Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

מה דעתכם על החוק המזורז שיסמיך עוד אלפי עורכי דין שקיבלו ציון ניכשל של 50?

ככה מגייסים עוד קולות בפוליטיקה?

https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3753760,00.html

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 57.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4732

• SlowRide

4539

• פינדר

3575

• m3x7r3m3

2926

מה דעתכם על החוק המזורז שיסמיך עוד אלפי עורכי דין שקיבלו ציון ניכשל של 50?

ככה מגייסים עוד קולות בפוליטיקה?

https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3753760,00.html

דעתנו שהמבחן, שאחראית עליו גילדה, נועד רק על מנת לחסום תחרות לגילדה ולא באמת בודק מי יהיה עורך דין טוב או לא.

כמו הרבה גילדות, הן מנסות למקסם את הרווח שלהן על חשבון כלל הציבור. כך גם הרופאים והגילדה שלהם עם הועדות וחסימת כמות הלומדים באוניברסיטאות. ועוד הרבה גילדות נוספות בישראל.

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו דעתך.

דעתי היא שאם יש אלוהים יודע כמה אלפי עורכי דין שעברו את המבחן, ומולם ניצבת חבורה של אנשים שבראשם אדם שנכשל 4 פעמים (!!!!) במבחן, אז אפשר לנחש מזה משהו.

מה שכן, לא טרחתי לבדוק איפה למדו החברים האלו, אבל אולי אפשר להרוג 2 ציפורים במכה אחת, ולא רק לייתר את הלשכה, אלא לסגור פקולטות מיותרות שלא מסוגלות לייצר אנשי מקצוע ראוים.

עריכה: עכשיו כן טרחתי. אני לא אנקוב בשם המכללה הרלוונטית, אבל 70% ממי שלמד בה ונגש לבחינות ב-2017 נכשלו. אני בטוח שהבחינות קשות, אם אפילו אצל בוגרי האוניברסיטאות רק בין 68% ל-85% עוברים. אבל הטבלה לא משקרת.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אני לא מבין כלום בעריכת דין, אבל לפי מה אפשר להיות כ"כ בטוח שהמבחן הזה באמת משקף יכולת של מישהו להיות טוב או גרוע במקצוע הזה?

מההתרשמות האישית שלי מתחום אחר, גילדות כאלה מעדיפות שמהאוניברסיטאות יצאו שני סוגים של בוגרים - אנשים שיתקתקו עבודה שחורה ואנשים שחושבים כמו הזקנים שכיום מובילים את התחום, שביום מן הימים יכנסו כשותפים. אף אחד לא רוצה מישהו שיאתגר אותו או יביא גישה חדשה.

כמובן שלא כל מי שנכשל במבחן הזה הוא גאון נסתר שמקדים את זמנו, כנראה רובם באמת גרועים. זה עניין עקרוני.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם לא מבין בעריכת דין, ואני לוקח צעד אחורה, אחרי עוד קצת קריאה, ומודה שיש סיכוי ואין לי מושג, שהמבחנים הם קשים מהנדרש מלכתחילה.

ועם זאת, הסטטיסטיקה, כנראה, מדברת בעד עצמה. כמו במקצועות אחרים, אוניברסיטאות המחקר נמצאות בטופ ומוסדות אחרים מזדנבים אחרי. ויש פערים כל כך מובהקים שאני חושב שחייבים לחפש את התשובה גם במקומות אחרים.

אני לא יודע אם צריך את הלשכה או לא. אפשר לנחש שלא. אבל ה-common sense אומר שיש סיבה לכך שיש מוסדות אקדמיים טובים יותר וטובים פחות, עם חוקרי טובים וטובים פחות, עם שם עולמי או בלי, עם תנאי קבלה ועם בוגרים שנמצאים בממוצע בפוזיציות שונות - וזה נכון גם לגבי תחומים אחרים. זה נטחן פה בשרשורים אחרים, אבל לבוגר מכללת משה ובניו עם ממוצע 70 במדמ"ח יהיה יותר קשה להשתלב בהייטק מבוגר העברית עם ממוצע 85.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא שלא צריך את הלישכה, אבל החברות בה, הכוללת מעבר של המבחן של הלישכה, לא צריכה להיות חובה על מנת לעסוק בעריכת דין. כך הלישכה תהפוך ל"תו של איכות" ומי שרוצה יחפש עורך דין שחבר בלישכה, או שיוכל, במחיר יותר נמוך כנראה, לקחת עורך דין שלא חבר בלישכה. כמו שבחו"ל לאנליסטים פיננסיים יש את אגודת ה- CFA שהחברות בה אינה חובה רגולטורית כדי לעבוד כאנליסט אבל כן מאותתת על איכות ונדרשת על ידי חלק מבתי ההשקעות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ריספקט למכללת ספיר עם 80% עוברים, שזה מעל אונ' חיפה ואונ' בר-מינן, ו way over המרכז הבין-טחונים והמכללה למנהל.

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המרכז הבין-טחונים ול.

טו-אוב! ⁦⁦:-D

לפחות במשפטים לא חוסמים לך את האופציה ללמוד.

מי שרוצה להיות אדריכל בארץ, נדון למסלול יסורים ארוך וקשה הרבה יותר.

יש שניים וחצי מוסדות שמורשים ללמד את המקצוע ה"נשגב".

להתמחות אתה לא יכול אצל "סתם" אדריכל, אלא רק אצל משרד מאמן שזכה בכבוד מטעם הארגון.

ואחר כך אתה צריך לעבור מבחן מול חבורה של דינוזאורים שמתוסכלים מזה שהבית האחרון שהם תכננו שורטט עם סרגל טי ורפידוגרף.

וכל זה בשביל הזכות הגדולה להשחק בגלגלי הבירוקרטיה בוועדות שמורכבות מהנדסאיות רדופות רגשי נחיתות ומהנדסים חסרי כשרון אך בעלי מרפקים של שכיר פיטרי.

ועוד לא התחלנו לדבר על מה עובר מי שבחר ללמוד בחו"ל, כשהוא רוצה רשיון ישראלי.

(גם במוסדות שהנפיקו את הטובים והמפורסמים באדריכלי העולם, כן? לא מדבר על אוניברסיטת קזחסטן הצפונית. )

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

הלוואי שבוועדות האלה היו הנדסאיות, שלפחות אמורות להיות עם הבנה בסיסית כלשהי בתכנון. מניסיוני הדל כל מה ראיתי שם זה פקידים מדוכאים עם תואר שני בגיאוגרפיה שבחיים לא תכננו שום דבר, לא בלימודים ולא בעבודה.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי שלא עקב -

שבוע שהרשת משתוללת על המרצה האנטישמית שסילקה חיילת מהשיעור כי היא הגיעה עם מדים, ואז עוד השפילה אותה מחוץ למשרד מול כל הפקולטה.

היו על כך מספר אייטמים במהדורות המרכזיות, עיתונים, רשתות חברתיות.. אנשים שיתפו ברב-רבאק פוסטים שקוראים לחזק את צהל, סטודנטים הגיעו על מדים לפקולטות לאות הזדהות, חברי כנסת קראו לפטר לאלתר את המרצה - ואוהבי ישראל הגדילו לעשות ושלחו לה מכתבי נאצה ואיומים אישיים.

אמהמה, מסתבר שהכל היה ספין... המרצה בכלל לא העירה לחיילת על המדים: מסתמן כי החיילת לא אהבה הערה של סטודנטית ערביה בשיעור, ניגשה אליה לאחר מכן אך גילתה כי הסטודנטית לא מעוניינת לדבר איתה כי היא חיילת, ולכן הלכה להתלונן על היחס הנבזי למרצה. גנון, באוניברסיטה.

מישהו צילם את הדיון בין המרצה לסטודנטית, חתך, ערך ומסגר את זה בצורה נבזית - ובישראל כמו בישראל, כשיש מים בדם הכרישים חוגגים.

אנשים יעדיפו להעלות על המוקד אישה חפה מפשע, מאשר לבדוק במה מדובר, שלא לדבר על להתנצל לאחר המעשה.

לשפויים מבינינו העניין הזה צריך להיות (עוד) שיעור: המנעו לקפוץ למסקנות, לבצע קריאה וחשיבה ביקורתית, היום זה איזו ״סתם״ מרצה גרמניה או מורה בדואי, מחר זה מישהו שאתם מכירים.

האשמים בסיפור אינם רק ׳אם תרצו׳, אלא גם (בעיקר?) האידיוטים השימושיים שלא עשו את העבודה שלהם טרם פרסום האייטם במהדורות.

עריכה אחרונה על ידי oryo

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך אגב, בעניין עורכי הדין; חבר טוב של שכן שלי משרת בצוללות, וממידע לא רשמי בבדיקה שעשו שוב בשבועות האחרונים, עדיין יש מספיק מקום בקרקעית האוקיינוס, אז אין מניעה מלהעביר את חוק הפקטור ולשחרר לעולם עוד כ 2000 כלבי אשמורת. לא שח"ו זאת דעתי על כל העוסקים במקצוע, אך יש משהו מאוד אפל במקצוע שידוע שיש אלפים שלומדים אותו בידיעה מובהקת שלעולם לא יעסקו בו. בכל אופן עדיין יש מקום אז אין לכם מה לדאוג, לעת עתה.

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניח שמי שמתחיל ללמוד לא באמת יודע איפה הוא יסיים בסוף התואר, אם כי מי שהולך למכללות קיקיוניות, יכול להבין לאן הוא הולך. בכל מקרה, שאלה מעניינת היא כמה באמת נוטשים את המקצוע, גם ממי שעבר את כל המבחנים וכו'.

לדעתי בכלל יש יותר מדי מוסדות אקדמיים במדינה, שמכשירים אנשים בכל מיני מקצועות, ברמות די שונות ונותנים להם נקודות פתיחה מאוד שונות.

לא שכולם חיייבים ללמוד הכל בפקולטות הכי יוקרתיות ונחשבות - הרי גם בעולם הגדול זה לא ככה. אבל בכל זאת, לא צריך מאה אוניברסיטאות ומכללות במדינה כמו ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמהמה, מסתבר שהכל היה ספין... המרצה בכלל לא העירה לחיילת על המדים: מסתמן כי החיילת לא אהבה הערה של סטודנטית ערביה בשיעור, ניגשה אליה לאחר מכן אך גילתה כי הסטודנטית לא מעוניינת לדבר איתה כי היא חיילת, ולכן הלכה להתלונן על היחס הנבזי למרצה. גנון, באוניברסיטה.

מישהו צילם את הדיון בין המרצה לסטודנטית, חתך, ערך ומסגר את זה בצורה נבזית - ובישראל כמו בישראל, כשיש מים בדם הכרישים חוגגים.

אנשים יעדיפו להעלות על המוקד אישה חפה מפשע, מאשר לבדוק במה מדובר, שלא לדבר על להתנצל לאחר המעשה.

מקורות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי שלא עקב -

שבוע שהרשת משתוללת על המרצה האנטישמית שסילקה חיילת מהשיעור כי היא הגיעה עם מדים, ואז עוד השפילה אותה מחוץ למשרד מול כל הפקולטה.

היו על כך מספר אייטמים במהדורות המרכזיות, עיתונים, רשתות חברתיות.. אנשים שיתפו ברב-רבאק פוסטים שקוראים לחזק את צהל, סטודנטים הגיעו על מדים לפקולטות לאות הזדהות, חברי כנסת קראו לפטר לאלתר את המרצה - ואוהבי ישראל הגדילו לעשות ושלחו לה מכתבי נאצה ואיומים אישיים.

לשפויים מבינינו העניין הזה צריך להיות (עוד) שיעור: המנעו לקפוץ למסקנות, לבצע קריאה וחשיבה ביקורתית, היום זה איזו ״סתם״ מרצה גרמניה או מורה בדואי, מחר זה מישהו שאתם מכירים.

האשמים בסיפור אינם רק ׳אם תרצו׳, אלא גם (בעיקר?) האידיוטים השימושיים שלא עשו את העבודה שלהם טרם פרסום האייטם במהדורות.

אין לתזה הזאת ולו מקור אחד לרפואה, פרט ל"דיברנו עם x סטודנטים", כמו שאין מקור לאחרת. אין שום ממצא אובייקטיבי פרט לסרטון. כל אחד בוחר למה להאמין, אני בוחר בסרטון, בלי פרשנות נלווית.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...