Jump to content

motizkn

 • הודעות

  835
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

כל מה שפורסם על ידי motizkn

 1. אם היו משלמים לך מספיק הייתה נותן להם בכיף
 2. לא כזה נורא לשבת במודל 3 או אפילו בקופרה אבל לשבת בפיזו וב BRZ נשמע שהם לא חשבו על זה עד הסוף
 3. אני בזמנו הייתי בדיוק באותה ההתלבטות בין הפיזו למאזדה ובתור פן בוי גדול של מאזדה (היוא לי 6 מאזדות לפני) הייתי בטוח שאני ילך על ה CX-5. אני בחרתי בפיזו כי: - אין מערכות בטיחות במאזדה בשנים הללו, המערכות הגיעו רק מסוף 2018. (תיקון סטיה מנתיב, בלימה בחרום ובלינד ספוט) - מנוע טורבו זריז בפיזו לעומת מנוע אטמוספרי במאזדה. - בקרת שיוט אדבטיבית בפיזו לעומת בקרת שיוט רגילה במאזדה. - שיקוף אנדרואיד אוטו בפיזו לעומת כלום במאזדה (אני חושב שיש היום דרך לפתור את זה אני לא בטוח) - פנים הרכב לטעמי נראה הרבה יותר טוב בפיזו מאשר במאזדה. בנוסף אישית מצאתי את ה 3008 GT אז: - כסאות מסאז - תאורת אווירה בכל התא נוסעים (כולל בגג) - גג שמש פנורמי שהילדים מאוהבים בו - תאורת לד מלאה מקדימה בכל מקרה בשני האופציות הרכבים מעולים וזה רק עיניין של טעם ואני בהחלט מבין את הפחד מבלאגן בפיזו. אני כל הזמן אומר שאם הפיזו תשאר אמינה אז עשיתי את ההחלטה הכי טובה שלי, וכרגע היא מתקרבת לגיל 3 ואין משהוא יוצא דופן.
 4. אם אתה מחפש רכב חסכוני שמתאים למשפחה אתה פשוט יכול לחפש יונדאי איוניק/קיה נירו. שנייהם יעשו בקלות 1-20, שניהם מראים אמינות טובה ואת שניהם אתה יכול למצוא בכמויות כיד שניה מה שיצרוך הוצאה כספית נמוכה יותר. לי אישית הייתה במשך שלוש שנים את היונדאי איוניק וסך הכל אחלה רכב משפחתי עם צריכת דלק מעולה, אישית זה נראה לי פחות הרפתקאה בשבילך.
 5. התקלה עם המזרק, זה ל 3008 או תקלה ידועה אצל האחיות שלו למשפחה? לפותח השירשור, כרגע אני עם 3008 דיזל (מנוע 2.0) והתקלה היחידה שהייתה לי הייתה משאבת דלק בלחץ גבוה שהתחילה לזייף והוחלפה באחריות. לא מצאתי שום דבר לכך שזה תקלה סידרתית אז אני מניח שנפלתי בסטטיסטיקה.
 6. תודה חברים. אולי צריך להעביר את השירשור לאסטטיקה וידיילינג.
 7. היי, לפני שעה משהיא נכנסה לי בדלת הנהג במהירות יחסית נמוכה. חוץ מזה שזה מאד מתסכל יש בדלת שריטות: האם זה רק צבע או שזה דורש החלפת דלת? בנוסף מה עדיף לעשות, ללכת למוסך ראשי או למוסך מתמחה?
 8. אין לך דרך בטוחה לדעת עם רכב חדש יראה אמינות או לא. לעומת זו אתה כן יכול לראות באיזה מכלולים הרכב משתמש (מנוע, גיר, וכו..) ובמידה שהמכלול קיים ברכבים אחרים להסיק את מידת האמינות שלו מזה. בנוסף נראה לי שאתה יותר מידי נותן משקל לאמינות וככל הנראה שאם תבחר רכב עם מכלולים אמינים לא תראה בעיות אמינות יוצאות דופן גם אם תחזיק את הרכב לאורך זמן. לדעתי אתה יותר מפחד מהמכירה וירידת ערך מאשר אמינות אבל זה סתם ניחוש.
 9. לא מבין על מה חלקכם מתלוננים, מצד אחד מתלוננים שאנשים "חוצפנים" מבקשים מעל המחירון ומצד שני מתלוננים שיש מלא אנשים שקונים במחירים המבוקשים והמסקנה שהמוכרים רודפי בצע והקונים פראירים. לדעתי זה בדיוק המשמעות של שוק חופשי וידוע שה"מחירון" של לוי יצחק לא משקף שנים את המציאות והוא מושפע מחברות גדולות והיבואנים. המחירון לא אמור לקבוע את מחיר הרכב הוא אמור לשקף את מחיר הרכב לפי השוק החופשי ובגלל זה גם אדון לוי יצחק המהולל העלה מחירים למשומשות כי המחירון שלו לא משקף את המחיר האמיתי של הרכבים. אישית את כל הרכבים שלי קניתי מעל המחירון ומכרתי מעל המחירון, אין לי שום בעיה לשלם מספר אלפים לרכב שמור בידיעה שאני ישמור אליו גם וימכור מעל המחירון גם כן. השיא דרך אגב היה על המאזדה 3 ספיריט 2010 שנמכרה במחיר של 25% יותר ממחיר המחירון הבסיסי בפחות מיממה, וככל הנראה יכלתי למכור בהרבה יותר, המסקנה דרך אגב שהמחירון לא משקף בכלל את הביקוש לרכב.
 10. אם המסך שלי יראה מיושן בעוד עשור זה לא מעניין אותי בדיוק כמו שמי קונה רכב בן עשור לא מעניין אותו עם המסך האנלוגי שלו נראה מודרני או לא. אני מגיע מעולם המחשבים ומבחנתי המסכים האנלוגים זה מה שדוס הציג לפני ארבעה עשורים, פשוט טקסטואלי וקריא לעומת המסכים הדיגיטליים שזה מה ש window נותנת לך גמישות מלאה כולל להציג משהוא פשוט.
 11. נוסטלגיה זה יפה אבל המסכים הדיגיטליים לטעמי הרבה יותר נוחים. ב 3008 היה לי קצת קשה בהתחלה והשתמשתי בתצוגה של המחוגים אבל היום התרגלתי לשני החוגות הקטנות בצצדים ובמרכז אני שם את תצוגת שמירת המרחק. ברגע שאתה מתרגל אין שום בעיה בהבזק מבט להבין מה המהירות והסלד אבל במרכז תמיד אתה יודע האם אתה שומר מספיק מרחק או לא (וכמובן שזה לפי מהירות הרכב)
 12. motizkn

  בחירת רכב חברה

  לדעתי הסופרב תהיה הכי מתאימה למשימה, היא נוחה ומאד מרווחת. אבל לא יצא לי לראות בפועל את הטוסון החדש ואת המוציבושי החדשה. בעיקרון אני ממליץ ללכת ולראות את הרכבים באולמות התצוגה.
 13. motizkn

  בחירת רכב חברה

  זה לא רק התוספת במחיר, תבדוק את שווי המס של כל אחד מהרכבים.
 14. שלום לכולם, אחי הקטן רוצה לקנות את ה 2008 GT במבצע חבר. למרות שהרכב דיי חדש בשוק הייתי שמח אם למשהוא יש ניסיון ויוכל לתת חוות דעת. כמו כן יש איזה בעיות מיוחדות ברכב?
 15. אני לא מכיר שום בעיות אמינות במנוע ה 1.6 טורבו. לגבי החוסר רכבים ביד 2, זה בדיוק הביקוש הגבוה שאמרנו לך. לא קל למצוא 3008 1.6 פרימיום במצב טוב.
 16. כן, ההפרש בצריכת הדלק היא שולית אבל ההבדל במנוע (1.6 טורבו) מורגש.
 17. בשביל 8K קמ בשנה חסכוני לא רלוונטי. בהנחה שאתה רוצה גיפון אז הפיזו לדעתי הכי טכנולוגי ובגרסאות החזקות גם דיי מהנה (בהשוואה לשאר הגיפונים). אם אתה לא מוכרח גיפון אז לדעתי יש רכבים הרבה יותר מהנים לנהיגה אבל לא גבוהים.
 18. יש בפורום עשרות דיונים על כל השאלות הללו, ממליץ לחפש. בסיכום זריז: * אין בעיות אמינות ב 3008/5008, רכב אמין חוץ מבעיה ידוע (לא כל כך נפוצה) במיכל אוראה בדגמי הדיזל. * לרכב יש שוק מאד חזק כמשומש, שכרגע זה לרעתך. * תגדיר מה חשוב לך מהרכב.
 19. מציע לך לחפש 3008 GT ביד 2, קשה למצוא אבל זה בערך מה שמאזן בין ביצועים וצריכת דלק. על הדרך זה חוסך לך כסף בקניה ובירידת הערך + עוד כמה פינוקים כמו כסאות מסאז והרכב זמין לרגע הרכישה.
 20. לי יש 3008 כבר שנה וחצי. אין לי מושג על מה אתה מדבר? באיזה זווית אתה יושב שזה מצליח לסנוור אותך? כמו בכל רכב, שהמזגן על פול עוצמה הוא מייצר רעש, אחרי 2 דקות הרכב מתקרר והמזגן יורד לעוצמה נמוכה מאד ולא שומעים אותו. כמו שאמרו לך, תבטל את זה אכן גם אני מעדיף כפתורים פיזים לא כל כך מבין מה זה אומר? מצלמת רוורס, רדיו, ותצוגה ראשית עובדים מהרגע שהנעתה את הרכב. הדבר היחיד שמעצבן זה שצריך לחכות עד 15 שניות בשביל לקבל שליטה על המזגן. מסכים, חסר לי הכפתור הפיזי. אתה ממש משועמם מה גודל האצבעות שלך שהמנופים "קטנים"? אני לא מצאתי שום דבר רע במנופים. ולאחר שסימנו אם ה"בעיות הקשות" שהעלתה אז אולי נדבר על דברים אמיתים: - המשענת של היד בדלת יפיפיה אבל היא לא מספיק עמוקה ורחוקה מהמושב וחבל, זה משהוא שאתה משתמש כמאט כל הזמן. - המשענת של הידים בין הכסאות כבר מראה סימני בלאי ברכב בין 3. - המושב מאד נוח אבל החלק התחתון יחסית צפוף ולא נוח (באזור הרגלים) לאנשים קצת רחבים. - חסר אוטו-הולד (כן נהייתי מפונק). - חסר זחילה בפפקים. חוץ מזה הרכב מאד נוח וכיפי וכרגע מצליח לעמוד באתגר של משפחה של זוג הורים + 2 ילדים קטנים + תינוקת. מבחינתי הרכב עושה את העבודה וכרגע בתקציב של עד 180 אלף אני לא ממש רואה מחליפה ראויה שתתן לי יותר. השאלה הגדולה מבחנתי כרגע זה רק נושא האמינות, כרגע הכל טוב ומקווה שימשיך כך.
 21. @moranbh קודם כל מזל טוב והרבה הצלחה (ובעיקר שינה). לדעתי העגלה תיכנס לתא מטען אבל הכי טוב (והכי פשוט) לקחת את העגלה וללכת לאולם של לובניסקי ופשוט לראות עם זה מתאים (ה3008 2021 היא בדיוק כמו 2018 רק שינו קצת עיצוב והוסיפו צבעים). בנוסף לגבי המרחב הפנימי, אני לא מכיר רכבים אחרים בסגמנט הזה שיש להם יותר מרחב פנימי בצורה ניכרת, אם המרחב הפנימי ממש חושב לך אני ממליץ לך לשנות סגמנט ולבדוק את האוקטביה. @idan897 המאזדה מאד צפופה זה ידוע, אני ימליץ לך כמו שהמלצתי למורן, לך לאולם של לובינסקי ותבדוק את הרכב.
 22. היה לי איוניק 18 מהעבודה במשך 3 שנים. סך הכל אחלה רכב עם צריכת דלק משוגעת של 1-20 (ובלי להתאמץ יותר מידי), הדבר היחיד ברכב שקצת מעיק זה חוסר בבידוד רעשים אבל לדעתי זה ממש לא דיל בראקר. אני ממליץ.
 23. עברתי ממאזדה ספיריט 2010 ל 3008 מודל 2018 לפני שנה וחצי. לי יש 2 בוסטרים מאחורה וכסא תינוק הפוך במושב שליד הנהג ואישתי יושבת מאחורה ללא שום בעיה . לגבי התא מטען, הוא דיי מרווח אבל לי יש עגלה של פג פראגו ענקית + אמבטיה וזה דיי תופס את רוב השטח, במאזדה (האצבק) העגלה לא נכנסה מבלי לפרק את הגלגלים. לפני מספר שבועות נסענו כל המשפחה ליום כיף מהעבודה של אישתי והצלחנו להכניס את העגלה + האמבטיה + תיק דפאל-בג ענק לתוך תא המטען. עוד כמה חודשים נעבור לטיולון ואז התא מטען יתפנה כמאט לגמרי.
 24. מסכים עם כולם רק נתקן ששוק הרכב הוא לא שוק חופשי אלה הוא בנוי כאוליגופול. ומשם נגזר רוב מה שנאמר פה.
×
×
 • תוכן חדש...