Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קמצנות

netanel1014
שימו לב! השרשור הזה בן 1006 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

על האש זה די סטנדרטי. עושים רשימה ומתחלקים שווה בשווה. אני לא אתחיל להתחשבן להוא 30 מ"ל וויסקי ולהיא רק 180 גרם סינטה.

מצד שני אצלנו לא קונים בשר באיציק הגדול ובקבוקים באלפי שקלים.

אם מישהו מרגיש לא בנוח שאחד אוכל 1 ק"ג עגבניות והאחר 1 ק"ג סינטה ושניהם משלמים אותו דבר הם כנראה לא אצלנו בחבורה. מהסיבה הפשוטה שכולנו נרחם על אוכל העגבניות :))

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 564
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 1 דקה, Gosser1860 כתב:

ם מישהו מרגיש לא בנוח שאחד אוכל 1 ק"ג עגבניות והאחר 1 ק"ג סינטה ושניהם משלמים אותו דבר הם כנראה לא אצלנו בחבורה

לפעמים קילו סינטה עולה יותר ולפעמים קילו עגבניות.

אני גם נגד להתחשבן עם חברים. אם נחמד לי בחברת האנשים אז מה אכפת לי כמה כל אחד שם?

• רעיון טוב! 3

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

יש כאלה שיתבאסו מזה, כי יכול להיות מישהו בהמה (כמוני למשל) שצריך להוריד איזה 2 קילו בשר כדי לשבוע, אבל לכולם מספיק בערך רבע מזה וכולם שילמו אותו הדבר. בגלל זה הכי טוב שכל אחד יביא מה שהוא רוצה לאכול בלי להתעסק בכסף עם החברים.

אבל עם 18 איש זה באמת לא יעבוד.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתחיל מזה שאם יש רק אחד כזה בחבורה אתה צריך לרענן אולי את האנשים. יותר פשוט שיש כמה שאוכלים ככה.

סתם. אבל אם זה מרגיש לך לא נוח אני יכול להבין למה זה בעייתי. מצד שני, לא נתקלתי בסיטואציה כזו. מאמין שזה תלוי חבורה. אצלנו לא יתרגשו כל כך. להיפך, ינסו לדרבן ולראות מה המקסימום שאתה יכול להוריד.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, bobi כתב:

18 איש זה 3-4 זוגות חברים קרובים עם הילדים.

ילדים זה ילדים, מאביסים בקטשופ עם נקניקיות ותפוצ'יפס, גרושים ;-)

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ויקיפדיה:

קמצנות היא תכונה המתאפיינת בפחד להוציא כספים, לעיתים עד ויתור על נוחות ועל צרכים בסיסיים. במקרים רבים, קמצן לא מגדיר עצמו ככזה, אלא כאדם מחושב או חסכן. לכן הגדרת הקמצנות מתבססת לעיתים על סטנדרטים חברתיים ועל הסבל והתסכול הנגרמים בעקבותיה לאנשים אחרים. לעיתים אנשים הסובבים אדם קמצן חשים כי עיסוקו בכסף הוא אובססיבי, וכי נמנעות מהם פעילויות או רכישות בסיסיות ללא סיבה כלכלית אובייקטיבית.

אבי הפסיכואנליזה, זיגמונד פרויד, קישר את הקמצנות לקשיים בתהליך הגמילה מחיתולים בילדות, העלול להתפתח לקיבעון ב ולהתבטא בבגרות באישיות נוקשה, חסרת גמישות וקמצנית.[1] התומכים בביהביוריזם ותאוריות קוגניטיביות-התנהגותיות כמו תאוריית הלמידה החברתית של אלברט בנדורה, טוענים שקמצנות נלמדת באמצעות חיקוי של דמות קרובה, כגון הורה המתנהג בקמצנות.

הגמילה מחיתולים בילדות:  מה שנכון נכון.  קמצן = גמילה מחיתול...

אין עוד מלבדו!!!

אבא תודה על הכל!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפרופו על האש,

עשינו לפני כשנתיים על האש החברים + בנות זוג, את הבשר אני קניתי, יצא כמה שיצא והתחלק בין כולם.

מפה לשם אחד מהחברים (חבר ילדות שאני עדיין פוגש ע"ב שבועי אבל כבר לא ממש מגדיר "חבר") אמר שזוגתו לא אוכלת בשר (לא צמחונית או טבעונית, סתם לא אוכלת בשר) אז להוריד את הסכום הזה מהם (לא מאות שקלים כן?? משהו כמו 10-20 ש"ח סה"כ)

בסוף אחרי התגובות שהוא קיבל הוא שילם ולא עשה את זה בעל האש-ים הבאים.

עריכה אחרונה על ידי Blaz00r
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהם 

אני לא שותה אלכוהול, אז כשאני מגיע לאיזה ישיבה/על האש/וואטאבר אני לא משתתף בהוצאות על האלכוהול אבל כן דואג שיהיה מספיק שתיה קלה.

לא ראיתי את זה אף פעם בתור קמצנות...

• רעיון טוב! 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Gosser1860 כתב:

אני לא אתחיל להתחשבן להוא 30 מ"ל וויסקי ולהיא רק 180 גרם סינטה.

לי פעם היה "חבר" שאם היה מארגן על האש, היה עושה את החישוב לפי שיפוד אחד לאדם.

• אהבתי 1
  • מצחיק 1
  • מבאס 2
  • רעיון טוב! 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה פעם שליט, של איזור שהיום נמצא ברומניה, קראו לו ולאד, הכינוי היה ולאד המשפד.

גם הוא, היה עושה חישוב של שיפוד אחד לאדם.

דומה לשיפוד ואדם אצלו:

413px-Empalement.jpg

• מצחיק 2

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

באמת נראה שאין לו מקום לעוד שיפוד, כבר יצא לו מכל החורים.

• מצחיק 5

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יום אחד בימי הקורונה כשאני עובד מהבית נשמעות לי דפיקות בדלת..אני פותח ורואה את השכן שלי (קומה מעליי) לחוץ ומזיע ואומר לי שהרכב שלו (סוזוקי ליאנה) מתחמם ושאני יבוא לראות.

עזבתי הכל והלכתי לרכב שלו. כל הנוזל קירור היה על הריצפה כנראה שיש נזילה.

הוא הולך משיג ג'ריקן ענק של מים ואני אומר לו למלא את הרדיאטור ולהניע..פתאום אני רואה שפריץ של מים יוצא מהבלוק מנוע וממנו יוצאים המים. 

אמרתי לו שאפשר לנסות לשים אפוקסי אבל בכל מקרה שייסע למוסך לסדר את זה..

אמר לי - מוסך?? אתה יודע כמה עקצו אותי ומתחיל לספר לי סיפורים. הוא שם לב שאחרי שהוספנו מים הרכב הפסיק להתחמם אבל בגלל שיוצאים מים הוא הולך ומתחמם לאט לאט..

הלכתי..עברה שנה ואני רואה אותו ושואל נו סידרת את הרכב? אמר לי לא..

מה מתברר? שהמקום עבודה שלו זה 10 דק' נסיעה מהבית , הוא פותח את הרדיאטור ממלא מים , מניע ונוסע מיד למקום העבודה.

כשהוא רוצה לחזור לבית הוא ממלא מים ברדיאטור בעבודה - מניע ומיד נוסע לבית.עד שהוא מגיע אין מים. ככה שנה!!! 

• מצחיק 8
  • מבאס 3
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...