Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קמצנות

netanel1014
שימו לב! השרשור הזה בן 1005 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 45 דקות, yossy כתב:

בתום החתונה שלנו הגענו הביתה שמחים וטובי לב עם מצב רוח נפלא

ושקית מלאה מעטפות לעייפה.

במהלך טקס ספירת הצ'קים וקריאת הברכות נתקלנו במעטפה ריקה בצבע

לבן. שוב ושוב בדקנו ולא הבננו מה הקטע. סריקה קצרה בוידיאו פשוט פתרה את

התעלומה: ''חבר'' ללימודים שם מעטפה ריקה. 

באמת שאין לי בעיה עם הכסף, אבל לפחות היה כותב כמה שורות ברכה........ ושוב  מדובר

על אדם שיש לו כסף וגם הרבה שכל (מצטיין בלימודים) כנראה שקמצנות לא קשורה לשכל ועושר.

מזכיר לי סיפור מחתונת ההורים שלי: 

כשלושה שבועות אחרי החתונה ההורים קיבלו את הקלטת (לקח הרבה זמן אז..) וישבו נרגשים לצפות בווידאו של הערב המרגש.

הם הבחינו בשלושה אורחים שלא הצליחו לזהות. אבא חשב שהם היו מהצד של אמא ולהפך.

במשך עשורים הם תשאלו את אורחי החתונה אם הם מכירים את השלושה, וכמובן שאף אחד לא הכיר.

מסתבר שהייתה אז תופעה לא נדירה בכלל של "רוכבי חתונות". אנשים זרים שמגיעים לחתונות כדי לאכול ולשבוע על חשבון החתן והכלה.

זה לא סיפור קמצנות בעיניי, זה סיפור על גניבה דיי מגעילה. זאת התנהגות פשוט נמוכה.

עריכה:  חה, מסתבר שהתופעה עדיין קיימת. רק עם אינסטגרם ושיט.

https://mobile.mako.co.il/women-wedding-magazine/articles/Article-878309eb778da41006.htm

עריכה אחרונה על ידי Shay_u
  • מצחיק 1
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 564
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני כשעה, DareDevil כתב:

לבר המצווה קיבלתי נורת פלורסנט אולטרה סגול מקרובי משפחה

אבל פעם זה היה מגניב להיות עם נורת פלורסנט אולטרה סגול בחדר, ואיזה מפה/בצבעי נאון כאלה שזוהרים עם אולטרא סגול.

אז לא כזה נורא. אלא אם כן זה היה כשזה כבר לא היה מגניב.

• אהבתי 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, Shay_u כתב:

כשלושה שבועות אחרי החתונה ההורים קיבלו את הקלטת (לקח הרבה זמן אז..) וישבו נרגשים לצפות בווידאו של הערב המרגש.

במשך עשורים הם תשאלו את אורחי החתונה אם הם מכירים את השלושה, וכמובן שאף אחד לא הכיר.

מסתבר שהייתה אז תופעה לא נדירה בכלל של "רוכבי חתונות". אנשים זרים שמגיעים לחתונות כדי לאכול ולשבוע על חשבון החתן והכלה.

זה לא סיפור קמצנות בעיניי, זה סיפור על גניבה דיי מגעילה. זאת התנהגות פשוט נמוכה.

https://mobile.mako.co.il/women-wedding-magazine/articles/Article-878309eb778da41006.htm

הזוי 😄

@Transporter אתה חייב לספר לנו על מקרים כאלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, zvigolden כתב:

מעניין למה - זו מדינה עם רמת חיים גבוהה . 

זה קשור למורשת הקלוויניסטית של הולנד - סגפנות וצניעות כדרך חיים.

לפני 9 שעות, YNV כתב:

סיפרתי פה את זה פעם אבל זה קשור..

בשנות השמונים, דוד שלי היה מאיץ עם חיפושית מקרטעת ל-100 קמ"ש ואז לוחץ על הקלאטצ' עד שהמהירות נמוכה מדי.

הוא החליט שככה הוא חוסך דלק

זה לא ההוא שהיה מוריד את המגבים בקיץ "כי לא צריך"?

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, itaysamurai כתב:

3. בעל המבנה שהחברה שלי נמצאת בו, הוא איש מבוגר, שלא לומר תימני, בן 85 (או 850, אי אפשר לדעת עליהם).

אני חוסך ממנו מידע על מרבית התקלות בדיוק מהסיבה שהוא מתעקש לתקן לבד.

על תקלה אחת הייתי חייב לדווח, נזילה משמעותית מהגג. גג גבוה מאוד, משופע, עשוי אזבסט בן 50.

יום אחד, רוחות די חזקות, אני שומע צעדים מלמעלה. הבנאדם מתרוצץ על הגג עם דלי, עוד שניה מתעופף משם, העיקר כדי לחסוך כסף על מישהו שיתקן.

זה כבר מחלה...  או יותר נכון "קמצן עם דיפלומה"

אין עוד מלבדו!!!

אבא תודה על הכל!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 22.6.2021 בשעה 19:46, garicho כתב:

יש לי אחד:

דאבוס. שוויץ. מלון 5 כוכבים. חופשת סקי של שבוע. כמו שניתן להבין מהמיקום ומהות הבילוי חופשה לא זולה בכלל.

חבר מכין לעצמו מתחת לשולחן סנדוויץ בארוחת הבוקר כדי לקחת אותו איתו להר, ואז מבריח אותו במפיות מתחת לחולצה מהמסעדה.

בערב של היום השלישי הגיע הקונסיירג׳ ועידכן שמכיוון שהוא הכין לעצמו סנדוויצ׳ים (הם ראו את הכל בווידאו), הם חייבו אותו במחיר של lunch box בעלות של 25 פרנק שוויצרי ליום. הייתם צריכים לראות את הבעת הפנים של החבר באותו הרגע… פרייסלס.

ההרגל הנלוז הזה היה לגמרי בנוהל בתקופה של לפני עשרות שנים, אני מניח שלא התפוגג לגמרי עד היום. לא סתם בכל חדר אוכל בארץ היה תלוי שלט "אין להוציא מוצרי מזון מחדר האוכל". אני זוכר חופשה משפחתית עם קרובי משפחה בשנות השמונים, אחד מהם הכין כריך לעצמו לקחת החוצה והאיץ בי לעשות גם כך, אני חיפשתי איפה לקבור את עצמי מבושה. אח"כ התחילו לנסוע לחו"ל והביאו את ההתנהגות הזו גם לשם.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, קורן בן אשר כתב:

זה לא ההוא שהיה מוריד את המגבים בקיץ "כי לא צריך"?

זכית בתיק ותקליט 👍

• מצחיק 1

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@קורן בן אשר לעתים זה מגיע לכדי אבסורד.

הייתי עם המשפחה במלון באנטליה, אחד הילדים רצה לצאת מחדר האוכל עם תפוח חצי אכול. ביציאה החרימו לו את החצי השני. אבל, באופן כללי, המלון הזה היה מגעיל במיוחד. היו עושים עלינו חיפוש בכניסה כדי שלא נביא מים מינרליים מהמכולת שממול (10 סנט לליטר) אלא נקנה אצלם (3 דולר לבקבוק זהה).

הית צריך לראות את הפרצוף של פקיד הקבלה כשבאתי לעשות צ'ק אאוט, והאקסטרה היחיד שלי היה בקבוק המים שקניתי בערב הראשון, אחרי שהטיסה התאחרה בשעתיים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Shay_u כתב:

גיסי התחתן לפני שנתיים בחיפה .הוא עשה אוטובוס מהדרום של איזה שעתיים נסיעה לכל צד ואני היית אחראי על ההסעה.

אתה רואה אנשים עולים לאוטובוס עם חליפות ושמלות אז אנשים מבינים שזה אוטובוס לאירוע. עלו 2 אנשים שאני לא מכיר אבל היית בטוח שהיו מוזמנים.

האוטובוס נוסע אחרי שעה אני שואל אנשים אם מכירים אותם כולם עונים בשלילה. הגענו לחיפה והם יורדים ואוכלים בבופה ולוחצים ידיים לאנשים כאילו כלום.

אני אומר לחמי מי אלו? הוא מתחיל לצחוק.. ואמר לי שכל ארוחת ערב שלהם זה באולם.. מהבושה שלהם לא העפנו אותם.. גנבים אין מילה אחרת. כמובן שהם גם חזרו איתנו..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, Night Driver כתב:

אני גם לא אקנה חולצת טריקו ב 500 שקל למרות שזה לא יזיז לי את חשבון הבנק מטעמי עיקרון.

מוכן לשלם הרבה על מה שיש לו ערך מוסף עבורי אבל לא מוכן לשלם סכום לא סביר על מותג או על משהו עם מחיר חזירי.

יש גבול למה קונים,

חולצת טי סתמית שעולה 400₪ כי היא של supreme או משהו כזה לא תעניין אותי

אני מחפש איכות ונוחות ואשלם על זה לא מעט.

לפני 9 שעות, sperial כתב:

מותגים לא מדברים אלי. מעדיף לקנות 10 חולצות ב-50 ש"ח ולא אחת ב-500, כך שיהיה לי מגוון.

השפעה סביבתית של ההולנדים? למדת כבר לסגור את הקופסה של העוגיות אחרי סיבוב של כיבוד?

דואג לקנות מלאי מראש במבצעים. לא אכפת לי שיהיה הדגם של לפני חצי שנה, חשוב שיתאם לי. אז אם הנעל מתבלה ניגש לארון ומוציא חדשה.

לאשתי יש גישה שמוצרים שנדרשים קונים מראש במבצעים, כי כאשר הם דרושים הם יהיו יקרים.

לא קונה בגדים זולים, לא חייב מותגים שנחשבים יוקרתיים (אלה בדרך כלל לא מוצאים חן בעיני עיצובית) אבל חייב שתהיה איכות כלשהי ולא שאכבס את החולצה פעמיים ואקבל בנדנה 😄

לפני 8 שעות, BarryG כתב:

לא אשכח שלפני כעשור כשרק התחלתי לעבוד אחרי התואר (תפקיד ראשון ככלכלן, שכר זעום) קניתי 2 ג'ינסים בקסטרו תמורת 200 שקל כל אחד ואחרי שבוע היה סוף עונה והמחיר שלהם ירד ל- 100. מאז  קונה בגדים רק בסוף עונה או בחו"ל 😅.

אני הבנתי היטב אילו מותגים אני אוהב, 

אני מזמין מהרשת לא מעט, זה תלוי לאיזו מטרה,

אבל ביום יום אלו יהיו חולצות של קולומביה, פוקס (רייסינג), נייקי (וג׳ורדן ברנד) ואנדר ארמור לרוב.

(אני רוכש גם חולצות הקשורות לעולם הרכב, יש על זה שרשור אחר שפתחתי למי שמעוניין)

בג׳ינסים, ליוויס, דגם מסויים (559) ובהזמנה מחו״ל. פשוט וזול יותר.

אגב מחירים וניסיון רכישה חכמה, יש בקריות אאוטלט נפלא של נייקי, מחירים נהדרים ומבחר דיי טוב.

אפרופו קמצנות, איפה עובר הקו מבחינתכם בטיסות לחו״ל?

תטוסו בשעות נוראיות ועם חברות מפוקפקות בשביל לחסוך במחיר כרטיס?

האם אי פעם תשקיעו כדי לטוס ביזנס?

עריכה אחרונה על ידי Super_T
  • אהבתי 1

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 45 דקות, Super_T כתב:

האם אי פעם תשקיעו כדי לטוס ביזנס?

חברה של הורים מנצלת קרן דולרית שיש לה מהעבודה וטסה בביזנס, את בעלה היא מטיסה בתיירים למרות שכסף לא חסר, מיליונים. 

עוד קרובת משפחה סינג'רה את אבא שלה להסיע אותה ואת הילדים לשדה, היות ולא היה מספיק מקום לכולם באוטו את בעלה היא שלחה ברכבת. 

😄

שני מקרים של קמצנות קיצונית או נמושות קיצוניות כל אחד ונק' המבט שלו 🤔

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Legend כתב:

זה לא סיפור קמצנות בעיניי, זה סיפור על גניבה דיי מגעילה. זאת התנהגות פשוט נמוכה

קיימת ועוד איך. באולמות באזורים חרדים בירושלים אוטומטית אתה משלם על שולחן קבצנים. איך בעל האולחם אמר לחבר "תרצה או לא הם באים"

אני מסתפק בין 2 קמצנים.

1- חבר בא אליי ומבקש את האוטו להסיע את אשתו לעבודה ביישוב הסמוך.

היא ממהרת חבל שהיא תאחר

אני: יש לך אוטו לא?

כן אבל זה הרבה הוצאות

אני: @#!$#%^ ושלי בחינם?

(בלי למצמץ בשיא הרצינות) "יש לי מנוע טורבו זה הרבה דלק והטיפולים יקרים"

2- יצאנו לטיולון כמה חברים עם הרכב שלי  שסיכמנו על השתתפות בדלק.

בסוף כולם שילמו סכום שנקבע חוץ מאחד שהביא לי 5 שקל פחות.

והסיבה-ניסיצם לקצר את הדרך לא כמו המסלול המתוכנן ובסוף שזה יצא ארוך יותר בעיה שלכם.

• אהבתי 1
  • מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 44 דקות, Dimo כתב:

עוד קרובת משפחה סינג'רה את אבא שלה להסיע אותה ואת הילדים לשדה, היות ולא היה מספיק מקום לכולם באוטו את בעלה היא שלחה ברכבת.

הייתי מציע את זה גם בעצמי. מה רע בלסוע בשקט לבד ברכבת? עדיף על להדחס עם עוד כמה ילדים ברכב, גם ככה יש לך את כל הטיסה לסבול איתם…

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...