Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

איך הגענו ליפנים בשרשור הפוליטי? 🤣

תחושת עליונות היא חלק בהרבה עמים\תרבויות\דתות.

כמעט בכל דת יש את האלמנט של "האמונה הנכונה" שלנו לעומת כל האחרים שטועים.

נתקלתי במספיק יהודים שבטוחים שהגויים שקולים לבהמות.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.4 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4634

• SlowRide

4446

• פינדר

3500

• m3x7r3m3

2926

ובנושא קצת יותר קשור. מישהו יכול להסביר לי מה קורה בוועדה המסדרת? איך לקואליציה לא היה רוב בהצבעה? אף אחד מהחברים שם לא ראה בית הקלפים? איזו שכונה בחיי.

נ.ב.

לא שכחתי אתכם @m3x7r3m3 @SlowRide

• אהבתי 2
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Pika007 כתב:

יפן כבר מזמן לא חשים בוז עמוק לכל מי שאינו יפני, זה פשוט שלא הצלחת להתגבר על "קיר הבושה", וזו הצורה שאתה מפרש את הדברים. זה מאוד נפוץ. התקופה כבר תקופה אחרת והגישה גישה אחרת.

....רק חבל שהם עדיין מלמדים שם היסטוריה "מתוקנת", מעניין אם זה אי פעם ישתנה. 

התשובה שלי שייכת להתרשמות האישית הפרטית שלי עם יפנים שבאתי איתם במגע וסיפרו לי על מה שקורה אצלם. אני שמח שדברים השתנו ואני לא מתפלא שהשתנו.

אני גם לא מתפלא שההיסטוריה עדיין משוכתבת, אם כבר, זה מרמז ששינוי הגישה עלול להיות זמני.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, פינדר כתב:

ההבדל הוא שרעיון הטרנספר הוא אמיתי ומקודם עי פוליטיקאים יהודים.

בזמן שהזריקה לים היא פיקציה, שאני לא מכיר מנהיג ערבי שאמר אותה באופן רשמי, בטח לא בשנים האחרונות. אתה מוזמן להביא דוגמאות אם יש לך.

האמירה המקבילה של חלק מהמנהיגים הפלשתינים היא שהיהודים יחזרו לארצות מוצאם, שזה די מקביל לטרנספר.

אבל אתה תמשיך לטעון שאני לא נותן למציאות לבלבל אותי..

פיקציה? ברור... זה לא נניח שזה מופיע באמנת חמאס, או שאומרים את זה מנהיגי איראן כל הזמן, או נניח החיזבאללה (שנזכור - שותף מלא לשלטון בלבנון ולצבא לבנון).

אז כן, איפה אתה ואיפה המציאות?

לפני 18 שעות, יבגניפ כתב:

הם לא ברמה ברה"מ בדיוק בגלל שהם לא טוטליטריים. זה הפער בין סתם דיקטטורה לבין מקרה ספציפי.

זו לא ההגדרה של טוטליטריזם...

כדי להיות טוטילריסטים לא צריך להיות ברמה של בריה"מ.

כמובן שהפואנטה בדוגמא היא לא הדיקטטורה. אלא העקרון שמשטר ממוסד יכול לפעול גם בלי חקיקה מוסדרת. וזה קורה. ויכול לקרות. 

אז זהו, שאין הרבה דרכים להוכיח משטר ממוסד בדמוקרטיה, דרך אחת היא חקיקה, דרך אחרת היא פסיקות משפטיות, דרך שלישית היא הוראות מהרשות המבצעת, אבל זה בתנאי שלרשות המבצעת מספיק כוח והרשויות האחרות לא מגבילות אותה, במיוחד המחוקקת.

הרף הוא מספיק גבוה כדי שמעשית הדרך בדמוקרטיה תהיה דרך הוכחה של חקיקה.

האמת היא שבשלב הזה כבר לא כל כך. אתה יכול לנסות להסביר

אולי פינדר יסביר לכולנו קודם, הרי הוא זה שהעלה את המונח. 🤣

לפני 17 שעות, SlowRide כתב:

מעניין מה פוליטיקאי ערבי ממוצע היה אומר אם היו שואלים אותו את זה...

למה ללכת רחוק? הודיעו כבר שבקואליציה הנוכחית, לא יקדמו דברים לקהילת הלהט"ב, למרות שיש יו"ר מפלגה, בקואליציה, שהוא הומו מוצהר, במפלגה שבמצע שלה קידום קהילת הלהט"ב.

לפני שעתיים, פינדר כתב:

איך הגענו ליפנים בשרשור הפוליטי? 🤣

תחושת עליונות היא חלק בהרבה עמים\תרבויות\דתות.

כמעט בכל דת יש את האלמנט של "האמונה הנכונה" שלנו לעומת כל האחרים שטועים.

נתקלתי במספיק יהודים שבטוחים שהגויים שקולים לבהמות.

תחושת עליונות זה לא מספיק, בכמה תרבויות תחושת העליונות "חצתה את הרוביקון" ל"לא רק שאנחנו יותר טובים - אלא שלפחות טובים לא מגיע לחיות".

אני אישית לא מכיר תפיסה כזו ביהדות, אולי זה עניין של חוסר היכרות.

לפני שעה, Gosser1860 כתב:

ובנושא קצת יותר קשור. מישהו יכול להסביר לי מה קורה בוועדה המסדרת? איך לקואליציה לא היה רוב בהצבעה? אף אחד מהחברים שם לא ראה בית הקלפים? איזו שכונה בחיי.

יו"ר הוועדה המסדרת (שהיא גם יו"ר הקואליציה) רצתה דיון ב-8:30 בבוקר, באופוזיציה ראו בזה ניסיון למחטף (כי יש להם ח"כים שגרים רחוק), ולכן התייצבו בשורות יחסית מלאות.

בקואליציה היה הרבה פחות נכונות להתייצב ב-8:30 בבוקר, ולכן ביטן ניסה לעקוץ את יו"ר הקואליציה ואמר לה "איפה החבר'ה שלכם?"

יו"ר הקואליציה, שכנראה עדיין לא הבינה את תפקידה, ענתה בתגובה "אני לא גננת". יש לי חדשות בשבילך ח"כ סילמן, תפקיד יו"ר הקואליציה, זה יותר מהכל, תפקיד של גננת.

אבל הייתה תקלה בספירה ודווקא כן היה רוב

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, m3x7r3m3 כתב:

זו לא ההגדרה של טוטליטריזם...

זה דווקא כן. ההגדרה של טוטליריזם היא בדיוק שם - בהתערבות בכל תחום בחיים. או במדויק יותר - חלק ניכר מהמשותף להגדרות השונות שיש. אתה יכול למצוא רמז לזה גם בויקיפדיה באנגלית. בבקשה, הראה שיש את זה לרש"פ, או למפלגות הערביות (שלא חולקות אפילו את אותה האידאולוגיה הפוליטית). בשאלה אחרת, לדוגמא: אתה חושב שכשאבו מזן יתפגר - עשרות אלפי פלסטינאים יצאו לרחובות ויבכו מחשש איך הם יסתדרו בלי אבי האומה? אתה מכיר פולחן אישיות ריכוזי כזה במפלגות הערביות? אני קצת פחות. 

(אתה כל הזמן חוטא באותו החטא העקרוני. אני באמת מציע לך בלי קשר בכלל לשרשור הזה ולפוליטיקה להבין את המגבלות של הגדרות מתומצתות שאתה קורא של מושגים או תהליכים מורכבים; היכולת שלהן לפגוע בדיוק לעולם תהייה מוגבלת; היכולת לפרש עולם מושגים שהוא חלק מההגדרה לעולם תהייה רחבה הרבה יותר מהפרשנות שלך דווקא).

לפני 7 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אז זהו, שאין הרבה דרכים להוכיח משטר ממוסד בדמוקרטיה, דרך אחת היא חקיקה, דרך אחרת היא פסיקות משפטיות, דרך שלישית היא הוראות מהרשות המבצעת, אבל זה בתנאי שלרשות המבצעת מספיק כוח והרשויות האחרות לא מגבילות אותה, במיוחד המחוקקת.

זו סתם ספקולציה. יותר מזה, אפרטהיד בצד, היא עומדת בסתירה מוחלטת לפופוליזם שהימין הישראלי מקדם עם כל ה"דיפ סטייט" ו"איך אתה מצביע ימין ומקבל שמאל" ו"ניידים ונייחים והשאר". כי הפופוליזם הזה מבקש לקדם בדיוק מציאות בה ישראל היא דמוקרטיה שבה הדבר היחיד שקובע זה רצון הרוב האבסולוטי.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, יבגניפ כתב:

זה דווקא כן. ההגדרה של טוטליריזם היא בדיוק שם - בהתערבות בכל תחום בחיים. או במדויק יותר - חלק ניכר מהמשותף להגדרות השונות שיש. אתה יכול למצוא רמז לזה גם בויקיפדיה באנגלית. בבקשה, הראה שיש את זה לרש"פ, או למפלגות הערביות (שלא חולקות אפילו את אותה האידאולוגיה הפוליטית). בשאלה אחרת, לדוגמא: אתה חושב שכשאבו מזן יתפגר - עשרות אלפי פלסטינאים יצאו לרחובות ויבכו מחשש איך הם יסתדרו בלי אבי האומה? אתה מכיר פולחן אישיות ריכוזי כזה במפלגות הערביות? אני קצת פחות. 

הרשות מתערבת בכל תחום בחיים. החל מדרכי הפרנסה ועד לרכוש האישי.

לגבי פולחן אישיות - תבדוק מה היה היחס ליאסר ערפאת.

ואת כל זה כמובן הם עושים יחסית בהסתר ובשקט כדי שלא יתייחסו אליהם כמו אל מדינה טוטליטרית.

בוא נאמר שהסיבה היחידה שהרש"פ לא יותר דיקטטורית - זה השליטה של ישראל.

המפלגות הערביות בעצמן לא פועלות כדי להחיל טוטליטריזם, או לפחות ככה אני מקווה.

זה פשוט פועל יוצא של הפעילות שלהן להחיל את שלטון הרש"פ או חמאס.

לפני 9 דקות, יבגניפ כתב:

זו סתם ספקולציה. יותר מזה, אפרטהיד בצד, היא עומדת בסתירה מוחלטת לפופוליזם שהימין הישראלי מקדם עם כל ה"דיפ סטייט" ו"איך אתה מצביע ימין ומקבל שמאל" ו"ניידים ונייחים והשאר". כי הפופוליזם הזה מבקש לקדם בדיוק מציאות בה ישראל היא דמוקרטיה שבה הדבר היחיד שקובע זה רצון הרוב האבסולוטי.

זו לא ספקולציה, ככה מוכיחים מעל לכל ספק סביר, שזה שלטון ממוסד.

לגבי הסתירה - דווקא לא נכון, כי הדיפ סטייט הוא זה שפוגע בהפרדה בין הרשויות, ז"א שאם מחר ביהמ"ש העליון מוציא פסק דין מפלה, לא תעמוד לזכותנו העובדה שיש דבר כזה שנקרא ממשלה, או כנסת, או שהפרקליטות כפופה על פניו דווקא לממשלה ולא לבית המשפט העליון.

עובדתית - אם יוצא פסק דין מפלה כזה, מי זה בישראל שיכול לסתור את פסק הדין הזה?

הממשלה? איך?

הכנסת? איך?

זה לא שונה מאשר רודן אפריקאי שמוריד הוראה ואין מי שיכול לסתור אותה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, m3x7r3m3 כתב:

לגבי פולחן אישיות - תבדוק מה היה היחס ליאסר ערפאת.

ערפאת זה משהו אחר. ואני באמת לא חושב שזה מאפיין את כל המפלגות הערביות בארץ או את כל הציבור הערבי. ניחא.

לפני 17 דקות, m3x7r3m3 כתב:

לגבי הסתירה - דווקא לא נכון, כי הדיפ סטייט הוא זה שפוגע בהפרדה בין הרשויות,

זה משהו אחד. משהו אחר הוא טענה מהסוג שמעלים גדי טאובים למיניהם שלא נותנים לעם למשול כי "דיפ סטייט". והטענה הנלוות לזה היא שכל מה שרוב בוחר צריך להיות קדוש ללא שום תנאי. 

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 27 דקות, יבגניפ כתב:

ערפאת זה משהו אחר. ואני באמת לא חושב שזה מאפיין את כל המפלגות הערביות בארץ או את כל הציבור הערבי. ניחא.

אני מאוד מקווה שזה לא מאפיין את כל המפלגות הערביות בארץ, אני מאוד מקווה שהן דוחפות לשם מתוך חוסר הבנה ולא מתוך תוכנית סדורה.

ולגבי הציבור הערבי אני משוכנע שזה לא מאפיין אותו, הדבר האחרון שערבי ישראלי רוצה, זה לחיות תחת שלטון הרש"פ. אולי לפני אחרון.

לפני 28 דקות, יבגניפ כתב:

זה משהו אחד. משהו אחר הוא טענה מהסוג שמעלים גדי טאובים למיניהם שלא נותנים לעם למשול כי "דיפ סטייט". והטענה הנלוות לזה היא שכל מה שרוב בוחר צריך להיות קדוש ללא שום תנאי. 

לא יודע מה טענה שמעלים, אני אומר לך שמה שמסוכן בדיפ סטייט, זה ניטרול ההפרדה בין הרשויות, בין אם הדיפ סטייט מוכוון ע"י מיליארדרים, או ע"י בג"צ או ע"י נשיא.

ומה שנוצר במצב כזה הוא שאין משחקי כוחות בין רשויות, אין משחק שבו הרשות המבצעת כפופה למחוקקת במשהו אחד והמחוקקת כפופה למבצעת במשהו אחר, אין משולש שווה צלעות.

פתאום יש לך רשות אחת, שאי אפשר לערער על מה שהיא קובעת, זה חמור פי כמה וכמה כאשר הנבחרים באותה רשות, נבחרים ע"י קבוצה מצומצמת של בעלי עניין, זה חמור פי כמה וכמה כשבאותה קבוצה שבוחרת, נמצאים אלו שנבחרו לשם לפני כן. יענו מועצה שבוחרת את עצמה בערך.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיוון שאני מזהה תהליכים (באיחור). אני רוצה לכתוב פה על משהו שנשמע לי חשוב...

בקיצור:

גם אדון נתניהו, וגם שאר חבריו באופוזיציה, לדוגמא אדון [ככ"כ] מ.מ. זהר חוזרים על הסיסמא הבאה:

"תפקיד האופוזיציה הוא להאבק להפלת הממשלה"

בגלל שאני חלש באזרחות, והברזתי מכול השיעורים בתיכון, ועברתי את הבגרות בנס (עם ציון מדהים: 77). הלכתי לבדוק, אולי זה באמת תפקיד האופוזיציה.

ואיכשהו לא הגעתי למסקנה ברורה שמטרת האופוזיציה היא הפלת הממשלה.

בויקי בעברית רשום:

ציטוט

מטרת האופוזיציה היא לייצג בפרלמנט את דעות המיעוט שלא זכו לייצוג בממשלה, לבקר את הממשל, להציג חלופה לדרכו ואף לנסות להדיחו בהתאם לחוק.

באתר של הפרלמנט האנגלי רשום:

ציטוט

The role of the Official Opposition is to question and scrutinise the work of the Government. 

באתר של הפרלמנט האוסטרלי של קווינסלנד רשום:

ציטוט

The Opposition’s main role is to question the government of the day and hold them accountable. Opportunities for scrutinising the policies and administration of the Government are provided in Question Time, the Addressin-Reply debate, Budget debates, debates on legislation, notices of motion and No Confidence Motions. Members of the Opposition who are members of parliamentary committees have a further opportunity to scrutinise new legislation as part of the committee process. The Opposition also utilises the media to reach the electorate with its views and to establish an identity as an alternative government.

מקריאה נוספת נראה שכול פעם שרשום משהו בסגנון של:

ציטוט

Historically and constitutionally, the opposition is understood to have three main roles: ‘to oppose the government, to criticize it and to seek to replace it’.

הכוונה היא שהאופוזיציה צריכה להיות בעלת היכולת להחליף את הממשלה במקרה הצורך/אם היא מתפרקת.

לא יצא לי עדיין לקרוא שמטרתה לחבל בכוונה, אבל אולי מישהו ישלח לי לינקים לזה?

לי נראה שהאופוזיציה כרגע "שוכחת" את שאר תפקידיה ומתמקדת אך ורק בניסיונות הפלה.

הממממ

• רעיון טוב! 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 20.11.2019 בשעה 14:19, m3x7r3m3 כתב:

ת'כלס בהתחשבות בכל המצב הקיים - זה הכי טוב.

האלטרנטיבות (מהגרועה ביותר לפחות גרועה):

ממשלת מיעוט שנסמכת על קולות המשותפת

ממשלת מיעוט ימנית (בעזרת רוב להקמתה ופרישה מהממשלה לאחר תקופה כלשהי, באמתלה כלשהי)

ממשלת אחדות משותקת שבה אין הסכמה על כלום ושום דבר (וכבר גילינו שאפילו "למכור את החרדים" אף אחד מהצדדים לא מוכן, או כמו שדרעי הוכיח את לפיד - "הבטחתם לנו סטטוס קוו מלא כדי שנבוא אליכם")

ממשלת 61-62-63 שבה כל ח"כ דרג ח' הוא אבו עלי וסוחט את כולם לצרכיו

בהתחשב בכל זה, עדיף עוד בחירות, עד שתהיה הכרעה.

יספרו לנו שזה עולה כסף, אבל אף אחד לא מספר כמה כסף עולה ממשלה שכל צד מושך את השמיכה הכלכלית אליו וצריך לרצות לא רק מפלגות (כמו החרדים, תקציב להתיישבות, תקציב לפה ותקציב לשם) אלא כל ח"כ בודד

מישהו זוכר את הפוסט הזה מלפני יותר משנה וחצי?

אז קיבלנו ממשלת מיעוט, רק שהיא נסמכת על רע"מ ועם גיבוי של המשותפת.

איך אנחנו יודעים שזו ממשלת מיעוט? יש כמה אינדיקציות:

1. ההצבעה על הקמתה לא הייתה ברוב מוחלט של 61, אלא רוב יחסי.

2. הקואליציה צריכה את עזרת האופוזיציה להעברת חוקים.

שני אלה ביחד מסמנים שזו ממשלת מיעוט.

ולגבי כסף - אז מסתבר שבחירות עולות 3-4 מיליארד שקל, אבל ממשלה עם רע"מ עולה 53 מיליארד ל-4 שנים.

זה אומר שרק בתקציבים לרע"מ אפשר לעשות לפחות 13 מערכות בחירות, שזה בממוצע 3 וקצת בחירות בשנה.

עכשיו אם אנחנו זוכרים שתהליך של בחירות לוקח בערך 4 חודשים מקצה לקצה (בין מרץ 2019 למרץ 2020 היו לנו 3 מערכות בחירות, וזה כשבבחירות השניות הכנסת פיזרה את עצמה כלומר קיצרה את הלו"ז), זה אומר שרק בתקציבים האלה לרע"מ אפשר לעשות בחירות רצופות מעכשיו ועד לסיום הכהונה המקסימלי של הממשלה הזו.

מי זוכר שפעם י. לפיד היה שואל "איפה הכסף?"

לפני 7 דקות, David32 כתב:

זה מה שכתוב במילים אחרות:

לפני 10 דקות, David32 כתב:

ואף לנסות להדיחו בהתאם לחוק.

הדחת הממשלה = הפלת הממשלה.

לפני 11 דקות, David32 כתב:

No Confidence Motions.

שזה הצבעות אי אמון = הפלת הממשלה (לפחות אצלנו)

לפני 11 דקות, David32 כתב:

to seek to replace it

לשאוף להחליף אותה זה הפלת הממשלה.

אני חושב שהתכוונת אולי למשהו אחר?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני חושב שהתכוונת אולי למשהו אחר?

אני חושב שכרגיל הצלחת להתעלם מכול התוכן ולהיתפס על מילה אחת כרגיל.

והקטע זה שרשמתי במפורט את הכול...

עכשיו, אתה תנסה להתחיל עוד פעם 6 עמודים של ויכוח על המילה seek.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, m3x7r3m3 כתב:

ולגבי כסף - אז מסתבר שבחירות עולות 3-4 מיליארד שקל, אבל ממשלה עם רע"מ עולה 53 מיליארד ל-4 שנים.

זה אומר שרק בתקציבים לרע"מ אפשר לעשות לפחות 13 מערכות בחירות, שזה בממוצע 3 וקצת בחירות בשנה.

שואל "איפה הכסף?"

דבר ראשון- איפה כתוב 53 מיליארד? אני מוצא 30 מיליארד בכל ידיעה אפשרית.

אתה שוכח שאותן מטרות מתוקצבות גם ככה, וחוץ מזה- כן, הטיפול במגזר הזה יעלה כסף. סך תכניות החומש בתקציב המיועד הקודם (זה שמעולם לא עבר) היה כ 15 מיליארד שקלים.

התקציב כאמור הוכפל, כאשר רוב הכספים מיועדים לפרויקטי תשתית, חינוך, ובפעם הראשונה- פרויקט רציני למיגור הפשיעה בחברה הערבית על סך 3 מיליארד ש"ח. רע"מ לא מקבלים כסף לכיסים, הכל נעשה דרך המשרדים המיועדים (תחבורה, בריאות, חינוך וכיו"ב)

היעדר הטיפול בדברים האלו עולה גם כסף וגם בצרות שאנחנו שרויים בהן מי יודע כמה זמן. אז אני אומר, את ה "לא עובד" יש לנו, אני מוכן שיהיה פה נסיון רציני לטפל.

לא יודע, אני לא מצליח להתרעם על זה שמושקע כסף באזרחי מדינת ישראל. אם היו פתאום מכריזים על תכנית מענקים לרש"פ מצד שני, הייתי זורק ביצים על הדלת של לפיד.

אגב, לא שם הכסף, למרות שהסכום הכולל ל 4 שנים נראה כל כך רציני. בוא נראה האם בשנה-שנה וחצי הקרובות אכן יראה חתירה לטיפול במה שטען שעולה למדינת ישראל הרבה.

מליברמן עד עכשיו אני מופתע לטובה, לא בזבז רגע בדיבורים והתחיל לעבוד (לכאורה- נצטרך לראות מה מהתכניות גם ימומש)

עריכה אחרונה על ידי Pika007
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 27 דקות, m3x7r3m3 כתב:

באמת ממשלה דפוקה שמשקיעה כסף באזרחים במקום בבחירות.

• אהבתי 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה אומר הם טוענים:

לפני 21 דקות, David32 כתב:

"תפקיד האופוזיציה הוא להאבק להפלת הממשלה"

ואתה מצד שני:

לפני 21 דקות, David32 כתב:

אבל זה רק כי כתוב במילים אחרות:

לפני 22 דקות, David32 כתב:

ואף לנסות להדיחו בהתאם לחוק.

כשלהדיחו = להפילו, כלומר להדיח את הממשלה = להפיל את הממשלה.

וככה זה ממשיך עם עוד 2 ציטוטים שונים, כשהבעיה כפי שאני מבין אותה, היא שלא כתוב דווקא "הפלת הממשלה" אלא השתמשו במילים נרדפות או במושגים אחרים שפועל יוצא שלהם הוא הפלת הממשלה.

עזוב את המילה seek, מפריע לך שלא כתוב בציטוטים שלך דווקא "overturn"? מפריע לך שכתוב הצעות אי אמון? כשהצעת אי-אמון מוצלחת היא בהגדרתה מפילה את הממשלה.

הנה למשל הסעיף של אי אמון מחוק יסוד הממשלה:

ציטוט

הבעת אי-אמון בממשלה (תיקון מס' 1) תשע"ד-2014

28.     (א)  הכנסת רשאית להביע אי-אמון בממשלה.

(ב)  הבעת אי-אמון בממשלה תיעשה בהחלטה של הכנסת, ברוב חבריה, להביע אמון בממשלה אחרת שהודיעה על קווי היסוד של מדיניותה, על הרכבה ועל חלוקת התפקידים בין השרים כאמור בסעיף 13(ד); הממשלה החדשה תיכון משהביעה בה הכנסת אמון, ומאותה שעה ייכנסו השרים לכהונתם.

(ג)   פרטים לעניין הגשת הצעה להביע אי-אמון בממשלה והדיון בה ייקבעו בחוק או בתקנון הכנסת; הוגשה ההצעה בידי 61 חברי הכנסת, יתקיים הדיון בהקדם האפשרי, ולא יאוחר משבוע מיום הגשתה.

לפני 4 דקות, Pika007 כתב:

דבר ראשון- איפה כתוב 53 מיליארד? אני מוצא 30 מיליארד בכל ידיעה אפשרית.

ציטוט

לאחר שיו"ר רע"מ מנסור עבאס חתם ללפיד ובנט על מנת להגיע לרוב של 61 קולות, נחשפים פרטי ההסכם עם המפלגה הערבית. בין התחייבויות ההסכם: רע"מ תקבל ראשות ועדת הפנים, ועדה לענייני ערבים וסגן יו"ר הכנסת, תוכנית חומש לחברה הערבית בסך 30 מיליארד שקלים, ובנוסף תוכניות בסך 2.5 מיליארד שקלים למיגור הפשיעה בחברה הערבית ו-20  מיליארד שקלים לתשתיות.

בנוסף, הובטח לרע"מ תקציב בסך 500 מיליון שקלים במשך חמש שנים להעצמת הרשויות המקומיות. עוד הובטח כי הממשלה תתקן את חוק קמיניץ בתוך 120 יום מכינונה. הוחלט גם להאריך את תוקף הקפאת האכיפה, הטלת קנסות והריסת בתים לא חוקיים עד 2024. כמו כן, תוגש בקשה ליועץ המשפטי לממשלה מטעם ראש הממשלה וראש הממשלה החליפי בעניין הקנסות שכבר הוטלו.

תוכנית חומש - 30 מיליארד

תשתיות - 20 מיליארד

מיגור הפשיעה בחברה הערבית - 2.5 מיליארד

העצמת הרשויות המקומיות - 500 מיליון, משמע 0.5 מיליארד.

30+20+2.5+0.5 = 53.

לפני 5 דקות, Pika007 כתב:

אתה שוכח שאותן מטרות מתוקצבות גם ככה, וחוץ מזה- כן, הטיפול במגזר הזה יעלה כסף. סך תכניות החומש בתקציב המיועד הקודם (זה שמעולם לא עבר) היה כ 15 מיליארד שקלים.

התקציב כאמור הוכפל, כאשר רוב הכספים מיועדים לפרויקטי תשתית, חינוך, ובפעם הראשונה- פרויקט רציני למיגור הפשיעה בחברה הערבית על סך 3 מיליארד ש"ח. רע"מ לא מקבלים כסף לכיסים, הכל נעשה דרך המשרדים המיועדים (תחבורה, בריאות, חינוך וכיו"ב)

א. לא שכחתי, רק מספר על התקציבים והמספרים.

ב. בהחלט כסף לכיסים, 500 מיליון ליתר דיוק לאורך 5 שנים. שרע"מ תחלק אותו כראות עיניה.

ג. זה בהנחה שבתקציבים האחרים לא מסתתרים סעיפים שמאפשרים לכל מיני מקורבים לזכות במכרזים. אבל זה ממש לא מאפיין רק של רע"מ.

ד. זה רק תקציבים ישירים, מה עם כל הקנסות שהוטלו כבר? כמה כסף זה? מה עם כל הקנסות שהיו נותנים במסגרת חוק קמיניץ ועכשיו לא ייתנו?

אבל לא הכנסתי את זה בחשבון כי אני לא יודע לכמת את זה. אני רק יודע שזה יותר מאפס.

לפני 9 דקות, Pika007 כתב:

לא יודע, אני לא מצליח להתרעם על זה שמושקע כסף באזרחי מדינת ישראל. אם היו פתאום מכריזים על תכנית מענקים לרש"פ מצד שני, הייתי זורק ביצים על הדלת של לפיד.

אגב, לא שם הכסף, למרות שהסכום הכולל ל 4 שנים נראה כל כך רציני. בוא נראה האם בשנה-שנה וחצי הקרובות אכן יראה חתירה לטיפול במה שטען שעולה למדינת ישראל הרבה.

מליברמן עד עכשיו אני מופתע לטובה, לא בזבז רגע בדיבורים והתחיל לעבוד (לכאורה- נצטרך לראות מה מהתכניות גם ימומש)

אז זהו, שלפיד של 2012 כן הייתה לו בעיה עם כסף שמושקע באזרחי ישראל, אבל לא ערבים אלא חרדים.

"במקום זה הם לקחו את הכסף שלנו וחילקו אותו לחברים שלהם, ולמגזרים שלהם, נתנו אותו לכל מי שהיה מסוגל ללחוץ, ולסחוט, ולהפעיל עליהם כוח, במקום זה הם לקחו את הכסף שלנו וקנו בעזרתו שקט קואליציוני, לקחו את הכסף של אלו שעובדים, ונתנו אותו לאלו שלא עובדים, לקחו את הכסף של אלו ששותקים, ונתנו אותו לאלו שיודעים לצעוק, לקחו את הכסף של אלו שאוהבים את המדינה ונתנו אותו לאלו שאוהבים רק את הקבוצה".

כאילו לפיד של 2012 מדבר על לפיד של 2021, רק משחק קטן בספרת העשרות והאחדות  🤣

לפני 2 דקות, פינדר כתב:

באמת ממשלה דפוקה שמשקיעה כסף באזרחים במקום בבחירות.

אתה יודע שזו לא הצעת הגשה אלא כדי להמחיש אומדן כן?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, m3x7r3m3 כתב:

כשהבעיה כפי שאני מבין אותה, היא שלא כתוב דווקא "הפלת הממשלה" אלא השתמשו במילים נרדפות או במושגים אחרים שפועל יוצא שלהם הוא הפלת הממשלה.

עזוב את המילה seek, מפריע לך שלא כתוב בציטוטים שלך דווקא "overturn"? מפריע לך שכתוב הצעות אי אמון?

לא כי אני לא כמוך.

עובדתית אתה נלחם עכשיו נגד כלום, נטו נגד הבעיות האישיות שלך. תוך כדי שאתה עדיין ממשיך להתעלם מתוכן ההודעה.

SlowRide כתב:
Pika007 כתב:
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...