Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

באיזה רכב נוסעים כיום אלופי צה"ל?

אבי זיו
שימו לב! השרשור הזה בן 1154 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כשעה, אבי זיו כתב:

eviatar99 אז אם אני מבין אותך נכון אם יש אלוף לא מבצעי, נניח הפרקליט הצבאי הראשי, הוא מקבל סופרב או סונטה? 

אז מה ההבדל בין אלוף לתת אלוף?

כי לפי התגובות שראיתי כאן גם תת אלוף מקבל סופרב או סונטה.

אכן, יש הלימה בין רכבי התא"ל לרכבי האלופים (זאת לא תופעה חדשה, בעבר רכבי הרס"ן וסא"ל היו זהים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, iAmital כתב:

לגבי 7 מקומות - משפחות מרובות ילדים מקבלים רכב עם 7 מושבים (רמב״י - רכב מרובה ילדים)

Sent from my iPhone using Tapatalk

רמב"י = רכב משפחות ברוכות ילדים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי לנהוג על הסלריו - אחלה של רכב! קטנטן אבל נחמד לאללה

האטרג' חרא של אוטו, 

ובכללי מחלקים יותר מדי רכבים בצבא סתם כי מקורבים או דרגות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף לכל הדברים הנכונים שכתב @iAmital

אני אוסיף ואומר שלא הוחלפו כל האטראז'ים לכל הרס"נים, זה תלוי כמה האטראז' שלך ישנה.

לדוגמה כשאשתי באה לקחת אטראז' היא בחרה את זו עם התאריך עלייה לכביש הכי מאוחר, שיצאה גם עם הכי פחות קילומטרים וכו'. יחליפו לה אחרי שיסיימו להחליף את האטראז'ים הישנות יותר.

מתוך "קצת" היכרות עם צריפין, אני יודע בוודאות שלא בכל האטראז'ים שנכנסו היו רק סגנים / סרנים.

בלי קשר, האטראז'ים הם רכב צבאי לכל דבר, פשוט צמודים לרס"ן כלשהו. אפשר ולוקחים להם אותו למשימות יחידתיות וכו'

• מעניין 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, בתחילת הקורונה אשתי קיבלה משימה נוספת על העבודה הרגילה - לקחת את המשימות הלאומיות (יענו חלוקת מזון ושמירה בבתי אבות וכו') ולחלק את זה בתוך היחידה.

היו כאלה שלא רצו לעשות את המשימות אז נתלו על זה שאין להם רכב צבאי (יענו אטראז'), היו כאלה שהתעקשו שלא ייקחו להם את האטראז', זה עלה למפקדת היחידה, ירדה פקודה, וכולם התיישרו, כל האטראז'ים היו זמינים למשימות הלאומיות למעט כאלה שהיו במשימות מבצעיות או שהרס"ן שאליו מוקצה האטראז' היה איתו במשימה לאומית.

נהנו מי שגרו רחוק (דרום, צפון, ירושלים) כי התנאי היה לקיחה והחזרה של הרכב מהמקום שהרס"ן נמצא.

ואז פתאום מי שקיבל משימה לאומית בהרצליה, אבל גר בכפר סבא, והיה רכב זמין בבאר שבע או בירושלים, העדיף לקחת את הרכב הפרטי שלו למשימה.

• מעניין 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סרן בתקן רב סרן ורס"ן/רנג אטראג'. רכב שסיים חוזה שכירות של 4 או 5 שנים (איני זוכר), מקבל אי 20 או איביזה בתנאי שלמשרת ישנה יתרת שירות מעל שנה.

רס"ן/רנג רמב"י - טויוטה ורסו ידנית (נותרו מאט כאלו), ודאצ'ה.

סאל - איוניק.

סאל רמבי - קיה קארנס.

סאל לוחם (מג"ד, סמחט או תפקיד מקביל) - רנגלר/סופה 4 - לוחית שחורה כמובן, לא לת'ש.

אל"מ - קורולה היברידית

אל"מ רמב"י - קיה קארנס

אלמ עם מעל x ילדים - טויוטה לא זוכר את השם, כמו סיטרואן ג'מפי.

אלמ לוחם (מח"ט ) - פג'רו, לא ת"ש ודוד בחטמר.

תאל - סקודה סופארב

תאל רמבי - סאניאנג רקסון

תאל לוחם (מאו"ג) - לנד קרוזר ת"ש ללא סקודה.

אלוף לוחם - לנד קרוזר ת"ש

אלוף עורפי - לדעתי סקודה סופרב, לא בטוח.

יש עוד דרגות (סגן/סרן) ונגדים שמקבלים רכב שכור בהתאם לתפקיד / תמריץ (רופא בגדוד, רלש תאל ועוד). אין הרבה כאלו באופן יחסי. ממש לא כל סגן וסרן כפי שתואר כאן.

יש תמריץ נגדים רכב לשנה לנגדים מצטיינים שברולט ספארק.

שכור ליתר אי 10, סוזוקי קטנה, לא זוכר את הדגם.

מפקדים לוחמים (מפ/ס.מפ) בדרגות סגן-רס"ן יהיו בדרכ עם דימקס לבנה שמתחלקים איתן ביציאות שבוע שבוע המפ וסגנו.

מפ/ס.מפ ביחידות הדרכה לוחמות (בתי ספר) יהיו בדרכ עם סיטרואן ברלינגו וצפויים להתחלף בטנדר של אופל שזכה במכרז.

יש מספרים בודדים של רכבים יוצאי דופן, הכרתי מאו"ג שהייתה לו סוואנה (משפחה ברוכת ילדים) ומרצדס v קלאס.

עריכה אחרונה על ידי Opel Astra GSI

עד מתי ספטמבר 08.:(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקון קטן:

אלמ עם מעל x ילדים - טויוטה לא זוכר את השם, כמו סיטרואן ג'מפי. לא רק אל"מ גם סא"ל עם 6 ילדים ומעלה וטויוטה פרו אייס.

תאל רמבי - סאניאנג רקסון  יכול לקבל גם קיה סורנטו במקרה של 6 ילדים ומעלה בדרך כלל  לוקח את הרכב של היחידה שצריך (סאוונות למינהם).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 25.1.2021 בשעה 15:28, m3x7r3m3 כתב:

תשמע, בתחילת הקורונה אשתי קיבלה משימה נוספת על העבודה הרגילה - לקחת את המשימות הלאומיות (יענו חלוקת מזון ושמירה בבתי אבות וכו') ולחלק את זה בתוך היחידה.

היו כאלה שלא רצו לעשות את המשימות אז נתלו על זה שאין להם רכב צבאי (יענו אטראז'), היו כאלה שהתעקשו שלא ייקחו להם את האטראז', זה עלה למפקדת היחידה, ירדה פקודה, וכולם התיישרו, כל האטראז'ים היו זמינים למשימות הלאומיות למעט כאלה שהיו במשימות מבצעיות או שהרס"ן שאליו מוקצה האטראז' היה איתו במשימה לאומית.

נהנו מי שגרו רחוק (דרום, צפון, ירושלים) כי התנאי היה לקיחה והחזרה של הרכב מהמקום שהרס"ן נמצא.

ואז פתאום מי שקיבל משימה לאומית בהרצליה, אבל גר בכפר סבא, והיה רכב זמין בבאר שבע או בירושלים, העדיף לקחת את הרכב הפרטי שלו למשימה.

אני כבר שנים לא בצבא...אתה מדבר ספציפית על הקורונה...

אבל בשוטף זה לא היה ככה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשוטף זה תלוי יחידה, יש יחידות שבהן רס"נים ישלחו אותך לחפש את החברים שלך, יש יחידות שבהן התרבות אחרת וייתנו.

זה גם תלוי כמה רכבים חומים או רכבי יחידה יש שזמינים ליחידה. יש יחידות שמתבססות באופן כבד מאוד על הרכבי רס"נים.

וגם אז תלוי מה המשימה, יש משימות שיורדת פקודה ממפקד יחידה וכולם ישר מציעים את הרכב שלהם כדי שמפקד היחידה יזכור מי הם.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגביי הסקודה סופרב (לא יודע אם הכוונה לזאת של האלופים או התא"לים) יש שמועה שצה" ל לקח את הגירסה "הבסיסית" ביותר...על מנת שתעמוד בתנאי המכרז... (אולי שתצא מעט זולה יותר מהסונטה ההיברידית?..) 

מישהו יודע משהו לגביי זה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב הדגמים של צהל(ליסינג) הן רמות גימור נמוכות. האיביזה, האי 20, היונדאי איוניק דגמים הכי בסיסיים. האיוניק אפילו דגם רמת גיבור שלא נמכרת באזרחות (טסות במקום מגנזיום ועוד איבזור שירד בדרך)

עריכה אחרונה על ידי Opel Astra GSI

עד מתי ספטמבר 08.:(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1154 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...