Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך מתמודדים עם מתנחלי הנתיב השמאלי?

kobi_g
שימו לב! השרשור הזה בן 460 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

השיטה שלי היום שלרוב עובדת, עוקפים מימין ונותנים בנהג את המבט של wtf.. או מסמנים את עם היד שיחזור ימינה.

• מבאס 1

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, motizkn כתב:

למזלנו יש אדפטיב קרוז קונטרול.

אם הוא לא יזוז אחרי איתות אחד אז הוא לא יזוז, מדליק את האדפטיב עד שאני יכול לעקוף מהימין.

אכן יש לנו אבל האם אתה מסוגל לנסוע אחרי רכב  שבולם בלי סיבה כל הדרך? (כן כן אפילו שיש לך בקרה מופעלת)

התשובה הנכונה היא לא! כי זה פשוט מסוכן

לפני 5 דקות, yulianx כתב:

השיטה שלי היום שלרוב עובדת, עוקפים מימין ונותנים בנהג את המבט של wtf.. או מסמנים את עם היד שיחזור ימינה.

ניסיתי כמה פעמים - לא עבד :(

ניסיתי גם לנסוע לפניו ולהאט (בלי בלמים - לתת לרכב להאט לבד) ואז קיבלתי צפירות (מעל 20 פעמים)

האנשים האלה הינם חייזרים נקודה.

• רעיון טוב! 4

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא שיש לך משהוא אחר לעשות, אני לא ידחוף אותו מהנתיב ואני לא יצפור לו כי זה חסר כל טעם ובטח אני לא יצמד אליו כדי להפחיד אותו כי בבלימה הרשונה אני ישלם כסף על תיקון הרכב שלו.

הקרוז קונטרול שומר מרחק יפה מהרכב מקדימה, וברוב המקרים הבלימה היא רנדומלית אבל לא מדובר בבלימה חזקה והקרוז מטפל בזה יפה.

ברגע שהנתיב הימיני פנוי פשוט מבצע עקיפה וממשיך לבחור הבא בנתיב השמאלי.

פיתרון אחר זה לקנות פיאט אונו, לעולם לא תתצתרך לנסוע בנתיב השמאלי. 

עריכה אחרונה על ידי motizkn
  • אהבתי 2
  • מצחיק 1

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, motizkn כתב:

זה לא שיש לך משהוא אחר לעשות, אני לא ידחוף אותו מהנתיב ואני לא יצפור לו כי זה חסר כל טעם ובטח אני לא יצמד אליו כדי להפחיד אותו כי בבלימה הרשונה אני ישלם כסף על תיקון הרכב שלו.

הקרוז קונטרול שומר מרחק יפה מהרכב מקדימה, וברוב המקרים הבלימה היא רנדומלית אבל לא מדובר בבלימה חזקה והקרוז מטפל בזה יפה.

כבר מעדיף האמר H1 צבאי שלתקן אותו אתה צריך רק פטיש שיסע לפני הנהגים האלה 😁

• אהבתי 1

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 44 דקות, zaf כתב:

הפתרון שלי פשוט, אני כמעט תמיד בימני. המסלול בדרך כלל פתוח.

אפילו לא נדרש לעקוף מרבית הזמן.

הכל טוב עד שאתה מגיע לאיזו משאית ורוצה לעקוף. 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, David2540 כתב:

בכבישים מהירים של שלוש נתיבים יש בעיה נוספת אנשים נוסעים במהירות נמוכה בנתיב האמצעי (אנשים עם מודעות שלא לנסוע בנתיב השמאלי) ואז מי שצריך לעקוף אותו כי הוא נוסע  5 קמ"ש יותר מהר נוסע על השמאלי. מה שיצא ששני השמאליים חסומים זה האופציה היחידה של מי שרוצה לנסוע במהירות משמעותית יותר היא על הימנית בלבד.

זו בעיה שאני נתקל בה בערך ארבע פעמים ביום.

במצבים האלה מכת גז על הימני ואתה עוקף 6-7 רכבים 

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אנשים שעד שלא יענישו אותם, ימשיכו בשלהם.

זה אמור להיות התפקיד של המשטרה לאכוף נסיעה בנתיבי עקיפה.

הבעיה שכמעט ולא אוכפים, והתופעה פשוט התפשטה למימדים מפלצתיים, וכבר נגרמו לא מעט תאונות כתוצאה מהבריונות הזאת על הכביש.

החוק היבש לא נותן פתרון לאנשים שרוצים לעקוף את אלה המתנחלים בנתיבי העקיפה.

לפני מספר שנים, בבריטניה המשטרה יצאה במבצע אכיפה כנגד hogs of the road (ככה קראו להם) ומאז המצב השתפר פלאים.

בזמן האחרון מונו מנכל ויו"ר חדשים לעמותת "אור ירוק":

https://www.ynet.co.il/wheels/news/article/rjvp00jvnc

אם מישהו יכול לפנות אליהם, אולי משם תבוא הישועה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 38 דקות, motizkn כתב:

הפיתרון של לקנות פיאט אונו זה ממש נכון. 

עם המיאטה שאני סתם נוסע רגוע (ולא בא לי לשחוק צמיגי סמי סליקס לחינם) דואג לא לעבור את ה100 קמש ובהכי ימני,ברגע שפוגש רכב לפני פשוט עוקף מהר ומוריד חזרה ל100. 

לסוע ברכב הזה מהר בכביש ישר זה ממש לא כיף גדול כי פשוט יש רעש בכמיות מעל 100 ואפילו שירים אי אפשר לשמוע מעל המהירות הזאת.

הבעיה של המתנחלים משמאל שכחתי אותה לגמרי.

עם הרכב הקודם הייתי רק מדביק דוושה ומזגזג כי הייתי נרדם ב130. הרגיש שכולם מסביבי עומדים במקום. 

איך שנהגתי בגולייטה של חבר ההרגל של הזגזוג ולהתעצבן על אנשים בשמאלי חזר תוך 3 שניות וזה טעות. 

המיאטה לימדה אותי שלא כל הרכבים משייטים ב140 על אלפיים סלד בלי מאמץ. 

יש רכבים שעקיפה ב130 קמש לוקחת קצת זמן. 

ליפני שנה רשמתי באשכול קודם שפשוט חותך ומזגזג וצופר,שחררתי את זה עם המיאטה לגמרי. 

לזכור שיש בכביש מבוגרים בני 70,ילדים/ילדות בנות 18 שממש לא מבינים שהם עושים משהו לא בסדר. 

ואנשים בכללי שאין להם שום מושג בנהיגה מלבד גז וברקס ולסובב את ההגה. 

לא שווה לסיים נסיעה בן עירונית עצבני בגלל זה. 

יש את שעות הבוקר המוקדמות לנסיעה מהירה שהכבישים ריקים.

• אהבתי 6
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, ntd כתב:

אם מישהו יכול לפנות אליהם, אולי משם תבוא הישועה.

זה לא מספיק "סקסי" לאכוף עבירות כאלו.

נשמע יותר טוב שתפסו מישהו שנוסע 150 קמ"ש בכביש של 110 קמ"ש מאשר תוקעי השמאלי.

ואגב, עקיפה מימין זה פתרון אבל פתרון שגורם לעבירה בגלל מישהו אחר. בסוף אם נתפסים מקבלים קנס והחולם בשמאלי לא יקבל דבר.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה ובכל הנתיבים ישנם רכבים שנוסעים באותה השורה, אז אני מהבהב לשמאלי עד שאני מטגן לו את הצוואר עם האור ואם זה לא עובד, אז מתקרב למרחק של נהג אודי וצופר צפירה חזקה מעמקי לבי.

במידה ויש נתיב פנוי אז מבצע עקיפה ותוך כדי נותן לנהג האיטי מבט של "בוא'נה איזה מניוק בן זונה אתה".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אנשים שאם תשחק איתם ככה יבלמו לך בכוונה.

ואם מישהו לא יכול לעקוף (ונניח שהוא תקוע בנתיב כזה כי הנהגים לפניי לא מאפשרים לו לעקוף ואתה מהבהב לו) אז אתה יכול להמשיך להבהב עד מחר, זה לא יפתור את הבעיה.

• אהבתי 1

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מקרה דומה שנתקלתי בו הרבה פעמים הרבה יותר מבאס אני בנתיב השמאלי ומאחורי מגיע רכב ממש מהר הרבה מעבר לחוק אני מפנה לו את הנתיב ודקה אחרי שהוא עוקף אותי הוא מחליט שבעצם הוא רוצה לנסוע לאט ודווקא בנתיב איך לא השמאלי😠

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר לאסור על משאיות ואוטובוסים לעקוף את הנ"ל. כביש 6 נתקע כי משאית שנוסעת ב0.0001 קמ"ש מהר יותר מהשניה מנסה לעקוף. כמובן שגם כבישים אחרים.

אם עושים את זה בעליה לירושלים להוסיף שלילה. כמות שעות העבודה שהולכות לטימיון מכל אידיוט כזה היא בלתי נתפסת. בלי לדבר על זיהום אוויר, דלק וכו'.

עריכה אחרונה על ידי nev
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם הייתי מתעצבן, עוד מנסה להפנות את תשומת לב הנהג להתנהגות הזו (״לחנך״).

למדתי לשחרר.

לא מזמן נסעתי בכביש חמש לאחר שעת השקיעה, כביש כמעט ריק ובשמאלי נהג על 80 עם drl בלבד, לא עוקף אף אחד.

הנהג שלפני אותת לו מספר פעמים, צפצף עד שלבסוף עקף מימין וחתך את החילזון השמאלי.

לגמרי מבין את האחרון, אבל חבל על העצבים. כנראה נתקלנו בנהג גרוע או נהג שלא אכפת לו. במקרה הראשון סתם נבהיל אותו ובמקרה השני לא יהיה אכפת לו גם ככה.

אדם שלא חוזר לימין אחרי שעקפו אותו מספר רכבים מימין לא ממש שם על הסביבה שלו, בין אם במודע או בחוסר מודעות.

איתות, המתנה סבירה ואז עוקפים את המכשול

• אהבתי 3
  • מבאס 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים, הם יוצאים (בעיקר נהגי משאיות) לעקיפות מעיקות כאלו שיכולות לקחת דקות ולתסכל.

• אהבתי 3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 460 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...