Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

מישהו ניסה להזמין תור באפליקציה של מכבי אחרי שפתחו את החיסון לכולם והצליח? 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

לפי תמונת המצב של משב"ר לשלשום נותר צורך לחסן:

200,000 בני מעל 60 חשוב

240,000 בני 50-59 חשוב

2,423,000 בני 16-49. לא מעניין

יש עוד לא מעט עבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מובן שצריך להשקיע מאמץ בקבוצה הזו, אם כי התחושה היא שבמרבית האוכלוסיה המאגר הזה מוצה וצריך להתרכז במגזרים מסויימים. בהחלט משימה לא פשוטה לקופות ולמנהיגים.

צריך להשקיע מאמץ גם בצעירים משלושה טעמים:

1. הרבה מהם חולים וגורמים חשיפות ובידודים - נזק כלכלי.

2. יש ביניהם חולים קשים, למשל סדרת היולדות לאחרונה. כיוון שמדובר בהרבה אנשים יש לזה משמעות מבחינת עומס על מערכת הבריאות, הן האשפוזית והן הקהילתית.

3. הגנה על הקבוצות הרגישות - מי שאינו יכול להתחסן ומי שהחיסון שלו כשל (ה-5% המפורסמים).

לגבי המחקר מאנגליה - הוא על החיסון של AZ וכלל בדיקות מטוש שבועיות. השאלה היא האם אפשר להשליך ממנו על חיסונים אחרים, יש רמזים (מישראל) שכן.

לפני 3 דקות, sperial כתב:

@korola

מובן שצריך להשקיע מאמץ בקבוצה הזו, אם כי התחושה היא שבמרבית האוכלוסיה המאגר הזה מוצה וצריך להתרכז במגזרים מסויימים. בהחלט משימה לא פשוטה לקופות ולמנהיגים.

צריך להשקיע מאמץ גם בצעירים משלושה טעמים:

1. הרבה מהם חולים וגורמים חשיפות ובידודים - נזק כלכלי.

2. יש ביניהם חולים קשים, למשל סדרת היולדות לאחרונה. כיוון שמדובר בהרבה אנשים יש לזה משמעות מבחינת עומס על מערכת הבריאות, הן האשפוזית והן הקהילתית.

3. הגנה על הקבוצות הרגישות - מי שאינו יכול להתחסן ומי שהחיסון שלו כשל (ה-5% המפורסמים).

לגבי המחקר מאנגליה - הוא על החיסון של AZ וכלל בדיקות מטוש שבועיות. השאלה היא האם אפשר להשליך ממנו על חיסונים אחרים, יש רמזים (מישראל) שכן.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, korola כתב:

אז תרד מהקטע שיכולים לחסן 200 אלף מנה ראשונה.. מישהו מלמעלה עצר את זה עד כה בכוונה.

שבוע הבא יהיו 70-80 אלף מנה שנייה כל יום שיש כבר במחסנים, יוסיפו עוד 100 אלף מנות ראשונות וכולם ישמחו

איזה מזל שיודעים לסנן את השטויות שאתה כותב בבטחון

אתה צודק אין בעיה בביקושים....הקופות אשמות, אין מספיק חיסונים, כולם אשמים, הציבור מת להתחסן

323232.thumb.png.1e2d152f6afcc02e61f988d11eb51c44.png

לפני שעתיים, יובל .מ. כתב:

טרנספורטר חוסנו עד עכשיו כמעט 3.3 מיליון.
אנחנו לא צריכים באמת עוד חצי מיליון ביום, מספיק שיתחסנו עוד איזה מיליון בכללי כשרובם מהמבוגרים וזהו, מקבלים מה שרצינו מההתחלה.

אתה אומר "מספיק שיתחסנו עוד מליון" כאילו זה כלום

הרי בני 60 שהיו רוצים להתחסן היו הולכים שלשום

מכל מיני סיבות הם לא הולכים

ולא מדובר במרותקי בית..יש בערך 20,000 כאלה מתוך המליון שאתה רוצה לחסן

לפני שעתיים, יובל .מ. כתב:

הגנה על המבוגרים ומי שרוצה לקחת סיכון זאת בעיה שלו.

זהו שעכשיו מתחיל סיפור חדש

יש 20-30 חולים קשים כל יום בגילאי 0-50

עוד שבועיים ביבי יתראין ויגיד שצריך רק עוד 3 מליון מתחסנים כאלה ועד שזה לא יקרה לא נוכל לפתוח

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך עכשיו "לתמרץ" צעירים שיבואו להתחסן. פטור מבידוד זה נחמד, אבל זה צריך לבוא עם אכיפה קשוחה יותר של הבידודים כי אנשים שמים קצוץ.

פתיחה של מסעדות לישיבה בחוץ למשל, יכולים להכנס מחוסנים או בעלי תוצאה שלילית ב-48 שעות האחרונות.

הורים יכולים להכנס למוסד חינוך גם מחוסנים או בעלי תוצאה שלילית ב- 48 שעות האחרונות.

חדרי כושר אותו דבר. בסוף ימאס לאנשים שדוחפים מקל למוח כל יומיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Transporter אני אגיד לך מה הבעיה במספרים אבסלוטיים - 20-30 חולים בגילאים 0-50 נשמע נורא, אתמול ראיינו אדם בן 40 ומשהו במצב קשה שהסביר על כמה הוא סובל ורק אז הוא אמר שהוא חולה סכרת.
בוא נגיד שעוד חודש כבר *כל* מי שהיה רוצה להתחסן קיבל זריקה. מי שלא רוצה להתחסן לוקח על עצמו את הסיכון וזאת תהיה בעיה שלו.

@sperial אם אני אחלה בשפעת כל מי שמסביבי ייכנס לבידוד? לא? אז זה יהיה המצב עוד כמה חודשים מקורונה.
ומדוכאי חיסון וואלה אומר לך את האמת זה מבאס אבל הם יצטרכו לשמור על עצמם אקסטרה. המדינה מתפרקת כלכלית וחופרת לעצמה בור שהיא לא תוכל לצאת ממנו, כל עוד לא היה חיסונים והייתה דאגה אמיתית זה היה הגיוני אבל עכשיו כבר לא, תוסיף לזה את השחיקה והחוסר אמון ואתה בדרך לאנרכיה.

כל אדם שחושש ממשהו צריך לדאוג לשים את עצמו בסביבה תומכת. אם אתה בדיאטה אתה לא רוצה להיות ליד אנשים שכל היום מזמינים אוכל מבחוץ נכון? אז אם אתה מדוכא חיסון אל תצא למסיבות/חתונות/תסתובב עם אנשים לא מחוסנים, זאת בחירה שלך.
בת דודה שלי התחתנה ביוני כשהיה מותר 250 אנשים, יש לי בת דודה שהייתה בטיפולי כימו ופשוט לא באה, זה לא משנה אם מותר או לא מבחינת המדינה, העיקר הוא איך אתה מגן על עצמך.

עריכה אחרונה על ידי יובל .מ.
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, מעדכן מהיום בבוקר. בסניף בפתח-תקווה של קופ"ח היה עמוס באופן חריג. אנשים המתינו בחדר מדרגות למרות שהיו 3 אחים/יות שחיסנו. מצד שני, התור נע במהירות בצורה מרשימה. 

בנתיים אין עוד תופעות מעניינות, נמשיך לעדכן.

בנוסף, מנסה לשכנע כמה שיותר אנשים בגילי ללכת להתחסן מסיבות ברורות.

• אהבתי 2
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, korola כתב:

עלית יפה על הנקודה, לקופות החולים יותר קל להמשיך ב 2.4 מיליון.. זה נותן להם מספרים יפים כל יום ומרגיע את טרנספורטר.

מישהו מקצועי חושב שצריך להמקד ב 200,000 וה 240,000.. אפילו אם זה אומר רק 20,000 ביום מהם ולא 200,000 ביום.

אולי אפשר לשלב גם וגם .. לא יודע  , אבל ברור שקופות החולים התמקדו במספרים ולא באיכות. 

יש מסה מהותית מתוך ה 440,000 האלה שהם לא מרותקים בית, צריך להתמקד בהם ולהביא אותם לחיסונים

ואז כל השאר לא מעניין 

אל תדאג כשיסיימו איתם  פתאום "יגלו" שיש כמה עשרות חולים קשים צעירים כל יום ואי אפשר לחזור לשיגרה עד שנטפל גם בהם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, Benor כתב:

הקורונה כאן כבר שנה כמעט.

האם כל אוכלוסיית ישראל נדבקה ? 

כנראה שלא. 

אל תהיה כל כך בטוח זה לא מחויב המציאות. 

משפט חזק למי שעובד לינארית.

כאילו אם היינו אסירים בית כלא ,

וחופרים את המחילה שלנו החוצה בעזרת כפית , 

אז אפשר היה להגיד "כבר שנה חפרנו רק מטר , איך בחודש נחפור 10 מטרים?"

בתחילת דצמבר היינו עם 350 אלף מאומתים , חודשיים אחרי עברנו את ה 700 אלף.

כלומר בחודשיים נדבקו יותר ממה שנדבקו 10 חודשים , אז זה לא מחוייב המציאות שלא ניתן להדביק את הפער. 

הערה - אין לי נתונים מדוייקים , זה נלקח מלוח הבקרה של משרד הבריאות, אבל מבחינת איכותית הם נותנים את התמונה.

סה"כ נדבקו בארץ כ-700 אלף - מהם כ-20% מעל גיל 50   

אבל נפטרו קצת פחות מ 5,000 .. מהם 97% מעל גיל 50. 

כלומר מתוך כ-150,000 בני 50 פלוס שנדבקו נפטרו 4950 .

אבל מתוך 550,00 בני 50 מינוס שנדבקו נפטרו  רק 150.

נכון לעכשיו כמעט 77% מגילאי ה-50 פלוס כבר חוסנו, ותוך שבוע שבועיים יכנסו להגנה. 

לכן טכנית אין שום בעיה לתת ל 2 מיליון צעירים בני פחות מ 50 לחלות, הם לא אמורים להעמיס על המערכת,

וכמות המתים תהיה 600 או יותר . 

לא מאמין שתהיה זליגה גדולה של תחלואה לגילאי ה 50 פלוס שלא התחסנו.

אבל הכי חשוב.. ברגע שתפתח... חלק גדול מהם ירוץ פתאום עם הזנב בין הרגלים לחפש מקום שיחסנו אותו. 

שים לב שכולם מדברים על מדדים חדשים לסגירת המשק, לא היה סגר עם יהיו 20,000 מאובחנים ביום ובתי החולים יהיו רק עם 300 חולים קשה. 

המדד החדש לסגר יהיה לפי החולים קשה ולא לפי המאובחנים.

לכן אני מאמין שנראה מספרים גדולים יותר של מאובחנים ליום...

עד שיגמרו ה-2 מיליון , או עד שנגיע לחסינות עדר , שיכול להיות שתגיע לפני שידבקו כל ה 2 מיליון. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@יובל .מ.אתה טועה. שפעת מחלה הרבה פחות מדבקת והרבה פחות קטלנית מהקורונה, ומדובר בסדרי גודל שונים לגמרי. לכן כל עוד לא הושגה שליטה באש (סליחה, במגפה) הכלכלה תסבול.

בינתיים אתה חוזר על הטיעונים שטרנספורטר סוף סוף נגמל מהם. חוץ מהתחסנות אף אחד לא יכול להגן על עצמו. ההגנה היא סביבתית,  שכוללת ריחוק פיזי, מסכות והיגיינה.

@korola20,000 מאובחנים ביום? זו הבטחה של קריסת המערכת הרפואית, יחד עם שיתוק מוחלט של המשק. כל מאובחן כזה יגרור עוד כמה נדבקים או סתם מבודדים לשבועיים, הרפואה הקהילתית תקרוס, וגם אם רק אחד מ-200 יצריך אשפוז זה 100 מאושפזים חדשים ביום.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, SlowRide כתב:

מישהו ניסה להזמין תור באפליקציה של מכבי אחרי שפתחו את החיסון לכולם והצליח? 

יש להם אתר כל כך גרוע

מראה לך תורים לחיסון, אני בוחר ב 10/2 ואז זה כותב לי שלא אפשרי כיוון שלא מצאו זמן לתור לחיסון השני (אז למה למען השם אפשר לבחור את ה 10/2 בכל השעות הקיימות?).

ואז האתר קופא, ואתה צריך לעשות את הפרוצדורה מחדש.

רמת ה QA שם בדיחה.

בכל אופן תנסה מהטלפון אולי יהיה יותר טוב *3555

• רעיון טוב! 1

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אותו הדבר. אחרי המתנה של 30 דקות על הקו אמר לי הנציג שאין תורים באזור שלי כי נגמרו התורים לחיסון שני, ובלי תור לחיסון שני אי אפשר לקבוע חיסון ראשון. אולי שבוע הבא יהיה.

העיקר לבכות שמרכזי החיסונים שוממים.

• רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, sperial כתב:

@korola20,000 מאובחנים ביום? זו הבטחה של קריסת המערכת הרפואית, יחד עם שיתוק מוחלט של המשק. כל מאובחן כזה יגרור עוד כמה נדבקים או סתם מבודדים לשבועיים, הרפואה הקהילתית תקרוס, וגםמטם רק אחד מ-200 יצריך אשפוז זה 100 מאושפזים חדשים ביום.

לא נכון , אתה משליך את מה שקרה בעבר על מה שיקרה בעתיד עם 50% מחוסנים. 

חוזר על מה שאמרתי .. מעכשיו המדד לסגר או להגבלות עובר להיות מצב בתי החולים , לפי מספר החולים קשה כל יום / המצטברים בבתי החולים.

אחרי שהגענו ל 190 חולים קשה ביום ו 1200 חולים בבתי חולים עם 300-400 מונשמים.

אני לא רואה מצב שפתאום נכנסים לסגר שיש רק 600 חולים קשה בבתי חולים ו 100 חולים קשה חדשים.

בעיקר שרובם , כן פשוט רובם , הם מתנגדי חיסונים. 

נכון, ליבי ליבי עם הקבוצה הקטנה של המתחסנים שבכל זאת ידבקו , אבל הם יהיו מעט. רוב הנדבקים יהיו כאלה שיכלו להתחסן ולא התחסנו.

נראה איתך מבצע סגר בגללם.

ועכשיו תסביר לי איך אחרי שחיסנו 77% מגילאי 50 פלוס.. איך הולך החישוב שלך ש-20,000 מאובחנים ממשיך להעמיס כמו 10,000 ללא חיסון של 77% ? 

הפקטור צריך להיות הרבה יותר גדול.

אני מעריך ש 20,000 מאובחנים ביום יוביל רק ל 50-80 חולים קשה חדשים ובתי החולים יתמודדו עם 500-800 חולים קשה. 

האופציה האחרת פשוט בלתי נתפסת... 

לפי החישוב שלך . אנחנו נמשיך להחזיק משק בהגבלות / סגרים.

נמשיך להחזיק את התחלואה נמוכה,   רק בגלל מתנגדי חיסונים, רק על מנת לשמור עליהם.

אז מצד אחד הם לא יתחסנו ולא יהיה להם תמריץ להתחסן ומצד שני הם ידבקו בקצב איטי להחריד בגלל המגבלות והסגר.

זה תיאור מצב שהוא לא נכון ויכול להימשך המון המון המון זמן ..

פשוט לא אפשרי 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, SlowRide כתב:

אותו הדבר. אחרי המתנה של 30 דקות על הקו אמר לי הנציג שאין תורים באזור שלי כי נגמרו התורים לחיסון שני, ובלי תור לחיסון שני אי אפשר לקבוע חיסון ראשון. אולי שבוע הבא יהיה.

העיקר לבכות שמרכזי החיסונים שוממים.

לא יודע מה הבעיה עם מכבי מההתחלה היו איתם בעיות

תכנס לקבוצות של מתחסנים ותראה תמונות ממרכזי חיסון ריקים

לפני 47 דקות, יובל .מ. כתב:

בוא נגיד שעוד חודש כבר *כל* מי שהיה רוצה להתחסן קיבל זריקה. מי שלא רוצה להתחסן לוקח על עצמו את הסיכון וזאת תהיה בעיה שלו.

זאת הגישה שלי ממזמן

אבל אתה יודע שזה לא עובד ככה

אני האחרון שיפריע לו לראות מתנגד חיסון מונשם ומורדם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...