Jump to content

עידן.

 • פרסום הודעות

  91
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

2 נייטרלי

אודות עידן.

 • דירוג
  נהג חדש (> 40 הודעות)
 1. כשאנשים אומרים מרכז ת״א הם מתכוונים לאיזור שתחום בין אלנבי לשדרות בן גוריון, למרות שרשמית חלק גדול מהאיזור הזה שייך לצפון הישן. רחוב דיזנגוף למשל נמצא כולו בצפון הישן. למדקדקים, ההגדרות הרשמיות: גבולות הצפון הישן (רובע 3): דרומי- בוגרשוב במספרים האי זוגיים צפוני- פארק הירקון מזרחי - החומה (אבן גבירול) מערבי- ים גבולות לב תל אביב (רובע 5): צפוני- מספרים זוגיים של בוגרשוב דרומי- דרך יפו ודרך אילת מזרחי- בגין וקרליבך מערבי- ים גבולות הצפון החדש (רובע 4), שהרבה מאוד מחשיבים אותו בטעות כחלק מהצפון הישן:
 2. כן. לא מעט מצמצמי דיור מחליפים דירות גדולות בשאר ערי גוש דן והשרון בדירת 2 חדרים בלב העיר/ הצפון הישן, אחרי שהילדים גדלו ועזבו. בנוסף, רווקים בשנות ה30 המאוחרות שחסכו מספיק ונמאס להם לחכות להבטחות של קבוצת ״המחאה הגדולה״, שלפחות על פי הניתוחים שלה המחירים כבר חזרו לימי בית ראשון ועוד רגע מחלקים דירות בחינם.
 3. אני לא בטוח שזה באמת משנה לעניין מזונות. ממה שאני מבין זה אחד החששות העיקריים והמוצדקים של פותש.
 4. אם לא דחוף לך לשדרג, הייתי מחכה למקבוקים עם מעבדי אפל
 5. פותש- אחרי שהשתעשענו, תכין לעצמך קפה, שב וקרא כל מה שאתה יכול לגבי עבירת ״מטרד ליחיד״. זה לא פיתרון מיידי, אבל אם השכן לא מוכן לשמוע לגבי פתרונות אקוסטיים פשוטים במימונך ואתה לא שוקל לעבור דירה בקרוב, זו כנראה הדרך היחידה.
 6. מי השאיר את המכונת זמן פועלת? וברצינות- יש בפורום שרשור אימתני בנושא ויום כיפור שלם לחפור בו.
 7. תגדיר משמעותית, לפי איזה בנצ׳מרק? דאטסון 240Z שנמכרה ב$3,526 בשנת 1971 (שווה ערך ל$22,600 היום), נמכרה בינואר השנה תמורת $310,000. על פניו נשמע הרבה, בפועל זו תשואה של קצת יותר מ5% בשנה. לפי האתר הזה יוצרו יותר מ160,000 יחידות מה240Z. הבעיה זה למצוא אחת שמורה כמו הנ״ל. פות״ש- אני לא הייתי נכנס להשקעה לא נזילה עם שותפים ללא אופק ותשואה מוגדרים. רק לבד. כשאנשים מדברים על השקעות, אני מבקש מהם להתחיל מהסוף- כמה אתה רוצה להרוויח, ובתוך כמה זמן? עוד כיוון מחשבה זה לקחת השראה מסדנאות כמו Singer ו-Theon Design שמתמחות בשיפוץ ושחזור פורשה משנות ה70-80. ממלי
 8. ניו באלאנס 574 לכל מטרה, הולך סביב 6-7 ק״מ ליום, מחליף פעם בשנתיים. לפני כן Fly London Watt, אותו קילומטראז, מחזיקות שנים, נוחות מאוד. כמובן שכמו בכל נעל עור יש לתחזק את הסוליה והעור.
 9. ^^ דווקא לא מפתיע כלל, אנשים רוצים לנצל את תנאי המימון המצוינים לרכבים חדשים ולהנות מאחריות למשך כל תקופת האחזקה. בנוסף, לקנות רכב יד2 בארץ זה לא תענוג כזה גדול, אפילו אם הוא רק בן 3-4.
 10. בגלל זה כל הקרנות והקופות שלי עוקבות מדדים ללא שיקול דעת של מנהל קרן כלשהו. אני מעדיף להאשים את עצמי או להתבאס על המדד, מאשר להתבאס על שיקול דעת מוטעה של מנהל קרן. גם ביום בו אתקרב לגיל פרישה וארצה להוריד סיכון, אעביר למסלול אגחי שבו אני יודע בדיוק מה יש בקרן. הרי ממילא מנהלי קרנות מתחלפים ובדרך כלל הביצועים שלהם מתכנסים לממוצע.
 11. מתווך בבלעדיות מחויב להעביר כל הצעה, מגוחכת ככל שתהיה. בדירה שמכרתי לאחרונה הגדרתי למתווך מחיר מינימום שמתחתיו הוא לא מקבל דמי תיווך, והוא בכל זאת דאג להעביר גם את ההצעות שמתחת לרף. המכירה היא לשיקול המוכר בלבד. במקרה של פות״ש, המתווך לא היה הגורם היעיל, הוא כמעט והיה הגורם המכשיל. אם פות״ש היה קונה דירה אחרת והמוכר היה מגלה בדיעבד שהצעה טובה לא הועברה אליו, המתווך היה בצרות. אישית לא הייתי מפחד ללכת למשפט ולטעון שהמתווך פעל בצורה לא אתית כשהחליט על דעת עצמו לא להעביר הצעה. במקרה הגרוע, תשלם את מה שהמתווך מבקש.
 12. זה שחותכים בחצי בתגובות לא אומר שישלמו חצי. אבל כן, השכירות הראלית נחתכה ב25% בין לילה באופן רוחבי. אני אמור לקבל ביולי דירה שקניתי חודשיים לפני ההתפרצות ושתכננתי להשכיר בקצת יותר מ6,000 (בשכירות רגילה, אני סולד מאירבנב), ואני מוכן לאפשרות המאוד סבירה שאאלץ להסתפק בסביבות 4000-4500 לשנה שנתיים הקרובות. לא נעים אבל אין מה לעשות זה חלק מהסיכונים בהשקעה בנדלן.
 13. האירי. בקצרה- המלך עירום, הסנדלר הולך יחף וכו׳. אני מאוד מאוד את סקורסזה, אבל ״האירי״ מיותר, מתיש, מעייף, קשה לעקוב אחר העלילה, רוב הזמן מצאנו את עצנמנו שואלים ״על מה לעזאזל הם מדברים??״
×
×
 • Create New...