Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה יותר טוב לישראל, טראמפ או ביידן?

סאמי

פוסטים מומלצים

זה אירוע מכוער מאוד אבל מעניין מאוד לראות האם יבינו את המשמעות שלו. אני בוטח בבחירות ומאמין שיש צדק עם זה שביידן נבחר, אבל העניין הוא שיש המון בארה"ב שביידן לא מייצג.

מה שמצחיק אותי זה  ניסיונות השוואה לישראל. מצד אחד, השמאל טוען ש"זה מה שיעשו הביביסטים". מצד שני, מי שעושה מצור בבלפור זה השמאל.

עריכה אחרונה על ידי eitanuch
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, David32 כתב:

ואז אתם משווים את זה ל BLM, שהיו קלאשים עם המשטרה, שהייתה התנגדות מצד השלטון, לא היו חמושים שכיוונו רובים על כוחות הביטחון. מה אני מפספס?

הייתה ביזה ב BLM? אוקיי, איך זה קשור? איך זה בכלל משתווה למה שקרה אתמול?

דומה או לא דומה, זה לא העניין.

גם אם היה קורה אותו דבר בדיוק מצד השמאל לפני כמה זמן, עדיין הייתי חושב שלהעלות את זה עכשיו זה אפולוגטי. מה שקרה או לא קרה, לא הופך את מה שקרה עכשיו לפחות חמור ומגונה.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליאור - לגבי זה שאנטיפה/BLM/סבתא שלי "פשוט נכשלו" לפרוץ לקאפיטול/בית לבן/לאן שבא לך, תסתכל בבקשה על השמירה שהייתה אז מול השמירה שהייתה אתמול, תחזור לפה עם תמונות - זה לא קשה.

אולי גם יהיו לך תובנות

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, יבגניפ כתב:

אצל הדמוקרטים לא היה נשיא שעודד אותם לצאת לרחובות ואז פרסם פוסט על זה שצריך לחבק את המשטרה, כדי שחלילה לא יבואו אליו בטענות. טראמפ חולה נפש. מה שלא הפריע לו במצטבר להיות נשיא לא רע מינוס הטיפול בקורונה ומה שקורה עכשיו. זה הכל. וטוב שהוא עף. 

מעבר לזה ארה״ב היא מדינה אלימה אבל גם זה לא חדש.

לא היה נשיא, היו חברי מפלגה אחרים, שגילו סימפטיה גם לפעולות וגם לנרטיב.

אפשר לעשות טבלה השוואתית, אבל העניין הוא שאני לא ממש מתרגש מהפגנות אלימות. כבר ראינו כאלה.

• אהבתי 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול זה בעיקר עוד סיפור אנדקוטלי על ארה"ב, כן. ועדיין, אולי אני לא זוכר, אבל נשיא שהפסיד בבחירות ויצר מציאות שבה שרי הגנה לשעבר (כולל כאלו מהמחנה שלו) מפרסמים הודעה משותפת על הצורך בהעברת שלטןו מסודרת, או מצביעים מאוכזים פורצים להצבעה בסנאט? היה כזה?

הסיפור כאן זו לא הפריצה, אלא שוב הנרקיסיזים הקיצוני של טראמפ, שוב חוסר היכולת להפסיד, שוב שימוש בבערך כל אמצעי כדי לשרוד במקום שלו. וזה ממשיך אותו קו הגישה לעולם שהראו גם בניו יורק טיימס על האופן שבו ניהל עסקים - ואצל חלק פה עורר התלהבות משום מה. באמת מקווה שישלחו אותו לטיפול. או שסתם יעזוב אותנו בשקט ויבלה את שאר החיים שלו על מגרש הגולף שלו.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, David32 כתב:

מה לא נכון?

אתה שוב נכנס פה לויכוחים על ויקיפדיה או p=q ?

מה לא נכון?

לא פרצו אתמול לקפיטול חמושים עם דגלים של טראמפ והקונפדרציה - ללא התנגדות?

זה לא קרה?

זה בטח גם לא היה צפוי (כמו יום כיפור).

אתה סתם עצבני ולא קורא.

אגב זה p->q ולא p=q.

וכדי שלא תצא בידיים ריקות מההודעה הזו:

ציטוט

ההכרח של הנביעה הלוגית בהיסק האריסטוטלי ניתנת להבנה במונחים של היעדר דוגמה נגדית: לא ניתן למלא את הצורה התקפה בתוכן, על ידי החלפת האותיות הסכמטיות במונחים, כך שיתקבלו הנחות אמיתיות אבל מסקנה שקרית. דוגמה להיסק בטל:

כל היוונים הם בני תמותה

כל היוונים הם יונקים

לכן: כל היונקים הם בני תמותה.

לאדם שאינו בקי בתורת ההגיון נראה ההיסק הבטל המסורתי הנ"ל תכופות כתקף פשוט משום שהנחותיו ומסקנתו אמיתיות. מטרתה של הדוגמה הנגדית היא להראות שצורת ההיסק בטלה, משום שהוא עשוי להוביל מהנחות אמת למסקנה שקרית. כך, דוגמה נגדית להיסק הבטל הנ"ל היא:

כל העכברים הם מכרסמים

כל העכברים הם בני תמותה

לכן: כל בני התמותה הם מכרסמים.

לדוגמה הנגדית הזו יש צורה לוגית זהה במבנה להיסק הקודם, שגם בו ההנחות אמיתיות והמסקנה שקרית. הצורה היא:

כל א הוא ב

כל א הוא ג

לכן: כל ג הוא ב

p->q זה כתיבה מתמטית אקוויוולנטית ל"כל p הוא q"

לפני 4 דקות, David32 כתב:

ואז אתם משווים את זה ל BLM, שהיו קלאשים עם המשטרה, שהייתה התנגדות מצד השלטון, לא היו חמושים שכיוונו רובים על כוחות הביטחון. מה אני מפספס?

הייתה ביזה ב BLM? אוקיי, איך זה קשור? איך זה בכלל משתווה למה שקרה אתמול?

איפה הלא נכון?

זה נקרא קלאשים עם המשטרה?

ציטוט

Information on the extent of the officers’ injuries was not immediately released. The officers were hit with rocks, bricks and fireworks, the Metropolitan Police Department said Sunday morning. 

At least five protesters — three men and two women — were arrested, including on charges of assault on an officer and felony rioting.

Some members of the groups were “intent on damaging property and injuring Metropolitan Police Department officers,” the department said in a statement. 

“These individuals ignited fireworks, intentionally set fires, as well as threw projectiles — including glass, bricks and smoke grenades, at officers in the area. Additionally, lasers were used to visually impair officers,” the department said. 

One suspect is accused of intentionally rolling over an officer’s foot with a motorized scooter. Another person allegedly shot fireworks in officers’ direction.

וזה לא מסתכם רק בשוטרים:

ציטוט

Calvin L. Horton Jr., a 43-year-old black man, was fatally shot outside of a pawn shop in Minneapolis a week ago, apparently the first killing in the unrest. The pawn shop was looted, and the store’s owner was arrested and jailed following the shooting, according to The Star Tribune newspaper.

Javar Harrell, a 21-year-old black man, was shot and killed while sitting in a car amid protests in downtown Detroit on Friday, according to WJBK.

Dave Patrick Underwood, a black 53-year-old federal officer, was shot and killed during a protest in Oakland, Calif., on Friday night, according to the FBI. Underwood was securing a U.S. courthouse.

David Dorn, a retired St. Louis police captain, was fatally shot in St. Louis at a pawn shop, authorities said Tuesday. The Ethical Society of Police, which represents black officers in the city, said in a tweet, “He was murdered by looters at a pawnshop. He was the type of brother that would’ve given his life to save them if he had to.”

על הדרך קיבלת גם חמושים שהגיעו למוסדות שלטון (U.S courthouse).

לפני 9 דקות, חן ג. כתב:

גם אם היה קורה אותו דבר בדיוק מצד השמאל לפני כמה זמן, עדיין הייתי חושב שלהעלות את זה עכשיו זה אפולוגטי. מה שקרה או לא קרה, לא הופך את מה שקרה עכשיו לפחות חמור ומגונה.

ברור שזה לא הופך את זה לפחות חמור, למה אתה חושב שכן?

זה פשוט עובדתית לא נכון לציין את זה כאילו רק עכשיו קיבלנו הדגמה.

לפני 5 דקות, David32 כתב:

ליאור - לגבי זה שאנטיפה/BLM/סבתא שלי "פשוט נכשלו" לפרוץ לקאפיטול/בית לבן/לאן שבא לך, תסתכל בבקשה על השמירה שהייתה אז מול השמירה שהייתה אתמול, תחזור לפה עם תמונות - זה לא קשה.

אולי גם יהיו לך תובנות

או לבית המשפט, ובדרך רצחו שומר של בית המשפט.

יש לי תובנות - ארה"ב מדינה אלימה שבה לפעמים פותרים סכסוכים פוליטיים באלימות, עם נשק, חם וקר, ותוך הסתערות על מוקדי ממשל.

זה לא מוגבל לימין או שמאל, דמוקרטים או רפובליקנים וכו'.

לפני 3 דקות, יבגניפ כתב:

בגדול זה בעיקר עוד סיפור אנדקוטלי על ארה"ב, כן. ועדיין, אולי אני לא זוכר, אבל נשיא שהפסיד בבחירות ויצר מציאות שבה שרי הגנה לשעבר (כולל כאלו מהמחנה שלו) מפרסמים הודעה משותפת על הצורך בהעברת שלטןו מסודרת, או מצביעים מאוכזים פורצים להצבעה בסנאט? היה כזה?

הסיפור כאן זו לא הפריצה, אלא שוב הנרקיסיזים הקיצוני של טראמפ, שוב חוסר היכולת להפסיד, שוב שימוש בבערך כל אמצעי כדי לשרוד במקום שלו. וזה ממשיך אותו קו הגישה לעולם שהראו גם בניו יורק טיימס על האופן שבו ניהל עסקים - ואצל חלק פה עורר התלהבות משום מה. באמת מקווה שישלחו אותו לטיפול. או שסתם יעזוב אותנו בשקט ויבלה את שאר החיים שלו על מגרש הגולף שלו.

אני מסכים עם מה שכתבת פה ב-1000%, לא 100. ובמיוחד עם החלק המודגש

• אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שהסיפור פה הוא הנרקסיזם הקיצוני של טראמפ. אני חושב שהסיפור פה זו ההקצנה בפוליטיקה האמריקאית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, חן ג. כתב:

לא חושב שזו הייתה כוונת המשורר. יתקן אותנו @פינדר.

המהומות של BLM היו קשות, אבל ראינו כבר כאלו.

ראינו כאלו באמריקה, באירופה וגם בישראל.

לא רק בשנים האחרונות. בשנות ה60 ה70 וה80.

בד"כ גם היו סיבות קונקרטיות למהומות.

פלוד, רודני קינג, אתיופים בישראל, אפודים צהובים בצרפת.

כמעט תמיד היה איזה טריגר אלים מכיוון השלטון, כמו מוות של אדם שחור או מפגין.

אבל השתלטות אלימה, על סמל השלטון של המעצמה הגדולה בעולם, זה עוד לא ראינו.

וכל זה למה?

כי הנשיא לא מוכן לקבל את העובדה שהפסיד בבחירות.

והמנהיג המכהן (לא אופוזיציה, לא מנהיג של מיעוטים) מסית את התומכים שלו כנגד המוסדות שהוא עצמו עומד בראשן.

מסית כנגד הדמוקרטיה.

• מעניין 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המינוח "השתלטות" הוא מוגזם לחלוטין, וגם לא היתה מי יודע כמה אלימות, בטח בהשוואה למהומות אחרות.

עכשיו, מה זה "מסית נגד הדמוקרטיה"?

להגיד שהמדינה שלך נוסדה לא ביום העצמאות שלה, אלא בתאריך בו הגיע העבד השחור הראשון, ולקעקע את יסודות החוקה, זה לא "לפעול נגד הדמוקרטיה"?

או, למשל, להתנגד לחוקי הפרדה גזעיים, שחוקקו בתהליך דמוקרטי, זה גם "לפעול נגד הדמוקרטיה"?

בו, אפשר להתנגד להליך ולמוסדות. זה גם דמוקרטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, falou כתב:

המינוח "השתלטות" הוא מוגזם לחלוטין

5290.jpg (1920×1280)

=\

לפני 4 דקות, falou כתב:

וגם לא היתה מי יודע כמה אלימות

כי לא הייתה התנגדות.

• מצחיק 2
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

ממש "השתלטות", זה כמו להגיד על ילד בן שנתיים שמשתולל כי לא נתנו לו במבה שהוא "משתלט" על הבית.

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, David32 כתב:

5290.jpg (1920×1280)

=\

כי לא הייתה התנגדות.

כן, מה אני אגיד לך, ממש מיליציה עם טילי לאו🤣

בהשוואה למהומות הפלויד, זה שעשוע של תיכוניסטים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, David32 כתב:

5290.jpg (1920×1280)

=\

כי לא הייתה התנגדות.

ואני ישבתי על כס מזכיר האום. האם השתטלתי על האום?

תראה איזה כסא נח. ממש דורש שישבו עליו. רק נותר לעשות סלפי ולהעלות לפרופיל.

עריכה אחרונה על ידי eitanuch
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

השאלה אם דפקת שם איזה נאד עסיסי כשישבת.

• מצחיק 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בואו, נו, כולם כאן מודים (ובצדק) שזה אירוע חמור.

ההשוואות לאירועים דומים מצד שמאל לא מלמדות אותנו כלום. סתם אפולוגטיקה.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...