Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

לפני 31 דקות, m3x7r3m3 כתב:

סורי לפוצץ לך את הבועה, אבל במדינת הלכה יש "הכנסת הגדולה", לא שלטון יחיד.

סבבה, לא שלטון יחיד.

שלטון של מועצה דתית סטייל אירן.

עדיין טוטליטריזם לפי ההגדרה החופשית שלך.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4622

• SlowRide

4436

• פינדר

3494

• m3x7r3m3

2926

לפני 14 דקות, m3x7r3m3 כתב:

לגבי דיקטטורה - ביססנו את זה בנוגע לרש"פ,

תודה על הקישור לויקיפדיה. אתה ממשיך לבלבל בין שלטון לא דמוקרטי, דיקטטורה, לבין שלטון טוטליטרי.

בוא שחק עם עצמך משחק. לא איתי. שאל את עצמך איפה יש לדעתך דיקטטורה שהיא לא טוטליטרית. זה יעזור לך להתקמד על ההבדלים. אולי.

לפני 14 דקות, m3x7r3m3 כתב:

למיטב זכרוני זו הגדרה של ה-ICC, לא באמנת רומא עצמה.

כלומר בהקבלה גסה - זה עניין של פסיקה ולא של חקיקה.

בקיצור אתה לא מוכיח. וזה גם ברור למה. 

לפני 15 דקות, m3x7r3m3 כתב:

בכל מקרה אצל סטלין היו דברים אחרים, אבל לא השמדת יהודים כי הם יהודים.

אצל הערבים? כן, רצח יהודים כי הם יהודים.

1. אתה טועה. לחלוטין. 

2. לא הבנתי. יפנים הם ערבים עכשיו?

3. אתה שוב מבלבל בין גזענות לנאציזם.

לפני 15 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אתה יכול למצוא אותן בעצמך

מצאתי אותן מזמן. אתה מחשק איתן פריסטייל פוסט מודרניסטי. חתול זה כלב. אריה זה שועל. וסוס זה דביבון.

לפני 16 דקות, m3x7r3m3 כתב:

ברור, כל מה שהיפנים עשו לא היה מאידיאולוגיה, זה פשוט יצא ככה.

לא אמרתי שליפנים לא היתה אידיאולוגיה. לא כל אידיאולוגיה זה נאציזם. גם לך יש אידיאולוגיה. נראה לי.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 48 דקות, m3x7r3m3 כתב:

לגבי דיכוי והשמדה - טוב שאמרת בעצמך שאין השמדה, ובכל מקרה "הומו" או "כופר" זה לא גזע. מה שקצת דופק לך את טענת הגזע.

הנאצים רדפו הומואים בלי קשר לגזע, כך שאני לא מבין איך זה עוזר לך במשהו...

בקיצור אפילו אתה מודה שלפי הקירטריונים שלך, כל ההבדל בין המפלגה שלך לחמאס\הרשות, הוא כן\לא תוכנית להשמדת עם.

התקדמנו..

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, פינדר כתב:

סבבה, לא שלטון יחיד.

שלטון של מועצה דתית סטייל אירן.

עדיין טוטליטריזם לפי ההגדרה החופשית שלך.

בהתעלמות מעוד אי אלו הבדלים - כמובן.

אבל באותה מידה אני יכול לטעון ששוודיה נאצית כי אני מתעלם מ-X, Y, Z וכל מה שלא מתאים לי.

ככה בדיוק נראה כשאתה זורק את החץ ומצייר מטרה סביב איפה שהוא פגע.

וזו לא הגדרה שלי אגב.

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

תודה על הקישור לויקיפדיה. אתה ממשיך לבלבל בין שלטון לא דמוקרטי, דיקטטורה, לבין שלטון טוטליטרי.

בוא שחק עם עצמך משחק. לא איתי. שאל את עצמך איפה יש לדעתך דיקטטורה שהיא לא טוטליטרית. זה יעזור לך להתקמד על ההבדלים. אולי.

שוב, ספציפית ברש"פ יש טוטליטריזם, לא ברמה של גרמניה הנאצית אבל עדיין טוטליטריזם.

זה לא אומר שבמדינות ערב אחרות זה טוטליטריזם, אבל זה גם לא מה שטענתי.

יודע מה? בוא נלך אחרת, מה לדעתך משחרר את הרש"פ מהגדרת הטוטליטריזם?

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

בקיצור אתה לא מוכיח. וזה גם ברור למה. 

מה ברור? שאין לי את הזמן לעבור על פסיקות ICC? כן, זה חורג מגבולות הזמן שזמין לי.

בקצרה אפשר להסיק את זה מפה:

ציטוט

The 'crime of apartheid' means inhumane acts of a character similar to those referred to in paragraph 1, committed in the context of an institutionalised regime of systematic oppression and domination by one racial group over any other racial group or groups and committed with the intention of maintaining that regime.

חוקים של הפרדה גזעית זו הדרך הכי קלה, כי אחרת תמיד יש לך איזה "ש.ג." (גם אם הוא לא ממש ש.ג. אלא גנרל בכיר, או אפילו שר, זה לא מוכיח "משטר").

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

1. אתה טועה. לחלוטין. 

2. לא הבנתי. יפנים הם ערבים עכשיו?

3. אתה שוב מבלבל בין גזענות לנאציזם.

1. בנוגע למה?

2. מה הקשר?

3. לא

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

מצאתי אותן מזמן. אתה מחשק איתן פריסטייל פוסט מודרניסטי. חתול זה כלב. אריה זה שועל. וסוס זה דביבון.

או שלא, הפריע לך ממש שקראתי לרש"פ משטר טוטליטרי אה?

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

לא אמרתי שליפנים לא היתה אידיאולוגיה. לא כל אידיאולוגיה זה נאציזם. גם לך יש אידיאולוגיה. נראה לי.

במקרה היא הייתה אידיאולוגיה תואמת לנאציזם, כמובן לא עם ארים ויהודים.

כולל השמדה של עמים אחרים "נחותים". בטעות, במקרה, קרה, קורה, טעות.

לפני 50 דקות, פינדר כתב:

הנאצים רדפו הומואים בלי קשר לגזע, כך שאני לא מבין איך זה עוזר לך במשהו...

הם גם רדפו נכים, וגם קומוניסטים.

ולא רק זה הם רצחו הומואים (מה שעושים ברש"פ אגב), לעומת "רודף ההומואים הגדול" שאם היה לו בן הומו, הוא היה מחבק אותו.

לפני 50 דקות, פינדר כתב:

בקיצור אפילו אתה מודה שלפי הקירטריונים שלך, כל ההבדל בין המפלגה שלך לחמאס\הרשות, הוא כן\לא תוכנית להשמדת עם.

התקדמנו..

ועוד כמה הבדלים ששכחת...

אבל כן, תשמע, בסופו של דבר, אם מתעלמים מ-X, Y, Z אז כל ההבדל בין חתול וכלב זה הקול שהם מוציאים 🤣

זה מתחיל להזכיר לי אנשים שמגינים על "בעילה אסורה בהסכמה" כי חוץ מזה שהוא היה הבוס שלה, אין שום דבר רע בזה, או כי חוץ מזה שהיא בת 15 ו-9 חודשים אין שום דבר רע בזה...

חוץ וחוץ וחוץ. ובכלל מה ההבדל בין גיל 15 וכמה חודשים ל-16?

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, m3x7r3m3 כתב:

שוב, ספציפית ברש"פ יש טוטליטריזם, לא ברמה של גרמניה הנאצית אבל עדיין טוטליטריזם.

אז צמצמנו מזה שזה מה שרוצות כל המפלגות הפלסטינאיות כי הם נאצים לרש"פ בלבד?

מנסה להבין.

יודע מה? בוא נלך אחרת, מה לדעתך משחרר את הרש"פ מהגדרת הטוטליטריזם?

הטענה היא שלך - לא שלי. תוכיח מה הופך אותם לכאלו. כמו שאתה מצפה מאחרים.

כשאני חושב על טוטליטריזם, אני חושב על מדענים סובייטים שנשלחו לגולג, כי בחרו לחקור תחום  שהרשויות לא אהבו (נגיד, גנטיקה בשנים מסוימות), או פועלים שנשלחו ל-10 שנות מעצר על איחור של כמה דק' לעבודה. אני לא בטוח שהרש"פ היום מתערבת ברמה כזו טוטלית בחייהם של האזרחים. אני לא מכיר אידיאולוגיה טוטליטרית (מהסוג שהיתה בברהמ) שיש שם. העומדים בראשה פשוט עושים מאמצים כדי לשמר את השלטון שלהם - זה כן.

אתה מוזמן לשכנע אותי אחרת. אולי אני טועה.

בקצרה אפשר להסיק את זה מפה:

לא, אי אפשר. סורי. תרגמנו את זה כבר ביחד ופגענו במה שכתוב בתרגום בויקי. משטר ממוסד != חוק. זה פשוט לא אותו הדבר. גם אינטואיטיבית קל להבין למה. אם מחר אני דיקטטור טוטליטרי ורוצה לקיים אפרטהיד אבל שלא יאשימו אותי בזה, אני יכול לפתור את זה בכך שאנחה את רשויות הבטחון במדינה שלי לפעול נגד קבוצה המיעוט שלא באה לי טוב בעין, אבל בלי חקיקה. ובום. life hacked. רק שזה עדיין "משטר ממוסד". 

במקרה היא הייתה אידיאולוגיה תואמת לנאציזם, כמובן לא עם ארים ויהודים.

כולל השמדה של עמים אחרים "נחותים". בטעות, במקרה, קרה, קורה, טעות.

אתה פשוט ממציא. איזו מקבילה יפנית אתה מכיר לרעיון הפתרון הסופי? של מי? כחלק מאיזו אידיאולוגיה תואמת לנאציזם?

אתה גם מתפזר. תחליט מה אתה רוצה להוכיח. בעצם עזוב. 20 צעדים לפני זה: תחליט מה הרמה של הדיון שאתה רוצה לנהל. אעזור לך: אנחנו מז**נים את השכל לכיף. ואתה דורש מכולם לעשות שימוש מדויק ומדוקדק בכל מושג שנזרק כאן אבל לך עצמך אין שום יכולת לעשות את זה. לא כי זה אתה, אלא בדיוק בגלל מאותה הסיבה שלא תלך לקרוא את כל המסמכים של בית הדין בהאג כדי להוכיח לי שאני טועה. שחרר. באמת. ופינדר צודק, אגב. מה ההבדל הגדול בין "הם רוצים לזרוק אותנו לים" לבין "אני בעד טרנספר" אני באמת לא יודע. אה בעצם אני כן. הם רעים אז זה שונה.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 49 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אבל כן, תשמע, בסופו של דבר, אם מתעלמים מ-X, Y, Z אז כל ההבדל בין חתול וכלב זה הקול שהם מוציאים

אז לך מותר להוכיח בניפנופי ידיים והגדרות נזילות, לפי צ'ק ליסט שאתה המצאת, אבל לי אסור.

לפני 51 דקות, m3x7r3m3 כתב:

זה מתחיל להזכיר לי אנשים שמגינים על "בעילה אסורה בהסכמה" כי חוץ מזה שהוא היה הבוס שלה, אין שום דבר רע בזה, או כי חוץ מזה שהיא בת 15 ו-9 חודשים אין שום דבר רע בזה...

חוץ וחוץ וחוץ. ובכלל מה ההבדל בין גיל 15 וכמה חודשים ל-16?

שוב חזרנו לשיטה של זריקת מסיחי דעת שלא קשורים לדיון?

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אז צמצמנו מזה שזה מה שרוצות כל המפלגות הפלסטינאיות כי הם נאצים לרש"פ בלבד?

מנסה להבין.

המפלגות הערביות רוצות להחיל עלינו פה את השלטון של אבו מאזן, שהוא טוטליטרי.

לא שאנחנו נזכה לחוות איך זה לחיות תחת שלטון כזה אם זה יקרה.

לפני 3 דקות, יבגניפ כתב:

הטענה היא שלך - לא שלי. תוכיח מה הופך אותם לכאלו. כמו שאתה מצפה מאחרים. דוגמא אישית זה ערך חשוב מאוד בחיים.

כשאני חושב על טוטליטריזם, אני חושב על דוגמאות כמו מדענית סובייטים שנשלחו לגולג, כי בחרו לחקור תחום מחקר שהרשויות לא אהבו (נגיד, גנטיקה בשנים מסוימות), או פועלים שנשלחו ל-10 שנות מעצר על איחור של כמה דק' לעבודה. אני לא בטוח שהרש"פ היום מתערבת ברמה כזו טוטלית בחייהם של האזרחים. אני לא מכיר אידיאולוגיה טוטליטרית (מהסוג שהיתה בברהמ) שיש שם. העומדים בראשה פשוט עושים מאמצים כדי לשמר את השלטון שלהם - זה כן.

אתה מוזמן לשכנע אותי אחרת. אולי אני טועה.

אז הבאתי הגדרה של טוטליטריזם, ומה הופך את הרש"פ לכזו.

אז לא, הם לא ברמה של בריה"מ בשנותיה ה"יפות" וגם לא ברמה של גרמניה הנאצית, אבל זו לא דרישה של טוטליטריזם אתה יודע...

לכן אחרי שכן הראיתי למה לדעתי הרש"פ כן טוטליטרית, ואתה טוען שלא, אז תראה למה לא.

לפני 7 דקות, יבגניפ כתב:

לא, אי אפשר. סורי. תרגמנו את זה כבר ביחד ופגענו במה שכתוב בתרגום בויקי. משטר ממוסד != חוק. זה פשוט לא אותו הדבר. גם אינטואיטיבית קל להבין למה. אם מחר אני דיקטטור טוטליטרי ורוצה לקיים אפרטהיד אבל שלא יעלו עלי ולא יאשימו אותי בזה, אני יכול לפתור את זה בכך שאנחה את רשויות הבטחון במדינה שלי לפעול נגד קבוצה המיעוט שלא באה לי טוב בעין, אבל בלי חקיקה. ובום. life hacked. רק שזה עדיין "משטר ממוסד". 

לא ממש life hack, כי אם אתה דיקטטור (טוטליטרי או לא), אז הוראה שלך לפעול נגד קבוצת המיעוט זה בדיוק משטר ממוסד.

אבל אנחנו לא בדיוק דיקטטורה, ולכן המסלול הזה לא אפשרי.

כלומר אלא אם כן אתה מאלה שחושבים שביבי = המדינה, אבל אני יודע שאתה לא כזה.

כאילו זה כן מסלול שהוא אפשרי, רק לא לגבי ישראל.

לפני 8 דקות, יבגניפ כתב:

אתה פשוט ממציא. איזו מקבילה יפנית אתה מכיר לרעיון הפתרון הסופי? של מי? כחלק מאיזו אידיאולוגיה תואמת לנאציזם?

הפתרון הסופי הוא חלק מהאידיאולוגיה הנאצית? זה חדש לי

למיטב הבנתי הפתרון הסופי היה כלי, ולא מטרה, המטרה הייתה יודן-ריין.

למיטב הבנתי גם היו תוכניות קודמות ללא השמדה.

לפני 13 דקות, יבגניפ כתב:

אתה גם מתפזר. תחליט מה אתה רוצה להוכיח. בעצם עזוב. 20 צעדים לפני זה: תחליט מה הרמה של הדיון שאתה רוצה לנהל. אעזור לך: אנחנו מז**נים את השכל לכיף. ואתה דורש מכולם לעשות שימוש מדויק ומדוקדק בכל מושג שנזרק כאן אבל לך עצמך אין שום יכולת לעשות את זה. לא כי זה אתה, אלא בדיוק בגלל מאותה הסיבה שלא תלך לקרוא את כל המסמכים של בית הדין בהאג כדי להוכיח לי שאני טועה. אז שחרר. באמת. ופינדר צודק, אגב. מה ההבדל הגדול בין "הם רוצים לזרוק אותנו לים" לבין "אני בעד טרנספר" אני באמת לא יודע. אה בעצם אני כן. הם רעים אז זה שונה.

גם אתה מתפזר, כל הדיון הזה מתפזר.

חלק גם באשמתי, מודה.

אתה יודע בדיוק למה אני מתעקש על השימוש המדויק דווקא במונח הזה של אפרטהייד.

מאותה סיבה שפינדר זרק דווקא אותו.

וההבדל בין טרנספר ללזרוק לים הם כאלה:

1. אני בעד טרנספר למחבלים ומשפחות מחבלים, לפחות לפי דעתי לא צריך לעשות טרנספר לכל הערבים.

2. אחרי הטרנספר כולם חיים, רק לא באותו מקום.

אחרי הזריקה לים אין יהודים חיים.

לפני 13 דקות, פינדר כתב:

אז לך מותר להוכיח בניפנופי ידיים והגדרות נזילות, לפי צ'ק ליסט שאתה המצאת, אבל לי אסור.

אתה קורא לכל המידע שכתבתי פה נפנופי ידיים - אחלה.

לפני 16 דקות, פינדר כתב:

שוב חזרנו לשיטה של זריקת מסיחי דעת שלא קשורים לדיון?

לא מפתיע שלא הבנת את הקשר.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, m3x7r3m3 כתב:

ההבדל בין טרנספר ללזרוק לים

ההבדל הוא שרעיון הטרנספר הוא אמיתי ומקודם עי פוליטיקאים יהודים.

בזמן שהזריקה לים היא פיקציה, שאני לא מכיר מנהיג ערבי שאמר אותה באופן רשמי, בטח לא בשנים האחרונות. אתה מוזמן להביא דוגמאות אם יש לך.

האמירה המקבילה של חלק מהמנהיגים הפלשתינים היא שהיהודים יחזרו לארצות מוצאם, שזה די מקביל לטרנספר.

אבל אתה תמשיך לטעון שאני לא נותן למציאות לבלבל אותי..

עריכה אחרונה על ידי פינדר

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אז לא, הם לא ברמה של בריה"מ בשנותיה ה"יפות" וגם לא ברמה של גרמניה הנאצית, אבל זו לא דרישה של טוטליטריזם אתה יודע...

הם לא ברמה ברה"מ בדיוק בגלל שהם לא טוטליטריים. זה הפער בין סתם דיקטטורה לבין מקרה ספציפי.

אבל אנחנו לא בדיוק דיקטטורה, ולכן המסלול הזה לא אפשרי.

כמובן שהפואנטה בדוגמא היא לא הדיקטטורה. אלא העקרון שמשטר ממוסד יכול לפעול גם בלי חקיקה מוסדרת. וזה קורה. ויכול לקרות. 

אתה יודע בדיוק למה אני מתעקש על השימוש המדויק דווקא במונח הזה של אפרטהייד.

האמת היא שבשלב הזה כבר לא כל כך. אתה יכול לנסות להסביר

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני שעתיים, m3x7r3m3 כתב:

הם גם רדפו נכים, וגם קומוניסטים.

ולא רק זה הם רצחו הומואים (מה שעושים ברש"פ אגב), לעומת "רודף ההומואים הגדול" שאם היה לו בן הומו, הוא היה מחבק אותו.

מעניין מה פוליטיקאי ערבי ממוצע היה אומר אם היו שואלים אותו את זה...

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, יבגניפ כתב:

אם מחר אני דיקטטור טוטליטרי ורוצה לקיים אפרטהיד אבל שלא יאשימו אותי בזה, אני יכול לפתור את זה בכך שאנחה את רשויות הבטחון במדינה שלי לפעול נגד קבוצה המיעוט שלא באה לי טוב בעין, אבל בלי חקיקה. ובום. life hacked. רק שזה עדיין "משטר ממוסד". 

https://he.wikipedia.org/wiki/כניעת_האימפריה_היפנית#התחזקות_הלאומנות_והמיליטריזם_ביפן_והשתלטותה_על_מנצ'וריה  

בתחילת שנות ה 30, רבים ממפקדי הצבא והאליטות ביפן האמינו באידאולוגיה מיליטנטית, גזענית ואימפריאליסטית,
כהמשך לעבר "ה
סמוראי" של יפן. מפקדים אלה היו אהודים מאוד בציבור היפני עקב הצלחות הצבא הקיסרי היפני, כך שמדיניותם לא נתקלה בהתנגדות ציבורית ופוליטית. כחלק מאידאולוגיה זו, החלו גורמים בתוך הצבא הקיסרי היפני לפעול למען מימוש תוכנית אסטרטגית להשתלטות על חלקים נרחבים במזרח אסיה ובאגן האוקיינוס השקט. ב-18 בספטמבר 1931 יזמו מספר קצינים מיליטריסטיים בצבא קוואנטונג את תקרית מוקדן, ששימשה כעילה לפלישה יפנית לשטח מנצ'וריה, והובילה בסופו של דבר לכיבושה מידי כוחות הרפובליקה הסינית. קיימת מחלוקת היסטורית סביב השאלה, האם הפלישה היפנית למנצ'וריה הייתה יוזמה מקומית של קצינים בצבא קוואנטונג, בניגוד לדעת הפיקוד העליון של הצבא וההנהגה היפנית, או שהם פעלו בהסכמה שבשתיקה, או באישור סמוי, של האחרונים, אולם אין מחלוקת לגבי התוצאות של תקרית מוקדן.[7] לאחר השלמת כיבוש מנצ'וריה הקימו היפנים בשטחה את מנצ'וקו, מדינת-בובות יפנית שבראשה עמד פויי, הקיסר האחרון של שושלת צ'ינג.[5] השיקול הטקטי לכיבוש מנצ'וריה התבסס על המחשבה שהיא תוכל להוות בסיס למתקפה נגד הרפובליקה הסינית וברית המועצות ולבניית אימפריה יפנית במזרח אסיה.
יפן חיפשה בעלת ברית באירופה ומצאה את גרמניה הנאצית,  מדינה בעלת אידאולוגיה ושאיפות דומות. ב-
1936 חתמו יפן וגרמניה הנאצית על הסכם נגד ברית המועצות - הסכם אנטי-קומינטרן. היה זה הסכם סיוע הדדי והגנה משותפת במקרה שאחת מהמדינות תותקף.

טבח ננקינג .

https://he.wikipedia.org/wiki/טבח_ננקינג 

טבח ננקינג הידוע גם בכינוי אונס ננקינג (או נאנג'ינג), היה אירוע רצח ואונס המוניים אשר בוצע על ידי הצבא האימפריאלי היפני בעיר ננקינג שבסין ובסביבתה, במהלך מלחמת סין–יפן השנייה.

מעשי הטבח החלו ב-13 בדצמבר 1937, היום בו נפלה ננקינג בידי היפנים, ונמשכו כשישה שבועות. על פי הערכות שונות, באירועים נרצחו בין 150 אלף ל-300 אלף אזרחים וחיילים סיניים, וכ-20,000 נשים סיניות נאנסו.

ב-13 בדצמבר 1937 נכנסו היפנים לעיר מוקפת החומה כשהם נתקלים בהתנגדות קלושה בלבד. הצבא הסיני הניח את נשקו וכ-90 אלף מחייליו נכנעו.

המשימה הראשונית של צבא הכיבוש היפני הייתה להבטיח את עצמו מפני רבבות החיילים הסינים שנכנעו. עבור היפנים כניעה נחשבה לאקט בלתי מתקבל על הדעת של פחדנות ושבירת הקוד של כבוד צבאי, בכך מוסברת התייחסותם המשפילה כלפי שבויי המלחמה הסינים.

רצח שבויי המלחמה הסינים החל לאחר שהם הובלו במשאיות למקומות מרוחקים בפרברי ננקינג. קצינים יפנים עודדו את חייליהם הצעירים לדקור את השבויים, לחסלם בכידונים ואף לערוף את ראשיהם, כדי להעצים את סבלם ולחשל בכך את החיילים לקראת המשך המערכה בסין. היפנים גם דאגו לתעד באמצעות מצלמות קולנוע את הזוועות.

בצילומים נראים חיילים יפנים מחייכים בשעה שהם כורתים את ראשי החיילים הסינים ומצטלמים אתם למזכרת. חלק מהשבויים נורו על ידי מכונות ירייה. אחרים נקשרו והוצתו חיים לאחר שנשפך עליהם דלק.

לאחר חיסול שבויי המלחמה, היפנים התפנו לטפל בנשים המקומיות והחלו לצוד אותן ללא הבחנה, זקנות, צעירות, נשים בהריון וילדות. כ-20 אלף נשים נאנסו, חלקן עברו אונס קבוצתי, ואחר כך נדקרו למוות בכידונים.

על פי עדויות, במקרים מסוימים הכריחו היפנים גברים לאנוס את בנותיהם ובנים לאנוס את אימהותיהן.

בית הדין הצבאי הבינלאומי לפשעים שבוצעו במזרח הרחוק, שהוקם לאחר כניעת יפן (The International Military Tribunal for the Far East), או בקיצור IMTFE, קבע כי לפחות 20 אלף נשים סיניות נאנסו על ידי החיילים היפנים. בכל רחבי העיר נמשכו כל העת מעשי רצח כשהיפנים יורים אל תוך ההמון המבוהל.

מעשי הרצח לוו במעשי ביזה ושוד. אזרחים סינים שלא יכלו לשאת את הסבל עלו על גגות וקפצו אל מותם. אלפים נורו על גדות נהר יאנגצה, שהתמלא בגופות צפות. מעשים אלה נמשכו מאמצע חודש דצמבר 1937 ועד תחילת פברואר 1938, במשך כשישה שבועות. אלה שלא נורו במקום נלקחו אל מחוץ לעיר, שם נאלצו לכרות במו ידיהם בורות לשם הושלכו אחר כך גופותיהם.

הסינים טוענים כי בתום מעשי הרצח והזוועה פעלו היפנים להרגיע את האוכלוסייה המקומית באמצעות חלוקת אופיום וכי כ-50 אלף סינים התמכרו להרואין. נשים סיניות הפכו לשפחות מין של החיילים היפנים.

יחידה 731 הייתה יחידה צבאית סודית של הצבא הקיסרי היפני בפיקודו של שירו אישיאי שעסקה במחקר ופיתוח של נשק ביולוגי, ניסויים רפואיים וניסויים בבני אדם במהלך מלחמת סין–יפן השנייה (1937-1945) ובזמן מלחמת העולם השנייה. פשעי המלחמה שביצעה היחידה הם מהקשים ביותר שבוצעו על ידי הצבא היפני הקיסרי, ליחידה היה כפוף אתר לייצור נשק ביולוגי וכימי בשם יחידה 516.

יחידה 731 הדביקה כפרים שלמים בסין הכבושה במחלות שונות כדי לבדוק את מידת השפעתן בשביל פיתוח נשק.  לא ידוע על מספרי הקרבנות המדויקים כי לפני סיום הכיבוש, הורה מפקד היחידה על השמדה   של מסמכים מפלילים, אך היסטוריונים מעריכים את מספר הנפגעים סביב ה-400,000.

מתקן יחידה 516 (ביפנית: 第五 一 六 部隊) היה מתקן אשר ייצר נשק כימי יפני ועסק בכללי בתחום הלוחמה הכימית, המתקן הוקם באוגוסט 1937 ונסגר עם כניעת האימפריה היפנית ותום מלחמת העולם השנייה.

נפגעי הנשק הכימי שהיה בשימוש היפנים במלחמת העולם השנייה היו מנשקים אשר יוצרו במקום, על פי ההערכות בסך הכל נרצחו בסין 700,000 (הערכה יפנית) תושבים, עם זאת קיימת ההערכה שונה והיא בכלל שנרצחו עד 2,000,000 (אומדן סיני) תושבים.

תקופת סיפוח קוריאה

https://he.wikipedia.org/wiki/הכיבוש_היפני_בקוריאה  

ההתנגדות לסיפוח היפני לא פסקה לאורך תקופת שלטונם של היפנים. התקוממויות רבות, שהמפורסמת שבהם התרחשה על ידי סטודנטים של קואנגג'ו ב-1929, הובילה בסופו של דבר להידוק החבל סביב צווארה של קוריאה ב-1931. הממשל הצבאי שהחילו היפנים בחצי האי הפך לדומיננטי יותר וחזק יותר. פרוץ מלחמת סין–יפן השנייה ב-1937 שנמשכה לאורך מלחמת העולם השנייה, הביאה לניסיונם של היפנים למחוק את התרבות הקוריאנית. השלטון היפני הפך את התפילות במקדשים של דת השינטו היפנית כחובה בקוריאה, הפסיק את השימוש בשפה הקוריאנית בבתי הספר וביטל את חוקיותם של אלמנטים עיקריים בתרבות הקוריאנית. התרבות והכלכלה הקוריאנית ספגו מכות קשות בעקבות התקנות החדשות. השפה הקוריאנית נאסרה לשימוש גם מחוץ לבתי הספר ובעיתונות הכתובה, והתושבים אולצו לאמץ להם שמות יפניים. חפצי נוי רבים הושמדו או נלקחו ליפן, ועד היום ניתן למצוא חפצים תרבותיים שמקורם בקוריאה במוזיאונים ואוספים פרטיים, בעיקר ביפן ובארצות הברית[4].

במהלך מלחמת סין–יפן השנייה ומלחמת העולם השנייה אולצו קוריאנים רבים להשתתף במאמץ המלחמתי היפני. עשרות אלפי גברים גויסו ליחידות הלוחמות של הצבא היפנים.

וכ-200,000 נשים ונערות צעירות ("נשות ניחומים"), בעיקר מקוריאה ומסין, גויסו כשפחות מין לצבא היפני עבור החיילים בחזית.

א - היסטוריונים מעריכים כי ההתנגדות הסינית המפתיעה בשנגחאי הייתה טראומתית עבור הצבא היפני, ולכן ביקש לגמול לסינים, דבר המסביר את התנהגותו הברוטלית בעת כיבוש ננקינג.

ב - היסטוריונים אחרים סבורים שהתנהגות הצבא היפני בננקינג מקורה בהוראות מגבוה.......

כמו הצו המלכותי שהוציא הקיסר הירוהיטו ב-5 באוגוסט 1937, לבקשת הצבא.

המתיר לחיל הכיבוש היפני בסין לטפל בשבויי המלחמה הסינים שלא בהתאם למגבלות החוק הבינלאומי. הצו המלכותי גם אסר להשתמש במונח "אסירים סינים".

לדעתי - מהתרשמות מקריאה על מהלך האירועים והתנהגות היפנים סביב השנים 1930-1945..

סעיף ב יותר מתאים.

מתוך רצון לחיזוק נורמות, כי היפנים הם השליטים והמפותחים, ואילו הסינים והקוראנים

הם עמים נחשלים לכאורה..

לכן מותר להתייחס לפגוע להרוג ולהתעלל בהם, ללא צלם אנוש.

אייל.

• רעיון טוב! 1

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, נשמע הגיוני.

היפנים גם היום לא מאוד מעריכים סינים או קוריאנים. עד כמה שאני זוכר, לפחות לחלק מהקוריאנים ביפן אין היום עדיין אזרחות. ואז זה היה הרבה יותר גרוע. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, יבגניפ כתב:

כן, נשמע הגיוני.

היפנים גם היום לא מאוד מעריכים סינים או קוריאנים. עד כמה שאני זוכר, לפחות לחלק מהקוריאנים ביפן אין היום עדיין אזרחות. ואז זה היה הרבה יותר גרוע. 

היפנים והקוריאנים חברים, שניהם מעקמים את האף על הסינים.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עליונות הגזע היפנית היא גישה יותר מושרשת מהנאציזם. עד היום הם חשים בוז עמוק (ומנומס...) לכל מי שאינו יפני.

אני במקרה מכיר לא מעט קוריאנים ויפנים - לא חברים ולא נעליים. הקשר בין סין לקוריאה, להבדיל, הרבה יותר חזק - צ'אנג הוא שם די נפוץ בקוריאה, יש משפחות סיניות-קוריאניות (בהצלחה עם זה ביפן), השנים הקוריאניות הן שנים סיניות, וכל מיני גישות סיניות מהוות חלק בלתי נפרד מהתרבות הקוריאנית, כולל שפה (סמטוחה שלמה, הסבירו לי פעם וחטפתי מזה כאב ראש...). יש ניסיונות להרחיק את הבידול אבל זה ממש לא כמו יפן - שלקחה את המקורות הסיניים ועשתה להם יפניזציה.

יפן של תחילת המאה ה-20 הייתה מפלצת יותר גרועה מהנאצים, אבל מכיוון שאנחנו כל כך ממוקדים באירופה באופן טבעי, זה תחום שבקושי מרפרפים עליו בשיעורי היסטוריה וכו'.

עריכה אחרונה על ידי hans
  • מעניין 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה שלך שייכת ללפני 30-40 שנה. הרבה קונבנציות וקבעונות נשברו במהלך תקופת שוואה וחוסלו סופית בעשור האבוד. החברה הזו עברה מהפיכה, ולמרות ששרידים של מה שכתבת עוד נוכחים (אנשים מבוגרים יותר בעיקר, 60+) זה כבר פשוט לא המצב.

משפחות יפניות-קוריאניות? כמה אתה רוצה?  בגזרה הצעירה יותר יש טונות של כאלו. התיירות היפנית בקוריאה והקוריאנית ביפן שברה כל שיא אפשרי לפני המשבר, וככה גם העירוי התרבותי ממדינה אחת לשניה. קוריאנית היא כיום אחת השפות הנלמדות ביותר ביפן.

כן, כל מיני גישות סיניות מהוות חלק בלתי נפרד מהתרבות הקוריאנית- וגם מהיפנית. הסיבות לכך היסטוריות.

מבחינת שפה, קוריאנית ויפנית הרבה יותר קרובות מקוריאנית וסינית או יפנית וסינית.

הייתי ביפן מספיק, אני עוסק בצורה עצמאית באחת הנישות היותר מתוסבכות של תרבות יפן כבר עשור בערך, אני דובר יפנית ועובד בחברה יפנית. 

ביפן כבר מזמן לא חשים בוז עמוק לכל מי שאינו יפני, זה פשוט שלא הצלחת להתגבר על "קיר הבושה", וזו הצורה שאתה מפרש את הדברים. זה מאוד נפוץ. התקופה כבר תקופה אחרת והגישה גישה אחרת.

....רק חבל שהם עדיין מלמדים שם היסטוריה "מתוקנת", מעניין אם זה אי פעם ישתנה. 

• אהבתי 1
  • מעניין 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...