Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קמצנות

netanel1014
שימו לב! השרשור הזה בן 980 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מחזק מה שנכתב מעליי, גם בגרמניה ראיתי אותו דבר, מתחתנים בצהריים בבניין העיריה ובערב מסיבה קטנה עם החברים הקרובים,

חבל שזוגות צעירים זורקים באזור 120-150 אלף שקל (כולל DJ,שמלה וכו') על חתונה בסיסית בארץ.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 564
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני אהיה הטרחן שיגיד "בעיה שלכם". זו פשוט החלטה ותו לא. וכהרגלי, אני אוסיף שלא הכל שחור או לבן; אף אחד לא מחייב אתכם לעשות חתונה של 250K ובאותה מידה, לא צריך גם לעשות חתונה של "תביאו סנדביצ'ים מהבית".

אני התחתנתי בבית כנסת, לא כי התקמצנתי אלא כי הוא מצא חן בעיני, והרב (הספציפי אותו רציתי שיחתן אותי) הציע את המקום- בחינם, כמובן (וקיבל 5K כתרומה ותודה). אורחים? 150, ואני זוכר שחשבתי איך מזמינים 100 יותר מדי. אבל בדיעבד, המשפחה שלי צדקה בשיכנועים וכל אלו שהגיעו, מן הראוי היה שיגיעו (כמובן שהכרתי את כולם). ולא התקמצנו על הקייטרינג ו"נספחים", וזה היה בערב שבועות (איזה שישי אחד) ואולי הכי חשוב- הייתי בן 38, כך שלא בדיוק היה איכפת לי מה יגידו או יחשבו.

כל העסק עלה 50K, וכוסה לחלוטין מהצ'קים. לא עניין אותי מי הביא כמה, ולא חישבנתי לאף אחד באירועים הבאים. ממילא לא הלכתי למי שלא עניין אותי. הסייג היחיד היה שההורים שלי ביקשו שאני והכלה נהיה חלק מאירוע שהם רצו לערוך לחברים ועמיתים שלהם בחצר הבית- אין בעיה, למה לא? מבחינתי היה מדובר באירוע שלהם (וגם צ'קים שהגיעו דרך האירוע הזה נשארו אצלם, כמובן).

בקיצור, יש דרכי אמצע, לא חייבים ללכת לקצוות.

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 6
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאני התחתנתי נאלצנו לקחת מקום יקר בגלל הצורך במגישות לכיסא גלגלים (לא מוכן שאורח שלי יצטרך להיכנס לאולם דרך המטבח או שיצטרכו להרים אותו אפילו 5 מדרגות ולא מוכן שלא יהיו לו שירותים נגישים) אבל עדיין הכלל שקבענו הוא שהכל ימומן בתקציב שיש לנו ביב ומה שיחזורישמש אותנו לתחילת החיים.

הזמנו רק אנשים שאנחנו מכירים (180 סה"כ).

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"למזלי" התחתנתי בזמן הקורונה בחתונה מצומצמת (מאד) בבית ההורים. היה ממש יפה ולמעשה זה מה ששאפתי אליו תמיד. הלוואי ויעבור מאיתנו מנהג החתונות המוגזמות... 

• אהבתי 3
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 3

Peugeot 206 1.4  2007 manual  (past) 

Fiat Panda  1.2  2011 manual (present)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 39 דקות, yohai71 כתב:

אני אהיה הטרחן שיגיד "בעיה שלכם". זו פשוט החלטה ותו לא. וכהרגלי, אני אוסיף שלא הכל שחור או לבן; אף אחד לא מחייב אתכם לעשות חתונה של 250K ובאותה מידה, לא צריך גם לעשות חתונה של "תביאו סנדביצ'ים מהבית".

אני התחתנתי בבית כנסת, לא כי התקמצנתי אלא כי הוא מצא חן בעיני, והרב (הספציפי אותו רציתי שיחתן אותי) הציע את המקום- בחינם, כמובן (וקיבל 5K כתרומה ותודה). אורחים? 150, ואני זוכר שחשבתי איך מזמינים 100 יותר מדי. אבל בדיעבד, המשפחה שלי צדקה בשיכנועים וכל אלו שהגיעו, מן הראוי היה שיגיעו (כמובן שהכרתי את כולם). ולא התקמצנו על הקייטרינג ו"נספחים", וזה היה בערב שבועות (איזה שישי אחד) ואולי הכי חשוב- הייתי בן 38, כך שלא בדיוק היה איכפת לי מה יגידו או יחשבו.

כל העסק עלה 50K, וכוסה לחלוטין מהצ'קים. לא עניין אותי מי הביא כמה, ולא חישבנתי לאף אחד באירועים הבאים. ממילא לא הלכתי למי שלא עניין אותי. הסייג היחיד היה שההורים שלי ביקשו שאני והכלה נהיה חלק מאירוע שהם רצו לערוך לחברים ועמיתים שלהם בחצר הבית- אין בעיה, למה לא? מבחינתי היה מדובר באירוע שלהם (וגם צ'קים שהגיעו דרך האירוע הזה נשארו אצלם, כמובן).

קמצן.

• מצחיק 3

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם הנאמר לגבי חתונות צנועות. לאחרונה יצא לי להיות בחתונה מצומצמת עם כ60-70 מוזמנים שנערכה בבית (עם חצר גדולה) של אחותו של החתן, הוזמנו רק בני משפחה וחברים קרובים. 

זאת הייתה החתונה הכי מהנה שיצא לי להיות בה, לטעמי עדיף עשרות מונים על חתונה המונית באולם. אז הקולגות של אמא ובני דודים דרגה 15 אולי "יעלבו" שלא הוזמנו, ביג פאקינג דיל.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 54 דקות, Mr.Hybrid כתב:

קמצן

קרא לי מה שתרצה אבל שתהיה לך היכולת המנטלית לנמק את הטיעון שלך. אחרת זה סתם חירטוט, שלא לדבר על רמת דיון נחותה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי חבר שהוציא 200K על חתונה ונהנה מזה שהוא פוגש אורחים מהחתונה  שאומרים לו שזאת היתה החתונה הכי יפה שהם היו בה גם שנתיים אחרי, זה עושה לו כיף וגם לא מפריע לו לגור אצל ההורים של אשתו 4 שנים.

אני ואשתי עשינו חתונה של 25 אנשים, משפחה בלבד (קטנה משתי הצדדים) וחברים בודדים שלי ושל אשתי, חופה (כזאת עם 4 מקלות) עשינו באחת הסמטאות ביפו והמשכנו לאחת המסעדות בה הוזמן מקום מראש.

בסיום האירוע נסענו לדירה שנקנתה כמה חודשים לפני כן.

כל אחד וסדר העדיפויות שלו וכמובן גם מה שעושה לו טוב.

• אהבתי 4
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מספר המוזמנים לחתונה תלוי בהרבה גורמים, ויש מחוייבויות שאי אפשר להתחמק מהן. אז אם יש לך 100 בני דודים מדרגה ראשונה אתה מתחיל עם 200 מוזמנים, וזו היתה תופעה שגרתית במשפחות מעדות המזרח לפני לא הרבה עשורים. גם מחוייבויות של מקומות עבודה, למשל, משתנות מאוד ממקום למקום. אני, לצשל, לא הזמנתי רק בודדים ממקום העבודה, אבל ערכתי להם כעבור מספר ימים ארוחת צהריים בשעת ישיבת הצוות. אמי חושב שהקלתי על כולם, גם כלכלית וגם מבחינת פינוי זמן.

אצלי גודל הארועים הלך ופחת בהדרגה ככל שהתחלפו הדורות, כי כבר לא ראיתי מקום להזמין את בני בני הדודים, חוץ מכמה קרובים במיוחד.

בני הבכור התחתן אחרי מספר דחיות קורונה, כ-30-40 מוזמנים, אבל ארוע שמח מאד. 

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, yohai71 כתב:

קרא לי מה שתרצה אבל שתהיה לך היכולת המנטלית לנמק את הטיעון שלך. אחרת זה סתם חירטוט, שלא לדבר על רמת דיון נחותה. 

א. אתה הצגת את עצמך בתור "הטרחן".

ב. ההודעה שלי היתה צינית, ואני מתנצל שאין לך יכולת להבין את ההומור שלי.

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

הבעיה עם חתונות זה שאתה לא עושה את האירוע רק בשביל הזוג אלא בשביל המשפחות שלהם.

אנחנו רצינו חתונה של 40 איש גג במסעדה, אמא אבא סבא סבתא וכמה חברים טובים, אבל זה לא עובד ככה. יש להורים אנשים שהם חייבים להזמין, אם מזמינים את ההוא חובה להזמין גם את זה, יש איזה סבתא רחוקה שעשתה להם כבוד אז עכשיו צריך להחזיר לה, פעם היינו בברית של ההוא אז חובה להזמין אותו ועוד כל מיני נספחים כאלה. בסוף הגענו לחתונה של 250 איש וזה עוד נחשב קטן. אתה בא לחתונה של עצמך ולא מכיר את רוב המוזמנים.

בסוף האירועים האלה משלמים את עצמם אם אתה לא עף על עצמך באיזה אולם פלצני שמתמחר מנות לפי שעת עבודה במוסך יבואן, מזמין איזה מומחה לקונפטי חוטים שיש כמוהו רק 3 בארץ ומטיס את עומר אדם מדובאי שישיר לך בחתונה, אז נשאר גם קצת עודף שמכסה את החליפה של החתן וכל הציוד של הכלה + בונוס נחמד.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, sperial כתב:

בני הבכור התחתן אחרי מספר דחיות קורונה, כ-30-40 מוזמנים, אבל ארוע שמח מאד. 

איך לא הזמנת נציגות מהפורום? אחרי שנים של שיתופים על חיי הבכור והצעיר - לא הגיע הזמן שכולנו נכיר?

• אהבתי 2
  • מצחיק 2
  • רעיון טוב! 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר טוב אחד שיצא לי מהקורונה זה כמה חתונות שלשמחתי לא הוזמנתי אליהן.

מהצד השני של החיים , היו לוויות וניחומי אבלים שלא יכולתי להגיע ובחלקם זה ציער אותי כי אין הזדמנות נוספת להפרד מהאדם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש כבר מזמן נוהל חתונות ברור: רק בן הזוג המוזמן הולך. הולכים כזוג רק אם זו קרבה משמעותית. נשארים לארוחה רק אם זו קרבה מיוחדת.

השיקול אינו כלכלי, לא מתקמצנים במתנה ולא מנהלים טבלת אקסל. שנינו לא סובלים את הארועים, שנינו לא סובלים את האוכל ברוב המקומות, אני לא מסוגל לשהות ברעש גם עם אטמי אוזניים.

@SlowRide -  עם השנים המחוייבויות שהזכרת פוחתות, אצלי מספר המוזמנים ירד אקספוננציאלית מארוע לארוע (חתונה ומסיבות בר מצווה). אז גם אתה יכול להיות אופטימי.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, SlowRide כתב:

הבעיה עם חתונות זה שאתה לא עושה את האירוע רק בשביל הזוג אלא בשביל המשפחות שלהם.

אנחנו רצינו חתונה של 40 איש גג במסעדה, אמא אבא סבא סבתא וכמה חברים טובים, אבל זה לא עובד ככה. יש להורים אנשים שהם חייבים להזמין, אם מזמינים את ההוא חובה להזמין גם את זה, יש איזה סבתא רחוקה שעשתה להם כבוד אז עכשיו צריך להחזיר לה, פעם היינו בברית של ההוא אז חובה להזמין אותו ועוד כל מיני נספחים כאלה. בסוף הגענו לחתונה של 250 איש וזה עוד נחשב קטן. אתה בא לחתונה של עצמך ולא מכיר את רוב המוזמנים.

בסוף האירועים האלה משלמים את עצמם אם אתה לא עף על עצמך באיזה אולם פלצני שמתמחר מנות לפי שעת עבודה במוסך יבואן, מזמין איזה מומחה לקונפטי חוטים שיש כמוהו רק 3 בארץ ומטיס את עומר אדם מדובאי שישיר לך בחתונה, אז נשאר גם קצת עודף שמכסה את החליפה של החתן וכל הציוד של הכלה + בונוס נחמד.

אני ואשתי התחתנו בתאילנד, כי גרנו שם. החתונה עלתה 200,000 בהט והוזמנו כ-20 איש לרבות ההורים שלנו: ההורים של אשתי הגיעו מרוסיה וההורים שלי מישראל. החתונה היתה חתונה ללא מתנות, ביקשנו שאף אחד לא יביא כלום. סגרנו את ה skybar של אחד מגורדי השחקים בבנגקוק (חפשו Octave בבנגקוק אם זה מעניין מישהו), היה מדהים. הצענו להרבה חברים שלנו לבוא ומי שרצה היה רק צריך לקנות כרטיס טיסה, ואכן הקרובים עלו על טיסה לתאילנד ועשו על הדרך חופשה. זה פחות או יותר סינן את כל האנשים שההורים הריגשו ש״חייבים להזמין״.

אמא שלי התעקשה שכשאנחנו מגיעים לישראל ״עושים חגיגה במסעדה״. בהתחלה זרמתי איתה אבל 20 מוזמנים הפכו ל-200, אז זה כבר לא סתם ארוחה במסעדה. מפה לשם במקום לתכנן את הנסיעה לישראל החלטתי לקפוץ באופן ספונטני לישראל, וכבר לא היה לה יכולת באופן ספונטני לעשות את חגיגת המסעדה אז הרעיון התמסמס.

מי ששורף כסף על חתונה הוא טמבל, 20,000 שקל בשבילי בזמנו היתה הוצאה סבבה, לא התרגשתי ממנה יותר מידי. אם זה היה 200,000 שקל הייתי מעדיף להשאר רווק. 

עריכה: מוסיף תמונה בשביל להשוויץ spacer.png

עריכה אחרונה על ידי קאררה
  • אהבתי 2
  • רעיון טוב! 3

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...