Jump to content

עידן.

 • הודעות

  115
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

הנקודות של עידן.

נהג חדש

נהג חדש (2/14)

53

מוניטין

 1. עידן.

  רשמית: טסלה בישראל

  לפי הכללים שאני מכיר, בפורום מבקשים ומדגישים להביע דעה בנושאים טכניים רק אם אתה מבין בהם ב100%. מה שכתבת רחוק מהמציאות, ואני מנחש שאתה לא לא מודע לזה לחלוטין.
 2. עידן.

  רשמית: טסלה בישראל

  הרבה יותר פשוט. אם היו יכולים להרשות לעצמם, באורח פלא כל החישובים המעייפים על עלות מול תועלת היו מתחלפים בהתמקדות בדבר אחד- כיף.
 3. בסדר. בתנאים של היום, צעירים בתחילת שנות ה20 שרוצים לצבור הון עצמי כדי לקנות דירת מגורים בתוך עשר שנים, חייבים להשקיע באופן רציף בשוק ההון. גם כדי להגיע ״רק״ לדירה להשקעה יש צורך במאות אלפי שח. בישראל השכירות תכסה משכנתא עד 55-60%, בעוד שבמינוף של 75% חייב להוסיף כסף מהכיס כל חודש. נכון, לפני 15 שנה היה אפשר להיכנס לשוק הנדלן עם הון עצמי של 20,000 שח. היו דירות להשקעה ב150-200K שח ומשכנתאות של 90%. הימים האלה נגמרו ולעולם לא ישובו.
 4. ברוקר כמו IB יתן לך בלחיצת כפתור הלוואה בריבית נמוכה מריבית משכנתא ותוכל לקנות איתה איזה מניות או מדדים שתרצה. לחילופין יש מספיק קרנות עוקבות מדד ממונפות עם דמי ניהול יחסית נמוכים. הבעיה זה לא להשיג מימון, אלא להיות מסוגל לעמוד פסיכולוגית מול התנודתיות.
 5. אה? איפה כתבתי שאני אוכל כל יום בחוץ? רחוק מזה
 6. אפס עזרה. תיארתי לפני כמה עמודים מה קניתי, איך חסכתי ובאיזה גיל. מוזמן לחפש
 7. אוכל בחוץ על בסיס יומיומי לאורך 10 שנים מגרד את החצי מליון שח מלמטה
 8. אבל אתה תהיה לבד. ממש לבד. אם אתה רוצה לבלות עם שבדיות בכריסטמס- סע לתאילנד
 9. איזו הגזמה. הייתי שם בקריסמס ובקיץ, ולאף אחד לא באמת אכפת מאיפה אתה. אין לך מה להסתיר את היותך ישראלי, באופן אישי הייתי מודאג יותר מהקור. אל תשכח להעלות תמונות טובות לטינדר, יצאו לך העיניים שם ולא תרצה לחזור. ללא-מקומיים יכול להיות טיפה בעייתי להיכנס לחלק מהמועדנים, אבל זה לא מוכוון מוצא מסוים. פשוט סוג של מדיניות קצת מגעילה של חלק מהמועדונים, ולא בהכרח הטובים שבהם. החלק הדרומי של העיר נחשב כיפי ונגיש יותר מהחלק הצפוני הקצת יותר מתנשא ופושי.
 10. רכשתי אחרי שראיתי שאי אפשר למצוא דירות להשכרה בשכונה שלי. בכלל. אפס היצע. אלא אם אתה מוכן להיות בדקת קריאה 16 שעות ביממה למשך כמה חודשים טובים, ולזנק עם פנקס צ׳קים כדי להגיע ראשון ולחטוף דירה שמתאימה אולי ל50% מהצרכים שלך. בכל מצב אחר, בשמחה הייתי גר בשכירות לכל החיים ומשקיע את הכסף איפה שנראה לי.
 11. הייתי עושה את זה בשמחה עד סוף ימי, אם אפשר היה לשכור בקלות, יציבות ולטווח ארוך במיקום שאני אישית מעוניין לגור בו. יתרה מכך, לא בטוח שהייתי משקיע את הכסף דווקא בשוק הנדלן הישראלי, או נדלן בכלל. מבחינתי לשכור דירה לכל החיים, לתת לכסף לצמוח בחשבון השקעות ושבעל הדירה יתעסק עם מזגנים, צנרת, דוד, בחירות לועד בית, והסרת צו מבנה מסוכן שאיזה פקידון בעירייה החליט להטיל. הבעיה- באיזור שאני גר בו כמעט ובלתי אפשרי למצוא דירה כלשהי להשכרה, ללא קשר לתקציב. על חוזה לטווח ארוך אפשר רק לחלום. לפני שנתיים הייתי בדילמה הזו- מכרתי דירת השקעה מעולה שממוקמת די טוב אבל לא התאימה לצרכי המגורים שלי (רחוב ראשי, רעש, זיהום, קומה 3 בלי מעלית ובלי היתכנות סבירה למעלית וכו), לטובת דירה שמתאימה למגורים. אז נכון שאני מרוויח קצת פחות, אבל בשלב הזה בחיים יותר חשובה לי יציבות, ודאות ושליטה מלאה על מצב הדירה מבחינת רמת שיפוץ וכו׳.
 12. בדיוק מסיימים להתקין מעלית מאפס בבניין שלי. בניין משנות ה60, סה״כ 3 קומות פלוס קרקע עם יציאה בכל קומה. פיר קיים אבל חבוי מאחורי קיר בחדר מדרגות, כך שהיה צורך לשבור קירות כדי להגיע אליו -ראה תשריט. סה״כ עלה 337,000, כולל הוצאת היתר וכו׳. חלוקת אחוזים מהתשלום לפי קומה: 1- 15% 2- 35% 3- 50%
×
×
 • תוכן חדש...