Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קמצנות

netanel1014
שימו לב! השרשור הזה בן 1008 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני שעתיים, eladns כתב:

התחילה עונת הבת מצוות אצל הילדה.

מסיבה בבית - רוב הבנות מביאות 20 שקל מתנה

מסיבה באולם\פארק -50 שקל

מסיבת בריכה -100

אני מובטל, ואני לא אתן לילדה שלי להביא 20 שקל מתנה.

איפה הבושה שיש היום?

זה בגלל שאתה גר בשכונת מצוקה... 😜

אז הכול שופוני. כמו החתונות.

בשכונות עם אוכלוסייה טובה הקונספט של בת מצווה בקושי קיים.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 564
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• חברי המעגל הראשון
לפני 4 שעות, ezuf כתב:

אין לי מושג אם אותו אדם היה קמצן או טחון,זאת היתה בזמנו "בעיה" של ההורים.

אם היום אעשה אירוע ואני יודע שמישהו מהמוזמנים המצב שלו לא להיט,אזמין אותו בכל מקרה (יותר מזה אם הוא יביא מתנה כנראה שאחזיר לו,או אתן כפול כשלו יהיה אירוע)

ברור שלא התכוונתי אליך, זה נאמר בכלליות.

יש מלא אנשים שחושבים שאירועים זה "לעשות כסף" ומחשבים את מי להזמין ואת מי לא כדי לצאת ברווח מהאירוע. בחתונות זה פחות נפוץ אבל בבריתות/ברמיצוות בעיקר.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, hans כתב:

זה בגלל שאתה גר בשכונת מצוקה... 😜

אז הכול שופוני. כמו החתונות.

בשכונות עם אוכלוסייה טובה הקונספט של בת מצווה בקושי קיים.

דווקא רוב הבת מצוות שהלכה אליהם היו בבית. מתוך 22 בנות, 4 עשו בבריכה, איזה 3-5 עשו באולם,השאר בבית במרפסת. הילדה שלי רוצה לעשות במרפסת גם. אומרת שהמסיבת בריכה הייתה כיפית בפעם הראשונה. בשלישית כבר מאסו בזה ולא נכנסו.

BMW E36 M40 year of 1992

Autobianchi A112 year of 1979

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, SlowRide כתב:

ברור שלא התכוונתי אליך, זה נאמר בכלליות.

יש מלא אנשים שחושבים שאירועים זה "לעשות כסף" ומחשבים את מי להזמין ואת מי לא כדי לצאת ברווח מהאירוע. בחתונות זה פחות נפוץ אבל בבריתות/ברמיצוות בעיקר.

בבריתה זה 99 אחוז לעשות כסף. אירוע מיותר. חבר הזמין אותי וחוץ מלראות אותו רוקד סלואו עם אישתו כשיש בלונים ברקע וזיקוקים לא היה כלום. ערב שלם.. 

חח אירוע כזה פעם הבאה אני יביא לו תמונה שלי כמו שהציעו פה.

עריכה אחרונה על ידי netanel1014
  • מצחיק 7
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה סיפורים..

מכיר מישהו שגרה באחת השכונות היקרות ביותר בראשון לציון בבית פרטי ששווה לפחות 5 מיליון(הם קנו לא מזמן) ועדיין היא לא מוציאה את הרכב והולכת ברגל(!) עד רמי לוי עם הילדים וסוחבים הכל ברגל. ובכלל יש לה רכב ששווה 5K ובחיים לא תראה את המזגן עובד, גם בבית הם לא מדליקים מזגן לעולם.

מישהו שטסתי איתה לחו"ל, לא בת זוג אלא ידידה, אז התחלקנו שווה שווה בדברים, באמצע הטיול שמתי לב שהיא חייבת לי איזה 250$, אז אמרתי לה, מאותו הרגע היא הפכה להיות נאצית ומגעילה ואמרה שתחזיר לי בארץ, כמובן שניתקה מגע אחרי שחזרנו, אחרי כמה שנים היא החליטה לחזור להיות בקשר ולעשות "סולחה", ואמרה שתחזיר לי את הכסף בקרוב.  אז היא הזמינה אותי לחתונה שלה שהייתה חודש וקצת לפני החתונה שלי, אז הלכתי הבאתי מתנה והכל, בחתונה שלי היא שמה במעטפה את ה-250$, איפה הכסף של המנה יא בת ז**ה?! מיותר להגיד שמאז לא חזרנו להיות בקשר 

מכיר ר"צ בהייטק שעבדתי איתו פעם, שהיה שומר את שקיות הניילון שלו שנים, עד התפרקות ברמה המולקולרית.

בנוסף הוא היה שוטף את הסכום החד פעמי שלו במשך חודשים עד שהם היו נשברים.

קרובת משפחה שגרה באחד המושבים סביב בית שמש, למי שלא מכיר מאוד(!) יקר שם, יש לה פאקינג בריכה חצי אולימפית בחצר וגן חיות מסביב, דגי קוי ומה, לא שמה לי בחתונה 300 שקל לזוג לפני שנים בודדות

אני אישית לפעמים דוחה במשך חודשים קנייה של משהו שעולה נגיד 300 כי אני לא חושב שזה שווה את המחיר(זה לא מפריע לי לשלם אלפים עד דברים אחרים) ועדיין אני לא קונה את הדבר הראשון.

בנוסף אני לא קונה שתייה מתוקה במסעדות, בגלל העיקרון..גם בגלל הבריאות אבל בעיקר העיקרון :)

עריכה אחרונה על ידי aviaviavi
  • מצחיק 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם בהולנדים עסקינן,
מתארח אצל חברים של המשפחה בהולנד, זוג מבוגר (עם נכדים) שחי על קצבת נכות (בעיות פרקים - רלוונטי לסיפור)
מתיישבים בסלון ומגישים לי קערה עם עוגיות,
הראש עוד לא עשה סט-אפ להולנד, ואני מרגיש בארץ, - מעבירים לי את הקערה שאני אקח כמה שאני רוצה ואעביר לחברה שלי שיושבת לידי.
אני תופס את הקערה שהגברת המבוגרת מגישה לי עם יד אחת ומושך לכיווני - יוצא שאני גורר את הכיסא שלי לכיוונה, היא מחזיקה את הקערה במקום כל כך חזק, כאילו היא מחוברת לגימבל שמקובע לבטון עם ג'מבו, מבט בעיניים של ERROR 
זאת הייתה השנייה הארוכה בחיים שלי
מסתבר שאני אמור לקחת אחת והיא כבר תגיש אחת לחברה שלי, דגש על אחת, אם תרצה, תקבל עוד אחת ועוד אחת, אבל רק עוגיה בודדת בכל פעם או שתקבל מבט שיגרום לך לתפוס אש

• אהבתי 1
  • מצחיק 13

כבר חתמתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואחרי העוגיה האחת סוגרים את הקופסה. שלא תיקח עוד אחת.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, sperial כתב:

עם רגלי הברווז שלי זו בעיה.

אתה מדבר על רגלי ברווז? :rofl:

כל פעם שאני צריך לקנות נעליים, אני צריך לעבור לפחות 4 חנויות... לך תמצא מידה 47 רחב, בכל חנות שהיא.

בטעות היום מצאתי! מידה 47.5. שאלתי את המוכר אם מקבלים משוטים במתנה על קנייה של סירות כאלה :lol:

יש חנות אחת שיש להם נייק במידות גדולות. עשיתי טעות ונכנסתי לשם (הייתי צריך לחפש בדקאטלון מגני רגליים לקראטה, במידה שלא קיימת כמעט בעולם ולא רק בארץ. רגליים גדולות, אמרנו?), היו להם כמה דגמים שנראו טוב על המדף. לרוב במידות האלו יש רק את הדברים המגעילים ביותר ויזואלית שאפשר לחשוב עליהם, כמו שילוב של זהב עם ירוק והולוגרמות (היה גם כזה, תאכל'ס), אבל היום אשכרה היו להם כמה דגמים נאים- ואפילו אחד שאהבתי!!! פעם ראשונה בחיים שלי שאני נכנס לחנות נעליים, ויש לי אפשרות לבחור יותר מדגם אחד! פייר התרגשתי.

לפני 6 שעות, ezuf כתב:

אני מניח שאתה מבין ומתמצא באמזון ארה"ב,והזמנת לא מעט,ודווקא בנעליים לא רוצה לקנות בחו"ל ?

חיפשתי אדידס יפות האמת אבל השנה כל הדגמים שלהם לא משהו בלשון המעטה לדעתי...

• אהבתי 1

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש את הסיפור המוכר עם עוגת הבית. באים אורחים, שמים עוגת הבית על השולחן. ארוזה. ואז המארחת בשיא הטבעיות שואלת - "אז מה, מישהו רוצה שאני אפתח את העוגה?" כנראה משתמשים באותה עוגה כבר 10 שנים - טעם שאוסם אפילו לא מייצרים יותר...

לפני 6 דקות, ברווז כתב:

אתה מדבר על רגלי ברווז? :rofl:

כל פעם שאני צריך לקנות נעליים, אני צריך לעבור לפחות 4 חנויות... לך תמצא מידה 47 רחב, בכל חנות שהיא.

בטעות היום מצאתי! מידה 47.5. שאלתי את המוכר אם מקבלים משוטים במתנה על קנייה של סירות כאלה :lol:

יש חנות אחת שיש להם נייק במידות גדולות. עשיתי טעות ונכנסתי לשם (הייתי צריך לחפש בדקאטלון מגני רגליים לקראטה, במידה שלא קיימת כמעט בעולם ולא רק בארץ. רגליים גדולות, אמרנו?), היו להם כמה דגמים שנראו טוב על המדף. לרוב במידות האלו יש רק את הדברים המגעילים ביותר ויזואלית שאפשר לחשוב עליהם, כמו שילוב של זהב עם ירוק והולוגרמות (היה גם כזה, תאכל'ס), אבל היום אשכרה היו להם כמה דגמים נאים- ואפילו אחד שאהבתי!!! פעם ראשונה בחיים שלי שאני נכנס לחנות נעליים, ויש לי אפשרות לבחור יותר מדגם אחד! פייר התרגשתי.

אותה הבעיה אצלי. בשנים האחרונות עברתי להשתמש ב-Zalando. מזמין 5-6 זוגות במידה שלי בבת אחת. תוך יומיים אצלך בבית עם שליח של DHL. מודד את כולם. הולך עם כולם קצת בבית. משאיר זוג או שניים שאהבתי. את האחרים מחזיר לקופסא. מדביק את המדבקת החזר המצורפת מראש. ויורד לקיוסק מתחת לבית. שם מוסר את החבילה. הכסף על הנעליים שלא קניתי מוחזר לחשבון תוך כמה ימים. למישהו שהוא מידה 48 רחב, זה פשוט מושלם...

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, garicho כתב:

אותה הבעיה אצלי. בשנים האחרונות עברתי להשתמש ב-Zalando. מזמין 5-6 זוגות במידה שלי בבת אחת. תוך יומיים אצלך בבית עם שליח של DHL. מודד את כולם. הולך עם כולם קצת בבית. משאיר זוג או שניים שאהבתי. את האחרים מחזיר לקופסא. מדביק את המדבקת החזר המצורפת מראש. ויורד לקיוסק מתחת לבית. שם מוסר את החבילה. הכסף על הנעליים שלא קניתי מוחזר לחשבון תוך כמה ימים. למישהו שהוא מידה 48 רחב, זה פשוט מושלם...

זה לא בישראל אני מניח

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא יאומן כמה סיפורים יש על חברות שנגמרה בכלל כסף... לא מבין למה אנשים מתחשבנים על חברים הכי טובים שלהם בגלל כמה שקלים אפילו מאות שקלים.. מגוחך.

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, DC10 כתב:

לא מבין למה אנשים מתחשבנים על חברים הכי טובים שלהם בגלל כמה שקלים אפילו מאות שקלים.. מגוחך.

קמצנים.

בחיים לא התחשבנתי עם חבר 

• רעיון טוב! 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, aviaviavi כתב:

מכיר מישהו שגרה באחת השכונות היקרות ביותר בראשון לציון בבית פרטי ששווה לפחות 5 מיליון(הם קנו לא מזמן) ועדיין היא לא מוציאה את הרכב והולכת ברגל(!) עד רמי לוי עם הילדים וסוחבים הכל ברגל. ובכלל יש לה רכב ששווה 5K ובחיים לא תראה את המזגן עובד, גם בבית הם לא מדליקים מזגן לעולם.

מה קמצנות בזה? אם הסופר לא רחוק, למה לא?

לפני שעה, aviaviavi כתב:

מכיר ר"צ בהייטק שעבדתי איתו פעם, שהיה שומר את שקיות הניילון שלו שנים, עד התפרקות ברמה המולקולרית.

בנוסף הוא היה שוטף את הסכום החד פעמי שלו במשך חודשים עד שהם היו נשברים.

סובייטי לשעבר?

• אהבתי 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, garicho כתב:

משתמשים באותה עוגה כבר 10 שנים - טעם שאוסם אפילו לא מייצרים יותר...

מישהי שאני מכיר הגישה לי עוגה קפואה מהחתונה שלה שהייתה חצי שנה לפני כן. מה שנקרא עוגה בטעם של פעם

• מצחיק 1

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, David32 כתב:

מה קמצנות בזה? אם הסופר לא רחוק, למה לא?

אני גר בשכונה הזו.

ללכת משם לסופר הזה ברגל, בחום, ולסחוב מלא שקיות זה על גבול הפסיכיאטרי.

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...