Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

בגדול, המשותפת צהלו לאחר נפילת החוק מפני שהוא נפל

הליכוד ושות' (שיקלי הזה בכלל ביזיון, לדעתי יש לליכוד שלדים בארון עליו).

צהלו כי הקואליציה הובכה. אבל במבחן התוצאה זה שהמשותפת צוהלים אומר הכל.

עריכה אחרונה על ידי teyal
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4600

• SlowRide

4420

• פינדר

3472

• m3x7r3m3

2926

מה אומרים? הליכוד והמשותפת הלכו לאפטר פארטי ביחד? 😁

עריכה אחרונה על ידי hwgeek
  • מצחיק 1

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעתי על חוק האזרחות לא מגובשת, אבל איזה לילה מביך. חוק שיש לו רוב מוחלט בכנסת לא עובר כי מר בנימין נתניהו לא ראש ממשלה. מטורף כמה כוח יש לבן אדם הזה בידיים, גם כשהוא לא על כיסא ראש הממשלה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, DareDevil כתב:

יש כנראה פה חוסר הבנה.

נכנס הקאטרי לרצועה דרך מעבר כרם שלום, נוסע ישירות לבנק הדואר, שם הוא נותן את הכסף לפקידים והם נותנים לזכאים לקבלת מענק כספי.

עליה וקוץ בה, מחוץ לבנק מחכה גובה מיסים שלוקח 90 אחוז מס. 

זכאים זה גם פקידי חמאס...

וגם בשיטה החדשה הגובי מיסים ימצאו את הדרך לגבות אותם, אף אחד לא משלה את עצמו אחרת.

הדבר היחיד שזה עושה זה "מרחיק" אותנו קצת יותר.

לפני שעתיים, hwgeek כתב:

מה זה? אפילו עבאס דואג לביטחון המדינה יותר מביבי ושות'? ("ימניים על מלא מלא") 🤣

1. זו הייתה הצבעת אמון, ככה שאם היו 61 נגד, הממשלה נופלת.

2. הוא קיבל אישור ל-3000-4000 (תלוי למי מאמינים) שהיום לא מקבלים תושבות ובמו"מ הם כן אמורים לקבל

3. לטענת סמוטריץ' ברגע ש-2 הושג אז הטיעון הביטחוני להוראת השעה מאבד את תוקפו, ולכן כל הוראת השעה כבר לא רלוונטית.

זה אומר שלטענת סמוטריץ' מצב בו הוראת השעה עברה עם ההסכמות לרע"מ-מר"צ, או מצב שבו הוראת השעה לא עברה בכלל - זהים, כיוון שזה אומר שהמחוקק אומר בעצמו שהסיבה היחידה שהוראת השעה הזו אושרה עד היום - אינה רלוונטית.

4. ברגע שבנט הגדיר את ההצבעה כהצבעת אמון - הרי שהאופוזיציה חייבת להצביע נגד, ראית פעם אופוזיציה שמצביעה בעד הצבעת אמון בממשלה? זה לא קיים.

לפני שעתיים, iEminem כתב:

שאלה קטנה (לצערי אין לי זמן לגגל ולחקור את זה), למה האופוזיציה שמחה שחוק האזרחות נפל?

זה אומר שנכון לכרגע, שום פלסטיני לא יוכל להשיג אזרחות ישראלית? או להפך? אני קצת מבולבל, אשמח אם מישהו יוכל להסביר לי מה כל הבאז שעמד מאחורי זה.

תודה.

עקרונית אזרח/ית ישראלי, מתחתן עם אזרח/ית זר, יכולים להגיש בקשה לשר הפנים שיאשר אזרחות לזר, והוא צריך לבחון את הבקשה מה שנקרא "בלב פתוח ובנפש חפצה".

חוק האזרחות והכניסה לישראל - הוראת שעה קובע שעבור אזרחים זרים, שהם עם ת.ז. כתומה של הרש"פ, ברירת המחדל היא שהוא לא יכול לקבל אזרחות, וצריך סיבות מיוחדות על מנת להגיש בכלל בקשה לשר הפנים.

חריגים כאלה יש כל מיני בהוראת השעה הקיימת. יש בערך 1600 כאלה בשנה.

הסיבה להוראת השעה היא מעורבות של מתאזרחים כאלה בפיגועים - היינו בטחונית.

בג"צ קבע שזה לא יכול להיות חוק קבוע, זה צריך להיות הוראת שעה שמאושרת מחדש כל שנה, או לחילופין חוק יסוד.

אז מה קורה אם אין הוראת השעה? זה אומר שיכולים להגיש בקשות לאזרחות, ושרת הפנים תצטרך לעבור בקשה-בקשה ולבחון, ולאשר או לדחות.

מה שזה כן משנה מהמצב היום - זה שאם הבקשה שלהם נדחית, יש להם זכות ערעור, והיום לפי הוראת השעה - אין זכות ערעור כי אין בקשה בכלל.

עכשיו בא סמוטריץ' ואומר - אם שקד, פריג' ועבאס סיכמו על תוספת של אישורים מעבר ל-1600 הקיימים, זה שומט את הטיעון הביטחוני מהוראת השעה, כי אם אתה טוען לגבי פלוני אלמוני שהוא אתמול סיכון ביטחוני, אבל היום אתה מאשר אותו בלי בדיקה פרטנית - הרי שהוא לא סיכון ביטחוני.

ואם נשמט הטיעון הביטחוני אין להוראת השעה זכות קיום, כי היא אושרה בבג"צ רק על הבסיס הזה.

לפני 35 דקות, teyal כתב:

בגדול, המשותפת צהלו לאחר נפילת החוק מפני שהוא נפל

הליכוד ושות' (שיקלי הזה בכלל ביזיון, לדעתי יש לליכוד שלדים בארון עליו).

צהלו כי הקואליציה הובכה. אבל במבחן התוצאה זה שהמשותפת צוהלים אומר הכל.

הם צהלו כי זה הצבעת אמון (החלטה של בנט!), והמטרה של האופוזיציה זה לנצח בהצבעות אמון.

אז הם ניצחו "חצי-כוח", ההצבעה לא עברה, אבל לא היה להם 61 נגד שהיה מפיל את הממשלה.

לפני 26 דקות, DubelBoom כתב:

דעתי על חוק האזרחות לא מגובשת, אבל איזה לילה מביך. חוק שיש לו רוב מוחלט בכנסת לא עובר כי מר בנימין נתניהו לא ראש ממשלה. מטורף כמה כוח יש לבן אדם הזה בידיים, גם כשהוא לא על כיסא ראש הממשלה.

ברגע שבנט החליט שזו הצבעת אמון, הוא קבע חד משמעית את התוצאות, בחלק החיובי מבחינתו זה חייב את מר"צ ורע"מ להצביע בעד, בחלק השלילי זה חייב את האופוזיציה כולה להצביע נגד. בטח ובטח כשיחסי הכוחות בין האופוזיציה לקואליציה כאלה קרובים.

• אהבתי 2

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, m3x7r3m3 כתב:

4. ברגע שבנט הגדיר את ההצבעה כהצבעת אמון - הרי שהאופוזיציה חייבת להצביע נגד, ראית פעם אופוזיציה שמצביעה בעד הצבעת אמון בממשלה? זה לא קיים.

לא זה לא, לא משנה כמה תחזור על זה.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב. חבל על הוויכוח שלך איתו. הוא ממציא תירוצים לוגיים למה סמוטריץ' היקר התנגד לחוק ציוני ולמה אופוזיציית ה"ימין" עשתה את המוטל עליה.
אתה מצפה מבנאדם עם שכל וכישורי לוגיקה מושחזים להבין שמסבנים אותו,אבל כנראה שהוא יותר חכם מכולנו. טוב לנו מחבלים בפוטנציה על פני 3000 איש (אולי?) שגם ככה כבר גרים פה.
במקרה הפוך שבכלל לא היה רחוק מלהתרחש (להזכירכם ביבי חיזר אחרי רע"מ כמו בן עשרה חרמן) כמובן שאדון ליאור היה אומר שהשמאל הוא אנטי ציוני.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, David32 כתב:

לא זה לא, לא משנה כמה תחזור על זה.

תראה לנו דוגמה מתי אופוזיציה של 59 הצביעה בעד, בהצבעה של אמון בממשלה.

לפני שעה, farkash7 כתב:

אתה מצפה מבנאדם עם שכל וכישורי לוגיקה מושחזים להבין שמסבנים אותו,אבל כנראה שהוא יותר חכם מכולנו. טוב לנו מחבלים בפוטנציה על פני 3000 איש (אולי?) שגם ככה כבר גרים פה.

איזה מחבלים בפוטנציה ידידי? אף אחד (גם אנשים שהם לא פלשתינים) לא מקבל אזרחות אוטומטית.

הכל עובר דרך שר הפנים.

אני מסייג שאני לא יודע אם סמוטריץ' צודק בהערכה שלו, שהשינוי של ה-3000 איש אכן יגרמו לביטול תקפות הוראת השעה כולה, אבל גם ככה וגם ככה, אין אזרחות אוטומטית.

לפני שעה, farkash7 כתב:

במקרה הפוך שבכלל לא היה רחוק מלהתרחש (להזכירכם ביבי חיזר אחרי רע"מ כמו בן עשרה חרמן) כמובן שאדון ליאור היה אומר שהשמאל הוא אנטי ציוני.

לא צריך What if, הרי אנחנו יודעים בוודאות מלאה, שאילולא זו הייתה הצבעת אמון, וההתפשרות של שקד, גם רע"מ וגם מר"צ היו מצביעים נגד, וכנראה גם מרעאנה, אף אחד מהם לא הסתיר את זה.

רק מה, הם בפוזיציה של קואליציה ובכל זאת היו אמורים להצביע נגד!

אני רוצה לראות מתי הימין היה בקואליציה ותכנן להצביע נגד החוק הזה. זה יהיה מעניין! זה יוכיח את הטענה שלך.

עד אז אתה פשוט מופתע שהאופוזיציה היא... אופוזיציה. אכן מפתיע למדי.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאוד מצחיק לשמוע את הקואליציה מאשימים את האופוזיציה בהפקרת ביטחון מדינת ישראל.

שמישהו יעדכן אותם שבדברים אלה אם מאשרים שהקואליציה היא סכנה לביטחון המדינה. כי החוק הזה עובר פעם אחר פעם ללא בעיות.

אתם הקמתם ממשלה עם אנשים שמתנגדים לחוק הזה ואתם לא רואים בזה שום בעיה?

סבבה, אפשר לבקר את הליכוד ושאר המפלגות, אבל איפה הביקורת העצמית?

איפה ההבנה שאתם נתתם יד לממשלה כזאת?

בנט וחבריו ממשיכים לגלגל אחריות ולהאשים את ביבי למרות שברור שהאשמה היא בעיקר שלהם.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 39 דקות, shachar187 כתב:

אתם הקמתם ממשלה עם אנשים שמתנגדים לחוק הזה ואתם לא רואים בזה שום בעיה?

סבבה, אפשר לבקר את הליכוד ושאר המפלגות, אבל איפה הביקורת העצמית?

איפה ההבנה שאתם נתתם יד לממשלה כזאת?

א) אני מציע לך לחזור לשיעורי האזרחות בתיכון. מי שמחוקק חוקים היא הכנסת ולא הממשלה ולכן הרכב הקואליציה לא רלוונטי.

ב) האנשים שמתנגדים לחוק הזה קוראים לעצמם עד עצם היום הזה "מחנה הימין"

ג) בשורה התחתונה, מפלגת הליכוד הצביעה נגד הארכת הוראת השעה, בניגוד להמלצות מערכת הבטחון, יחד עם הרשימה המשותפת. מכיוון שהיה ברור שהחוק הזה לא יגרום להפלת הממשלה, אין שום הגיון מאחורי התנגדות הליכוד לחוק, חוץ מפופוליזם.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. קואליציה היא חלוקה בתוך הכנסת ולא בממשלה.

ממשלה מסתמכת על רוב קואליציוני להקמתה, וכן בהעברות חוקי התקציבים, ובנוסף בכל הצעת חוק שהיא מוגדרת כאמון בממשלה (מצד הקואליציה) או אי אמון בממשלה (מצד האופוזיציה).

נכון להיום הממשלה והכנסת מחוברים כמו תאומים סיאמיים.

ב. זה חצי תמונה, כי הם מתנגדים לחוק הזה אבל בעד חוק יסוד ההגירה שהוא הרבה יותר מקיף וימני.

אפשר, רצוי, וצריך לבקר את ביבי שבמאה שנות שלטונו לא קידם את חוק יסוד ההגירה, אבל באותה נשימה אני לא רואה בביבי ימני.

ג. למה לא היה ברור שיגרום להפלת הממשלה? זה היה 59-59 בהצעת חוק שבנט ביקש להגדיר כאמון בממשלה.

אם 2 מחברי רע"מ או מר"צ היו מתנגדים לחוק, הממשלה הייתה נופלת (בניגוד להצעת חוק אי אמון שצריך 61 אצבעות לממשלה אלטרנטיבית).

בנט לקח ריסק שיוצאים לבחירות. (כנראה מחושב עם ההסכם שהגיעו עם פריג' ועבאס, ועדיין ריסק)

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, m3x7r3m3 כתב:

ב. זה חצי תמונה, כי הם מתנגדים לחוק הזה אבל בעד חוק יסוד ההגירה שהוא הרבה יותר מקיף וימני.

הם בעד חוק יסוד ההגירה כמו שהם בעד הרבה דברים שהם נזכרו שהם בעדם בשניה שהם החליפו כסאות בכנסת.

לפני 18 דקות, m3x7r3m3 כתב:

ג. למה לא היה ברור שיגרום להפלת הממשלה? זה היה 59-59 בהצעת חוק שבנט ביקש להגדיר כאמון בממשלה.

כי אין הפתעות בדברים האלו. היה 59-59 לא במקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, MiniMiz3r כתב:

הם בעד חוק יסוד ההגירה כמו שהם בעד הרבה דברים שהם נזכרו שהם בעדם בשניה שהם החליפו כסאות בכנסת.

לגבי הליכוד וביבי - חד משמעית כן.

לגבי הציונות הדתית - חד משמעית לא, לא רק שהם העלו את ההצעה הזו בכנסות הקודמות, אלא זו הצעה שגם איילת שקד בעצמה קידמה.

לפני 1 דקה, MiniMiz3r כתב:

כי אין הפתעות בדברים האלו. היה 59-59 לא במקרה.

סיכון מחושב הוא עדיין סיכון.

בטח שיכולות להיות הפתעות, לא חישבו את שיקלי נגד, ולכן העלו וחשבו שזה יעבור דווקא.

בסוף לא עבר.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, MiniMiz3r כתב:

א) אני מציע לך לחזור לשיעורי האזרחות בתיכון. מי שמחוקק חוקים היא הכנסת ולא הממשלה ולכן הרכב הקואליציה לא רלוונטי.

ב) האנשים שמתנגדים לחוק הזה קוראים לעצמם עד עצם היום הזה "מחנה הימין"

ג) בשורה התחתונה, מפלגת הליכוד הצביעה נגד הארכת הוראת השעה, בניגוד להמלצות מערכת הבטחון, יחד עם הרשימה המשותפת. מכיוון שהיה ברור שהחוק הזה לא יגרום להפלת הממשלה, אין שום הגיון מאחורי התנגדות הליכוד לחוק, חוץ מפופוליזם.

אתה מדגים בדיוק את מה שכתבתי בהודעה.

החוק הזה עובר פעם אחר פעם וללא בעיות. וזה למה? כי יש קואליציה ציונית.

ברגע שיש קולות בתוך הקואליציה שמתנגדים לחוק הזה, קודם כל ובעיקר תבקר אותם.

כמו שכתבתי לפני כן, אפשר לבקר את הליכוד אבל רק לבקר את הליכוד ורק להאשים אותו זה במקרה הטוב חוסר הבנה של המתרחש ובמקרה הרע נטו צביעות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, m3x7r3m3 כתב:

לא חישבו את שיקלי נגד

חישבו ברור שחישבו. אני בטוח שדיברו איתו הרבה לפני ההצבעה.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, shachar187 כתב:

החוק הזה עובר פעם אחר פעם וללא בעיות. וזה למה? כי יש קואליציה ציונית.

ברגע שיש קולות בתוך הקואליציה שמתנגדים לחוק הזה, קודם כל ובעיקר תבקר אותם.

אני לא יודע אם אתה מטריל או באמת לא מבין איך הכנסת עובדת. אני אכתוב את זה פעם אחת ואחרונה: החוק עבר פעם אחר פעם ללא בעיות כי היה לו רוב במליאת הכנסת. החוק לא עבר הפעם בגלל ש"גוש הימין" הצביע נגדו, והסיבה הוא עשה זאת היא פוליטית ולא מהותית. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...