל.

4. אותו דבר לגבי פרויקטים ב-github. זה בוודאי מצויין אם זה זורם לך, אבל אם אם לא אל תכריח את עצמך. לא כולם לינוס טורבלדס, ויש מספיק מקום בתעשייה גם למי שלא. ואם אתה לינוס טורבלדס הבא, כנראה שאתה כבר יודע את זה.

ולמה מיקרוסופט דוקא? מה יש שם שאין במקומות אחרים?

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם נתתי דוגמה את מיקרוסופט כי יש לי הרבה חברים שעובדים שם והם ברובם די מרוצים.

תנאים מצוינים ולומדים המון, אז נראת לי כמו המלצה לגיטימית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכיר את מיקרוסופט מבפנים, לדעתי הבעיה העיקרית היא שהם מתעסקים רק בסביבות של מיקרוסופט, ואתה קצת פחות חשוף לדברים אחרים. אבל כאמור, זה סוג של ניחוש האמת.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה ברור שסטודנט שטוב בתחום בסופו של דבר יזרח - אבל משרת סטודנט בהחלט יכולה לעזור לו להגיע לנקודה טובה עבורו מהר יותר.

חוץ מזה, מבין הדברים שסטודנט למדעי המחשב יכול לעשות כדי לקדם את הקריירה שלו (בזמן הלימודים) אני חושב שמשרת סטודנט היא הדבר הכי משמעותי.

מה עוד הוא כבר יכול לעשות? עוד כמה נקודות בממוצע? זה לא באמת מעניין מישהו.

שוב, לדעתי המאמץ לא שווה את היתרון השולי שזה אולי יתן לך.

וברור שמשרת סטודנט אתה מקריב הרבה... אבל כל אחד צריך לעשות את השיקול שלו.

אני "התקרחנתי" בשנה הראשונה, בקושי עבדתי... זה היה כיף, לא אגיד שלא - אבל מיציתי אחרי 8-9 חודשים במתכונת הזו.

כשאתה לא עובד ה 4-5 קורסים בסמסטר פתאום נראים כל כך קלים, כל כך הרבה זמן בשביל כל קורס, בשביל כל עבודה.

התקרחנת בשנה הראשונה? דווקא השנה הראשונה היא by far השנה הכי קשה, לא מכיר אף אחד במדמ״ח שהתקרחן בשנה הזאת והגיע לשנה ב׳. כנראה שאתה באמת מחונן (בלי ציניות, אני רציני), או שההגדרה שלך להתקרחנות שונה משלי.

לעומת זאת ברגע שהתחלתי לעבוד ברצינות נהייתי באופן כללי הרבה יותר שמח. הזמן שלי נוצל הרבה יותר טוב, היה לי יותר כסף ולא הייתי צריך להצטמצם.

ובאופן כללי הרגשתי שאני לומד המון כל יום, הרבה יותר מכל קורס בתואר - ולי אישית זה עשה טוב.

אז סבבה - כבר לא יצא לי לשבת עם החברים בדשא עד 3 בבוקר כל יום, אבל קיבלתי הרבה דברים אחרים.

לגבי כסף - כתבתי כבר שזו הסיבה הכי לגיטימית בעיני לעבוד תוך כדי התואר.

שוב, אני מבין לגמרי מאיפה אתה בא, אבל לעשות את מה שאתה עושה עכשיו - יש לך את כל החיים. אחרי כמה שנים טובות בתעשייה, לדעתי הפרספקטיבה שלך תשתנה מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהשנה הראשונה קשה מנטלית בעיקר, כי לפחות ע"פ התוכנית לימודים המומלצת בבן גוריון - השנה הראשונה היא by far הכי פחות עמוסה.

בקיצור, נראה לי שאפשר לסכם את כל הדיון הזה בזה שלכל אחד מתאימים דברים אחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שיש מקום להדגיש שאיכות ההרצאה אמנם גרועה, אך הרמה האקדמית בקורסים היא גבוהה.

רואים את זה כשמסתכלים על בחינות ועל ש''ב בהשוואה למוסדות אחרים, גם בחו''ל.

Gesendet von meinem Nexus 6P mit Tapatalk

מסכים לחלוטין בנוגע לחלק האחרון, גם בהשוואה לMIT ועוד מקום מכובד שאני לא זוכר במספר מקצועות (ליניארית, חדו"א וגם קורסי יסוד במדמ"ח)

ובכל מקרה, הטיעון שלי הוא לא שאין סטודנטים שעושים עבודות חשובות/מעניינות באף מקום, אלא שהרוב לא, וכפועל יוצא כך גם היחס הכללי לשורה כזו בקורות חיים. אתה מוזמן לשאול ראשי צוותים במקום העבודה שלך אם היו שוכרים (או אפילו קוראים לראיון) בוגר מכללת שקר כלשהו שבקו״ח שלו מופיעה משרת סטודנט בשנה האחרונה ללימודים. כמובן במציאות הנוכחית, בה הם מקבלים עשרות קו״ח על כל משרה שהם מפרסמים.

בנוגע לבוגר מכללת "שקר כלשהו" זה אולי תקף, אך דיברנו על אונ' חיפה- ולמיטב ידיעתי היא עדיין לא מכללת "שקר כלשהו".

לדעתי, שנה אחרונה זה לא באמת מספיק (כלומר סה"כ כ8-6 חודשי עבודה רצופים) כדי ליצור את היתרון הנדרש.

זה קצת מוקדם בסמסטר ב' של שנה א', לא?

מה יכול להיחשב פרויקט עצמאי? מה מוגדר בכלל פרויקט? יהיו לי עכשיו שבועיים פנויים בחופשת הסמסטר, אני רוצה לנצל אותם למשהו מעניין שקשור לתכנות.

אני מכיר רק בחור אחד שהתחיל לעבוד בסמסטר ב' שנה א', אך הוא יוצא דופן ביכולותיו. אלו שהתחילו לעבוד היו מסוף שנה א' ועד עכשיו (סמ' ג').

במקומך? בעיקר נח :-D

לוציפר,

תראה, אני יכול להבין, מאיפה שאתה נמצא כרגע, למה אתה חושב כך (שמשרת פיתוח כסטודנט זה הכי חשוב וכו׳). אבל תאמין לי שבטווח הבינוני (אפילו לא הארוך), זה פשוט לא משנה. מפתח מוצלח שלא עבד בתור סטודנט יצליח בכל מקרה (וזה לא יעכב אותו כהוא זה), ומפתח פחות מוצלח יצליח פחות, גם אם עבד בתור סטודנט.

ברור לי שבתור בוגר צעיר שמועסק בתעשיה (אני מניח) זה לא נראה לך כך, אבל העובדה היא - שזה פשוט לא משנה.

לכן לדעתי האישית - כדאי לעבוד בתור סטודנט בעיקר אם אתה צריך את הכסף. אחרת עדיף להתרכז בלימודים (סטטוס מצטיין דווקא כן יכול לתת לך נקודת פתיחה טובה יותר, יותר מכל משרת סטודנט), ויותר מזה - בלהנות מתקופת הלימודים. אין לי אף חבר (והאמת שקצת דיברתי עם כמה כאלה, אחרי שהדיון פה בינינו התחיל) שאומר משהו כמו ״מזל שעבדתי בתור סטודנט, זה סידר לי את הקריירה״. יש לי לא מעט כאלה שמרגישים שפיספסו הרבה בתקופת הלימודים שלהם בגלל שלא נתנו לעצמם זמן גם להנות (או אפילו לנשום).

לעבוד בהייטק - בשביל זה יש לך את כל החיים.

מפתח מוצלח פחות שעבד בתור סטודנט (על פי ההגדרה שנכתבה אי שם בתחילת הדיון), לעניות דעתי, מקבל יתרון כלשהו עד לראיון בהינתן מדדים רלוונטיים דומים אחרים (מוסד לימודי, ממוצע וכו').

סטטוס מצטיין מוענק (אצלנו) לממוצעים גבוהים מ-90, והרוב המוחלט לא נמצא שם או באזור החיוג הזה. ולכן זה לא באמת שחור או לבן כפי שניתן להסיק מהכתוב. "אם לא חייב את הכסף, עדיף להתרכז בלימודים", מאז שהתחלתי לעבוד הלימודים הפכו מרוכזים יותר (הגעה מרובה יותר לשעות קבלה, קריאת הספרים שעליהם מתבסס הקורס), ופחות בזבוז זמן על דברים שוליים (כמו הרצאות לא ברורות).

שוב, לדעתי המאמץ לא שווה את היתרון השולי שזה אולי יתן לך.

התקרחנת בשנה הראשונה? דווקא השנה הראשונה היא by far השנה הכי קשה, לא מכיר אף אחד במדמ״ח שהתקרחן בשנה הזאת והגיע לשנה ב׳. כנראה שאתה באמת מחונן (בלי ציניות, אני רציני), או שההגדרה שלך להתקרחנות שונה משלי.

בהתחלה ציינת שזה לא באמת יתרון. ועכשיו זה יתרון שולי אך רק "אולי". נסכים שלא להסכים :beerchug:

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר רק בחור אחד שהתחיל לעבוד בסמסטר ב' שנה א', אך הוא יוצא דופן ביכולותיו. אלו שהתחילו לעבוד היו מסוף שנה א' ועד עכשיו (סמ' ג').

במקומך? בעיקר נח :grin:

לשבועיים מן הסתם לא אמצא עבודה, אז לפחות אעשה עם עצמי משהו מועיל. לא מחפשים בתעשייה אנשים עם רקע בשפות תכנות מסוימות?

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון שיש הבדלים גדולים בין שפות תכנות, אבל אם יש לך יסודות טובים (מונחה עצמים וכו'), השפה עצמה פחות קריטית.

ונניח כי תתחיל ללמוד איזו שפת תכנות בשבועיים, בהינתן שלא תזדקק לה סמסטר הבא ולא תשתמש בה באופן כזה או אחר, הסיכויים שתזכור את הסינטקס והעקרונות שלה לאורך זמן לא גבוהים. לכן, אני לא באמת יכול להמליץ לך לעשות משהו כזה.

אבל אם אני לא טועה בבן גוריון לומדים JAVA בסמסטר הראשון, למה לא לעשות איזה פרויקט קליל עם חבר (או לבד) בשבועיים האלה?

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...