Jump to content

Legend

 • הודעות

  880
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

כל מה שפורסם על ידי Legend

 1. Legend

  אכזבה מצמיגים

  מניסיון עם אותו צמיג כשהוא היה בן שנה ועם קוצים, הוא עדיין היה צמיג שלא אוחז. או במילים אחרות, סכנת נפשות. לא מבין את חברי הפורום שהמליצו עליו, ותוהה כמה מתוכם באמת נהגו עם הצמיג הזה כדיילי.
 2. ומה קורה בתרחיש תאורטי שבו החברה בע"מ נמצאת בבעלות של חברת החזקות (שגם היא חברה בע"מ) שבכלל מוחזקת בנאמנות?
 3. שאלה: אתם מתייחסים לזיהום אוויר/תחלואה בסרטן כפרמטר בבחירת דירה? שואל את השאלה בעקבות צפייה בעבר בכתבה על תושבי אשקלון (שכונה מסוימת שאני לא זוכר את שמה) שגרים בסמיכות למתקני קצאא, גם נמצאים בסיכון ביטחוני מוגבר בעקבות נפילת טילים ליד המתקן, וגם סובלים מאחוז גבוה של תחלואת סרטן.
 4. במה כדאי לצפות קודם? Squid Games או Battle Royal? *זה נראה שנטפליקס הבינה שהתחרות הופכת לקשה, ובהתאם משקיעה המון בתוכן שלה.
 5. וואו. רמי לוי משתמש בטלפון דור 2. הפתיע אותי.
 6. מעבר לתקלה טכנית, זה יכול להיות הדבר הכי פשוט כמו אבן שנתקעה בצמיג.
 7. Legend

  אכזבה מצמיגים

  מאזדה 3, דור שני. *אני לא אחזור לפאלקן.
 8. Legend

  אכזבה מצמיגים

  אני קניתי את הרכב שלי כשהוא נועל Falken ZE914, שהבעלים הקודם קנה חצי שנה לפני שמכר לי (כשקניתי, הצמיג היה בן פחות משנה, ונראה חדש). הצמיג תמיד היה קשה (קוד עומס גבוה) ללא תלות בלחץ אוויר, הנסיעה לא נוחה (לרמה שאני יכול להרגיש איזה צמיג מבין הארבעה עלה על אבן בכביש), רועש מאוד. השיא היה בפעם השנייה שאיבדתי אחיזה במהירות נמוכה, במעבר בין יבש לרטוב. יכול להיות שהיה שמן על הכביש, למרות שלא ראיתי. אבל החוויה של להפוך מנהג לנוסע תוך שנייה הייתה מפחידה. קצת אחרי זה קניתי רביעיית Michelin Pilot Sport 4. ביום ההחלפה, לפאלקן עדיין היה הרבה בשר, וקוצים, אני לא זוכר סימני יובש, למרות שהצמיג היה בן 3. מעבר להבדל המורגש, לדעתי הלא מקצועית, האינדיקטור הכי טוב לכך שזאת הייתה החלטה נכונה: התערבות של הבקרות. עם הפאלקן, זינוק ברמזור בעלייה חדה היה מפעיל את ה-ESP. היו בלימות שלא הייתי מתאר לעצמי ש-ABS יתערב, אבל התערב. עם המישלן זה כמעט ולא קורא. עד היום אני לא מבין איך יש משתמשים בפורום שהמליצו על הצמיג הזה. *למען הסר ספק, משתדל לנהוג במתינות ובשיקול דעת. גם אז וגם היום.
 9. אייפוניסטים, איך אתם מקליטים שיחות? מחפש אפליקציה שמקליטה באופן אוטומטי. מוכן לשלם מנוי שנתי (לא חודשי). כל המלצה תתקבל בברכה.
 10. בסרט בנטפליקס, אשתו אמרה שהוא נמצא בבית, מקבל טיפול (Therapy), המשפחה שומרת עליו, אבל לא נאמר יותר מזה.
 11. ראיתי שפרסמו את זה הרגע בצ'אט הכתבים. פשוט טירוף.
 12. 1. בספר רכב, או אפילו בצד הפנימי של המכסה שפרקת, יש תרשים של הפיוזים, עם ערך, ותפקיד לכל פיוז. 2. אתה צריך משהו שנקרא "auto circuit fuse tap", או בעברית "מפצל פיוזים". ועוד אחד כזה בצורה של טבעת (שיהיה מינוס).
 13. Legend

  רשמית: טסלה בישראל

  מפתיע. למה ראש העיר לא פורס עמדות בכל העיר?
 14. תמיד מדברים על שומאכר שלפני התאונה. לא ברור מה המצב הנוכחי שלו. ב-15 לחודש עתיד לצאת סרט דוקומנטרי בנטפליקס, אולי יספרו על מה שקרה אחרי. *נכון להיום מיק שומאכר (הבן) נוהג ב-F1 בקבוצת האאס, האחיין (הבן של ראלף) מתחרה ב-F3.
 15. אתה בשלב שאתה מריח גופרית? או שעדיין כלום? (כאילו יש פילטר על האף). ואיך חוש הטעם?
 16. כתבה שמסבירה קצת על תכנית מחיר למשתכן של אלקין. אני מקווה שזו תהיה הכתבה האחרונה שאני מביא לכאן, כי יש הרבה כתבות בנושא הנדל"ן בארץ: תכנית מחיר מטרה החדשה: הנחה של 20% ממחיר הדירה ועד 300 אלף שקל משרד השיכון והבינוי אישר תכנית שיווק במסלול דיור במחיר מטרה; התכנית תתבצע בערים בכל רחבי הארץ שבתחומן המחיר למ"ר דירתי ממוצע הינו עד 20 אלף שקל משרד השיכון והבינוי אישר תכנית שיווק במסלול דיור במחיר מטרה, במסגרת התכנית הוחלט כי 60% מכלל מכרזי השיווק של המדינה באזורי הביקוש יוקצו לדיור בר השגה ועד 65% באזורי פריפריה. התכנית תתבצע בערים בכל רחבי הארץ שבתחומן המחיר למ"ר דירתי ממוצע הינו עד כ-20 אלף שקל ללא מע"מ וביישובים המוגדרים במדד כלכלי חברתי 4 ומטה, כאשר יישובים המוגדרים יישובי יוקרה בהם מחיר למטר מעל 20,000 לא יכנסו לתכנית. קבע מחיר למ"ר בנוי קבוע וסופי לרוכש דירה על פי שמאות, המחיר יצויין במסמכי המכרז. על המחיר שיקבע, יינתן שיעור ההנחה בגובה 20% ממחיר הדירה, ועד 300 אלף שקל (השומה ומגבלת ההנחה בסך של 300 אלף שקל, יעודכנו בהתאם לשינוי במדד המחירים לצרכן במהלך אותה שנה, בתוספת 1 אחוז). - הקבלנים שייגשו למכרז, יתחרו על המחיר הגבוה ביותר עבור הקרקע, ללא מחיר מינימום תוך שהם מתחייבים למכור את הדירות שיוקצו עבור מחיר מטרה בהתאם לשיעור ההנחה שנקבע במכרז. - הזוכה בכל מתחם יהיה המציע שיציע את הסכום הגבוה ביותר עבור הקרקע. במקרה של מציעים בסכום זהה, יבוצע ביניהם תמחור. כמו כן, מכרזי השיווק במסגרת מחיר מטרה, יהיו על כלל מכרזי הקרקע של המדינה ללא מכסה שנתית. היקף הדירות המיועדות לזכאים יעמוד על 60% מכלל הדירות באזורי ביקוש. באזורים שבהם ערך קרקע ללא פיתוח על פי הערכת שמאי נמוך מ-100 אלף שקל, ובאזורי עדיפות לאומית וביישובי מיעוטים, שיעור הדירות המיועדות לזכאים יעמוד על עד 65%. בנוסף על פי ההחלטה שאושרה היום, לראשונה, מקודם צעד חברתי משמעותי לפיו תינתן עדיפות מלאה לנכה רתוק- לפי מפתח של דירה אחת לכל 30 דירות, כך שבכל הגרלה יזכה נכה רתוק אחד לפחות. בנוסף הורחבו תנאי קבלת הזכאות להשתתפות בתכנית עבור נכים כך שלדוגמא כל נכה מעל 75% נכות רפואית מגיל 21 יוכלו להנפיק תעודת זכאות. כמו כן, אושרה הגדלת הקצאת יח"ד לבני מקום: 25% בכל הארץ, 35% באזורי עדיפות לאומית ב' ו-50% באזורי עדיפות לאומית א'. וכן, ביישובי מיעוטים עד 30,000 תושבים תינתן הקצאה של 50% לבני מקום, ובסמכות הנהלת רמ"י לפי שיקולים לעלות אחוזים אלו עד 75%. ובאזור חיפה והצפון אחוז בני המקום יעמוד עד 75% באופן קבוע. וביישובים שהם מתחת ל- 10,000 תושבים יהיה ניתן לקבל אישור חריג להקצאה של עד 100% עבור בני המקום. בנוסף, זכאי התכנית שיזכו וירכשו דירה באזורי עדיפות לאומית יקבלו מענק קבוע בגובה של כ-40 אלף שקל. שר הבינוי והשיכון, זאב אלקין: "סימנו לעצמנו מטרה ואנחנו בדרך אליה. התפקיד שלנו במשרד הבינוי והשיכון הוא לספק פתרונות דיור לאזרחי ישראל והיום עשינו צעד משמעותי בתחום זה. הבאנו לאישור במהירות חסרת תקדים תכנית לדיור בר השגה, תוך הפקת לקחים מניסיון העבר והסרה של חסמים רגולטוריים בשיווק הקרקעות. התכנית מחיר מטרה החדשה ממקדת משאבים באוכלוסיות להן ההטבות יהיו בעלות משמעות מהותית בהגעה לדירה הראשונה, עם הרחבה של זכאויות בעבור אוכלוסיית הנכים ומתן אחוזים גבוהים יותר לבני המקום".
 17. השתמשתי ב-Aquapel לפני כמה שנים. יישום קל, מחזיק 30-45 יום ואחרי זה דועך במהירות. ישנה תופעת לוואי: התעבות יתר בלילה. אם תניע את הרכב בשעות הלילה/הבוקר המוקדמות אז תשים לב לזה. הזמנתי בתחילת השבוע כמה יחידות שיהיו לי לחורף. יחידה אחת מספיקה ל-2 חלונות או שמשה אחת של רכב ממוצע. משום מה לא "נתפס" טוב על שמשה אחורית של רכב סדאן, וזה לא היה החומר היחיד שלא נתפס. לדעתי שווה את הכסף (יחידה עולה פחות מ-10 ש"ח), בעיקר בגלל קלות היישום.
 18. אם, ורק אם אפשר לשאול: מה הקשר שלך לאותה משפחה?
 19. חדשות 13: למרות האיסור לעובדי הבריאות לטוס לחו״ל - פרופ׳ גמזו יצא לחופשה של שבועיים באיטליה.
 20. קישור לשמן גיר בתקן המדובר, מ-4 יצרנים שונים. הקסטרול הוא MULTIVEHICLE. נמתין למישהו שמבין בתקנים של שמנים.
 21. יש גם שמן מקורי של מאזדה. מה התקן הנדרש? ATF-MV?
×
×
 • תוכן חדש...