Jump to content

evc

 • הודעות

  212
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

מוניטין

65 נייטרלי

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

 1. evc

  רשמית: טסלה בישראל

  כבר אפשר לעשות מנוי חודשי ל- fsd.
 2. evc

  רשמית: טסלה בישראל

  נראה לי מבויים הסרטון הזה. קודם כל אדם שיכור כלוט פשוט נשכב לגמרי מעולף ולא יושב עם ראש רכון. אדם יושב רכון בצורה הזאת זה אדם שנאלץ לישון במושב ולא במיטה (כמו במטוס או באוטובוס). אדם שישן מתעורר כשמצפצפים לו או מכים בחלון או כשמערכת בקרת הסטייה מנתיב מצפצת לו על אי נגיעה בהגה. לא רואים את כל הסרטון, אלא קטע קטן בהתחלה וקטע קטן בסוף, כלומר לא רואים כמה זמן הרכב נסע בצורה הזאת עד העצירה ואיך הרכב התנהג והאם הנהג היה רכון כל הנסיעה וכו' המערכת של בקרת סטייה מנתיב הייתה צריכה לזהות אי מגע בהגה תוך זמן קצר בהרבה ולעצור את הרכב (ממה שניתן להבין הנסיעה הייתה לכאורה די ממושכת כשהנהג רכון). ההבדל בפעולת מערכת בקרת סטייה מנתיב של טסלה לעומת מערכת סטייה מנתיב של רכבים אחרים, במצב של אי נגיעה בהגה, שהיא מביאה את הרכב לעצירה מלאה לעומת מערכות אחרות שפשוט מתנתקות. לא חושב שדרך הפעולה של טסלה יותר קשה לביצוע, המערכת מפעילה את הבלמים בהדרגתיות כמו שמערכת בקרת השיוט האדפטיבית ממילא עושה במצבים מסויימים, אבל היא בהחלט נראית לי בטיחותית יותר מאשר להתנתק ומעניין שיצרנים אחרים לא מתכנתים ככה את המערכות שלהם.
 3. האיוניק 5 יכולה להיטען ב- 22 kw. רוכשי טסלה חפרו מכל הכיוונים על כל עמדות הטעינה, חפש בפייסבוק וטלגרם קבוצות של טסלה. ואולי על הדרך ספר למה קנית את האיוניק 5 ואיזה רמת גימור קנית?
 4. מכל מיני כתבות וסרטונים. למשל גם בכתבה הזאת שרושמים בה שהסוללה של ה- ev6 היא 77.4 קוט"ש והטווח הוא 528 ק"מ, שזה טווח יפה מאד ובהחלט מהווה יתרון על האיוניק 5. https://www.cartube.co.il/חדשות-רכב/עד-528-קילומטר-נתוני-טווח-הנסיעה-של-קיה-ev6-נחשפים חלק מיתרון הטווח הוא כנראה לא רק בגלל ההבדל בגודל הסוללה אלא בגלל שה- ev6 נמוכה בכ- 5 ס"מ לעומת האיוניק 5 והיא כבר נמצאת בגבול הדמדומים בין מעין רכב סדאן מוגבה (עם דלת חמישית) לבין מעין ג'יפון קופה. היום כבר יש ערבוביה שלמה בין הקטגוריות.
 5. חבר שלי קיבל בחילה וסחרחורות רציניות לאחר שנסע במושב האחורי של הטסלה פרפורמנס של חבר שלו בישראל שהדגים לו את ביצועי הרכב. אבל הרגילו אותנו שיותר ביצועים= יותר טוב, למרות שיותר מדי מכל דבר הופך את הטוב לרע. אני למשל באופן אישי לא רואה כל סיבה לרכוש את האיוניק 5 עם 2 המנועים, זה אמנם רק 5.2 שניות לעומת 3.3 שניות במודל 3 פרפורמנס, אבל אני מתאר לעצמי שהזינוק המיידי ברכב חשמלי ייגרום גם לתסמינים של מחלת קורונה מצויה וחיסון לא יעזור (וגם ה- 4.4 שניות של המודל 3 דגם lr הספיק כדי להטיח אותי לאחור בזינוקים). מעבר לכך שהפרנק קטן יותר בגלל המנוע הקדמי וגם טווח הנסיעה מתקצר לעומת גירסת הבסיס וכנראה גם כיול המתלים נוקשה יותר וגם אין איפה לנצל את הביצועים האלה לאדם רגיל לא במסלול.
 6. בעיית הקצאות, כלמוביל יוכלו לספק 800 עד 1000 איוניק 5 עד סוף השנה הזאת: https://www.geektime.co.il/hyundai-ioniq-5-ev-launched-in-israel/ https://www.sport5.co.il/articles.aspx?FolderID=7186&docID=378332
 7. ב- ev6 יש סוללה גדולה יותר. באיוניק 5 הסוללה היא 72.6 קוט"ש, הטווח הוא 480 ק"מ. ב- ev6 הסוללה היא 77.4 קוט"ש, הטווח הוא של "מעל 510 ק"מ".
 8. לא יודע אם אפשר להסתמך על כל מיני נתונים שנערכו בתנאים שונים. נצטרך לחכות למבחנים השוואתיים בין האיוניק 5 למודל 3 ולמודל y מבחינת הטווח במהירויות שונות לרבות מהירויות גבוהות. תיקון טעות בהודעה קודמת שלי, רשמתי: "הטווח של האיוניק 5 לא יהיה בעייתי יותר מהטווח של המודל 3 lr בפועל..." צריך להיות: "הטווח של האיוניק 5 לא יהיה בעייתי יותר מהטווח של המודל 3 sr בפועל..." ההודעה הזאת שלי נכתבה לפני ההודעה של החבר למעלה, עכשיו אני כבר לא יודע אם במהירות גבוהה לא יהיו הבדלי טווח בפועל בין הרכבים, איוניק 5 ומודל 3 דגם sr לטובת המודל 3 וכמה הבדלים אם בכלל או שעדיין ישאר היתרון הרשמי של האיוניק 5. אבל בשורה התחתונה לא ההבדלים בין הרכבים חשובים אלא הנתונים העצמאיים של כל רכב בפועל וההתאמה שלהם ללקוח הספיציפי.
 9. טסלה הגדילו את הסוללה במודל y דגם lr ל- 82 קוט"ש. https://teslamotorsclub.com/tmc/threads/model-y-82kw-battery-pack.232045/ כמו כן לפי אתר טסלה, המודל y דגם lr ("טווח מקסימלי" בתרגום לעברית) מאיץ ב- 5 שניות.
 10. הטווח של האיוניק 5 לא יהיה בעייתי יותר מהטווח של המודל 3 lr בפועל, היעילות קטנה יותר מהמודל 3 בגלל הבדלי המבנה, ג'יפון לעומת סדאן, אבל הסוללה באיוניק גדולה יותר והטווח הרשמי גדול יותר. חישוב הטווח הרשמי מבוסס על הבדלי היעילות הנ"ל. אבל לא יכול להיות שהמודל y והמודל 3 צורכות אותו דבר במהירות 120 קמ"ש, המודל y כבדה יותר ופוחת אוירודינמית, משהו לא נכון בנתונים (לא ראיתי את הסרטונים). אם נשווה את האיוניק 5 םמתחרה הטבעית שלה המודל y, נראה שלפי האתר של טסלה, המודל y דגם lr שנמכרת בגרמניה מגיעה ל- 505 ק"מ שזה רק קצת יותר מה- 480 ק"מ של האיוניק 5 וההבדל הקטן הזה הוא למרות הבדל די גדול בגודל הסוללה לטובת הטסלה ( 82 קוט"ש בטסלה לעומת 72 קוט"ש באיוניק, כלומר הסוללה בטסלה גדולה מזו באיוניק בכ- 15 אחוז). ואולם למודל y יש 2 מנועים לעומת מנוע אחד באיוניק, דבר שמוריד את הטווח בכ- 30 ק"מ בערך לעומת מנוע אחד, כלומר טסלה מודל y עם הסוללה הנ"ל ומנוע אחד היתה כנראה מגיעה לכ- 535 ק"מ. אבל היא לא מיוצרת זה רק בשביל להראות שההבדל בטווח הוא לא בגלל יעילות גדולה יותר של הטסלה אלא בגלל סוללה גדולה יותר. ההבדל בין 535 ק"מ ל- 480 ק"מ הוא כ- 15 אחוז. אפשר גם להשוות את המודל y דגם lr עם שני המנועים לאיוניק 5 עם 2 מנועים (שתיובא בתחילת השנה הבאה לישראל), הטווח של האיוניק עם שני המנועים הוא 450 ק"מ לעומת 505 ק"מ במודל y. זה הבדל של 12 אחוזים בטווח הנסיעה לטובת המודל y שנובע מההבדל בגודל הסוללה הנ"ל של כ- 15 אחוז לטובת המודל y ולא מיעילות גדולה יותר בטסלה. קשה לי להאמין שיש גם הבדלי צריכה גדולים בפועל בין שני הדגמים, בכל זאת המדידה אחידה לפי תקן wltp. דרך אגב המודל y דגם lr מאיצה ב- 5 שניות והאיוניק 5 עם שני מנועים מאיצה ב- 5.2 שניות, כלומר ביצועים דומים. והאיוניק עם שני מנועים צפיה לעלות בישראל רק כ- 235 אלף ₪, מחיר דומה למודל 3 lr. כלומר המודל y דגם lr תהיה יקרה יותר בישראל. אבל בהמשך אולי אפילו בתחילת שנה הבאה, טסלה תייצר את המודל y בגירסה 2, עם סוללה משופרת 4680 שתשפר את הטווח של גירסת ה- lr ויכול להיות שהיא תיוצר רק עם מנוע אחורי דבר שגם ישפר עוד את הטווח. תהיה אולי גירסת sr אבל עם סוללת lfp ששם הטווח לא אמור להיות גדול במיוחד, פחות מהמודל 3 sr הנוכחית. בכל אופן בנסיעה בינעירונית במהירות של 120 קמ"ש צריך לצפות לטווח קטן יותר משמעותית מנתוני היצרן, גם באיוניק וגם בטסלות.
 11. האיוניק 5 מחליף ג'יפון/ מיניוואן עם מנוע בעירה פנימי בצורה פשוט טובה ומאוזנת, בלי טריקים ובלי שטיקים שיש לטסלה, שיכולים להתאים או להפריע. לגבי טווח הנסיעה, הטווח באיוניק גדול יותר משל טסלה sr ואצל שניהם הטווח במציאות נמוך יותר מהנתונים הרשמיים וצריך להבין את זה. בקבוצת הוואטסאפ של טסלה חלק כותבים גם על טווח של בערך חצי מהטווח הרשמי, כן ממש ככה (בערך 300 ק"מ טווח ב- lr כשהטווח התיאורטי הוא 580 ק"מ, כ- 220 ק"מ ב- sr כשהטווח התיאורטי היא כ- 445 ק"מ), אבל יש גם מקרים של טווחי נסיעה שקרובים יותר לטווח הרשמי, זה מאד משתנה. לגבי הביצועים של האיוניק, האצה של 7.4 שניות ברכב חשמלי, זה מהר מאד ואין גם בזה צורך לדעתי. גם 10 שניות וגם 11 ו- 12 שניות האצה יביא אותך יפה מאד ליעדך בלי ליצור פקק מאחוריך וזה בכלל לא שיקול בשבילי. כן הייתי רוכש את האיוניק 5 גם עם ביצועים כאלה, כי אני מציאותי. אין לי שום צורך לעקוף אף אחד בכביש דו סטרי עם נתיב אחד לכל כיוון, למה זה טוב כדי שאתקע אחרי הרכב לפני כן? ואני גם לא זוכר כבר מתי נסעתי בכביש כזה, כל הכבישים הבינעירוניים שאני נוסע בהם הם עם 2 נתיבים לכל כיוון. אין איפה לנצל את הביצועים האלה, אנשים פשוט רוצים עוד ועוד ריגושים תיאורטיים לחלוטין, חושבים שהם במסלול מירוץ. לגבי העדכונים מהאוויר של טסלה, למה אני צריך אותם? במה הם עוזרים לי בפועל? מה עוזר לי התחכום של טסלה כאשר אפילו וויז נורמלי אין לי או עברית? או שאני נצלה מתחת גג הזכוכית? או שממתין חודש לטיפול במוסך? אבל זה לא שלטסלה מודל 3 אין יתרונות על האיוניק 5, כאמור היא מאובזרת יותר כבר מרמת הבסיס, הפנים שלה איכותי יותר מבחינת רמת החומרים, הביצועים טובים יותר (למי שזה חשוב לו), טכנולוגית יותר ברמת התפעול, טווח הנסיעה של ה- lr גדול יותר מהאיוניק בצודה משמעותית והוא נמכר רק במחיר קצת יותר יקר מהאיוניק 5 בדגם המפואר שלה. ובשורה התחתונה מדובר ברכב סדאן פרימיום לעומת רכב עממי ושוב אני אומר, כל אחד מהרכבים פונה לקהל לקוחות אחר. ההשוואה לא כל כך רלוונטית ביניהם, כל קהל יעד שם דגש על דברים אחרים. כשהמודל y תגיע לישראל ההשוואה תהיה יותר רלוונטית לאיוניק 5 ויכול להיות שהיא אפילו תהיה רכישה טובה יותר. יימכרו גם עוד רכבים חשמליים בהמשך. ימים יגידו.
 12. evc

  רשמית: טסלה בישראל

  כי אנחנו אנשים בוגרים ומנהלים דיון על רכבים ויש אנשים שרוצים לקבל תמונה מלאה על הרכב ולא רק תשבוחות. אני בעצמי התלבטתי אם לרכוש את המודל 3 ומשתף מההתלבטויות הסובייקטיביות שלי ואולי זה יעזור למישהו. שמתי לב שבפורום הזה קשה להתבטא בחופשיות בגלל נפגעי אגו למיניהם בכל מיני נושאים, אז בלי להעליב, הגיע הזמן לפתח עמוד שדרה. אפשר להגיב לגופו של עניין ולהסביר למה לא מסכימים.
 13. בגירסה הבכירה הכיוון למושב האחורי הוא חשמלי.
 14. אדייק ואכתוב שרק משענות היד על הדלתות הקדמיות מצופות בחומר רך. ידיות הדלתות האחוריות עשויות מפלסטיק קשה. כמה תמונות מגירסת הבסיס (בכל הכתבות בחנו את הגירסה הבכירה) (תסתכלו עליהם כשהטלפון במצב רוחבי):
 15. טוב ראיתי את האיוניק 5 באולם התצוגה, דגם הבסיס. אז טעיתי במשהו ודגם הבסיס כולל מושב נהג חשמלי ללא זכרונות. המרווח ברכב עצום, מרווח הרגליים מאחור אדיר. תנוחת הישיבה גבוהה ונוחה. הסגנון מיניואני ופחות ג'יפוני. איכות החומרים מעורבת, לטעמי מעט מדי חלקים רכים לעומת חלקים קשים, משענות היד על הדלתות והמשענת המרכזית והחלק העליון של הדשבורד עשויים מחומרים רכים. ריפוד המושבים מבד נעים. כל השאר חומרים קשים. העיצוב ושילוב הצבעים מוצלח. התוצאה בסדר גמור, אבל עממית ולא פרימיום לטעמי. תא המטען גדול ויש מתחת הריצפה עוד מקום אבל אי אפשר להנמיך את הריצפה למצב תחתון, אפשר להוציא אותה לגמרי למי שרוצה עוד מקום. וילון הגלילה משום מה מוקם נמוך מדי וגוזל חלק מהמקום, אבל אפשר פשוט להוציא אותו. הרכב נראה גדול ובולבוסי ולא האצ'בק בכלל. לטעמי גירסת הבסיס מספיקה. אפשר להגיד שהתאהבתי. יופי של רכב חשמלי למשפחה. (כמובן בהנחה שגם נסיעת המבחן הייתה מספקת תוצאות חיוביות). אם הייתי מחפש רכב חשמלי למשפחה כרגע, הייתי פותח את פנקס השיקים ומזמין. המודל 3 משחקת במגרש אחר.
×
×
 • תוכן חדש...