Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

על מה אתה מדבר? ברור לגמרי מה היתה ״ההתרחשות סביב המדים״. בסוף השיעור, הקצינה פנתה לסטודנטית אחרת, וזו סרבה לדבר אתה בשל המדים שהיא לובשת. מה פה בדיוק ״לא ברור״ לך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 57 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4666

• SlowRide

4483

• פינדר

3536

• m3x7r3m3

2926

איפה כתוב ״במהלך השיעור״? אין כאן שום פרשנות שלי. לפי התחקיר, לאחר שהשיעור (במהלכו לא עלה כלל ענין המדים) הסתיים, הקצינה פנתה לסטודנטית השניה, וזו סרבה לדבר אתה בשל המדים שהיא לבשה. זאת לפי עדויות מפי 12 סטודנטים שנכחו במקום וכן לפי עדויות משתי הסטודנטיות עצמן. איפה ה״פרשנות״ כאן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שיש פה איזה מקרה חריג במיוחד. מה שכן, הייתי מצפה ממרצה שלא לפלוט כאלה שטויות ולבזבז את הזמן שלו בויכוחים עם סטודנטים.
בהתייחסות למה שכתבת לי בכחול, אני מתנצל אם הרושם שקיבלת זה שאני מנסה "להגמיד את עצמת המשפט", זו לא היתה הכוונה. כתבתי את המשפט כפי שאני זוכר אותו וכפי שהבנתי אותו +/-

המשפט המדויק "את לא יכולה להיות נאיבית ולהיות כאן במדים, ולבקש שיתייחסו אלייך כאל אזרחית כשאת במדים"... "את חיילת בצבא ואנשים יתייחסו אלייך בהתאם"

בקונטקסט של תלונה על מישהי שלא רצתה לדבר איתה רק כי היא חיילת, אני באמת לא רואה מה מטומטם או אנטישמי במשפט הזה. הוא ממש טריוויאלי, בעיני. אני הייתי יכול לומר אותו בעצמי.

הטמטום הוא *אולי* עצם ההתייחסות של המרצה אל החיילת במקום לשלוח אותה להתלונן לוועדת משמעת או משהו בסגנון, אבל מצד שני מאיפה לה לדעת שזה יתפוצץ ככה.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הוצאתי דבר מהקשרו, ועדיין אין תשובה למה הייתה אותה ההתרחשות סביב המדים, בניגוד לשלילה גורפת של היתר.

אתה (כנציג בולט של העמדה שלך) רואה את הדברים דרך פריזמת ההשקפה הפוליטית שלך. אותי פשוט מעניין מה באמת קרה שם, כי כשאומרים מה לא היה אבל לא אומרים מה כן, זה אומר שמסתירים.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

כאמור, היה תחקיר - או "בדיקה" אם זה יותר מתאים לך - שכלל גורם שלישי, את הסטודנטים שנכחו בכיתה, ואת החיילת. הבדיקה שללה מהיסוד את רוב הטענות שהועלו במקור (אלו שכתבתי בפוסט ההוא, א'-ד').

תלת ההנחה שמעניינת אותך האמת, *נדמה* לי שהבדיקה הזו רצינית יותר מאייטם של כתבת, בטח ברמת העיתונות הנוכחית (עליה גם אני וגם אתה הלנו בעבר, לפחות כאן אני מקווה שיש הסכמה).

בהקשר הפריזמה הפוליטית, ההבדל הוא פשוט: אם התחקיר היה גורס כי המרצה השפילה את החיילת מול הכיתה על זה שהגיעה על מדים, או מנעה ממנה להשתתף בשיעור - הייתי טוען שצריך לנקוט צעדים משמעתיים נגדה. אם התחקיר גורס את מה שהוא גורס כרגע, אתה טוען ש"התחקיר מסריח מירושלים עד גרמניה" (ושזה לא תחקיר בכלל), ובד בבד מדבר על הסקת מסקנות דרך פריזמה פוליטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים יקרים, לא נמצאס לכם באמת ממשחקי הקקה האלו?

ב-2017 התגייסו 58% מהנשים היהודיות ו-72% מהגברים היהודים, בני ה-18.

באופן כללי יותר, אני מתעצל לחפש אבל אנחנו במצב של בערך 50% מתגייסים.

כשאני הלכתי למבחני קורס תכנות, כל מה שעמד לרשותי היה מה שלמדתי במסגרת התיכון. בשנה האחרונה יצא לי לקרוא 5-6 כתבות על ילדים להורים עשירים מספיק, שהוריהם משקיעים בקורסי הכנה למיוני יחידות טכנולוגיות בצהל, כדי להבטיח להם שירות שיתן להם מקצפה לאזרחות ב8200 או כל יחידה טכנולוגית קיימת.

זו הבעיה.

זו.

מודל צבא העם קורס. הצבא לא מוכן לקבל ביקורת על המוכנות שלו למלחמה אפילו מתוך מי שצמח במערכת. וזה בלי להכנס בכלל לויכוחי סרק על הדתה, סרובי פקודות מסיבות שונות ותפקידו הכללי של צהל כבעיקר כח שיטור בגדה בשנים האחרונות.

וריב לא ברור של איזו קצינה עם איזו סטודנטית ערביה ומרצה סמולנית? אומנם לכולם נורא קל להזדהות עם זה ולעשות שר למיליון תמונות של סיכת צנחן בפייסוש, אבל לא שם הבעיה.

אגב, מציע שבעמוד 500 של השרשור נעשה מסיבה. זה בטח יהיה בדיוק על יום הבחירות גם ככה.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקציר מנהלים: יבגני שונא את חיילי צה"ל

לא מפתיע

XD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי לא הסברתי עצמי כראוי. אני סבור שה"תחקיר" פגום כי הוא מתעלם במפגיע וממסמס נקודה מרכזית מאד, שבלעדיה אני ממשיך להסתמך אך ורק על הוידאו. בלי לדעת מה היו אותם דברים ועל סמך הוידיאו בלבד יש את דבריה של המרצה, שהם בעיניי פסולים, אך לא עולים כדי הדחה, פיטורין או כל סנקציה שהיא פרט לבקלאש ציבורי, באשר הן הדברים והן הבקלאש הנם בגדר חופש הביטוי.

אם אותם הדברים מהם התחקיר דמיקולו מתעלם היו נהירים, הייתי מצרפם לדברים אותם התחקיר דמיקולו שולל ומקבל את הקונטקסט המלא, ואולי מגבש דעה אחרת, אין לי מושג לגבי איזה צד. אולי הייתי קובע שדין המרצה הדחה, ואולי שהחיילת פרובוקטורית, אלא שכרגע אין לי את המידע לקבוע כלום. לכן, כאמור, חורץ דעתי בהתבסס על הסרטון בלבד.

מדהים כמה מחנה אשר רואה עצמו נאור מוכן לחרוץ דין על סמך צד אחד, ובלבד שהוא תואם פרה-דיספוזיציה.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אבל מה הסרטון הזה שווה אם לא ראית מה קרה לפני? מאיפה הקביעה שבאמת היה פה "אירוע" ולא מדובר בעוד שטות שנופחה בתקשורת?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסרטון שווה את ההתייחסות שלי לאמירת המרצה. בעיניי היא פסולה.

אני לא קבעתי שהיה אירוע, זה נזכר ב"תחקיר", רק ללא פירוט.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקציר מנהלים: יבגני שונא את חיילי צה"ל

לא מפתיע

XD

זה התודה שאני מקבל על ניסיון לארגן מסיבה ושותפים נוספית לbf5 לך ולניקו?

אין צדק בשרשור הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאני הלכתי למבחני קורס תכנות, כל מה שעמד לרשותי היה מה שלמדתי במסגרת התיכון. בשנה האחרונה יצא לי לקרוא 5-6 כתבות על ילדים להורים עשירים מספיק, שהוריהם משקיעים בקורסי הכנה למיוני יחידות טכנולוגיות בצהל, כדי להבטיח להם שירות שיתן להם מקצפה לאזרחות ב8200 או כל יחידה טכנולוגית קיימת.

זו הבעיה.

זו.

רגע, לא הבנתי: הבעיה היא שהורים עשירים מספיק (כמה זה מספיק? כמה כבר עולה קורס הכנה כזה?) משקיעים בחינוך הילדים שלהם כדי שהם יתקבלו ליחידת קצה בצה"ל, יתרמו באחד המקומות הכי חשובים, יחתמו קבע אם צריך, ואח"כ ישתמשו בזה כמקפצה לאזרחות? כאילו, טייסים, מטכליסטים ולוחמי שייטת לא משתמשים בשירות כמקפצה לאזרחות?

עוד בעיה אחת כזו, ואבדנו.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיוון שאני קורא את התגובות שלך בדרך כלל, אני נותן לך מספיק קרדיט שקראת גם את השורה וחצי מתחת. בהתאם, אני בטוח שהבנת.

ואם אני טועה, ולא קראת, אז הבעיה לא הורים שמממנים לילדיהם אפשרות לשירות נח. זה סמפטום. והצבא לא צריך רק מטכליסטים, לוחמי שייטת, טייסים ואנשי 8200.

עוד בעיה אחת כזו, ואבדנו.

צבא לא מתפקד שמחולק דיכוטומית לחלוטין לכאלו שמרוויחים משהו מהשירות וכאלו שמשמשים כבשר תותחים או כח שיטור זו אכן בעיה. מאוד קיצונית. בטח במצב שבו גם ככה אחוז המתגייסים הוא בערך שליש מכל בני ה-18.

יתרמו באחד המקומות הכי חשובים,

עריכה אחרונה: אני לא מאמין שדווקא אני מכל המגיבים כאן כותב את זה, אבל אין שום דבר יותר "משמעותי" או "חשוב" בתפקיד טכנולוגי משלוש שנים בגולני. ככה לא בונים כור היתוך.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

הצבא צריך להיות מקצועי ויעיל, שרק מי שרוצה לשרת יתגייס ויתוגמל בהתאם, כלכלית ומקצועית. לא צריך פקידות שמגיעות כל יום באאודי a1 שאבאלה קנה להן מתנה לגיוס, מכינות קפה לאיזה נגד, עושות כמה טלפונים והולכות הביתה ב12:00. לא חסר בטלנים שבאזרחות יכלו להועיל למשק יותר אבל מחייבים אותם לשבת 8 שעות ביום בבסיס ולקבל 300 ש"ח בחודש.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי לא הסברתי עצמי כראוי. אני סבור שה"תחקיר" פגום כי הוא מתעלם במפגיע וממסמס נקודה מרכזית מאד, שבלעדיה אני ממשיך להסתמך אך ורק על הוידאו. בלי לדעת מה היו אותם דברים ועל סמך הוידיאו בלבד יש את דבריה של המרצה, שהם בעיניי פסולים, אך לא עולים כדי הדחה, פיטורין או כל סנקציה שהיא פרט לבקלאש ציבורי, באשר הן הדברים והן הבקלאש הנם בגדר חופש הביטוי.

שואל שוב: ממה התחקיר מתעלם ואיזו נקודה הוא ממסמס? הועלו טענות כנגד המרצה, הטענות הופרכו בשיחות שנערכו עם הסטודנטיות עצמן וסטודנטים אחרים שהיו נוכחים במקום. הקצינה עצמה התנצלה והביעה חרטה על כך שהסרטון הופץ. אין בסיפור הזה שום דבר מעבר לכך, למרות הנסיונות שלך לטעון זאת.

אם אותם הדברים מהם התחקיר דמיקולו מתעלם היו נהירים, הייתי מצרפם לדברים אותם התחקיר דמיקולו שולל ומקבל את הקונטקסט המלא, ואולי מגבש דעה אחרת, אין לי מושג לגבי איזה צד. אולי הייתי קובע שדין המרצה הדחה, ואולי שהחיילת פרובוקטורית, אלא שכרגע אין לי את המידע לקבוע כלום. לכן, כאמור, חורץ דעתי בהתבסס על הסרטון בלבד.

כשנגמרים הטיעונים הלוגיים (או כשהם לא קיימים), הכי קל לעבור לשיטות רטוריות מפוקפקות כמו לשים דברים במרכאות ולקרוא להם ״דמיקולו״ כדי לעשות להם דה-לגיטימציה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...