Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת רפידות ברקסים לבד - אפשרי ?

Deutz912
מעבר לפיתרון נפתר ע"י Buki,

פוסטים מומלצים

• תגובות 117
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אישית לא עשיתי את זה, אבל יש מדריכים רבים. 

אם יש לך ידיים טובות, כלים ואומץ - תנסה. 

לדעתי מומלץ בפעם הראשונה לעבוד יחד עם מי שמכיר את העבודה.

מדריך לדוגמא: 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי כוונה לפגוע, אם אתה שואל לדעתי עדיף שלא תנסה כי מדובר ברכיב בטיחותי מהמעלה הראשונה וטעות בביצוע העבודה עלולה לעלות בחיי אדם וב-150-200 ש"ח קיימים לא מעט מוסכים שישמחו לעשות זאת בשבילך. 

ובכײז לשאלתך, לא מדובר בהליך מורכב במיוחד למי שיש ידיים טובות ומכיר את התהליך. 

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, topop כתב:

אישית לא עשיתי את זה, אבל יש מדריכים רבים. 

אם יש לך ידיים טובות, כלים ואומץ - תנסה. 

לדעתי מומלץ בפעם הראשונה לעבוד יחד עם מי שמכיר את העבודה.

מדריך לדוגמא: 

כן ראיתי איך מחליפים זה נראה פשוט, אין בעיה לנסות. אבל מכיון שזה רכיב בטיחותי חשוב, אני חושש שלא יודע מה לקרות והנוסע ימצא עצמו ללא בלמים. האם יש בחשש זה משהו ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב, לא עשיתי את זה וזה גם החשש שלי. 

לכן אמרתי שלדעתי כדאי בפעם הראשונה לעבוד עם אחד שכבר עשה את זה.

וככה אני מניח שגם משה יסכים איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי

בתור מי שהכין את המדריך, גם לי בפעמים הראשונות זה היה נראה מפחיד, אבל אחרי שעשיתי כמה פעמים עם ליווי של אדם נוסף - זה נהיה בהחלט פשוט. צריך להיות די מוכשר כדי לקלקל את העבודה אם אתה נצמד להוראות.

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד שעשה את העבודה הזאת לראשונה לפני מספר שבועות, אני יכול להגיד שחששתי לפני, אז חפרתי הרבה באינטרנט וראיתי מספיק סרטורנים ומדריכים כדי להרגיש שאני מסוגל לבצע את זה.

העבודה בפועל ממש לא היתה מורכבת, ולמרות שעשיתי את זה לבד היא לא לקחה לי הרבה זמן, והכל הלך חלק.

פורד פיאסטה 1.25 ידנית 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, EliC25 כתב:

היי

בתור מי שהכין את המדריך, גם לי בפעמים הראשונות זה היה נראה מפחיד, אבל אחרי שעשיתי כמה פעמים עם ליווי של אדם נוסף - זה נהיה בהחלט פשוט. צריך להיות די מוכשר כדי לקלקל את העבודה אם אתה נצמד להוראות.

Just now, שחר 1 כתב:

בתור אחד שעשה את העבודה הזאת לראשונה לפני מספר שבועות, אני יכול להגיד שחששתי לפני, אז חפרתי הרבה באינטרנט וראיתי מספיק סרטורנים ומדריכים כדי להרגיש שאני מסוגל לבצע את זה.

העבודה בפועל ממש לא היתה מורכבת, ולמרות שעשיתי את זה לבד היא לא לקחה לי הרבה זמן, והכל הלך חלק.

לפי מה שאני מבין - צריך לפרק את הגלגל, לפרק בקליפר 2 ברגים (עליון, ותחתון) להוציא את הקליפר (לשים אותו בגובה שלא יהיה לחץ על הצינור בלמים) להוציא את ה 2 רפידות (ימין, שמאל), לרסס ספריי בלמים על הקליפר והתושבת רפידות (ודיסק), (ג"כ ראיתי שיש שמגרזים את הרפידות החדשות בגריז נחושת וראיתי כאלה שלא גירזו) לאחר מכן לשים את הרפידות החדשות בתושבות ולאחר מכן לחבר את הקליפר להחזיר את ה-2 ברגים להחזיר את הגלגל, וזהו...

לא ??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, Deutz912 כתב:

לפי מה שאני מבין - צריך לפרק את הגלגל, לפרק בקליפר 2 ברגים (עליון, ותחתון) להוציא את הקליפר (לשים אותו בגובה שלא יהיה לחץ על הצינור בלמים) להוציא את ה 2 רפידות (ימין, שמאל), לרסס ספריי בלמים על הקליפר והתושבת רפידות (ודיסק), (ג"כ ראיתי שיש שמגרזים את הרפידות החדשות בגריז נחושת וראיתי כאלה שלא גירזו) לאחר מכן לשים את הרפידות החדשות בתושבות ולאחר מכן לחבר את הקליפר להחזיר את ה-2 ברגים להחזיר את הגלגל, וזהו...

לא ??

בגדול, כן, וככה רוב המוסכים עושים. בקטן, בגלל שאתה עושה את זה בעצמך, אפשר לרדת לפרטים קטנים כגון: ניקוי של האנבה מחלודה כך שהצלחת תשב

כמה שיותר צמוד אליה (ולאחר מכן יישום של חומר מונע חלודה כגון anti-seize), גירוז נכון של הרפידות כדי שלא יחרקו (משתנה בין לרכב לרכב, אבל בגדול

ב״אוזניים״ (איפה שהרפידה נעה בתוך הקאליפר) והמובילים זה מספיק - אני לא שם בגב הרפידה כי גיליתי שזה לא עושה שום הבדל) ועוד ועוד.

אצלי בהחלפה האחרונה ב-BMW זה לקח לי כמה שעות כי באמת ירדתי לכל פרט ופרט, במוסך זה היה לוקח רבע מהזמן והם לא היו עושים המון מהדברים

שאני כן עשיתי. זה הכיף בלעשות את זה לבד.

ממליץ לראות מספיק מדריכים לפני ולעשות ״רשימת מכולת״ של ציוד ופעולות נכונות. יש מספיק מידע באינטרנט וקל מאוד לפשל עבודת בלמים. 

עריכה אחרונה על ידי Fraysa
  • רעיון טוב! 1

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך גם לכווץ את הקליפר. צריך כלי בשביל זה.

לפחות בקיה ריו: לבלמים הקדמים צריך רק דחיפה, מספיק C CLAMP. לאחוריים צריך דחיפה+סיבוב יש כלי מיוחד לזה.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול כן. כדאי גם לנקות את מובילי הקליפר משאריות הגריז, ולשים שם גריז סיליקון חדש.

וגם צריך מכווץ קליפר, כמו שאמרו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, שחר 1 כתב:

בגדול כן. כדאי גם לנקות את מובילי הקליפר משאריות הגריז, ולשים שם גריז סיליקון חדש.

וגם צריך מכווץ קליפר, כמו שאמרו.

ראיתי אחד שפשוט נענע אותו מעט והוא יצא, וראיתי אחר שהכניס מברג בין הרפידות לקליפר ועשה מעט לחץ והקליפר יצא.

האם בכל זאת צריך את המכשיר הזה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכווץ קליפר זה לא בשביל להוציא את הקליפר (הוא יוצא בקלות, כמו שכתבת), אלא בשביל להכניס את הרפידות החדשות, שהן עבות יותר מאלה שהוצאת. הבוכנה לחוצה יותר מדי, וצריך לדחוף אותה בחזרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הבנתי אותך נכון, אתה מתכוון של שלב הוצאת הקליפר. אני מתכוון של השלב של החזרת הקליפר כשהרפיגות עבות יותץר כי הם חדשות לכן צריך לכווץ אותו.

עריכה- הקדימו אותי :)

עריכה אחרונה על ידי FROGIE
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...