Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

לפני 11 דקות, יבגניפ כתב:

ליאור קלאסי במיטבו.

1. זורק עובדה טריוואלית שמכיר כל ילד שסיים בית ספר יסודי

2. מספר אותה בגאווה כאילו זה תוצאה של איזה מחקר וידע יחודיים, כדי שעוד 3 עמודים יהיה אפשר להגיד "למדתי אותך שגרמניה הנאצית ואפרטהיד בדרום אפריקה התקיימו בעשורים שונים".

3. מפספס את הפואנטה 

4. מסרב לאמץ את האפשרות שהפרשנות שלו למושגים שונים ומשונים לא מחייבת רק אותו.

1-4. אתה בטוח שידעת? כי אתה זה שהעלה את נירנברג, לא אני.

ואין פה פרשנות, הם כותבים לך במפורש מה זה אפרטהייד. יו"ש לא עומד בתנאי סף לזה נקודה.

לא מבין על מה הויכוח, כמו שתסתכל על בנאדם, תגיד שהוא כלב, יגידו לך שתנאי סף לכלב זה זנב, אז תגיד שזה בערך כלב.

ציטוט

מה קרה לדיוק במושגים? שכח להתעורר בבוקר?

אתה באמת רוצה שניכנס לדיון על הקשר בין הפלשתינים לנאציזם? או על ההערצה שיש עד היום לנאציזם אצל הפלשתינים?

אתה רוצה שנעשה השוואה בין החוקים הגזעניים האמיתיים ברש"פ לחוקי נירנברג?

אולי פשוט נסתפק בבדיקה מה קורה לערבי שמוכר קרקע לערבי שאחרי זה מוכר אותה ליהודי?!

לפני 10 דקות, Gosser1860 כתב:

<סרקזם>

אני לא מבין מה לא ברור. לא גזעני אז לא אפרטהייד. ערבים המזדהים פלסטינים אינם נחשבים גזע. ולכן מה שקורה ביהודה שומרון איננו אפרטהייד. 

<\סרקזם>

נו באמת. עזוב ליאור, לפעמים צריך לדעת לשחרר. זה לא (באמת) משנה במובן הרחב. והמובן הרחב זה דעת קהל, הסברה, פוליטיקה וכו' וכו'. לא הכל זה בית משפט (אזרחי, צבאי, פלילי). מה שקורה ביהודה ושומרון זו אפליה (ואני עדין. מאוד). ו"הבאסה" העיקרית פה שהריבון היהודי הוא החזק בסיפור.

לא בדיוק, בשביל אפרטהייד צריך שיהיה חוקים שמפלים על בסיס גזעני.

אפשר להיות גזעני (בלי חוקים) וזה לא יהיה אפרטהייד.

דעת קהל מייצרים יצורים כמו פינדר, שמתעקשים על מושג לא נכון כדי "לייצר מציאות" או יש שיאמרו "להנדס תודעה".

הרי לא היו משיגים את אותו אפקט אם היו קוראים לזה סתם "אפליה נגד פלשתינים"

לפני 4 דקות, David32 כתב:

לא, לא שאלתי, גם כי אני יודע וגם כי זה מיותר לחזור על זה.

פשוט מציין את ההבדלים בין מה שאתה טוען לטענות (ה-לפחות חלקית- מוצדקות) של הצד השני. ואת זה שהטיעונים שלך לא מפריחים בכלל את הטענות האלה. 

הטיעונים שלי לא נוגעים בכלל לטיעונים, אלא לשימוש במושג, ועובדתית אני צודק.

זה לא עניין של שיקול דעת או התרשמות אישית, זו עובדה, שאי אפשר להתווכח איתה.

עובדה שכשעימתתי את פינדר עם העובדה, אז הוא ברח ל"אז אם זה לא בדיוק אותו דבר אז זה לא נחשב?" לא חמודי, זה לא נחשב.

אם אתה קורא לזה "כלב" אבל הוא עושה "מיאו" ויש לו אוזניים מחודדות, הוא לא "בערך כלב" הוא חתול.

וזה מפריע לכם שאני מתעקש איתכם על המושג הזה כי אתם רציתם את המושג עם הקונוטציות שלו, גם אם הוא לא נכון.

לפני 10 דקות, פינדר כתב:

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

תיכף נקבל פרוטוקלים של ועידת ואנזה שמראים שהחמאס הוסמך ע"י היטלר להיות סוכן מקומי במזה"ת של הפתרון הסופי.

וליאור שהשתמש במושג לא נכון הוא (תחזרו אחרי):

שקרן

פרוגרסיבי

פוסט מודרניסט

גונב סוסים

ראה מה כתבתי ליבגני למעלה.

בינתיים תתחיל מלספר לכולנו מה העונש ברשות הפלשתינית על מכירה של אדמה ליהודי

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3
  • אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4596

• SlowRide

4417

• פינדר

3466

• m3x7r3m3

2926

לפני 18 דקות, m3x7r3m3 כתב:

1-4. אתה בטוח שידעת? כי אתה זה שהעלה את נירנברג, לא אני.

אוף, אתה כל כך מייגע שזה מדהים. 

בוא, אלעס לך שוב: מי שניסח את האמנה התייחס ל״גזענות״. ״גזענות״ היום זה מושג כמעט ריק מתוכן שנועד לתרץ או להסביר כמעט כל סכסוך שיש בעולם, אפילו בתוך קבוצות אתניות. בגלל זה חבריך למחנה הימין מספרים שיאיר גולן הוא גזען, וד״ר אבישי בן חיים בונה על זה קריירה, ואתה מאשים בזה את הפלסטינאים - שזה די שיא האירוניה אבל ניחא. 

השאלה שאתה צריך לשאול את עצמך בתור ילד חכם היא האם העולם החיצוני - לא אתה, ליאור, מלך המשפטים העולמי וכו׳ - עשוי לראות ביחסינו עם הערבים בשטחים ״גזענות״? התשובה ברורה.

ואין פה פרשנות, הם כותבים לך במפורש מה זה אפרטהייד. יו"ש לא עומד בתנאי סף לזה נקודה.

שטויות. אתה ננעל בכל פעם על הנקודה הזו של ״זה כתוב!11״

אמנת רומא שגיליתי עליה בזכותך (תודה, בזכות זה אני אוהב את השרשור הזה) מדברת על ״משטר ממסוד ושיטתי של דיכוי ושליטה״.

אפשר לפרש את זה במיליון ואחת דרכים. ואפשר להתווכח עד מחר - ואני לא מביע עמדה - האם הקמה של שטחי אש כדי פגוע בהתיישבות ערבית נופלת תחת זה או לא. ואפשר להתווכח עד מחר לאן בדיוק גוררים אותנו שותפך למחנה, שמציעים סיפוח בו לערבים לא תנתן אזרחות וזכות להצביע, אם כי זה דיון קצת שונה.

אתה באמת רוצה שניכנס לדיון על הקשר בין הפלשתינים לנאציזם? או על ההערצה שיש עד היום לנאציזם אצל הפלשתינים?

אתה רוצה שנעשה השוואה בין החוקים הגזעניים האמיתיים ברש"פ לחוקי נירנברג?

אולי פשוט נסתפק בבדיקה מה קורה לערבי שמוכר קרקע לערבי שאחרי זה מוכר אותה ליהודי?!

בכיף. מה איכפת לי? אולי תוכיח שהחמאס הם נאצים. זה לגבי המשפט הראשון. לגבי שניים האחרים: זה מדהים איך אתה מפיל את עצמך בכזו קלילות אלגנטית אל מול הטעונים שאתה עצמך מעלה בכל פעם מחדש.

נניח שהם גזענים. נניח.

לא הסברת פה פעם שיש הבדל בין גזענות לנאציזם?

די.

פרוש בשיא :)

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, פינדר כתב:

האם הרש"פ מאמינה בעליונות הגזע הארי?

עליונות הגזע לא עצרה את חאג' אמין אל חוסייני, מנהיג ערביי א"י מלהיות נאצי.

לא לדבר על זה שההגדרה של נאציזם היא לאו דווקא שהגזע "הארי" הוא העליון.

לפני 25 דקות, יבגניפ כתב:

אוף, אתה כל כך מייגע שזה מדהים. 

בוא, אלעס לך שוב: מי שניסח את האמנה התייחס ל״גזענות״. ״גזענות״ היום זה מושג כמעט ריק מתוכן שנועד לתרץ או להסביר כמעט כל סכסוך שיש בעולם, אפילו בתוך קבוצות אתניות. בגלל זה חבריך למחנה הימין מספרים שיאיר גולן הוא גזען, וד״ר אבישי בן חיים בונה על זה קריירה, ואתה מאשים בזה את הפלסטינאים - שזה די שיא האירוניה אבל ניחא. 

השאלה שאתה צריך לשאול את עצמך בתור ילד חכם היא האם העולם החיצוני - לא אתה, ליאור, מלך המשפטים העולמי וכו׳ - עשוי לראות ביחסינו עם הערבים בשטחים ״גזענות״? התשובה ברורה.

מי שניסח את האמנה התייחס ספציפית לאפליה חוקית, על בסיס גזע, לא ל"גזענות".

אלה שני דברים שונים, וכמובן שאם תתבלבל ביניהם אז תחשוב שגם אתיופים שלא נכנסים למועדונים זה אפרטהייד.

העולם החיצוני רואה מה שהפלשתינים ואנחנו משדרים לו, אז כמובן שאם הפלשתינים יטענו "אפרטהייד", ויבוא פינדר ויטען שזה אפרטהייד, אז הצופה מהצד יגיד "אה אז הם מסכימים שזה אפרטהייד" למרות שזה לא נכון.

שטויות. אתה ננעל בכל פעם על הנקודה הזו של ״זה כתוב!11״

אמנת רומא שגיליתי עליה בזכותך (תודה, בזכות זה אני אוהב את השרשור הזה) מדברת על ״משטר ממסוד ושיטתי של דיכוי ושליטה״.

אפשר לפרש את זה במיליון ואחת דרכים. ואפשר להתווכח עד מחר - ואני לא מביע עמדה - האם הקמה של שטחי אש כדי פגוע בהתיישבות ערבית נופלת תחת זה או לא. וזה בטוח יותר מורכב מהפרשנות שלך. ואפשר להתווכח עד מחר לאן בדיוק גוררים שותפך למחנה, שמציעים סיפוח בו לערבים לא תנתן אזרחות וזכות להצביע.

אמנת רומא מדברת על עוד הרבה דברים, שם אפרטהייד מוגדר כפשע בקטגוריה של "פשעים כנגד האנושות".

ההגדרה עצמה של הפשע אני אעזור לך:

ציטוט

"פשע האפרטהייד" פירושו מעשים לא אנושיים בעלי אופי דומה לאלה הנזכרים בסעיף 1, שבוצעו במסגרת משטר ממוסד של דיכוי ושליטה שיטתית של קבוצה גזעית אחת על כל קבוצה או קבוצה גזעית אחרת, מתוך כוונה לשמור ולתחזק את המשטר הזה.

— סעיף 7, חוקת רומא של בית הדין הפלילי הבינלאומי

מכאן

עדיין אפשר לפרש את זה במיליון ואחת דרכים, ועדיין צריך להוכיח את הרף המינימלי - משטר ממוסד שמפלה על בסיס גזע.

בכיף. מה איכפת לי? אולי תוכיח שהחמאס הם נאצים. זה לגבי המשפט הראשון. לגבי שניים האחרים: זה מדהים איך אתה מפיל את עצמך בכזו קלילות אלגנטית אל מול הטעונים שאתה עצמך מעלה בכל פעם מחדש.

נניח שהם גזענים. נניח.

לא הסברת פה פעם שיש הבדל בין גזענות לנאציזם?

די.

פרוש בשיא :)

לא מבין, יש בכלל שאלה אם החמאס הם נאצים?

בוא נסתכל על הגדרות הנאציזם:

ציטוט

נאציזם (קיצור של נאציונל-סוציאליזם, בגרמנית: Nationalsozialismus או בקיצור Nazismus) הוא שמה של אידאולוגיה גזענית-לאומנית טוטליטרית שפיתחה המפלגה הנאציונל-סוציאליסטית (הנאצית) בגרמניה בשנות ה-20 וה-30 של המאה ה-20. האידאולוגיה הנאצית דגלה במשטר טוטליטרי-לאומני. היא כללה השקפה גזענית בדבר עליונותם של "גזעים" אנושיים מסוימים על פני אחרים, ודגלה בדיכוי והשמדה של בני אדם המשתייכים ל"גזעים נחותים" (במיוחד יהודים וצוענים), לעומת שמירת ה"טוהר" של "הגזעים העליונים".

טוטליטריזם? יש גם בחמאס וגם ברש"פ

לאומניות? יש גם יש בשניהם

גזענות? בוודאי, בייחוד כלפי יהודים

עליונות של גזעים אנושיים מסוימים על פני אחרים? יש גם יש

דיכוי והשמדה של בני אדם המשתייכים לגזעים נחותים (וספציפית יהודים)? אוהו כמה יש.

גם אם נמשיך הלאה, השאיפה ליודן-ריין? יש גם יש

תוכנית השמדה ליהודים? יש, אמנם פחות מפורטת ויפה מהתוכנית למחנות ריכוז ואז השמדה, אבל קיימת.

אבל נו זה הרי לא מידע חדש, כצנלסון כתב על זה עוד לפני קום המדינה.

יש הבדל בין גזענות לנאציזם, אצל הפלשתינים יש בכוונה תחילה Check על כל סעיף, זה לא סתם.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, m3x7r3m3 כתב:

לא בדיוק, בשביל אפרטהייד צריך שיהיה חוקים שמפלים על בסיס גזעני.

אפשר להיות גזעני (בלי חוקים) וזה לא יהיה אפרטהייד.

אז בא נדייק. הצבא הישראלי יכול לעשות לא מעט ביחס לאותה אוטונומיה פלסטינית. וברור שבתור יהודי ישראלי אני מבין את החשיבות והצורך הנוכחיים, אבל מה הend game?

עם זאת, פשיטות של שב"כ וצה"ל על כפרים זו דרך סופר בעייתית לקיים לאורך זמן. אותו הדבר עם מחסומים, בידוקים וכו'.

דעת קהל מייצרים יצורים כמו פינדר, שמתעקשים על מושג לא נכון כדי "לייצר מציאות" או יש שיאמרו "להנדס תודעה".

הרי לא היו משיגים את אותו אפקט אם היו קוראים לזה סתם "אפליה נגד פלשתינים"

אפליה נגד פלסטינים זה לשון המעטה ואולי אפילו היתממות.

כמו שיבגני ענה לך, המושג גזענות הפך עם השנים לחסר תוכן ובכל דיון יוצקים אליו תוכן מחדש. עכשיו אתה יכול לטעון ולהגיד שמה שמתרחש באיו"ש לא נופל בדיוק על ההגדרות של אפרטהייד, וזה איפשהו, כנראה, נכון. אבל המטרה לפחות לטעמי זה לא להיות צודק אלא חכם.

• רעיון טוב! 1
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, Gosser1860 כתב:

אז בא נדייק. הצבא הישראלי יכול לעשות לא מעט ביחס לאותה אוטונומיה פלסטינית. וברור שבתור יהודי ישראלי אני מבין את החשיבות והצורך הנוכחיים, אבל מה הend game?

עם זאת, פשיטות של שב"כ וצה"ל על כפרים זו דרך סופר בעייתית לקיים לאורך זמן. אותו הדבר עם מחסומים, בידוקים וכו'.

לדייק זה בדיוק מה שאני רוצה.

כן פשיטות זה סופר בעייתי, אבל מה האלטרנטיבה? לתת ליו"ש להיות עזה2?

אני אומר להוריד את כל המחסומים והבידוקים, לסגור את הגבולות הרמטית, אין פלשתינים שנכנסים לישראל בכלל.

ואז אתה גם נמנע לחלוטין מכל מה שמקיף את זה.

לא יודע מה איתך אני חי בשקט עם זה שהצבא הישראלי יכול לעשות הרבה יותר מאשר אוטונומיה פלשתינית.

ציטוט

אפליה נגד פלסטינים זה לשון המעטה ואולי אפילו היתממות.

אמרתי שאין אפליה נגד פלשתינים?!

הפוך יא חביבי.

ציטוט

כמו שיבגני ענה לך, המושג גזענות הפך עם השנים לחסר תוכן ובכל דיון יוצקים אליו תוכן מחדש. עכשיו אתה יכול לטעון ולהגיד שמה שמתרחש באיו"ש לא נופל בדיוק על ההגדרות של אפרטהייד, וזה איפשהו, כנראה, נכון. אבל המטרה לפחות לטעמי זה לא להיות צודק אלא חכם.

זה בדיוק מה שאני טוען, שזה לא נופל על ההגדרות של אפרטהייד.

והיה אפשר במקום זה להגיד "אפליה נגד פלשתינים" ולא הייתה לי בעיה עם דיון כזה.

אבל עובדתית הנה אתה מסכים איתי, שאפרטהייד זה כנראה לא.

אתה יודע איך עובד חלון אוברטון? הפואנטה שלי היא שלא סתם פינדר בחר דווקא את המושג הזה, למרות שהוא לא נכון.

וכנגד זה הוא נעמד על רגליים אחוריות אבל לא מצליח להוכיח את הטענה שלו, אלא זה מסתכם ב"אז אם זה לא בדיוק אותו דבר אני לא יכול לקרוא לזה אפרטהייד?"

לא חמודי, ככה עובדות הגדרות. אם זה לא בדיוק מתאים להגדרה (שגם ככה הורחבה) - אז אתה לא יכול לקרוא לזה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, m3x7r3m3 כתב:

העולם החיצוני רואה מה שהפלשתינים ואנחנו משדרים לו, אז כמובן שאם הפלשתינים יטענו "אפרטהייד", ויבוא פינדר ויטען שזה אפרטהייד, אז הצופה מהצד יגיד "אה אז הם מסכימים שזה אפרטהייד" למרות שזה לא נכון.

אם תעמוד בראש מטה ההסברה ותגיד שאתה נגד אפרטהיד כי אתה בעד טרנספר, אני בטוח שזה ישפר את מעמדנו המדיני יותר מה"נזק" שמייצר פינדר :)

ואכן, זה מה שרואה העולם החיצוני.

לפני 3 דקות, m3x7r3m3 כתב:

עדיין אפשר לפרש את זה במיליון ואחת דרכים, ועדיין צריך להוכיח את הרף המינימלי - משטר ממוסד שמפלה על בסיס גזע.

נכון, ומפה אפשר לקחת מקרים כמו הכתבה שהבאתי ולדון עד מחר האם הם נופלים תחת זה או לא. אבל זו המציאות וזה הדיון.

יש הבדל בין גזענות לנאציזם, אצל הפלשתינים יש בכוונה תחילה Check על כל סעיף, זה לא סתם.

כן, אתה מערבב כרגיל 20 מושגים שונים ועושה מהם סלט קיסר. 

חבל, קיוויתי לתובנה יותר מרתקת מ-"קראתי בויקיפדיה".

לא נורא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, יבגניפ כתב:

אם תעמוד בראש מטה ההסברה ותגיד שאתה נגד אפרטהיד כי אתה בעד טרנספר, אני בטוח שזה ישפר את מעמדנו המדיני יותר מה"נזק" שמייצר פינדר :)

ואכן, זה מה שרואה העולם החיצוני.

תפקיד של ראש מטה ההסברה זה לא לומר את דעתו אלא להסביר את תפיסות הממשלה (שזה אגב עוד בעיה שנוצרה בתקופת ביבי).

בתור אזרח פשוט אני יכול לומר את דעתי.

אגב אני לא אמרתי שאני נגד אפרטהייד, אני נגד השימוש במילה כשהיא לא נכונה.

אמרתי יותר מזה קודם - אם כבר קוראים למה שקורה כאן אפרטהייד - בוא נעשה את זה לפחות נכון.

אם גם ככה אנחנו אוכלים את החרא של זה שקוראים לנו מדינת אפרטהייד - בוא לפחות נעשה אותם צודקים!

לפני 5 דקות, יבגניפ כתב:

נכון, ומפה אפשר לקחת מקרים כמו הכתבה שהבאתי ולדון עד מחר האם הם נופלים תחת זה או לא. אבל זו המציאות וזה הדיון.

הבסיס עדיין דורש חוק שהוא גזעני, אני אעזור לך עם דוגמאות ממשטר האפרטהייד האמיתי:

אזורי הקבוצות - בחוק מופיע איפה כל גזע יכול לחיות

חוק המעבר - בחוק מופיע ששחור מעל גיל 16, צריך תעודת מעבר עליו כל הזמן

חינוך הבנטו - רף מינימלי של שירותי חינוך לשחורים

לפני 8 דקות, יבגניפ כתב:

כן, אתה מערבב כרגיל 20 מושגים שונים ועושה מהם סלט קיסר. 

חבל, קיוויתי לתובנה יותר מרתקת מ-"קראתי בויקיפדיה".

לא נורא.

בוא, הקשר בין נאציזם לערביי א"י של אז, פלשתינים של היום, לא חדש בכלל.

ברל כצנלסון כאמור התייחס לזה עוד ב-1936:

ציטוט

"היש בעמים אשר מבניו הגיעו לידי סילוף כזה, שכלי ונפשי, שכל מה שעושה עמם, כל יצירתו וכל יסוריו הם בזויים ושנואים, וכל מה שעושה אויב־עמם, כל שוד וכל רצח וכל אונס ממלא את לבם רגש הערצה והתמכרות? אכן, ברוסיה ב-1881, בעצם ימי הפרעות, ישבו בנים ובנות לעם ישראל והדפיסו בחשאי מתוך מסירות־נפש, פרוקלמציות, הקוראות לפוגרומים, מתוך תקווה שהדם היהודי שישפך יעזור להתקוממותו של המוז'יק הרוסי. אכן, יודעת ההיסטוריה העברית כל מני רנגטים ודגנרטים. צורות שונות ל'שמד'! כל עוד אפשרי הדבר שיבוא ילד יהודי לארץ ישראל, ילד שטופח על־ידי יסורי העם ומשאת נפש של דורות, וכאן ידבקו בו חיידקים של שנאה לעצמו, של 'עבדות בתוך המהפכה', ויטרפו עליו את דעתו עד כדי כך שיראה את הגאולה הסוציאלית בנאצים הפלשתינאים, שהצליחו לרכז כאן בארץ את האנטישמיות הזואולוגית של אירופה עם תאוות הפיגיון שבמזרח – אל ידע מצפוננו שקט." ~ נאום 1 במאי 1936.[6]

זה אני כתבתי? אני המצאתי?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדייק זה בדיוק מה שאני רוצה.

כן פשיטות זה סופר בעייתי, אבל מה האלטרנטיבה? לתת ליו"ש להיות עזה2?

אולי לא עזה2. אבל הרבה יותר פשוט לנהל מלחמה נגד יישות מדינית מאשר ארגון טרור. 

ולא, אני לא מציע לעשות מהלך חד צדדי בדומה לעזה. אלא מהלך עמוק הרבה יותר.

אני אומר להוריד את כל המחסומים והבידוקים, לסגור את הגבולות הרמטית, אין פלשתינים שנכנסים לישראל בכלל.

ואז אתה גם נמנע לחלוטין מכל מה שמקיף את זה.

בסדר. אבל זה יכול להתקיים רק אחרי שבצד השני לא תלויים 100 אחוז במעבר גבול הזה. 

אתה גם צריך להחליט מה נשאר בשטח שלך, ומה בשטח שלהם. ולפתור את סוגיית הגבול המזרחי. בקיצור אתה זורק פה רק נקודה אחת מיני רבות בפתרון הסוגיה שרבים וטובים וחכמים מאיתנו ניסו וינסו לפתור.

אמרתי שאין אפליה נגד פלשתינים?!

הפוך יא חביבי.

זה לא רק אפליה, אבל אוקיי.

זה בדיוק מה שאני טוען, שזה לא נופל על ההגדרות של אפרטהייד.

בסדר, אבל אנחנו לא בשיעור בדידה.

והיה אפשר במקום זה להגיד "אפליה נגד פלשתינים" ולא הייתה לי בעיה עם דיון כזה.

אבל עובדתית הנה אתה מסכים איתי, שאפרטהייד זה כנראה לא.

הוא שאמרתי, להיות צודק.

אתה יודע איך עובד חלון אוברטון? הפואנטה שלי היא שלא סתם פינדר בחר דווקא את המושג הזה, למרות שהוא לא נכון.

וכנגד זה הוא נעמד על רגליים אחוריות אבל לא מצליח להוכיח את הטענה שלו, אלא זה מסתכם ב"אז אם זה לא בדיוק אותו דבר אני לא יכול לקרוא לזה אפרטהייד?"

לא חמודי, ככה עובדות הגדרות. אם זה לא בדיוק מתאים להגדרה (שגם ככה הורחבה) - אז אתה לא יכול לקרוא לזה.

אבל אתה מבין שקהל היעד (במסגרת הדיון שלנו) זה לא קבוצה של מתכנתים שלמדו לוגיקה?

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, m3x7r3m3 כתב:

שואלים את פינדר???

שואלים אותנו בכלל??? מה פספסתי.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבסיס עדיין דורש חוק שהוא גזעני, אני אעזור לך עם דוגמאות ממשטר האפרטהייד האמיתי:

זה לא חלק מההגדרה. המילה "חוק" לא מופיעה בתרגום שהבאת מהויקיפדיה. וגם לא במקור האנגלי שאני קראתי בזכותך.

מה זה "דיכוי ממוסד גזעני" זו שאלה עם אינסוף פרשנויות. נראה לי כבר כתבנו את זה, לא?

לפני 4 דקות, m3x7r3m3 כתב:

זה אני כתבתי? אני המצאתי?

1. מה זה רלוונטי ל-2021? בימים ההם ז'בוטינסקי גם כתב שאם יהיה נשיא יהודי במדינת היהודים סגנו יהיה ערבי. אז מה?

2. ברור. הקשר של המופתי אז עם הנאצים לא הופך אותם לנאצים. יפנים גם נאצים לדעתך, נגיד? סתם, שאדע איפה עובר הגבול בין "קשר" לבין אימוץ אידאולוגיה.

3. היה לי עוד משהו אבל אני לא זוכר מה.

לפני 7 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אגב אני לא אמרתי שאני נגד אפרטהייד, אני נגד השימוש במילה כשהיא לא נכונה.

אוקיי ברכותיי אתה רשמית הבן אדם הכי לא קוהרנטי שפגשתי בחיים שלי גם באינטרנט. מדליה בדרך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Gosser1860 כתב:

אולי לא עזה2. אבל הרבה יותר פשוט לנהל מלחמה נגד יישות מדינית מאשר ארגון טרור. 

ולא, אני לא מציע לעשות מהלך חד צדדי בדומה לעזה. אלא מהלך עמוק הרבה יותר.

זה בדיוק מה שאמרו לפני ההתנתקות, אם הם רק יירו עלינו משם אנחנו נשטח את כל עזה.

איזה מהלך אתה מציע?

לפני 2 דקות, Gosser1860 כתב:

בסדר. אבל זה יכול להתקיים רק אחרי שבצד השני לא תלויים 100 אחוז במעבר גבול הזה. 

אתה גם צריך להחליט מה נשאר בשטח שלך, ומה בשטח שלהם. ולפתור את סוגיית הגבול המזרחי. בקיצור אתה זורק פה רק נקודה אחת מיני רבות בפתרון הסוגיה שרבים וטובים וחכמים מאיתנו ניסו וינסו לפתור.

לא קשור לגבולות, אלא למעברי גבול, אין כניסה לשטחים בשליטה ישראלית נקודה, שזה כולל את כל הקו הירוק + איזור C לפי הסכמי אוסלו.

תלויים בזה? שיהיו תלויים, שיעבדו בבנייה ברמאללה ויתאשפזו בקלקיליה.

אפס פלשתינים שנכנסים לישראל. לא רוצים מחסומים? שיתמודדו עם התוצאות של מה שהם רוצים.

לפני 4 דקות, Gosser1860 כתב:

בסדר, אבל אנחנו לא בשיעור בדידה.

זה מה יש, אחרת אין בסיס לדיון.

אם הכל זה גמיש, מה מונע ממני לומר שאין אפליה בכלל נגד פלשתינים כי אני מגמיש את ההגדרה עד כדי גרוטסקה?

לפני 5 דקות, Gosser1860 כתב:

הוא שאמרתי, להיות צודק.

לא, זה הבסיס של דיון, אחרת אין שום בסיס משותף שמאפשר שום דיון, בכלל.

לפני 6 דקות, Gosser1860 כתב:

אבל אתה מבין שקהל היעד (במסגרת הדיון שלנו) זה לא קבוצה של מתכנתים שלמדו לוגיקה?

ולכן ההקבלה לחתול וכלב.

לפני 2 דקות, David32 כתב:

שואלים את פינדר???

שואלים אותנו בכלל??? מה פספסתי.

בין היתר כן, למשל מה שפינדר* כותב, מצלם, ואומר בפייסבוק, טוויטר, יוטיוב, עיתונות כתובה או אלקטרונית וכו' וכו'.

* עם פינדר הסליחה, אני לא יודע אם הוא נמצא בכלל בפייסבוק או לא, ואם כותב על זה או לא, השימוש בפינדר הוא כשם גנרי לישראלי שקורא לזה אפרטהייד.

מבין הישראלים או ישראלים לשעבר שאומרים את זה, לפחות חלקם גם מפרסמים את זה בפומבי החוצה. וכמובן שאנשים שזה מתאים לאג'נדה שלהם משתמשים בזה כ"הוכחה".

לפני 2 דקות, יבגניפ כתב:

זה לא חלק מההגדרה. המילה "חוק" לא מופיעה בתרגום שהבאת מהויקיפדיה. וגם לא במקור האנגלי שאני קראתי בזכותך.

מה זה "דיכוי ממוסד גזעני" זו שאלה עם אינסוף פרשנויות. נראה לי כבר כתבנו את זה, לא?

חוק זה בדיוק "ממוסד", כלומר זה משהו שצריך להגיע מהשלטון, להבדיל למשל ממה שיכול להחליט איזה מפקד צבאי בדרג בינוני נניח.

לפני 3 דקות, יבגניפ כתב:

1. מה זה רלוונטי ל-2021? בימים ההם ז'בוטינסקי גם כתב שאם יהיה נשיא יהודי במדינת היהודים סגנו יהיה ערבי. אז מה?

2. ברור. הקשר של המופתי אז עם הנאצים לא הופך אותם לנאצים. יפנים גם נאצים לדעתך, נגיד? סתם, שאדע איפה עובר הגבול בין "קשר" לבין אימוץ אידאולוגיה.

3. היה לי עוד משהו אבל אני לא זוכר מה.

1. רק לפני חודש קיבלנו תזכורת שזה רלוונטי לגמרי.

לוד ויפו נראו כמו מינכן.

2. המופתי היה נאצי בכל רמ"ח איבריו, הוא וחבר מרעיתו.

והיפנים של אז כמובן היו נאצים, היפנים זנחו את האידיאולוגיה הנאצית, הפלשתינים עוד לא.

3. שלח לי ה"פ כשתזכר 🤣

לפני 6 דקות, יבגניפ כתב:

אוקיי ברכותיי אתה רשמית הבן אדם הכי לא קוהרנטי שפגשתי בחיים שלי גם באינטרנט. מדליה בדרך.

מה לא קוהרנטי בזה? אני אכתוב לך את זה בפסאודו קוד:

1. אם לא מתאים להגדרות (אפרטהייד) אזי:

1.1. לא להשתמש במילה אפרטהייד

2. אם משתמשים במילה אפרטהייד אזי:

2.1. החל (אפרטהייד)

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, m3x7r3m3 כתב:

חוק זה בדיוק "ממוסד", כלומר זה משהו שצריך להגיע מהשלטון, להבדיל למשל ממה שיכול להחליט איזה מפקד צבאי בדרג בינוני נניח.

פרשנות. אתה בסוף תלמד לאהוב את המילה הזו. חזורי אחרי "פרשנות". יופי.

כשהצבא מקים שטחי אש למנוע התיישבות ערבית או להרוס אותה, וקצינים בכירים חוזרים לדווח על זה בפרלמנט - זה ממוסד. לחלוטין.

שמחתי לעזור.

(אגב, לצד השני, בברהמ היתה חוקה שהבטיחה משפט הוגן לכולם ועוד כל מיני סיפורים. זה לא הפריע להם להקים מערכת יוצאת דופן של מחנות השמדה על בסיס התעללות בעצורים שיודו במיוחס להם. לא קשור לאפרטהיד. סתם פשוט שתעוף עם עצמך עם הפרשנות שאתה יכול לתת למונח "ממוסד")

1. רק לפני חודש קיבלנו תזכורת שזה רלוונטי לגמרי.

אתה שוב מבלבל ולא מצליח להעביר גבול בין גזענות לנאצזים. צייר לעצמך איזו דיאגרמה, בטח @Gosser1860 ישמח לעזור.

והיפנים של אז כמובן היו נאצים, היפנים זנחו את האידיאולוגיה הנאצית, הפלשתינים עוד לא.

נראה לי שאתה מבלבל שוב בין "בעלי ברית" לבין "בעלי אידיאולוגיה זהה".

סתם, לדוגמא, יש מקרים של יהודים ממזרח אירופה שניצלו בכך שברחו ליפן במהלך מלחמת העולם השניה.

מה לא קוהרנטי בזה?

אני מניח שאדם שמודאג מהתדמית של המדינה שלו בעולם היה בוחר בגישה קצת שונה מ-"אני כועס על פינדר שגורם לעולם לחשוב שיש פו אפרטהיד. אבל תכלס אין לי בעיה עם אפרטהיד"

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, יבגניפ כתב:

פרשנות. אתה בסוף תלמד לאהוב את המילה הזו. חזורי אחרי "פרשנות". יופי.

כשהצבא מקים שטחי אש למנוע התיישבות ערבית או להרוס אותה - זה ממוסד. 

שמחתי לעזור.

נכון, אבל זו פרשנות משפטית שמעליי ומעליך.

ויש מצב, אבל אני לא זוכר בעל פה, שזה גם הוסדר איפשהו באיזה מקום באמנת רומא.

לפני 4 דקות, יבגניפ כתב:

אתה שוב מבלבל ולא מצליח להעביר גבול בין גזענות לנאצזים. צייר לעצמך איזו דיאגרמה, בטח @Gosser1860 ישמח לעזור.

העברתי את הגבול, הפורעים בלוד וביפו היו מעבר לגבול הנאציזם.

תעבור על הצ'קליסט של קודם, יהיה לך יותר נוח

לפני 4 דקות, יבגניפ כתב:

נראה לי שאתה שוב מבולבל.

או שלא

לפני 4 דקות, יבגניפ כתב:

אני מניח שאדם שמודאג מהתדמית של המדינה שלו בעולם היה בוחר בגישה קצת שונה מ-"אני כועס על פינדר שגורם לעולם לחשוב שיש פו אפרטהיד. אבל תכלס אין לי בעיה עם אפרטהיד"

לא הבנת בכלל את ההיגיון במה שאני מציע לעשות, ועוד אתה חושב שזה מכעס על פינדר.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

יצורים כמו פינדר,

יצור הוא מישהו שהוא פחות מבן אדם?

אתה יודע מי הגדירו יהודים כתת אדם?

עצוב, אבל לא מפתיע בהתחשב בזה שהצבעת עבור המפלגה הנאצית היהודית.

• מצחיק 1
  • רעיון טוב! 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...