Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אתה יודע שיש לך טורבו דיזל בחניה כאשר...

lanosforce

פוסטים מומלצים

לפני 12 שעות, MadCat_LE כתב:

זה אותו פורשה מסרטון התדמית שלהם?

ממה שאני מבין כן.

האירוניה - נאמר לי, שזה אטמוספרי. 

אבל לא - השרשור עוסק תכלס בדיזל לא בהכרח טורבו דיזל פשוט בשנים האחרונות - ממה שאני יודע, כל הדיזלים גודשים. 

ונחזור לשורינו 

כשאתה שוקל לקחת את המנוע JOHN DEER המפלצתי של מערכת כיבוי האש מחדר המשאבות של הבניין ולהחליף בינו לבין זה של הרכב שלך.

הם לא ישימו לב, אצבע אותו באדום. 

• מצחיק 1

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, BoazB11 כתב:

בכלל נמכר היום רכב דיזל ללא טורבו?

לא במכוניות. וכבר די הרבה שנים, בערך מ 2007. דיזל אטמוספרי לא הצליח לעמוד בתקני זיהום אוויר וגם ברף הציפויות מרכב פרטי. 

יש עדיין דיזלים אטמוספריים בכל מיני ציוד מכאני או חקלאי כמו מיני טרקטורים וכדומה. 

לגבי הטרקטור שמופיע בפתיחת השירשור "פורשה דיזל קבריאולט" - חייבים לשים את הפרסומת היפה הזו למקרה שמישהו לא מכיר:

• אהבתי 5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר אתה מחכה שניה בין מצב ACC להנעה עצמה, כדי לתת לסלילים להתחמם...

כאשר אתה בודק לפעעמים מה מצב האוראה בלוח המחוונים...

כאשר אתה יוצא מהרמזור בעדינות כדי להאריך את חיי המצמדים בתיבה כפולת מצמד...

• אהבתי 2

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת פאדחה קצת לרשום אבל נראה לי שזה מתאים כאן...

כשאתה 20 שנה פלוס נוסע רק על דיזלים ועברת יותר ממיליון ק"מ, זה כבר הפך להיות חלק ממך "ככה האוטו עובד וככה נוהגים". אתה דואג כל הזמן שתא תידלק נורת AdBlue, שיבצע רגנרציה בזמן, שלא יסתם ה DPF בנסיעה עירונית, שלא יתקע ה EGR מפיח, שלא יגמר תוסף FAP, שלא יהיה דילול  של השמן בסולר, שלא ישרפו מצתי להט, שהאינג'קטורים לא יתחילו להשתין, בנוסף משלם 2 ש"ח יותר על ליטר סולר בכל תדלוק ועדיין בטוח שזה הדבר הכי טוב בעולם.

רוצה להחליף רכב אבל נפשית לא מוכן להתקדם בזה כי אולי הרכב הבא לא יהיה דיזל...😏

• אהבתי 5
  • מצחיק 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאתה מתדלק רק בתחנה ידועה, קבועה ומוכרת, שאתה בטוח שהסולר לא מהול. 

כשאתה נלחם לא להתפתות למחיר זול בתחנה מהפחד שזה סולר מהול .

שאתה נילחץ כשאתה קורא על מפיץ דלקים בנתפס מוהל דלקים ומתחיל לחפור ולחפש איזה תחנה קנתה ממנו דלק. 

כשאתה מתחיל לנסוע במסלול הכי ארוך שאפשר על מנת להקטין הסתברות לבעיות כתומאה מנסיעות עירוניות קצרות מידי.  (ע״ע הכתבות על בעלי דצ׳יה דסטר שבכו על בעיות ברכב שנסע מעט) 

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשיש לך 3 הילוכים באוטו- מתחיל בשני, מעביר לרביעי וקופץ לשישי.

(נוהג מידי פעם על דאצ'יה דאסטר דיזל של העבודה).

עריכה אחרונה על ידי שביט
  • אהבתי 2
  • מצחיק 3

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 20.12.2023 בשעה 16:22, avargel כתב:

כשאתה מעיר לשכן בעל אוטובוס שחונה קרוב לבנין ומעיר את כולנו כל יום בהנעה של 5 בבוקר, ואז הוא שואל אותך: "רגע, זה לא אתם עם הפולו קלאסיק? אחי, שלך מרעיש יותר"

שאלצה רצינית:

בתכלס לאוטובוסים מודרניים מונעי מנוע דיזל  אין בכלל רעש של מנוע דיזל, המנוע שלהם נשמע הן מבפנים והן מחוץ לרכב  כמו מנוע בנזין, שקט, עובד חלק, לא מטרטר ולא ניתן לזהות שמדובר במנוע דיזל.

ולעומת זאת כל כלי רכב מודרני אחר עם מנוע דיזל כדוגמת משאיות, טנדרים, רכבים פרטיים,לעיתים מבפנים ותמיד מבחוץ לרכב מרעישים ומטרטרים בצורה אופיינית למנועי דיזל.

הכיצד?

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שמעתי על שיטה של פולקסווגן במקור. לתת למזרק להזריק מנה קטנה של סולר וכשהוא מתפוצץ להזריק את המנה הגדולה. כמובן שהמנועים השקטים של היום יש בטח עוד סיבות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי דיזל בחניה וגם לא תהיה לי.
יוצא לי לנהוג על דיזלים הרבה, אתה יודע שאתה על דיזל כשהמד סל"ד נגמר באמצע.

• אהבתי 2

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, שביט כתב:

זה לא בגלל שזה דיזל 

זה בגלל שזה רכב של העבודה... 😜

עריכה אחרונה על ידי shlomiko
  • אהבתי 1
  • מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, מור 1 כתב:

מה שמזכיר לי שאתה יודע שזה מנוע טורבו דיזל כשאת היוצא לעקיפה ב140 והסל"ד נשאר עדיין 2500

וההילוך נשאר שישי

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, שביט כתב:

תכלס לא ממש מסכים.

המנוע יכול לעבוד רק בין 1700 ל 2700 סל"ד.

פחות מזה הטורבו לא אפקטיבי ולא סוחב, יותר מזה מרגיש שעומד להתפרק.

אצלי יש 5 הילוכים, ההילוך החמישי מגיע ב 3000 סל"ד ל 150 קמ"ש, הפערים בין ההילוכים גדולים ואין מצב לדלג על אחד מהם ולקבל קצה התקדמות סביר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...