Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קמצנות

netanel1014
שימו לב! השרשור הזה בן 1009 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תוספת שעשינו של שני ימי הליכה לאינקה טרייל בפרו. יום אחד לפני הכניסה למסלול ויום הליכה אחד נוסף אחרי המאצ'ו פיצו' לכפר יותר רחוק פלוס יום שלם נוסף של נסיעות חזרה לקוסקו עם מיניבוס מקומי בכבישי עפר מפותלים ומלאי בורות כדי לא לשלם על הרכבת.

כמובן שהכל ברגל מההתחלה עד הסוף עם תרמיל עם כל הציוד לכל הזמן הזה על הגב, כי אין סיכוי שנשלם על חמור או על מחנות מאורגנים.

הדבר הכי קשה פיזית שעשיתי בחיים שלי.

אולי רק הטרק של אספיריטו פאמפה בפרו שבו גם הלכנו במשך שבוע עם תרמיל בלי לשלם על כלום מתחרה בזה.

עריכה אחרונה על ידי bobi
  • לא הבנתי... 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 564
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 3 שעות, Super_T כתב:

אפרופו הודו, הדבר הראשון שראיתי אחרי שיצאתי משדה התעופה בדלהי, זה נהג טוקטוק עוצר באמצע אוטוסטראדה, חוסם נתיב ועומד ומשתין בצד 🤦‍♂️

דבר ראשון שאחיינית שלי ראתה במומביי זה אישה מפשילה את שמלתה ומחרבנת באמצע הרחוב.

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועוד מתפלאים למה יש להם את התחלואה בקורונה כמו שיש להם

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 22.6.2021 בשעה 22:56, Dimo כתב:

כל אלה שרושמים חבר בזמן הווה וסיפורי הזוועות שהם חווים ממנו, למה אתם עדיין חברים? 

שואל ברצינות. 

יש לי חבר ילדות (יותר מ-26 שנים) שהוא קמצן מאוד,

לעולם לא חשבתי לנתק איתו קשר אלא להכיל אותו (ולעיתים זה עולה לי ביוקר)

כי יש לו המון תכונות חיוביות אחרות.

עריכה אחרונה על ידי Mr.Hybrid
  • אהבתי 2

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קרה לכם שהוזמנתם לארוחת ערב והבאתם אליה יין, מכובד, ואז המארח שמקבל את הבקבוק בשולחן האוכל! מחליט שזו מתנה, ומוציא יין של 20 שקל במקום מה שהבאתם שעולה כמו ארגז של 12 ממה שהוא הוציא?

מאז שזה קרה לי (ועוד עם בקבוק ממוספר...) אני לא מוציא יין לפני שאני מקבל מהמארח פותחן.

עריכה אחרונה על ידי פריג'י
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, Mr.Hybrid כתב:

יש לי חבר ילדות (יותר מ-26 שנים) שהוא קמצן מאוד,

לעולם לא חשבתי לנתק איתו קשר אלא להכיל אותו (ולעיתים זה עולה לי ביוקר)

כי יש לו המון תכונות חיוביות אחרות.

ה -VFM הגיע גם לשרשור הזה?😄

לגבי יינות - נתקלתי במקרה שבו כנראה הוצא יין סטנדרטי מאחסנה ממושכת (מדי) בתנאים לא נאותים. מי שפתח אותו שיבח אותו בקול גדול, כשהבקבוק התקרב אלי התברר כי עבר טרנספורמציה לחומץ. אין לי בעיה להתכבד ביין של 20 ש"ח, ממילא איני מחובבי הז'אנר, אבל אל תתקמצן על בקבוק מקולקל.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב לציין שלצד הסיפורים המשעשעים, יש פה גם הרבה פוסטים שנכנסים לכיסם של אנשים בקטע די מכוער. זה שמישהו גר בבית שאתם חושבים שווה מיליונים, או שהמשפחה שלו עשירה, או שהוא "ראש צוות בהייטק" והוא קונה בגדים רק באאוטלטים בסוף העונה או שם "רק" 300 שקל בחתונה, לא אומר שהוא קמצן, אלא שיש לו סדר עדיפויות אחר בחיים ובכלל לא בטוח שהייתם רוצים להתחלף איתו.

• אהבתי 6
  • רעיון גרוע 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נפגשנו מספר חברי ילדות עם בנות הזוג בדירה ששוכר החבר הקמצן בשיא הקיץ כשרק מאוורר מגדל מעאפן מופעל לכיוון הסלון ושכל החלונות פתוחים. 
באיזשהו שלב נהיה חנוק וחם וכמה חבר'ה וביניהם אחד שהגיע עם ג'ינס ארוך ביקשו ממנו להדליק את המזגן, אז החבר הקמצן פנה לזה עם הג'ינס הארוך ואמר "עוד לא למדת שאליי מגיעים עם קצר?".
לקח לו כמה דקות טובות להיכנע ולהדליק את המזגן כשברקע כולם מתחננים שילחץ כבר על הכפתור. 

החלק המצחיק הגיע כשחברה שלו ביקשה ממישהו שיעביר לה שמיכה להתכסות כי המזגן היה מכוון עליה ונהיה לה קר. הייתם חייבים לראות את המבט שהיה לו בעיניים כששמע את הבקשה שלה.

מקרה שני שקרה לי עם אותו חבר ילדות קמצן היה כשהיינו ילדים, אבא שלו הציע לקחת אותנו לאכול
ונסענו חצי שעה לעיר אחרת לסניף של שופרסל בשביל לאכול נקניקיה בלחמניה בקפיטריה בזיל הזול.

מוזמנים לשאול ולהתייעץ בתחום מצלמות דרך לרכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיפורים על אירועים הזכירו לי שחבר לשעבר , בא לחתונה של אחי עם אשתו והביא 200 שקל. (חבר לשעבר לא בגלל הכסף, הוא חזר בתשובה באופן קיצוני 100 שערים סטייל והתנתק מכולם).

למה זה מאכזב? כי הוזמנתי לכמה וכמה אירועים שלו במשך השנים בסכום מצטבר של אלפי שקלים .

בר מצווה של אחיו הקטן, והחתונה לאחר כמה שנים של אותו האח (התחתן בגיל מאוד צעיר) - למעלה מ700 שקל בכל אחד מהאירועים.

חינה של אח אחר + החתונה שלו, כ1000 שקל. 

בחתונה ובחינה של החבר עצמו למעלה מ1000 שקל. כולל עזרה לוגיסטית לא מבוטלת.

כל הנ"ל לא נעשה כדי לצפות להחזר אלא באמת מחיבה אדירה שהייתה לי לחבר שהחשבתי לאח, אולי מבחינתו זה היה הדדי עד הכסף..

עם זאת, אני אישית הייתי מוציא כסף מתחת לאדמה ולא בא עם 200 שקל עם בת זוג!!! לחתונה של חבר שהוא כמו אח. ובטח לא אחרי כל מה שלעיל.

החברות אכן לא הסתיימה בגלל ה200 שקל, אבל אני לא יכול לומר שזה לא נתן לי המון חומר למחשבה..  (על עצמי ועל אחרים)

איך שאולי אמר לאבי במערכון של הברית בפרלמנט כשאבי לא הביא מתנה? אבי תעשה טובה תאכל אחרון

ואבי ענה לו, לא אני רק שותה   🤣

עריכה אחרונה על ידי ramik33
  • רעיון טוב! 1
:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אוהב את ההתחשבנויות האלה באירועים. ואם לא היה מגיע כי אין לו כסף זה היה נראה יותר טוב? היה מספר סיפור ולא מגיע, היית מרגיש יותר טוב?

אני תמיד מסתכל על זה בצורה הפוכה.

הבן אדם העריך אותך ועשה מאמץ להגיע יחד עם אישתו ( אני מאמין שהיה מעדיף לחסוך את הכסף הזה או לא ל"שגע" את אישתו לבוא איתו לאירוע). תסתכל על זה בצורה חיובית.

דווקא בסיפורי הארועים יש כאלה שמסתכלים על הכסף ולא על האדם שעשה מאמץ שבא.  

בחתונה שלי היו לא מעט כאלה - אני הסתכלתי על זה שהיה חשוב להם לכבד אותי ולכן הגיעו גם עם הנשים שלהם.

• אהבתי 6
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שניכם צודקים. תלוי מאיפה מסתכלים על זה. אני בכלל בעד שיופסק המנהג הזה של הפקדת כסף מתנה באירוע אבל כל עוד זה בועט (לצערי) יש גם מקום לחשבונות. זה מאד מעליב מצד שני האיש הגיע ועשה מאמץ גדול.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואני דווקא חושב שלא העריך אותי. ויותר מזה זה גם העמיד אותי בסיטואציה לא נעימה מול אחי ואשתו. כשהם ספרו לי על הסכום הייתי בטוח שמדובר בטעות.

יותר הרגיש לי שבא כדי לצאת מדי חובה.. הייתי מעדיף שהיה ממציא תירוץ. חסרונו לא היה מורגש יותר מדי באירוע של אחי. שכן גם ככה הוא ואשתו התאדו חצי שעה אחרי החופה.

הייתי מקבל את עניין המאמץ, אם היו לו ילדים והיה צריך סידור מיוחד, אם היה גר בעיר רחוקה (הוא גר באותה העיר), אם מצבו הכלכלי היה רע (הוא לא), או אם חס וחלילה היה מוגבל פיזית.

מעבר לזה אני לא מחשיב ללכת לאירוע כמאמץ, אני אישית נהנה ללכת ולשמח אנשים ביום שמחתם. 

כל עוד נושא המתנות הכספיות קיים (בזוי או לא),  אני תמיד אשתדל לתת מתנה ראויה שתכבד את בעל האירוע.

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, ramik33 כתב:

מעבר לזה אני לא מחשיב ללכת לאירוע כמאמץ, אני אישית נהנה ללכת ולשמח אנשים ביום שמחתם. 

לא כולם חושבים כמוך. בשביל הרבה זה זמן וכסף שהיו יכולים ללכת למטרות טובות יותר (מבחינתם), מאשר לשבת בעוד אירוע ולספור שניות עד שיהיה אפשר לחתוך משם וללכת הביתה לישון.

חוץ מזה, אני אישית גם לא הייתי מרגיש בנוח עם לקבל מתנה יקרה, כי זה אומר עכשיו שאני צריך להחזיר משהו בעל ערך שווה, כמו בפיזיקה. תקרא לזה קמצנות, תקרא לזה איך שבא לך.

• רעיון טוב! 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מה לומר לכם. לדעתי לתת מתנה שבעל האירוע מפסיד ממנה זה לא בסדר.

אני חושב שמן הראוי לתת סכום שבעל האירוע לא יפסיד ממנו. אין אפשרות? בוא לבד. אין אפשרות גם לזה ? אל תבוא. זה גם ככה לא אירוע שאתה חייב להיות נוכח בו.

לא ביקשתי מידה כנגד מידה. לא ציפיתי שייתן 1500 שקל רק כי כיבדתי אותו במספר אירועים. ציפיתי למינימום של המינימום וגם זה לא היה.

ואם מישהו באמת מרגיש שזה בזבוז של זמן ועינוי עבורו, שלא יבוא בכלל.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 5 שעות, פריג'י כתב:

לא קרה לכם שהוזמנתם לארוחת ערב והבאתם אליה יין, מכובד, ואז המארח שמקבל את הבקבוק בשולחן האוכל! מחליט שזו מתנה, ומוציא יין של 20 שקל במקום מה שהבאתם שעולה כמו ארגז של 12 ממה שהוא הוציא?

מאז שזה קרה לי (ועוד עם בקבוק ממוספר...) אני לא מוציא יין לפני שאני מקבל מהמארח פותחן.

אני מכיר מישהו שגילה לי את השיטה שלו, הוא קונה יין זול ומוריד את המדבקות מהבקבוקים.

כשמארחים אותו הוא מביא את זה וממציא סיפור שזה יין של יקב בוטיק של המשפחה או משהו כזה. (עזוב שרואים על הפקק לפעמים את הלוגו של היצרן או שאריות של דבק מהמדבקה).

• מצחיק 2
  • מעניין 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...