Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קמצנות

netanel1014
שימו לב! השרשור הזה בן 1002 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 564
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

@Super_T האאוטלטים בביג קריות מצויינים, גם אני אוהב לעשות בהם סיבוב מדי פעם. אבל גיליתי שדקאתלון, למשל, מוכרים מוצרים מצויינים במחירים זולים מאד. אשתי, למשל, גילתה שהנעליים שלהם נוחות במיוחד (הולכת כל בוקר 10 ק"מ). אז נכון שצריך להחליף אותן אחרי חודשיים במקום אחרי ארבעה, אבל מצב הרגליים יותר חשוב, ובמידה שלה (35-36) יש קושי למצוא נעליים מכל מותג. גם לי יש כמה פריטים משובחים ממקור זה, שאם לא הבארקוד האפייני בצד הפנימי היית חושב שהם מחנות יוקרתית.

מסכים אתך לגבי קניה מהרשת, למרות שלגבי נעליים זה קצת טריקי.

לגבי מותגים - חשובה לי איכות המוצר, ממש לא ההדפס על החזה משמאל. וגיליתי שיש מותגים מקומיים שמוכרים ביגוד באיכות גבוהה במחירים נוחים מאד. ממש לא מדבר על מוצרי "גברת, גנבתי בשבילך" משוק לוד רמלה.

לגבי נסיעות לחו"ל - טיסות בשעות לא נוחות יכולות להיות זולות, אבל עולות בעוד לילה במלון, מה שמקזז את הפרש העלויות. מצד שני, לעתים אלה הטיסות הישירות היחידות, ואני לא רוצה לבזבז זמן בסיבובים דרך קונקשנים. הנה, תראה את השרשור של טרנספורטר. יצא לי להיות כמה פעמים בכנסים מקצועיים בניס. טיסה ישירה אורכת כ-4 שעות, קונקשן דרך פריס או ציריך הופכת את זה ל-10-12 שעות, ממש לא כדאי גם אם זה חוסך כמה דולרים. אתה מדבר על "חברות מפוקפקות" - לא מכיר כאלה בנתב"ג, אם כי יש חברות מגעילות. זה עניין אחר ממפוקפקות. לא אשלם תמורת ביזנס - זה יכול להכפיל ולשלש מחיר של נסיעה קומפלט, אבל בהחלט אוסיף כמה עשרות דולרים בשביל מושב משופר (מחיצה קדמית או מעבר חירום) בטיסות ארוכות. ההפרש הכספי יכול לממן לי בקלות עוד טיול.

גם מלון אבחר בהתאם להמלצות, ויש מקומות בהם לא ארד מ-4 כוכבים, במקומות אחים אסתפק בשניים בידיעה שהמקום מספיק נקי ונגיש.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מצליח להבין את הקטע של "בגדים" האמת. כנראה יש לזה קשר למידה שלי שקשה למצוא בגדים גם ככה.

לא קונה מותגים. אין לי שמץ של מושג מי מייצר את מה שאני לובש, וזה לא מטריד אותי. הבגד עושה מה שהוא אמור לעשות, וזהו.

המצב שונה קצת עם נעליים ועם ציוד ספורט עבורי. נעליים אני פשוט כמעט לא מסוגל למצוא בארץ במידה שלי (47). אהבתי בזמנו את נייק, אבל הם כבר מתחילים להיות לוחצים. גיליתי שאדידס מצויינים עבורי, גם מבחינת כמה בעיות כמו פלטפוס וגם מבחינת המידה. הנעליים שלהם יושבים עליי היטב. האחרות, לא.

לגבי ציוד ספורט- החליפת קראטה הראשונה שלי הייתה משהו עלום שם. "שק תפוחי אדמה". אחרי זמן מה, לקראת הקיץ, רכשתי חליפה של "אדידס" במידה שלי. החליפה מיועדת לתחרויות רשמיות ומאווררת היטב, ואני מאד מרוצה ממנה. פה יש הבדל מורגש.

מאחר ואני כל כך מרוצה מאדידס, גם החולצות המנדפות לאימונים ולפעילות שלי נרכשו מתוצרתם.

שאר הבגדים? מה שהכי זול ובמידה שלי.

בדברים אחרים, אני דווקא כן מחפש את המותג- אני עם לדרמן מאז הצבא. עברו לי בידיים כמה וכמה מוצרים אחרים, גם איכותיים וגם זיבלונים סיניים. נשאר נאמן למותג, לדרמן הכי מתאים לי.

כלי עבודה. או-הו... עבדתי בחנות כלי עבודה. אתם לא תאמינו לאיזה רבדים אפשר לרדת ולהתעמק מבחינות מותג\מחיר\איכות. עדיין יש דברים שאני קונה בכמה גרושים מעלי ואיביי, אבל זה נדיר ואלו דברים שאני לא צריך לסמוך עליהם ב-100% שיעבדו למשך עשרות שנים כל יום כל היום. צריך לדעת גם איפה אפשר להתפשר. ויותר חשוב ללמוד איפה אסור :lol:

כבר קרה לא פעם שקניתי כלי איכותי (הפעם האחרונה הייתה לפני כמה חודשים) אחרי שקניתי זבלון סיני והתעצבנתי כמו אנ'לא'ידע מה. כלי שעלה פחות מ-10 ש"ח (זבלון) הוחלף עם כלי שעלה 80 ש"ח, ואני מרוצה עד השמיים מהאיכות ומההבדל בכלי ובכיף של השימוש. 

לאט לאט אני נגמל מההרגל של לקנות זבלונים...

טיפ כללי לגבי רכישת דברים זולים מעלי: חפשו משהו עם שם של חברה ושם של הדגם. לא משנה מה השם! 

ברגע שיש שם של חברה ושם של דגם, הסיכוי שמדובר על זבל מוחלט הוא הרבה יותר נמוך- חברות לא רוצות שייצא להן שם של חברה המייצרת זבל.

אז אם תחפשו, לא יודע, "מגלען ארנבים" ותמצאו אחד ב-20 ש"ח בלי שם ואחד ב-30 ש"ח מתוצרת "לינגלינג" ודגם "יונגיונג", בלי להסס קנו את היונגיונג. אחרת אתם תקנו קודם את הזבלון ואחרי זה גם את היונגיונג...

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברווז - לגבי רוחב נעליים יש בארץ בעיה, לא מביאים נעליים עם מספרי רוחב, רק מספרי אורך. עם רגלי הברווז שלי זו בעיה. בתור ילד נסעתנו פעם לאנגליה בסנדלים (סיפור הזוי, נסיעה של חודשיים בהתראה של שעתיים, אתה יכול להבין שהאריזה היתה חפוזה ולא הביאה בחשבון את הבדלי מזג האויר בין קיץ ישראלי לקיץ בריטי). כדי למצוא לאחותי ולי, יחפנים שכמותנו, נעליים התברווזנו בלא פחות מ-3 ערים, ובסוף נמצאו נעליים מתאימות רק בעיר שהיתה מוכרת היטב כי גרנו בה שנתיים ואמי הכירה את חנויות הנעליים.

בכל מקרה, ברווז, על נעליים לא חוסכים חוץ מקניה באואוטלט של הדגם מלפני חצי שנה. הרגליים יקרות מדי. אבל לא בוחלים בשום מותג ראוי בתנאי שהנעל מתאימה לרגל ולדרישות.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 47 דקות, sperial כתב:

(הולכת כל בוקר 10 ק"מ)

נכון שזה שרשור קמצנים אבל בכל זאת היא לא ילדה. לא הגיע הזמן לתת לה לפחות רב קו?

לפני 7 שעות, Super_T כתב:

אפרופו קמצנות, איפה עובר הקו מבחינתכם בטיסות לחו״ל?

תטוסו בשעות נוראיות ועם חברות מפוקפקות בשביל לחסוך במחיר כרטיס?

האם אי פעם תשקיעו כדי לטוס ביזנס?

תלוי באורך הטיסה ומטרתה.
לטיסות עבודה אבחר את השעות המתאימות ביותר ואם אלה שעות מוקדמות או שאני נוחת ישר לעבודה אז בהחלט אשלם על ביזנס.

למטרות נופש אבחר את השעות הנוחות ביותר אבל אוותר על ביזנס.

לגבי טיסות עם קונקשן אז עבורי קונרשן של שעה עד שעה וחצי הוא דבר מועדף כדי לשחרר עצמות. אחרת מגיע מפורק.

• מצחיק 2

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
לפני 8 שעות, Super_T כתב:

אפרופו קמצנות, איפה עובר הקו מבחינתכם בטיסות לחו״ל?

תטוסו בשעות נוראיות ועם חברות מפוקפקות בשביל לחסוך במחיר כרטיס?

האם אי פעם תשקיעו כדי לטוס ביזנס?

טיסות זה חלק משמעותי בחופשה או בעבודה, אז משקיע שם מחשבה וגם כסף.

ביזנס לטיסות ארוכות - כן. מצד שני השעות קצת פחות קריטיות כי ברוב המקרים גם ככה נדפק יום על הפרשי שעות או ג'ט לג.

טיסות עם משפחה - השעות וסידור הטיסות זה הכי קריטי. הילדים עם כל ההתלהבות שלהם הם עדיין יצורים שמתעייפים ואז מעצבנים באופן לא לינארי לחלוטין,

אז לא מטרטר אותם בלילות ולא עושה קונקשנים בעייתיים.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, sperial כתב:

ברווז - לגבי רוחב נעליים יש בארץ בעיה, לא מביאים נעליים עם מספרי רוחב, רק מספרי אורך.

בעיה גם בשבילי, עד עכשיו נתקלתי רק ב3 מותגי נעליים שאני יכול למצוא בהם מידות רוחב - ניו באלאנס, ברוקס, saucony.

כמובן שזה לא זול, אבל שווה כל שקל בעיניי.

זאת גם סיבה שאני לא מזמין נעליים באינטרנט - לא יכול לקנות בלי למדוד, ואין לי עצבים להתעסק עם משלוח חזרה ולחכות.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, Dimo כתב:

קרובת משפחה סינג'רה את אבא שלה להסיע אותה ואת הילדים לשדה, היות ולא היה מספיק מקום לכולם באוטו את בעלה היא שלחה ברכבת. 

😄

קוראים לדבר הזה "אשת חיל" - הבעל זכה לרגע נדיר של שקט וטעינת מצברים...

• מצחיק 2

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, vadim6385 כתב:

בעיה גם בשבילי, עד עכשיו נתקלתי רק ב3 מותגי נעליים שאני יכול למצוא בהם מידות רוחב - ניו באלאנס, ברוקס, saucony.

כמובן שזה לא זול, אבל שווה כל שקל בעיניי.

זאת גם סיבה שאני לא מזמין נעליים באינטרנט - לא יכול לקנות בלי למדוד, ואין לי עצבים להתעסק עם משלוח חזרה ולחכות.

אני מניח שאתה מבין ומתמצא באמזון ארה"ב,והזמנת לא מעט,ודווקא בנעליים לא רוצה לקנות בחו"ל ?

טיפ : בנעליים בתווית כתובה המידה בדרך כלל גם באירופאית (EU) וגם אמריקאית (US),תזמין לפי זה,אם אתה לא בטוח,תזמין חצי מידה מעל

פעם פעמיים של ניסוי וטעייה ואתה על הסוס,אני כבר שנים לא קונה נעליים בארץ,רק מאמזון או אסוס,תלוי מה מצאתי ומה התקציב נכון לאותה תקופה

לגבי "אין לי עצבים להחזרות" - באמזון אחרי הקניה (נראה לי שגם בזה התנסת) אם רוצים להחזיר,מנפיקים לך החזרה דרך DHL,תזמין איסוף מהבית\עבודה,ובא לציון גואל.

לפני שעה, hans כתב:

קוראים לדבר הזה "אשת חיל" - הבעל זכה לרגע נדיר של שקט וטעינת מצברים...

אצלי זכיתי עוד יותר,עובד במשמרות,ככה שבבוקר האישה בעבודה והילדה במעון,שעות על גבי שעות של שקט לעבודות בית ומנוחה :P

וחזרה לנושא השרשור,ראיתי שהולך פה חזק מתנות באירועים..

אז רק אספר שבבר מצוה שלי (לפני שנים רבות) מישהו הביא מעטפה עם שבעה שקלים

אני כמובן לא ידעתי מזה (מה ילד בן 13 מעניין אותו ממתנות כספיות כשההורים שלמו את האירוע),בדיעבד ההורים פלטו את זה באיזו ארוחה כמה שנים אחר כך..

אני האחרון שישפוט וייכנס לאיש כלשהו לכיס וייחנך,אבל אם באת עם דבר כזה (או כמו שכתבו פה,מעטפה ריקה) - תעשה לעצמך טובה ואל תבוא (מצד שני יש אנשים ששותים אומץ בבוקר,או פשוט אין בושה בשיט)

עריכה אחרונה על ידי ezuf
  • מצחיק 2

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

נכון שיש קמצנים שזו מחלה אצלם, אבל יש גם אנשים עניים שזה כל מה שהם יכולים לתת. אם הזמנת אנשים לברית, תעשה את זה מתוך רצון לשמוח איתם ולא כדי שיממנו לך את האירוע. אם אתה מתחייב על אירוע שאין לך כסף לשלם עליו זו בעיה שלך.

• אהבתי 5
  • רעיון טוב! 2

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מושג אם אותו אדם היה קמצן או טחון,זאת היתה בזמנו "בעיה" של ההורים.

אם היום אעשה אירוע ואני יודע שמישהו מהמוזמנים המצב שלו לא להיט,אזמין אותו בכל מקרה (יותר מזה אם הוא יביא מתנה כנראה שאחזיר לו,או אתן כפול כשלו יהיה אירוע)

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התחילה עונת הבת מצוות אצל הילדה.

מסיבה בבית - רוב הבנות מביאות 20 שקל מתנה

מסיבה באולם\פארק -50 שקל

מסיבת בריכה -100

אני מובטל, ואני לא אתן לילדה שלי להביא 20 שקל מתנה.

איפה הבושה שיש היום?

וראיתי תמונות , גם שזה בבית מזמינים בורגרס בר ומתנות לבנות שבאו - נעליי בית,שקיות של חד קרן , בקבוקי שתיה ממותגים.

מתנה- 100 שקל - לא משנה לאיזה בת מצווה.

BMW E36 M40 year of 1992

Autobianchi A112 year of 1979

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, eladns כתב:

אני מובטל, ואני לא אתן לילדה שלי להביא 20 שקל מתנה.

אפילו 20 שקל לא תיתן לה? 😉

אצלנו בזמנו קבענו סכום אחיד של 100 ש"ח בלי קשר איפה האירוע ועשינו קופה בועד עבור אלה שאין להם כדי שיקחו והילד יגיע כמו כולם.

• אהבתי 4

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ezuf כתב:

אני מניח שאתה מבין ומתמצא באמזון ארה"ב,והזמנת לא מעט,ודווקא בנעליים לא רוצה לקנות בחו"ל ?

טיפ : בנעליים בתווית כתובה המידה בדרך כלל גם באירופאית (EU) וגם אמריקאית (US),תזמין לפי זה,אם אתה לא בטוח,תזמין חצי מידה מעל

פעם פעמיים של ניסוי וטעייה ואתה על הסוס,אני כבר שנים לא קונה נעליים בארץ,רק מאמזון או אסוס,תלוי מה מצאתי ומה התקציב נכון לאותה תקופה

לגבי "אין לי עצבים להחזרות" - באמזון אחרי הקניה (נראה לי שגם בזה התנסת) אם רוצים להחזיר,מנפיקים לך החזרה דרך DHL,תזמין איסוף מהבית\עבודה,ובא לציון גואל.

יותר מדי קאדר. זה לשלוח מיילים, לריב, להתווכח, ללכת לדואר, לתאם שליחות, מעדיף שלא.

אתה מדבר פה עם בן אדם שמעדיף לקבל בעיטה בין הרגליים מאשר לפנות לשירות לקוחות למיניהם.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...