Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קמצנות

netanel1014
שימו לב! השרשור הזה בן 1005 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 18 דקות, sperial כתב:

השפעה סביבתית של ההולנדים? למדת כבר לסגור את הקופסה של העוגיות אחרי סיבוב של כיבוד?

אלא אם כן הם התחילו להשפיע עלי לפני יותר מעשור - לא.

פשוט ככה אני וככה גדלתי.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 564
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הפולקלור שלנו בעבר סמל הקמצנות היה הסקוטים, ואז הפרסים, וכיום התימנים. אבל כל אלה יכולים לקבל כמה שדרוגים מההולנדים.

רק שתבין, יש לי שורשים בהולנד, והסיפורים שאני שומע על הקמצנות של העם הזה מסמרי שיער.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באג 2000 :

חסכו 2 בתים ביצוג התאריך ושילמו על כך בענק.

אגב באג 2000 , נזכרתי  שעד לפני כמה שנים חי בחיפה יהודי ניצול שואה בשם ישראל קרישטול שהיה הגבר המבוגר בעולם נכון לזמנו.

הלך לעולמו בגיל 113 . 

בגיל 106 עירית חיפה שלחה לו מכתב זימון לכיתה א'

לפני 28 דקות, sperial כתב:

הפולקלור שלנו בעבר סמל הקמצנות היה הסקוטים, ואז הפרסים, וכיום התימנים. אבל כל אלה יכולים לקבל כמה שדרוגים מההולנדים.

רק שתבין, יש לי שורשים בהולנד, והסיפורים שאני שומע על הקמצנות של העם הזה מסמרי שיער.

מעניין למה - זו מדינה עם רמת חיים גבוהה . 

אישית אני סבור שלא צריכה להיות שום ביקורת על אנשים שגדלו בעוני ומחסור ונשארו קמצנים גם כשרווח להם.

יש לי הרבה חברים דור שני לשואה ואצל חלקם יש סימנים לקמצנות ולניצול מקסימלי של משאבים גם כשזה מגוחך .

לא יזרקו אוכל אא"כ ממש נרקב , ינסו למקסם רווח אפשרי בכל מצב.

אותי זה מביך לפעמים אבל זו המורשת מההורים שלהם ששרדו מחנות השמדה נאציים או גלות ברוסיה

עריכה אחרונה על ידי zvigolden
  • אהבתי 7
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 44 דקות, netanel1014 כתב:

אני לברית של הבן שלי קיבלתי 50 שקל

לחתונה שלי גם קיבלתי מאטחד האורחים 50 ש"ח אבל ה 50 ש"ח האלה עבורו זה יותר מ 1000 לאדם ממוצע. לא תמיד הסכום קובע וגם אם לא היה מביא כלום הייתי שמח שבא.

לפני 42 דקות, sperial כתב:

למדת כבר לסגור את הקופסה של העוגיות אחרי סיבוב של כיבוד?

זה המהגרים. הילידים מראש מביאים ביסקוויט אחד עטוף ככה שאין סיכוי שתצליח לפתוח אותו.

• אהבתי 3

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 53 דקות, Super_T כתב:

אני מדבר על קטע שנכנסים יחד לחנות, הבן אדם קולט שיש חולצה שמגניבה בעיניו ועולה 180 שקל ואומר: "לאאא, יקר לי, אני אחכה לאאוטלט, אם זה יגיע, זה יעלה לי 100"
(אם זה יגיע, זה יגיע בעוד 3 חודשים במקרה הטוב..)

לא אשכח שלפני כעשור כשרק התחלתי לעבוד אחרי התואר (תפקיד ראשון ככלכלן, שכר זעום) קניתי 2 ג'ינסים בקסטרו תמורת 200 שקל כל אחד ואחרי שבוע היה סוף עונה והמחיר שלהם ירד ל- 100. מאז  קונה בגדים רק בסוף עונה או בחו"ל 😅.

• אהבתי 1
  • מצחיק 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@zvigolden באג 2000 נבע מבעיה טכנולוגית לא פחות מעלויות: רכיבי המחשב היו יקרים וכמות הזכרון שלהם היתה מוגבלת, מה שהצריך חסכון בכל ביט.

רק כדי לסבר את האון\עיין\כל חיישן אחר: באביב 1973 מרכז המחשבים של הטכניון נסגר למשך מספר שבועות לצורך שדרוג. אחד המרכיבים החשובים היה הרחבת זיכרון העבודה ממגבייט אחד לשניים. ורק תבינו - זה היה המחשב האזרחי החזק ביותר במדינת ישראל. 

• אהבתי 1
  • מעניין 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

לפחות זה שימושי ברמה מסוימת.

מה אני אמור לעשות עם תמונה של הדגנרט?

לדעתי שימושי מאוד

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 45 דקות, zvigolden כתב:

אישית אני סבור שלא צריכה להיות שום ביקורת על אנשים שגדלו בעוני ומחסור ונשארו קמצנים גם כשרווח להם.

יש לי הרבה חברים דור שני לשואה ואצל חלקם יש סימנים לקמצנות ולניצול מקסימלי של משאבים גם כשזה מגוחך .

לא יזרקו אוכל אא"כ ממש נרקב , ינסו למקסם רווח אפשרי בכל מצב.

אותי זה מביך לפעמים אבל זו המורשת מההורים שלהם ששרדו מחנות השמדה נאציים או גלות ברוסיה

זה. בדיוק זה.

הרבה מהדוגמאות פה מדברות על ״קמצנות״ כשבתכלס מדובר במשהו אחר. 

כל הסיפורים על אנשים עם נכסים ומשכורות וכו׳. מדובר באנשים שנולדו לרוב במשפחות דלות אמצעים והצליחו להשיג דבר או שניים בחיים בדיוק בגלל הדברים האלה של להסתפק במועט, לחסוך ו״להתקמצן״.

זה סט אופ מיינד שנשאר צרוב להם במוח לכל החיים וממש לא משנה כמה כסף יש להם כבר בחשבון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בבגדים אני הכי קמצן בעולם. 

לא קונה בגדים חדשים בכלל, אף פעם. רק אם משהו נקרע ואי אפשר לתקן.

היה לי ג'ינס משנת 2005 שהלכתי איתו עד לא מזמן, הוא נקרע כמה פעמים והייתי תופר אותו. בסוף נמאס לאשתי שזרקה אותו לפח.

עשיתי סקר שוק באינטרנט כאילו אני הולך לקנות רכב חדש לפני שהזמנתי זוג חדש באמאזון.

אני מחליף סנדלים רק כשהסוליה נשחקת ברמה שיש חור והמדרכה נוגעת ברגל.

יש לי בנוסף רק זוג אחד של נעליים סגורות איכותיות, קרוקס וזהו. יש עוד זוג נעלי ספורט אבל אני לא מחשיב אותו כי לא שילמתי עליו.

יש לי בערך 8 חולצות שאני לובש לעבודה ברוטציה, בניהן חולצה מ2008 מההופעה של מטאליקה בארץ. 

יש לי גם קצת בגדים "מכובדים" אבל נדיר שאני לובש את זה. 

• אהבתי 1
  • מצחיק 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, iluxxxa כתב:

ה. בדיוק זה.

הרבה מהדוגמאות פה מדברות על ״קמצנות״ כשבתכלס מדובר במשהו אחר. 

כל הסיפורים על אנשים עם נכסים ומשכורות וכו׳. מדובר באנשים שנולדו לרוב במשפחות דלות אמצעים והצליחו להשיג דבר או שניים בחיים בדיוק בגלל הדברים האלה של להסתפק במועט, לחסוך ו״להתקמצן״.

זה סט אופ מיינד שנשאר צרוב להם במוח לכל החיים וממש לא משנה כמה כסף יש להם כבר בחשבון.

זה כמו הוויכוח מה בא קודם הביצה או התרנגולת.

האם הבנאדם קמצן כי הוא עשיר או שהוא נהיה עשיר כי הוא קמצן.

מנסיוני זה מתחלק די חצי חצי.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Blaz00r כתב:

השרשור הזה לעולם לא יהיה שלם ללא האחד והיחיד

@Transporter

עכשיו אפשר להתחיל :popcorn:

כן, כשקונים ברייטלינג במקום רולקס

לפני 6 דקות, farkash7 כתב:

זה כמו הוויכוח מה בא קודם הביצה או התרנגולת.

האם הבנאדם קמצן כי הוא עשיר או שהוא נהיה עשיר כי הוא קמצן.

מנסיוני זה מתחלק די חצי חצי.

לא, זה בן אדם קמצן כי הוא קמצן, בלי קשר למצב הסוציואקונומי שלו.

הם גם לא חוסכים מי יודע מה הרבה, עושים את זה בעיקר בשביל הספורט.

כמובן שיכול לקרות גם מצב שמישהו התעשר מהר או במקרה (קיבל ירושה או משהו), ואז יש לו גם מצבים של פזרנות וגם של קמצנות - למשל יקנה רכב יוקרה אבל יתדלק בחור בשטחים כי יש שם הנחה של 42 אגורות לליטר על דלק מהול בלא יודע מה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לבר המצווה קיבלתי נורת פלורסנט אולטרה סגול מקרובי משפחה

עריכה אחרונה על ידי DareDevil
  • לא הבנתי... 1
  • מבאס 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתום החתונה שלנו הגענו הביתה שמחים וטובי לב עם מצב רוח נפלא

ושקית מלאה מעטפות לעייפה.

במהלך טקס ספירת הצ'קים וקריאת הברכות נתקלנו במעטפה ריקה בצבע

לבן. שוב ושוב בדקנו ולא הבננו מה הקטע. סריקה קצרה בוידיאו פשוט פתרה את

התעלומה: ''חבר'' ללימודים שם מעטפה ריקה. 

באמת שאין לי בעיה עם הכסף, אבל לפחות היה כותב כמה שורות ברכה........ ושוב  מדובר

על אדם שיש לו כסף וגם הרבה שכל (מצטיין בלימודים) כנראה שקמצנות לא קשורה לשכל ועושר.

• מצחיק 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, DareDevil כתב:

לבר המצווה קיבלתי נורת פלורסנט אולטרה סגול מקרובי משפחה

נראה לי זה היה נהוג פעם מזמן, אני גם קיבלתי איזה נורת פלורסנט קטנה על בטריות לבר מצווה :)

להרבה מתנות עושים שימוש חוזר, אם אין צורך בהם.

קיבלתי גם סט כושר (דלגית, קפיץ יד ועוד קפיצים מתיחה). שהראנו לדוד שלי שבא לבקר את המתנות הוא אמר בדיוק הבאתי כזה ל"X" לבר המצווה שלו. ואז הסתכלנו מי הביא את זה וזה היה "X".

הסט כושר הזה עדיין פעיל עד היום, אמא שלי משתמשת בדלגית.

--------------------------

Škoda Fabia mk2 TSI&DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, yossy כתב:

''חבר'' ללימודים שם מעטפה ריקה. 

חבר ילדות התחתן 3 שבועות לפני שאני התחתנתי. 

החלטנו לעשות "הסכם ממון", ויצא שכל אחד ויתר על מתנה לחבר השני. 

אני שמתי לו במעטפה סריקה של צ'ק על סך שקל אחד, וגלוייה מפוברקת שעץ נשתל בשמו ובשם אישתו החדשה באחד מהיערות בישראל 😄

האמת שאני לא זוכר מה הוא "נתן לי מתנה" אבל זה גם היה משהו ברוח שטות. 

• מצחיק 6

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...