Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קמצנות

netanel1014
שימו לב! השרשור הזה בן 1008 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש פה גם משהו שאתם לא חושבים עליו.

כשהייתי קטן הכרתי את כל שכבת קרובי המשפחה מסדר גודל של בני הדודים של ההורים שלי, לאט לאט לאחר שהסבים והסבתות נפטרו, הקשר של הדור הזה הלך והתרופף עם השנים. וכיום המקומות היחידים שבהם ההורים שלי פוגשים את מי שהיו חלק בלתי נפרד מחיהם, זה רק באירועים משפחתיים.

אז למרות שאני כבר לא זוכר את השמות ומי קרוב למי ומאיזה צד, הפרצופים של האנשים שראיתי כל הזמן בזמן שהייתי ילד נשארו חקוקים ואני שמח שנתתי להם הזדמנות להפגש שוב בחתונה שלי.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 564
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

זה בדיוק למה שהתיחסתי: עד ארוע הבא - בר\בת מצווה - יחלפו 15 שנים, אותו דור יזדקן או ילך לעולמו, והדור הבא כבר לא מספיק קרוב כדי שתזמין אותו.

הצד השני הוא, למשל, מקום עבודה - אבל הזמנת העמיתים היא כבר עניין של נוהג מקומי. במקום העבודה שלי, למשל, הזמנה גורפת לאירועים משפחתיים היא עניין חריג ביותר.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב בוא נשנה נושא בחזרה לקמצנות.. עכשיו -  בעלי דירות.

- חורף שעבר לפני הקורונה, הדוד שמש לא עבד (הקפיץ את החשמל שמדליקים), היינו צריכים לחכות שבוע שלם עד שהבעל דירה יבוא עם חבר שלו לתקן את זה, כמובן שלקח להם פעמיים כי לא באו עם הגוף חימום הנכון. אח"כ אמר לי "לא נורא, היה שמש השבוע".

- לפני כמה חודשים, היה נזילה מסיפון של הכיור במטבח, אחרי שבועיים שהבעל דירה בא וניסה לחזק וכל פעם זה החזיק פחות משעה, הוא בא וביקש ממני חוט כדי לקשור את הסיפון לכיור שלא יזוז, הבאתי לו חוט לקשור את הסיפון, כל זה כדי לחסוך 200-300 שקל להחליף את הסיפון הפשוט. 

• מצחיק 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה אופציה לשלם באגורות בודדות? כי אם לא במה זה בדיוק עזר לו? לעגל ל-5 אגורות? 

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שבשער מכירה בנקנוטים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, farkash7 כתב:

הייתה אופציה לשלם באגורות בודדות? כי אם לא במה זה בדיוק עזר לו? לעגל ל-5 אגורות? 

צ'קים.

לפני 2 דקות, sperial כתב:

אני מניח שבשער מכירה בנקנוטים.

ברור.

אבל חוץ מזה היה אחלה בעל בית. לא מרגישים אותו ולא שומעים אותו אבל כשצריך לתקן משהו תוך שעה בעל מקצוע אצלנו עם יד חופשית לעשות כל מה שצריך.

עריכה אחרונה על ידי Night Driver

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בדירה שכורה רצינו להחליף את המתקן לנייר טואלט והווילון של המקלחת. בעל הבית הסכים אבל התעקש שנשמור את הישן ולא נזרוק. 

היה שם מחזיק נייר שבור מפלסטיק הכי פשוט שיש שעולה 10 שקל ווילון מקלחת קרוע שנראה כמו רוח רפאים של מישהו שטבע בביוב. 

בהמשך התחיל להתפתח בחורף טחב על כל התקרה, פנינו לבעל הבית. מה היתה התשובה? אין לי מה לעשות עם זה עכשיו, תקנו אקונומיקה ותורידו את זה.

לקראת סוף החוזה הוא שולח לנו הודעה שהחליט להעלות את השכ"ד בעוד 100 שקל. מיותר לציין שלא חידשנו איתו את החוזה.

• מצחיק 3

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, SlowRide כתב:

בדירה שכורה רצינו להחליף את המתקן לנייר טואלט והווילון של המקלחת. בעל הבית הסכים אבל התעקש שנשמור את הישן ולא נזרוק. 

היה שם מחזיק נייר שבור מפלסטיק הכי פשוט שיש שעולה 10 שקל ווילון מקלחת קרוע שנראה כמו רוח רפאים של מישהו שטבע בביוב. 

בהמשך התחיל להתפתח בחורף טחב על כל התקרה, פנינו לבעל הבית. מה היתה התשובה? אין לי מה לעשות עם זה עכשיו, תקנו אקונומיקה ותורידו את זה.

לקראת סוף החוזה הוא שולח לנו הודעה שהחליט להעלות את השכ"ד בעוד 100 שקל. מיותר לציין שלא חידשנו איתו את החוזה.

כשהייתי שוכר דירה באמצע החוזה הבעל בית מכר את הדירה לאיזה אחד שאפילו לא ראה את הדירה!! שלח את אישתו והיא עשתה סיור בבית 10 דק' גג והם רכשו את הדירה.

נגמר לי החוזה והם הגיעו לדירה כדי לחדש איתי את החוזה . חתמנו חוזה לשנה הוא העלה לי את השכירות במאה שקל . בחתימה הראתי לו וצילמתי את כל הליקויים שהיו בדירה (פעמון לא תקין , תריסים שבורים ועוד) והחתמתי אותו שאני לא אחראי על הנזקים שנמצאו. אחרי שנה לא הצלחתי למצוא דירה ונאלצתי להתחנן אליו שיאריך לי את החוזה. האריך לי ל3 חודשים והעלה לי בעוד 200 שקל. 

ב3 חודשים האלו נשבר לי הלחצן של הניאגרה באסלה (אסלה שבן גוריון חירבן בה מרוב שהיא ישנה) וזהו..

בפועל הוא הגיע ומצא ליקויים שלא שמתי לב אליהם בכלל - כמו מסילה עקומה של החלון הקטן של המטבח ועוד דברים הזויים.

הוא אמר לי שעליי לשלם על ניאגרה חדשה ועל כל הדברים מסביב 2000 שקל! והיה לנו צ'ק פתוח אצלו כפיקדון. מכאן התחיל הבלאגן.

אמרתי לו שנלך ביחד לבית משפט לתביעות קטנות. הוא לא היה מוכן כי זה יקח זמן . אז הוא רצה לגשת לבי"ד של חרדים. אמרתי לו שאין לי בעיה.

מרוב הקמצנות שלו הוא פחד שזה ילווה בהוצאות מסביב (כמו יום עבודה, הוכחות ועוד) הוא דרש ממני לדבר עם חבר שלו ש"מבין" (דיין או עורך דין) בשיחת ועידה איתו.

שם כבר התפוצצתי עליו בצעקות שהוא התחרט שהוא בכלל התקשר. כזה כפוי טובה קמצן לא ראיתי. העלה בסה"כ ב300 שקל את השכר דירה ולא צייצתי בכלל ועוד כמה דברים שתיקנתי בעצמי.

אחרי שיצאתי השכן אמר לי שהוא חיפש שוכרים במשך יותר מחצי שנה. זה לימד אותי לקח לכל החיים כשזה נוגע לכסף וחוזים - אין חברים.

• אהבתי 2
  • מבאס 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מגיע לו אולי למד לקח!!!

כאשר הייתי חייל משוחרר עבדתי במפעל ליצור שסתומי מנוע בקיבוץ,

השגחה על רובוט וכאשר היה מתקלקל (חדשות לבקרים) הייתי אני +צוות

תאילנדים מתפעלים אותו ידנית בחום אימים ככה 12 שעות ביום, אני יוצא משם

גמור וכולי שחור כמו פחם. ככה כ 8 חודשים חסכתי כסף לטיול בחו''ל.

הפרטנרית שלי לטיסה +תחילת הטיול היתה בחורה שהכרתי בחנות המטייל ת''א

בזמנו. נפגשנו בנמל התעופה וממש על ידי אבא שלה שלף מהתיק שלו סכום של כ 5K דולר במזומן והמחאות ונתן לה במתנה בלי להניד עפעף.

סיפרה לי בהמשך שהוא איש עסקים מצליח והם ממעמד מאד גבוה-

(נו לבריאות...)

בכל ימי חיי הארוכים לא נתקלתי בסוג כזה של אדם קמצן כמותה. מתחשבנת על באט

אחד אפילו. בבתי ההארחה לקחה את הכי מעופשים שיש ובסוף כל יום בערב היתה עושה איתי סיכומים של חשבונאות מדובר בסכומים פחות מפעוטים.

לא יכולתי כבר לסבול אותה בכלל, ואפילו אמרתי לה את זה, אבל המחשבה שתישאר לבד ותשלם כפול זיעזעה אותה.

לקח לנו 10 להחזיק מעמד, חתכתי ממנה ולא מאחל לאף אחד להיתקל עם טיפוסים כאלה קמצנים כרוניים.

• מבאס 2
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה סיפורי זוועות, הוויכוחים שלי  עם החברים שלי זה בדיוק ההיפך. צריך לרדוף אחרי חבר שלי בשביל חוב שאני חייב לו.
מי שטען פה שחבר קמצן זה בסדר ויש גם פלוסים בבן אדם, אני נוטה שלא להסכים, בן אדם קמצן זה משהו שמשיק כמעט לכל אספקט בקשר (חברי\זוגי וכו'). זה לא שמדובר בחבר צמחוני או משהו שאפשר להסתדר, זה פשוט מעיק על כל פעילות חברית כמעט. יש פה סיפורים שאני בספק אם הם אמיתיים בכלל.

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...