Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 13 דקות, SlowRide כתב:

ובדיוק בגלל זה אי אפשר לפתוח כלום עד שרוב האוכלוסייה הבוגרת תהייה מחוסנת. בטח שיש בעיה עם לפתוח דברים. אתה לא יכול לפתוח מקומות עבודה (אתה כן אבל לא יהיה מי שיעבוד) ולהשאיר את בתי הספר סגורים, ואתה לא יכול לפתוח את בתי הספר כי אי אפשר לחסן ילדים.

לא לכל העובדים בישראל יש ילדים קטנים שצריך לשמור עליהם אם הם לא הולכים לבית ספר

אתה גם לא יכול לנהל מדינה בלי נתבג או בלי חס ושלום מלונות באילת

אבל עובדה שזה קורה

אם אי אפשר לחסן ילדים ויודעים שזה יביא אותנו לסגר הבא, שיחכו עם זה

הרי ממילא כבר מחפשים תאריך לסגר הבא. אז למה לתת סיבות?

ואם כבר לא משנה מה מדביק יותר ומה פחות ואם פותחים הכל העיקר שכולם יוכלו לעבוד

אז בבקשה בוא נפתח את הכל כולל הכל. עדיין לא מאוחר לפתוח מופעים במנורה לפורים

מצחיק שזה אפילו פחות מסוכן מלפתוח בתי ספר, כי לשם לפחות אפשר להכניס רק מחוסנים

עריכה אחרונה על ידי Transporter
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחלוטין. אני ממתין בקוצר רוח למחקר על בני 12-15. אם התוצאות שלו יהיו חיוביות נצטרך לראות כאן עוד גל של חיסונים. בתקווה שיהיה שיתוף פעולה של ההורים ושל הילדים. 

אני מתקשה להבין מה קצב ההתחסנות הנוכחי של התלמידים, הן כיוון שבכל דיווח חצי יומי של משהב"ר הדיווח הקודם נדרס, והן כיוון שהדיווח הוא לפי קבוצת הגיל 10-19, בעוד שהמתחסנים המעניינת הם קבוצת הגיל 16-18, כלומר קבוצה חלקית בלבד. בתוך קבוצת הגיל 10-19 נכללים גם חיילים וגם אזרחים בני 19-10, מה שלא מאפשר לקבל תמונה של בני 16-18.

@Transporter אף אחד לא "מחפש" תאריך לסגר הבא, מה גם ששיתוף הפעולה של הציבור הוא כזה שרק מכה אנושה של המגיפה תחזיר את שיתוף הפעולה. זאת כיוון שהתנהלות אחראית של הקהל לא קיימת, ויכולת האכיפה של מדינת ישראל הוכחה כ(כמעט) לא קיימת.

@יבגניפ אני חולק על המשפט האחרון שלך. תסתכל לאירופה ולאמריקה ותוכל להסיק לא רע על מה היה קורה בלי חיסונים.

דרך אגב, מדינת ישראל ירדה מתחת ל-UAE מבחינת קצב החיסונים ל-100 תושבים ליום. אנחנו עדיין מקדימים אותם מעט במספר חיסונים כולל ל-100 תושבים ובמידה רבה מאד מחבינת מספר מקבלי חיסון מלא (2 מנות) - נראה שהם דוגלים במדיניות של מתן מנה ראשונה לאוכלוסיה גדולה ודחיית המנה השניה.

image.thumb.png.c352bcf17657e99c3e7adea5651a1450.png

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, sperial כתב:

@Transporter אף אחד לא "מחפש" תאריך לסגר הבא, מה גם ששיתוף הפעולה של הציבור הוא כזה שרק מכה אנושה של המגיפה תחזיר את שיתוף הפעולה. זאת כיוון שהתנהלות אחראית של הקהל לא קיימת, ויכולת האכיפה של מדינת ישראל הוכחה כ(כמעט) לא קיימת.

מצחיק שמצד אחד אתה מודה שהציבור עושה מה שבא לו

ומצד שני כותבים כאן שאולי 2-3 ילדים בכל הארץ הגיעו לבית ספר כשהם חולים או לפחות היו ליד הורה מאומת

זה קצת סותר

ובטח שמחפשים תאריך לסגר רביעי

אנחנו עדיין בשלישי וכבר מדברים על הרביעי

לא ראיתי כזה ביזיון

אחר כך מתפלאים למה חנויות בתחנה המרכזית פתוחות כבר שבוע

בעצם בטח לא ידעת את זה כי לא הראו את זה בחדשות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, Transporter כתב:

מצחיק שמצד אחד אתה מודה שהציבור עושה מה שבא לו

ומצד שני כותבים כאן שאולי 2-3 ילדים בכל הארץ הגיעו לבית ספר כשהם חולים או לפחות היו ליד הורה מאומת

זה קצת סותר

ובטח שמחפשים תאריך לסגר רביעי

אנחנו עדיין בשלישי וכבר מדברים על הרביעי

לא ראיתי כזה ביזיון

אחר כך מתפלאים למה חנויות בתחנה המרכזית פתוחות כבר שבוע

בעצם בטח לא ידעת את זה כי לא הראו את זה בחדשות

תגיד - אתה חשוב שאני מודה באיזה פשע? עם ישראל רואה את החרדים (פחות את הערבים, כנראה שאצלם המנהיגים מנסים לעשות משהו חיובי והם פחות באור הזרקורים) ואת חוסר התגובה של הרשויות ולכן שם ז*ן. יחד עם הוריאנטים האלימים והירידה בקצב החיסונים זה יעלה ביוקר רב. תוסיף לכך את נתניהו שמתעסק רק במשפט ובבחירות, וגנץ שמנסה להיות פופולרי (לא יעזור לו כלום. הוא הוכיח שאינו מתאים לפוליטיקה), ותקבל את התוצאות הבעייתיות.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיווח קטן מארץ הכפור:

כמו שאמרתי הודיעו פה אתמול מה יהיו ההקלות שיכנסו לתוקף ב-14 לחודש. פותחים מחדש מלונות, אתרי סקי, בריכות שחיה (אבל לא חדרי כושר או פארקי מים). במלונות אסור לפתוח חדרי אוכל/מסעדות. אכילה רק בחדרים.

תאטראות, אופרה, קולנוע גם נפתחים עם 50% תפוסה. מסעדות לישיבה פנימית עוד לא (כל הזמן יש טייק אוואי/הזמנות).

כמות הנדבקים היומית פה עומדת על 5-6 אלף ליום (אם נשווה לישראל מדובר על בערך 1500 נדבקים ליום). מצד שני, מתים פה 450-500 איש כל יום, אבל נראה שלא ממש מתרגשים מכמויות המתים, אלה בודקים ורואים שבתי החולים די ריקים. כנראה התרגלו למספרי מתים גבוהים בחורף פה באופן כללי. 

בינתיים מדבר עם חברים באנגליה, ולמרות הווריאנט האנגלי הם אומרים שמורגשת מאוד גם שם הירידה בכמויות החולים והמאומתים ליום. מעניינת המחזוריות הזאת של המחלה, ועד כמה באמת סגר כמו שהוחלט עליו בארץ (מצד אחד הגבלות מאוד קשות אבל מצד שני כל אדם שני ״עובד חיוני״) או בפולין (אין ממש סגר) או אנגליה (סגר אבל ״רך יותר״) משפיעים על התחלואה. האם לא עדיף שבועיים-שלוש של קריסה ואז התייצבות וירידה, מאשר עבודה בספיקה מקסימאלית (ויותר מזה) של המערכת במשך חודשיים פלוס? האם לא תגיע בסוף לאותה התוצאה? אין לי תשובה, סתם תהייה...  

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

@יבגניפ אני חולק על המשפט האחרון שלך. תסתכל לאירופה ולאמריקה ותוכל להסיק לא רע על מה היה קורה בלי חיסונים.

חיסונים אקוטיים למאבק במגפה, כמובן. אני רק אומר שמזל שלפחות בזה הצלחנו.

• אהבתי 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@garicho מה שהזכרת בפסקה האחרונה זה מה שקורה באוסטרליה - כל פעם שמתגלים איזה 3 חולים סוגרים עם מכסה של סיר לחץ. אבל ארי זה הם די משחררים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 38 דקות, sperial כתב:

תגיד - אתה חשוב שאני מודה באיזה פשע? עם ישראל רואה את החרדים (פחות את הערבים, כנראה שאצלם המנהיגים מנסים לעשות משהו חיובי והם פחות באור הזרקורים) ואת חוסר התגובה של הרשויות ולכן שם ז*ן. יחד עם הוריאנטים האלימים והירידה בקצב החיסונים זה יעלה ביוקר רב. תוסיף לכך את נתניהו שמתעסק רק במשפט ובבחירות, וגנץ שמנסה להיות פופולרי (לא יעזור לו כלום. הוא הוכיח שאינו מתאים לפוליטיקה), ותקבל את התוצאות הבעייתיות.

לא הבנתי איך זה סותר משהו שכתבתי ?

אנ כבר כמעט שנה כותב שהציבור לא מקשיב להנחיות כי כל פעם יש מישהו אחר שמפר אותן

זה לא משנה אם זה חרדים או המדינה שעושה אפליות בין מגזרים, דתות, ענפים שמותר\אסור להם לעבוד

אבל לכל זה אין קשר למה שכתבתי למעלה על הבתי ספר.

יש פה צביעות שמצד אחד מפחדים לפתוח חנות שמכניסה יותר מ-3 אנשים כדי שהרביעי שנכנס לא ידביק אף אחד

אבל בתי ספר עם אפס אכיפה, המון חוסר אחריות של ההורים והדבקות בלי הפסקה, אוי ואבוי אם לא יפתחו מיד ב7 בבוקר 

לפני כשעה, sperial כתב:

אבל זה בדיוק מה שהוא ניסה להגיד

נראה לי קמת מוקדם מדי היום תחזור לישון כמה שעות ותחזור אלינו תערוך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, Transporter כתב:

יש פה צביעות

זה לא צביעות אלא ניהול סיכונים, שגם הוא לא חף מהבעיות.

ולמה אתה מקצין כל הזמן?! אני כל יום מבלה שעה בהליכה על דיזנגוף. ממש לא כולם והכל פתוחים כרגיל. המשרדים של החברה שלי סגורים, וחזרנו לעבוד לחלוטין רק מהבית.

גם אם 40% מקפידים על סגר - זה לא 0.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נכון. מידת הציות הלכה ופחתה עם החודשים. בסגר הראשון הציות באוכלוסיה הכללית היה כמעט שלם, בסגר השני פחת ובשלישי עוד יותר. הראו את זה השבוע יפה עם עקומות התנועה של אנשים לפי המעקבים של גוגל.

לגבי מערכת החינוך - אכן יש בעייתיות עצומה כיוון שמדובר במערכת גדולה עם קושי בשליטה בריחוק החברתי. מצד שני, אם המורים, ואולי יותר חשוב - ההורים והתלמידים הבוגרים - יטרחו להתחסן, הסיכון יצטמצם, ואם תהיה הקפדה על קפסולות וריחוק ובדיקות קורונה תקופתיות וחלק מההוראה ישאר מרחוק הסיכון יפחת. קיים גם הסיכון של המשך סגירת המערכת, שהשפעתו תמשך עשורים. חנות, וגם 10,000 חנויות, שיסגרו יהוו פגיעה כלכלית לחמה חודשים. ילדים חסרי השכלה ישפיעו על הכלכלה 50 שנה. ראה את הישגים הכלכליים של הבורות בחברה החרדית. אז, כפי שכתב יבגני, יש כאן ניהול סיכונים, והפתיחה צריכה להיות זהירה, הדרגתית, מבוקרת ועם בחינה יומיומית של ארועי ההדבקה והתחלואה. אם יתברר שהסיכון הופך גבוה יהיה צורך בסגירה חוזרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, יבגניפ כתב:

זה לא צביעות אלא ניהול סיכונים, שגם הוא לא חף מהבעיות.

ולמה אתה מקצין כל הזמן?! אני כל יום מבלה שעה בהליכה על דיזנגוף. ממש לא כולם והכל פתוחים כרגיל. המשרדים של החברה שלי סגורים, וחזרנו לעבוד לחלוטין רק מהבית.

גם אם 40% מקפידים על סגר - זה לא 0.

אני לא אמרתי שדיזינגוף פתוח אמרתי שבתחנה מרכזית הכל כולל הכל פתוח

לא יודע למה עדיין לא הראו את זה בחדשות

הכל עובד ופתוח ואתמול היה נראה שם כמו קניון בשגרה בלי קורונה

אתה כנראה לא מבין כמה עסקים "סגורים" ומכניסים לקוחות מדלת אחורית

או מוכרים מהבית

חבר שלי פתח פלאפל ברחוב ראשי באמצע עיר במרכז וניידות שעוברות שם אפילו לא עוצרות לראות מה קורה

אתה לא מדמיין אפילו כמה מסיבות יש כל ערב בכל מיני מקומות

יש לי חבר ספר שמספר לי שמה שהוא מרוויח היום הוא יכל רק לחלום כשהעסק היה פתוח

אבל המשרדים של החברה שלך סגורים אז אני רגוע אין ספק שהציוד מקשיב להנחיות אני יכול לחזור לישון ונתעורר עם 400 מאומתים מחר

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לתקשורת המזורXXת שלנו, יש חלק לא מבוטל בירידה לביקוש חיסונים.

פמפמו שבוע שלם, בכל המהדורות ואתרי האינטרנט, את תופעות הלוואי של החיסון השני.

מרוב שפמפמו את תופעות הלוואי, חששתי ללכת לחיסון השני, בפועל לא הרגשתי כלום

ברמה שחששתי שקיבלתי פלצבו🙂.

כל יום מודיעים על מישהו שמת לאחר החיסון למרות שסיבת המוות היא לא החיסון.

אז למה להזכיר את החיסון בכלל? זה בדיוק כמו שידווחו שאדם נדרס לאחר שהתחסן.

העיקר למלא את המהדורה.

קצת אחריות מצד העורכים היתה עוזרת המון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, sperial כתב:

@garicho מה שהזכרת בפסקה האחרונה זה מה שקורה באוסטרליה - כל פעם שמתגלים איזה 3 חולים סוגרים עם מכסה של סיר לחץ. אבל ארי זה הם די משחררים. 

בסדר, הם הלכו על מוד של 0 הדבקה והנחיות דרקוניות לחלקים נרחבים באוכלוסיה ברגע שמגלים את המחלה. להם זה הצליח בגלל שיתוף פעולה של האוכלוסיה. מדינות אחרות שניסו ללכת על זה והאוכלוסיות שלהם יותר ״רלוונטיות״ לאופי הישראלי נכשלו בזה כשלון טוטאלי (ע״ע ארגנטינה כדוגמא טובה לסגר ארוך ולא יעיל בכלל להורדת תחלואה).

התכוונתי למשהו אחר - מדינות שמגיעות לקריסה במודע ללא סגר משמעותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, Transporter כתב:

אני לא אמרתי שדיזינגוף פתוח אמרתי שבתחנה מרכזית הכל כולל הכל פתוח

אני לא אמרתי שאמרת שדיזנגוף פתוח. אתה באמת לא מבין מה המטרה של דוגמא כשמנסים להעביר נקודה כלשהי?  צריך להסביר את זה?

כתבת ש"אני כבר כמעט שנה כותב שהציבור לא מקשיב להנחיות כי כל פעם יש מישהו אחר שמפר אותן". ובכן, זה לא נכון.

הבעיה שלך היא שאתה לא מכיר שום דבר מחוץ לעולם שאתה חי בו. והמשק זה לא רק אתה והחבר שלך שפתח פלאפל.

יש גם 4-5 בתי קפה שפתוחים סביב, יש מסיבות ויש טייק אוואי. ויש מלא עסקים שכן סגורים. 

אז מה?

מול זה יש גם מאות אלפי בני אדם שיושבים בבית, חלקם עובדים, חלקם מובטלים.

לפני 28 דקות, Transporter כתב:

אבל המשרדים של החברה שלך סגורים אז אני רגוע אין ספק שהציוד מקשיב להנחיות אני יכול לחזור לישון ונתעורר עם 400 מאומתים מחר

אתה מתקשה בלוגיקה ומתמטיקה פעם אחר פעם וגם מתקשה לנהל דיון שהולך לכיוונים טיפה אבסטרקטיים כי אין לנו את כל הנתונים ביד.

אתה לא יודע מה היה מספר החולים או המתים אם כולם היו מפרים את ההנחיות לחלוטין.

אתה לא יודע לספר במספרים כמה אנשים כן שינו משהו באורח החיים שלהם, עברו לעבוד מהבית. כמה עסקים כן סגורים. כמה אנשים לא פוגשים את המשפחה שלהם על בסיס שבועי.

אתה אפילו לא מצליח להבין שהדבקות היא לא הוכחת אשמה. אפילו החיסון לא מוריד את הסיכוי להדבק ל-0 מוחלט. אתה החלטת שמי שנדבק זה "שבורים". וזהו. העניין סגור.

...

הסגר לא אפקטיבי מכל מיני סיבות. אחת היא שלא כולם משתפים איתו פעולה. לא כולם != כולם לא. והמשרדים הסגורים של החברה שאני עובד בה לא מספיקים להוריד את מספר החולים. אף אחד גם לא טען את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...