Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

כל המערכות האלה לא יהיו שימושיות עד שיהיו להן נתוני רגישות וסגוליות. כמובן שואלה לא מסוגלים לפרט מידע כזה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמינות ורגישות, אחת באה על חשבון השנייה. 

בדיקה אידיאלית הייתה יכולה להפריד באופן משולם,  כלומר על מי שבאמת חיובי היא תגלה שהוא חיובי 

וכל מי שבאמת שלילי היא תגלה שהוא באמת שלילי.

בפועל,  עדיין לא מצאו בבדיקות קורונה בדיקות אידאליות, מאחורי כל בדיקה מסתתרים 2 מספרים.

מספר ראשון : האם מצאתי את כל החיוביים?  גם בבדיקה זבל אני יכול להגדיל את הרגישות, כך שאני אגלה את כל החיוביים.

אבל הגדלת הרגישות תגדיל לי גילויי השווא , כלומר שלילייים שהחלטתי שהם חיוביים. 

הקטנת הרגישות של הבדיקה , תגרום לי לפספס חיובים (הם יתגלו כשליליים ), ופחות שליליים שבטעות אגלה אותם כחיוביים. 

במקום לספק מספרים אמיתיים של הבדיקות שלהם .. הם מספרים סיפוריים מסביב.. 

לכאורה .. המשפט הזה מעיד על רגישות נמוכה..  כלומר לא אכפת להם לפספס חיוביים , רק כדי להראות אמינות 100%. 

"כל חולה שמצאנו נמצא גם חיובי בבדיקה הרגילה" 

image.thumb.png.2ad765b2256061559ceace4fee4cc392.png

גם המשפט הזה מעיד על רגישות נמוכה,   הם מפספסים חיוביים.

אבל הוא פוטר את זה במשפט כללי, החיוביים שפספסנו לא מדבקים .... 

image.thumb.png.04f9809c88eecbe7086a1717f80f6213.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורולה, אני יודע מהם רגישות וסגוליות, ואולי יותר חשוב - PPV ו-NPV. ה-gold standard שלנו כרגע הוא PCR, ועד שלא יפרסמו את מספרי החיוביים והשליליים בבדיקה החדשה מול ה-PCR נשאר האפלה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור לי שאתה יודע,  אבל נראה לי שכותב הכתבה לא יודע , נכון כרגע כולם מנסים להתאים את עצמם לפי ה PCR כאילו זה ה-gold standard .

אבל שוכחים (וגם אתה פה שוכח) שמילת הקסם PCR לא אומרת כולם לגבי רגישות/אמינות/סגוליות או PPV ו-NPV.

PCR זה שיטה או טכנולוגיה,  גם ל PCR אין מספר קבוע של אמינות/סגוליות. כל מעבדה/מדינה מחליטה על נקודת העבודה שלה. 

ב PCR - לוקחים דגימה ואז מתחיל סבבים של גידול התרבית - אפשר לעשות 30 סבבים, 35 סבבים/ 40 סבבים או 60 סבבים. 

ככל שאתה עושה יותר סבבים אתה מגדיל את הרגישות ומקבל יותר חיוביים. 

מה זה נותן?

אם אתה רוצה לקטוע כמה שיותר שרשראות הדבקה ומוכן לשלם על הרבה אנשים בבידוד , אז אתה מגדיל את כמות הסבבים.

מגלה הרבה יותר חיוביים , למרות שיתכן שחלקם בכלל שלילים או לא מדבקים יותר. 

אבל אם חשוב לך יותר חופש הפרט, אז אתה מקטין את כמות הסבבים,  אתה תגלה פחות חיוביים, ויתכן שתשחרר אנשים חולים לשוק.

מדינת ישראל הפעילה PCR עם דרגת רגישות גובהה, פשוט כי זה נראה חכם לקטוע כמה שיותר שרשראות , גם במחיר של סגירת אנשים בריאים. 

עכשיו זה חוזר ... כי רוצים לפתוח את כל החיוביים שמצאו , לבדוק באיזה סבב הם הפכו לחיוביים,   וכל מי שהיה גבולי (מעל כמות סבבים מסויימת) לשלוח אותו לחיסון בכל זאת.

ולכן אין דבר כזה  סטנדרט בלי לציין מספר סבבים ..

ציטוט

ה-gold standard שלנו כרגע הוא PCR,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Gold standard זה מונח שמקורו בכלכלה, והוא היה מדיד, כמות הזהב במרתפי הבנק המרכזי. ברפואה תמיד משהו יחסי. מה לעשות, התחום הזה הוא מדע די "רך". אז לגבי הקורונה זה PCR בטכניקה מסויימת שצריכה להבחר לורך ההשוואות.

סיפור מחזורי ה-PCR הוא בעיה, סיפור רמות הנוגדנים אחרי זיהום בקןרונה בעייתי, מחקרים שונים הראו דעיכה שונה של הנוגדנים, חסינות תאית בכלל לא נבדקת דרך שגרה, למדידת נוגדנים אחרי חיסון בכלל אין משמעות כי נדרשת בדיקה שונה. אני מעריך שבסופו של דבר כולם חזומנו לחיבון, אלא אם יתגלה שיש בעיה של השפעות לוואי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור לי שאתה יודע,  אבל נראה לי שכותב הכתבה לא יודע , נכון כרגע כולם מנסים להתאים את עצמם לפי ה PCR כאילו זה ה-gold standard .

אבל שוכחים (וגם אתה פה שוכח) שמילת הקסם PCR לא אומרת כולם לגבי רגישות/אמינות/סגוליות או PPV ו-NPV.

PCR זה שיטה או טכנולוגיה,  גם ל PCR אין מספר קבוע של אמינות/סגוליות. כל מעבדה/מדינה מחליטה על נקודת העבודה שלה. 

ב PCR - לוקחים דגימה ואז מתחיל סבבים של גידול התרבית - אפשר לעשות 30 סבבים, 35 סבבים/ 40 סבבים או 60 סבבים. 
ככל שאתה עושה יותר סבבים אתה מגדיל את הרגישות ומקבל יותר חיוביים. 

מה זה נותן?
אם אתה רוצה לקטוע כמה שיותר שרשראות הדבקה ומוכן לשלם על הרבה אנשים בבידוד , אז אתה מגדיל את כמות הסבבים.
מגלה הרבה יותר חיוביים , למרות שיתכן שחלקם בכלל שלילים או לא מדבקים יותר. 
אבל אם חשוב לך יותר חופש הפרט, אז אתה מקטין את כמות הסבבים,  אתה תגלה פחות חיוביים, ויתכן שתשחרר אנשים חולים לשוק.

מדינת ישראל הפעילה PCR עם דרגת רגישות גובהה, פשוט כי זה נראה חכם לקטוע כמה שיותר שרשראות , גם במחיר של סגירת אנשים בריאים. 
עכשיו זה חוזר ... כי רוצים לפתוח את כל החיוביים שמצאו , לבדוק באיזה סבב הם הפכו לחיוביים,   וכל מי שהיה גבולי (מעל כמות סבבים מסויימת) לשלוח אותו לחיסון בכל זאת.

ולכן אין דבר כזה  סטנדרט בלי לציין מספר סבבים ..

ה-gold standard שלנו כרגע הוא PCR,

למיטב ידיעתי הטענה היא כי מדינת ישראל עושה יותר סיבובי גדילה כדי להגביר רגישות היא עורבא פרח, ומדינת ישראל פועלת בדיוק לפי הנחיות יצרן הבדיקה. כלומר יצרן שמגדיר 32 מחזורים, המעבדה תבצע 32 מחזורים, עבור בדיקה שדורשת 38 מחזורים יהיה 38 מחזורים.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לידיעת הקורא @Transporter: המשטרה פתחה בבדיקה נגד מתנגדי חיסונים שמעודדים אנשים להזמין תור ולהבריז (שבורים בריבוע?):

https://mobile.mako.co.il/news-law/2021_q1/Article-517315504317771027.htm?sCh=31750a2610f26110&pId=173113802

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא צריך שום בדיקה, פשוט קנס לכל מי שמזמין תור ולא מגיע ולא מבטל יום לפני.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, pooh-bear כתב:

לידיעת הקורא @Transporter: המשטרה פתחה בבדיקה נגד מתנגדי חיסונים שמעודדים אנשים להזמין תור ולהבריז (שבורים בריבוע?):

https://mobile.mako.co.il/news-law/2021_q1/Article-517315504317771027.htm?sCh=31750a2610f26110&pId=173113802

אני מוכן להוריד 10% מהמשכורת שלי בעד כל עבריין מקלדת שיקבל קנס

ופי 3 מזה על כל אחד כזה שיעמוד לדין

הרי מאחורי הפרופילים האלה שחלקם עם תמונה של עציץ או תמונה של הטבע מגוגל,  לא עומדים אנשי עסקים, לא טייקוני נדלן ולא סוחרים או מפתחי תוכנה

אלא האנשים הכי חלשים באוכלוסיה שלא הגיעו לשום דבר בחיים ומוציאים את התסכול שלהם על מדינה שלמה.

הכל טוב ויפה עד שזה מסכן את הציבור כלכלית ובריאותית

לפני כשעה, SlowRide כתב:

לא צריך שום בדיקה, פשוט קנס לכל מי שמזמין תור ולא מגיע ולא מבטל יום לפני.

זה הרבה מעבר לזה

יש "כת נגד מסכות"

אנשים שמסתובבים ומצלמים את עצמם בלי מסכה

הבעיה  שאותם אנשים בדיוק עוד שבוע יקבלו טייזר ויעשו שיימינג לשוטר

אז למה לא לקחת את הסטורי שלהם ולשלוח להם קנס בדואר? מה יותר מפליל מתמונה שלך מתגאה בזה שהפרת הנחיות?

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה קנס בדיוק ? עד היום לא שמעתי על מישהו שהואשם בביהמ"ש בגין הפצת מחלה מדבקת. עבירה פלילית עם 10 שנות מאסר . כולל מאומתים שנתפסו במחסום באילת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, save כתב:

איזה קנס בדיוק ? עד היום לא שמעתי על מישהו שהואשם בביהמ"ש בגין הפצת מחלה מדבקת. עבירה פלילית . כולל אלה שנתפסו במחסום באילת.

קודם כל מי שנתפס קיבל קנס. גם מי שסתם נתפס במחסום והפר מגבלת 1000 מטר. לא צריך להפיץ מחלה בשביל קנס.

דבר שני מי שמשקיע את רוב הזמן הפנוי שלו כדי להפיץ פייק ניוז, ברמה שהוא עורך סרטונים \ תמונות כשהוא יודע שהם שיקריים במטרה לגרום לעשרות אלפי אנשים לא להתחסן

ועוד יותר גרוע- מי שמתכנן או מוכן לתרום באופן אקטיבי לבזבוז חיסונים

בטח שמגיע לו קנס ולא רק קנס.

אלה הילדי כאפות שהיו מצלצלים לך באינטרקום ובורחים, אלה שמגיבים מפרופילים פקטיבים ומקללים אנשים

אבל בחיים לא יעשו את זה פנים מול פנים

יש הבדל ענק בין להחליט שאתה לא מתחסן לבין להפיץ מידע שיקרי כדי לפגוע במבצע חיסונים 

עריכה אחרונה על ידי Transporter
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשבר לי הזין מהם, סופית.

זה הטקסט הכי גס ומלוכלך שרשמתי פה אי פעם, ואולי הוא יימחק. אבל לא- אני לא הולך לשים כוכביות או לצנזר מילים. נמאס לי מרפי-השכל, האטומים, הכלבים הנאלחים שלא מסוגלים להביא את עצמם להתנהל בצורה אפילו חצי-הגיונית. הוחלט שהסגר מסתיים מוקדם ביום ראשון- יופי. הוחלט אילו עסקים יכולים לפתוח ובאלו מגבלות- מצויין. אז איך לעזאזל אתם מזניחים את ההחלטה על הדבר החשוב ביותר, שישחרר הורים ללכת לעבודה, וזה מה קורה עם מערכת החינוך? הרי להחליט (אפילו) במוצאי שבת, לא יעזור לאף אחד שמבין, מה דורש בשביל להכין גן עבור פתיחה (בטח אם זה גן עיריה, ששם לא בדיוק מבינים גמישות). כלומר, אולי הסגר "מורם", אבל לערימה שלמה של אנשים (נקרא להם הורים לצורך הדיון), זה לא מועיל בשיט. וכל זה לא בשביל שאני אוכל לשבת על כוס קפה, אלא בשביל להגיע לזכות הגדולה לצאת לעבודה.

ואגב; אני כועס כי אחרי שלושה סגרים, אף אחד לא יכול לטעון "לא ידענו" או "לא חשבנו"- הסיבה היחידה שלא נראית חשובה מספיק להחליט את זה היא שזה לא באמת מעניין אף אחד.

שילכו להזדיין.*

* האמת, מי שאוכל את הנקניקייה זה אני ושאר ההורים.

• רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...