Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קמצנות

netanel1014
שימו לב! השרשור הזה בן 1007 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 5 דקות, ramik33 כתב:

אם אתה חושב שלתת מתנה שבעל האירוע מפסיד ממנה זה בסדר? זכותך.

ואני לרגע חשבתי שאני רצוי באירוע הזה.

אם לא, אז לא צריך בכלל. 

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 564
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

נכון וכל כך פשוט, לא צריך בכלל כנראה. 

אני במקרה מתחתן ב10.10, ואשמח לראות כל אחד ממוזמניי.

אבל אם מישהו יביא פחות מ400 שקל אני אשמיד אותו 🤣🤪

סתם.. העיקר שיעבור בשלום ושכולם יהנו. הולך להיות מהמם בע"ה.

עריכה אחרונה על ידי ramik33
:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשהייתי בקולומביה, באחת מהקאסות המפוקפקות, היו עושים טורניר פוקר כל ערב בערך. באחד מהטורנירים זכה אחד המוצ'ילרים במשהו כמו 7k שקלים. כדי לחגוג את המאורע הוא חלק סנדוויץ טונה עם חבר שלו והלך לישון. 

גם זכה ב7 וגם בקולומביה וסגר את הבסטה עם טונה... גרזן מושחז

כשהגענו למקסיקו היה לנו שם חבר שהכרנו שהיה מסתובב עם גז למצתים. מצית עולה בערך חצי שקל אם לא חינם מהמועדון... 

בפתח תקווה מסעדת אחלה נותנת לאפות חינם לחילים במדים ביום הזיכרון/ערב עצמאות. חבר שלנו המשיך לאכול שם הרבה אחרי שהחוגר נגזר. 

• אהבתי 1

Peugeot 206 1.4  2007 manual  (past) 

Fiat Panda  1.2  2011 manual (present)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 52 דקות, ramik33 כתב:

גם ככה הוא ואשתו התאדו חצי שעה אחרי החופה.

נשמע שחברך השתדל לכבד אותך (אצל החרדים נהוג להגיע ולשמח ולעיתים זה אפילו רק למשך דקות).

בנוסף, לאחר חצי שעה אחרי החופה - האם התיישב בשולחן כלשהו? כי אם לא, אזי שאפילו לא קיבל מנה.

להערכתי נושא מתנות בחתונה הוא אשכול בפני עצמו.

@ramik33 אני מאחל לך מזל טוב אך באותה הזדמנות מקווה שלא תתאכזב בפתיחת המעטפות. 😊

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 19 דקות, ramik33 כתב:

אני במקרה מתחתן ב10.10, ואשמח לראות כל אחד ממוזמניי.

אבל אם מישהו יביא פחות מ400 שקל אני אשמיד אותו

למה להשמיד, תפנה אותו לביטוח לאומי.

• מצחיק 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, Mr.Hybrid כתב:

אני מאחל לך מזל טוב אך באותה הזדמנות מקווה שלא תתאכזב בפתיחת המעטפות. 😊

תודה לא סביר. 😇

לפני 19 דקות, SlowRide כתב:

למה להשמיד, תפנה אותו לביטוח לאומי.

מה הכיף בזה? 😜 , (אגב בציטוט שלי לא רואים את ה🤣 שהיה שם, אנשים עוד יחשבו שזה היה ברצינות 🙄)

יהיו בטוח מתנות קטנות וצנועות, כל אחד לפי כבודו ומעמדו, וזה בסדר גמור.

מה שאני חושב על זה או אסיק מזה, זה שלי וזכותי. ובכל מקרה יישאר איתי ולעולם לא יאמר לעולם לנותן המתנה. לא במילים ולא במבטים.

כל אחד שיעשה מה שנכון בעיניו. בתקווה שזה באמת בלב שלם ובמטרה לשמח. ולא רק כדי לצאת מידי חובה.

טוב יאללה תנו עוד סיפורי קמצנות ושחררו אותי מהסיפור המעייף הזה 🙃

עריכה אחרונה על ידי ramik33
  • רעיון טוב! 1
:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, ramik33 כתב:

טוב יאללה תנו עוד סיפורי קמצנות ושחררו אותי מהסיפור המעייף הזה

קבל עוד ירידה על עצמי סיפור דומה לקודם שסיפרתי.

לפעמים אני ''מקמץ'' בחו''ל ואינני יודע מדוע אולי כדי להרגיש את המדינה יותר טוב?

כמו ישראלי אמיץ (ולא מפונק שנוסע באוטובוס תיירים),החלטתי,
לנסוע מבגקוק לצ'יינג מאי לבדי באוטובוס מקומי,ללא מזגן(וזה חשוב תיכף תדעו למה) יחד עם תאילנדים,
עמך.....וככה לחסוך על אוטובוס תיירים.
הגעתי לתחנה המרכזית בבנגקוק ומשם חיכיתי לאוטובוס, ושם פגשתי בחור
אנגלי שהצטרף אלי. הנסיעה אורכת כ 8-9 שע' כולל הפסקות בדרך,
ואז באחת היציאות שעה שמונה וחצי בערב בערך עצר האוטובוס עם התאילנדים באיזה חניון מסויים בצידי הדרך,אני והבחור הבריטי ירדנו להתאוורר וקנינו משהו לאכול/לשתות,היו שם עוד איזה תריסר אוטובוסים בחניון וכל הזמן נישמעו הודעות ברמקולים בשפה התאית,שלא התייחסנו אילהם :shock:
לפתע אני שומע את הבחור האנגלי נותן כזו צרחה מחרידה ומתחיל לרוץ בטירוף לכוון הכביש,
והוא צורח:OUR BUS,OUR BUS...
שוד ושבר אני רואה את האוטובוס שלנו מטפס לאיטו על הדרך שמובילה לכביש הראשי :shock: :shock:
חושך מוחלט, אלוהים אדירים, בתוך האוטובוס הזה נימצא התיק שלי עם הפספורט, כ.טיסה,טרוולרס צ'קס,מצלמה יקרה, בגדים והכל................... :cry:

הקיצור אני והבריטי דפקנו ואחד ריצה כזו,וכדי לקצר לכביש הראשי חתכנו דרך תעלה שהיתה שם,
אנחנו רצים וצועקים בכל הכוחות סטופ,סטופ סטופ,פליז.........
היתה שם מן גבעה קטנה בדרכנו ועלינו עליה וניפנפנו ביידים והאוטובום קלט אותנו ועצר בצידי הכביש הראשי.........(מזל שלא היה מזגן,כך הם שמעו)
איך שהבחנו שהאוטובוס עוצר,דפקנו ריצה להגיע מייד איליו, להזכירכם לילה וחשוך,נפלנו שניינו
לתוך תעלת בוץ ושקענו עד הצוואר בבוץ :cry:  :cry: 
חחחחחחחחחחחחחחחח
כשניכנסנו לאוטובוס ניראנו בדיוק כמו שני כושים קטנים ומלוכלכים,
אבל הכי קטע היה עם נהג האוטובוס והמקומיים(ישבה קבוצת חיילים תאים מאחור)
איך שהנהג ראה אותנו תפס צחוק של איזה חצי שעה,הוא פשוט לא יכל לנסוע מרב צחוק,
כנ''ל כל הנוסעים,והכי הרבה הקבוצה של החיילים,ניקרעו מצחוק כאשר הם מחקים אותנו צועקים
סטופ פליז באנגלית....

• אהבתי 1
  • מצחיק 11

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלום שלנו היה לעשות חתונה ולהגיד לאורחים שהם אורחים שלנו ושלא צריך להביא כסף.

בסוף העלויות תפחו וזה לא היה ריאלי, אבל את הצ'קים פתחנו, שמנו בערימה והפקדנו בלי לעשות רשימת התחשבנות עם אנשים.

בכלל אני כבר 10 שנים מביא סכום קבוע לכולם, בלי לעשות חשבונות של כימות רמת החברות וקרבה לבעלי האירוע. חבר קרוב, רחוק, עבודה, אח, בן דוד כולם מקבלים 350₪ אם אני בא לבד, 700₪ אם אני בא עם אישתי ולא מעניין אותי כמה הם הביאו לי (בכל מקרה אני לא יודע) וכולם יודעים מזה.

עריכה אחרונה על ידי bobi
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת חבל כי כבר לא משתלם ולא אפשרי לעיתים להגיע זוג אז

מיעוטי יכולת נאלצים להגיע לבד וזה מאד לא נעים,

יש לי דודים שהם מוזמנים לעשרות אירועים(!!) כי שניהם מאד מוכרים

בקהילה. כבר מזמן הם מגיעים לבד וחוסכים עלויות. אני מבין אותם,

אבל השיטה הזו חייבת להשתנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, bobi כתב:

(בכל מקרה אני לא יודע) וכולם יודעים מזה.

יש לי Excel 😊

לי ולאשתי יש חוק שמעניקים מתנה בדיוק כפי שהעניקו לנו ע"פ הטבלה.

השבוע הייתי בחתונה של חבר טוב, הוא לא היה בחתונה שלי אבל שלח מתנה קטנה,

היה לי קשה, הלכתי לבד ולא נכנעתי לקובץ, שמתי מתנה כמעט כפולה ממה שהוא נתן לי.

לפני 1 דקה, yossy כתב:

יש לי דודים שהם מוזמנים לעשרות אירועים(!!) כי שניהם מאד מוכרים

בקהילה. כבר מזמן הם מגיעים לבד וחוסכים עלויות. אני מבין אותם,

אבל השיטה הזו חייבת להשתנות.

זה מזכיר לי שנבחרי ציבור (ראש עיר / מועצה) שמים מתנות באירועים 

הכסף נלקח מהמדינה, יש להם קופה מיוחדת לזה.

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, SlowRide כתב:

אני מכיר מישהו שגילה לי את השיטה שלו, הוא קונה יין זול ומוריד את המדבקות מהבקבוקים.

כשמארחים אותו הוא מביא את זה וממציא סיפור שזה יין של יקב בוטיק של המשפחה או משהו כזה. (עזוב שרואים על הפקק לפעמים את הלוגו של היצרן או שאריות של דבק מהמדבקה).

אפשר להגיד שימוש חוזר בבקבוקים ופקקים

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, ramik33 כתב:

לא יודע מה לומר לכם. לדעתי לתת מתנה שבעל האירוע מפסיד ממנה זה לא בסדר.

אני חושב שמן הראוי לתת סכום שבעל האירוע לא יפסיד ממנו. אין אפשרות? בוא לבד. אין אפשרות גם לזה ? אל תבוא. זה גם ככה לא אירוע שאתה חייב להיות נוכח בו.

ואם אתה מפציץ באירוע מפואר האורח צריך לכסות את ההוצאה שלו?

כאורח צריך לתת מתנה מכובדת. מכובדת זה כבר בעיני המתבונן. יש אדם שמסתכל האם ההוצאה של אותו אדם הוחזרה ( לא רק המנה אלא שקלול של הכל) , יש כאלה שבודקים האם המנה של האוכל הוחזרה ויש אנשים ששמחים שאנשים מכבדים אותם.

את האמת, אם אדע שהסכום שהבאתי לא היה נאה לאותו בעל אירוע פשוט אנתק איתו קשר. אם אתה מחפש להחזיר את ההוצאה שלך ולא מעניין אותך שהאדם בא לכבד אותך אתה אפילו לא ראוי לאותה מתנה שהוא נתן. אתה אומר את זה בקלילות - אל תבוא. אז למה הזמנת אותו שישמח בשימחתך או שיחזיר לך חובות? מבין שאנשים לא אוהבים להפסיד אבל אם זה מה שמעניין אותך תזמין רק את המשפחה הקרובה שאתה יודע שמפגיזים בסכומים.

גם אם הוא היה רק חצי שעה, הוא בא, טרח, זה אומר שזה היה חשוב לו ( אולי היה לו עוד משהו חשוב), אולי הוא לא אוהב אירועים אבל היה חשוב לו לבוא לאירוע שהזמנת אותו? יכל להמציא תירוץ אבל בחר שלא כי הוא כיבד אותך. ואתה מה עושה בתגובה? נפגע.

אני באמת לא מעורב בפרטים ( וזה לא באמת מעניין) אבל אני תמיד שופט לזכות ומסתכל על החצי כוס המלאה.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תרשום בהזמנה סכום מינימלי למתנה, ומי שלא מגיע למינימום, שלא יבוא.

ככה פתרת את הבעיה.

• מצחיק 2

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יותר חכם, תעשו אירועים קטנים. די עם השופוני.

לפני הקורונה עבדתי באולמות אירועים וזה הוציא לי את החשק לעשות אירועים גדולים. הוצאה מיותרת.

נ.ב.

עד שתגיע האישה ותשנה את דעתי :lol:

• רעיון טוב! 4
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, MiniMiz3r כתב:

אני חייב לציין שלצד הסיפורים המשעשעים, יש פה גם הרבה פוסטים שנכנסים לכיסם של אנשים בקטע די מכוער. זה שמישהו גר בבית שאתם חושבים שווה מיליונים, או שהמשפחה שלו עשירה, או שהוא "ראש צוות בהייטק" והוא קונה בגדים רק באאוטלטים בסוף העונה או שם "רק" 300 שקל בחתונה, לא אומר שהוא קמצן, אלא שיש לו סדר עדיפויות אחר בחיים ובכלל לא בטוח שהייתם רוצים להתחלף איתו.

לגמרי. יש כאן הרבה סיפורים שהם בגדר ריכולים והוצאת קיטור ופחות עניין של התקמצנות.

מה גם שלפעמים לא חושבים שיש צד שני לסיפור והדברים נעשים בגלל סיבה מסויימת, שלא תמיד מובנת לצד השני.

זה כמו שבפורום מקביל מישהו יספר את הסיפור הבא (זהירות סרקזם לפניך) -

יש לי שכן שהוציע רכב חדש מהסוכנות באיזה 200 אלף, אבל מתקמצן לקחת אותו לשטיפה ושוטף לבד ידנית כל סופש. הדפוק הזה קם ב 6 בבוקר ומתפלל שאף אחד מהשכנים לא יראה אותו סוחב דליים בשביל לא למות מהבושה.

לך תבין, הוא חוסך אולי 40 שקל לשטיפה אבל קורע את התחת במשך שעתיים, וזה בן אדם שמרוויח איזה 250 שקל לשעה. 

😉

עריכה אחרונה על ידי iluxxxa
  • אהבתי 2
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...