Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קמצנות

netanel1014
שימו לב! השרשור הזה בן 1007 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סיפרתי פה את זה פעם אבל זה קשור..

בשנות השמונים, דוד שלי היה מאיץ עם חיפושית מקרטעת ל-100 קמ"ש ואז לוחץ על הקלאטצ' עד שהמהירות נמוכה מדי.

הוא החליט שככה הוא חוסך דלק

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 564
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הזכרת לי עם החיסכון בדלק. אותו אבא של חבר שלא היה מדליק אור בסלון החזיק תמיד רכבים חדשים ויקרים אבל האוטו היה תמיד בחנייה והוא ואשתו היו נוסעים באוטובוס לעבודה (שני בעלי מקצועות חופשיים שגם אז הכניסו סכומים יפים מאוד) כדי שלאוטו לא יהיה קילומטרים.

היה מחליף רכב כל 3 שנים עם פחות מ 10,000 קילומטר אבל בטיפולים היה חוסך בכל מה שניתן (היתה לו סיטרואן  CX והוא החליף שמן הידראולי בשמן משומש מרכב שהיה במוסך והלך בתאונה).

עריכה: נזכרתי שבטיול לארה"ב הוא חזר עם כמויות של מסטיקים עלמה כי זה היה יותר זול שם.

עריכה אחרונה על ידי Night Driver
  • אהבתי 1
  • מצחיק 3

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, Night Driver כתב:

היה מחליף רכב כל 3 שנים עם פחות מ 10,000 קילומטר אבל בטיפולים היה חוסך בכל מה שניתן (היתה לו סיטרואן  CX והוא החליף שמן הידראולי בשמן משומש מרכב שהיה במוסך והלך בתאונה).

יאללה חברה עוד סיפורים על קמצנות עם הקשר לרכב ונקבל חותמת של "לא ספאם" ומשם הדרך לפורום כללי בטוחה.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בת זוגתי ואני פשוט עשינו איפוס מקצה לקצה,
אנחנו יוצאים עם אנשים שנוח לצאת איתם, 
טסים לחו"ל לבד או עם אנשים שאין להם בעיות עם מלונות מפנקים ומסעדות ששווה לשבת בהן, 
ובגדול, משתדלים להימנע מאנשים שמחפשים לחסוך בכל מקום,
יש לחשוב חכם, לחסוך היכן שניתן ויש לחיות ע"פ "זה לא שווה לי" ו-"יחס ההנאה לשקל פה לא בטוח שמתאים לי"

אני מכיר מספיק אנשים שמרוויחים פעמיים ממני ושוקלים אם להוציא X כסף על חולצה או נעליים,
מטורף בעיני שאדם עם משכורת של 25/30K בחודש (וגם אשתו סביב ה20K) חושב פעמיים אם לקנות חולצה בנייקי או נעלי רכיבה.. 🤯

לאבא שלי יש משפט: "מה אני אעשה עם הכסף? אקח אותו לקבר? , אני מעדיף להינות ממנו" 😁

עריכה אחרונה על ידי Super_T

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, farkash7 כתב:

יאללה חברה עוד סיפורים על קמצנות עם הקשר לרכב ונקבל חותמת של "לא ספאם" ומשם הדרך לפורום כללי בטוחה.

אבא שלי יקנה רכב במאה אלף וישים לו ברקסים סיניים ושמן קנולה ובנוסף יבדוק אם המוסכניק יקבל בשחור כדי לחסוך את המע"מ. בנוסף הוא לא מוכן לשלם 500 שקל הרחבת אחריות על הסוללה ההיברידית של הרכב למרות שסוללה כזאת שווה 10K ויש סיכון שהיא תתקלקל.

עריכה אחרונה על ידי netanel1014
  • מצחיק 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, Super_T כתב:

מטורף בעיני שאדם עם משכורת של 25/30K בחודש (וגם אשתו סביב ה20K) חושב פעמיים אם לקנות חולצה בנייקי או נעלי רכיבה.. 🤯

לא יודע אם זה אותו הדבר, אבל לי לוקח מלאאאאא זמן לקנות דברים. 

אבל זה לא מתוך קמצנות על הכסף (למשל לקח לי איזה שנה להחליט לקנות פרוג'קטור לד לחניה שעולה 100 שקל) פשוט ככה אני, דוחה ודוחה ואז מתלבט אם באמת צריך ואז דוחה עוד קצת.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נזכרתי בעוד כמה...

1. לפני הרבה שנים, בתיכון, הייתה לנו בחבורה מישהי בונקרית קיצונית. פעם אחת קנתה קריסטל קולה ומזגה לבקבוקים ריקים של קוקה קולה ומגישה לנו לשתות. חשבה שלא נבדיל בטעם. עלינו עליה ישר ברמה שחבר שלי ירק את מה ששתה כאילו מדובר ברעל.

2. נסעתי עם חבר בונקר לחו"ל (אל תעשו את זה לעולם) עם עוד חבר משותף. הוא הזמין הכל ותזמן את החזרה שלנו כך שנהיה בארץ כבר ב-8 בבוקר. זה אומר לקום באמצע הלילה ולהיות בשדה כבר ב-3 לפנות בוקר במקום לעזוב כמו אנשים נורמליים בבוקר כמו כולם. לא ישנו בלילה בכלל, היינו מפורקים. כל זה הוא עשה כדי להספיק להחתים כרטיס בעבודה ולא להפסיד יום. עכשיו בלילה היו אוטובוסים מאוד ספציפיים שנסעו לשדה, היה צריך להחליף אוטובוס, הנסיעה הייתה לוקחת פי 3 יותר זמן מאשר במונית (היינו צריכים לקום שעה לפני) ויש סיכוי שהיינו נאנסים באחד הכפרים בדרך. קרה נס ואחרי שכנוע של חצי שעה הוא הסכים שניקח מונית ונתחלק שלושתינו ולא אוטובוס. ההפרש היה 40 שקלים לאדם.

3. כשהיינו ילדים אני זוכר שאבא של חבר היה מוריד את הכפתור של המזגן בשאלטר הראשי של הבית כדי שהנורית הקטנה שדולקת על המזגן לא תאכל חשמל.

• מצחיק 6

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, David32 כתב:

אבל זה לא מתוך קמצנות על הכסף (למשל לקח לי איזה שנה להחליט לקנות פרוג'קטור לד לחניה שעולה 100 שקל) פשוט ככה אני, דוחה ודוחה ואז מתלבט אם באמת צריך ואז דוחה עוד קצת.

לא על זה מדובר,
אני מדבר על קטע שנכנסים יחד לחנות, הבן אדם קולט שיש חולצה שמגניבה בעיניו ועולה 180 שקל ואומר: "לאאא, יקר לי, אני אחכה לאאוטלט, אם זה יגיע, זה יעלה לי 100"
(אם זה יגיע, זה יגיע בעוד 3 חודשים במקרה הטוב..)
או, 
רוכבים על אופניים, 
"אני חייב נעל חדשה לרכיבה שלי בלויה וכואב לי ברגליים"
הולך וקונה נעל רכיבה במבצע שעמדה שנתיים וחצי על המדף, 
מתפרקת לו אחרי שלושה חודשים. 
כזה.

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 45 דקות, itaysamurai כתב:

2. גיסתי קיבלה לחתונה מקרוב משפחה קופסת עוגיות.

לחתונה שלי עצמי, קיבלתי מתנה תמונה.

לא תמונה שלי ושל אשתי, או איזה יצירת אומנות, תמונה של נותן המתנה בכבודו ובעצמו.

דגנרט מטומטם למה אני צריך תמונה של הפרצוף המכוער שלך?

• מצחיק 24
  • מבאס 2

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 54 דקות, ramik33 כתב:

לא עברתי על הכל, אבל למישהו יצא לטייל עם חבר "חסכן"? רמז.. זה לא כיף בכלל.

לדוגמה, עשינו תורות בתשלום למוניות (בגרוזיה), אני תמיד נתתי מה שביקשו ישר (אלא אם כן זיהיתי ניסיון עקיצה),  כי מדובר בגרושים.

החבר ה"חסכן" תמיד התמקח על כל פרוטה שזה נהיה כבר לא נעים. 

שתבינו, ההפרש הוא 1-2 שקל. אני מגזים אם כל הטיול הוא חסך בצורה הזאת 50 שקל.. אבל כמות הדיבורים והוויכוחים בטח לא שווה (בשבילי) גם לא 500 שקל.

אגב, תופעת התדלוק של 20 שקל שואדים הזכיר לפני כמה דפים, שם זאת תופעה של ממש. לא אחת שנהגי המונית שם עברו דרך תחנת דלק כדי למלא 2-3 ליטר והמשיכו ליעד.

כנ"ל בכל חנות שהיינו.

הייתי לפני שנתיים בגאורגיה ובאמת זול שם .

קבלתי דו"ח תנועה על פנייה שמאלה מנתיב לא נכון על סך 26 שקל . 

למחירים הזולים שם יש צד לא סימפטי - למה אין להם מודעות לשים שרותים של בני אדם במקומות מתויירים מאוד ?

היינו באתר בינלאומי של מצנחי רחיפה בקווקז שנקרא אנדרטת אחוות העמים והשירותים מצחינים ברמות.

השתדלנו מאוד להתרוקן בצימר או במלון . גם בתחנות דלק מזעזע.

לא יודע אם זה קמצנות או חוסר מודעות אבל זו בושה 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, m3x7r3m3 כתב:

גדול!!!!!! אני לברית של הבן שלי קיבלתי 50 שקל ועוד כמה שקלים ואגורות במעטפה.בחתונה ש לאחותי שמו נייר טואלט במעטפה. 

• מצחיק 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, Night Driver כתב:

אני גם לא אקנה חולצת טריקו ב 500 שקל למרות שזה לא יזיז לי את חשבון הבנק מטעמי עיקרון.

מוכן לשלם הרבה על מה שיש לו ערך מוסף עבורי אבל לא מוכן לשלם סכום לא סביר על מותג או על משהו עם מחיר חזירי.

מותגים לא מדברים אלי. מעדיף לקנות 10 חולצות ב-50 ש"ח ולא אחת ב-500, כך שיהיה לי מגוון.

לפני 12 דקות, David32 כתב:

השפעה סביבתית של ההולנדים? למדת כבר לסגור את הקופסה של העוגיות אחרי סיבוב של כיבוד?

לפני 9 דקות, Super_T כתב:

לא על זה מדובר,
אני מדבר על קטע שנכנסים יחד לחנות, הבן אדם קולט שיש חולצה שמגניבה בעיניו ועולה 180 שקל ואומר: "לאאא, יקר לי, אני אחכה לאאוטלט, אם זה יגיע, זה יעלה לי 100"
(אם זה יגיע, זה יגיע בעוד 3 חודשים במקרה הטוב..)
או, 
רוכבים על אופניים, 
"אני חייב נעל חדשה לרכיבה שלי בלויה וכואב לי ברגליים"
הולך וקונה נעל רכיבה במבצע שעמדה שנתיים וחצי על המדף, 
מתפרקת לו אחרי שלושה חודשים. 
כזה.

דואג לקנות מלאי מראש במבצעים. לא אכפת לי שיהיה הדגם של לפני חצי שנה, חשוב שיתאם לי. אז אם הנעל מתבלה ניגש לארון ומוציא חדשה.

לאשתי יש גישה שמוצרים שנדרשים קונים מראש במבצעים, כי כאשר הם דרושים הם יהיו יקרים.

לפני 8 דקות, m3x7r3m3 כתב:

זוג חברים של ההורים שלי נתן לי לחתונה אלבום תמונות של 36 תמונות.

הבן שלהם התחתן 3 ימים אחרי. למותר לציין שההורים שלי שינו בתכלית את המתנה שהתכוונו לתת.

דרך אגב, אותה גברת היתה קמצנית מוכרת זמן רב. השיא היה שלקחה מאמא שלי מתכון לאיזו עוגה תפוחה, ואחרי כמה ימים באה בתלונות על שהעוגה לא עלתה. אמא שלי תחקרה אותה, התברר שבמקום 6 ביצים השתמשה בשתיים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • רעיון גרוע 1
  • מצחיק 4
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, sperial כתב:

זוג חברים של ההורים שלי נתן לי לחתונה אלבום תמונות של 36 תמונות.

הבן שלהם התחתן 3 ימים אחרי. למותר לציין שההורים שלי שינו בתכלית את המתנה שהתכוונו לתת.

דרך אגב, אותה גברת היתה קמצנית מוכרת זמן רב. השיא היה שלקחה מאמא שלי מתכון לאיזו עוגה תפוחה, ואחרי כמה ימים באה בתלונות על שהעוגה לא עלתה. אמא שלי תחקרה אותה, התברר שבמקום 6 ביצים השתמשה בשתיים.

לפחות זה שימושי ברמה מסוימת.

מה אני אמור לעשות עם תמונה של הדגנרט? לתלות על המקרר? למסגר? לדקור את התמונה בחתונה תוך כדי ריקודים?

לפני 11 דקות, netanel1014 כתב:

גדול!!!!!! אני לברית של הבן שלי קיבלתי 50 שקל ועוד כמה שקלים ואגורות במעטפה.בחתונה ש לאחותי שמו נייר טואלט במעטפה. 

לפחות הנייר טואלט שמיש, לך תנגב את התחת עם דף שמיועד לפיתוח תמונות, זה לא נשמע אטרקציה.

• מצחיק 2

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...