Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיתון כלכלי ? מישהו מרגיש משהו ?

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 1052 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 1 שעה, urich כתב:

התקשורת כמובן מתמקדת בעשירונים העליונים שיקבלו את המענק וזאת דמגוגיה

למה דמגוגיה?

ככל שאדם מבוסס יותר הוא צריך פחות את הסיוע. זה לא שוהא נפגע פחות אלא שהפגיעה פחות מהווה אצלו סכנה קיומית.

לא יקרה לי כלום אם אצמצם מסעדות, צריכת מותרות ואפילו אם אמכור או אשבית רכב אחד ובשביל דברים כאלה המדינה ממש לא צריכה לסייע לי כי בסופו של יום כשאתה מושך את השמיכה לכיוון הראש אז הרגליים יוצאות החוצה.

צריך לסייע אבל לאלה שצריכים סיוע. בין אם זה משפחות ששני בני הזוג בחל"ת ובין אם זה בעל מסעדה שעובדת תחת ההגבלות לא כדי להרויח אלא כדי להפסיד פחות.

אסור לשכוח שעוד כמה זמן הקוקונה תעבור או שתרוסן ואז המדינה צריכה שיהיו עסקים שיעבדו וישלמו מיסים. עסק שנסגר לא ייפתח מחדש בזמן הקרוב ואת החור התקציבי הזה כולנו נרגיש אז המדינה צריכה לשמור את העסקים (לא את בעלי העסקים אלא את העסק עצמו) חי. זה יכול להיות על ידי תשלום ההוצאות הקבועות שלו כשבעל העבסק מקבל קצבת קיום קטנה ושיעבוד בזמן הזה איפה שהוא יכול ללא איום על הקצבה או הסיוע, זה יכול להיות על ידי רגולציה שתאפר להם לתפקד או כל רעיון יצירתי אחר.

אניחנו לא במצב רגיל ובמצבים כאלה צריך לחשוב מחוץ לקופסא ולטווח יותר רחוק. זו לא חוכמה רק להתקיים עכשיו אלא צריך לראות לאן אנחנו רוצים להגיע אחרי המשבר.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לא רק הכלכליות. נראה שבממשלה עוסקחם רק בפופוליזם, והכנסת מצטרפת.

חוסר אחריות מוחלט לבריאות לכלכלה ולכל השאר.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, maxcher כתב:

נראה לי שזה מענק אחד מיני רבים פרקש

אני מקווה שהמילה "מענק" תיצא מהלקסיקון.
צריך לתת רשת ביטחון קבועה לאנשים, לכולם. דמי אבטלה. 
גם לעצמאים.

זה יתן לאנשים תחושת בטחון ויעזור להם לתכנן קדימה את חייהם עד יעבור זעם. זה יכול לקחת חודש יכול לקחת חודשיים ויכול לקחת חצי שנה.
אין לנו אינסוף כסף לשפוך ואנחנו לא בפוזיציה של ארה"ב שיכולה להרשות לעצמה להדפיס דולרים ושיתפוצץ העולם. צריך לנהל את מה שיש באחריות. 

במקביל כדאי לחשוב מה כן אפשר לעשות עם כוח העבודה האדיר הזה שהמדינה הולכת להחזיק. יש המון דברים שאפשר לעשות איתו.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, stum כתב:

מפה לשם. הולכים לתת כסף להמונים.

רה"מ ושר האוצר בוחנים אפשרות להעניק "מענק קורונה" בדומה למענקים שחולקו בפסח, אך בהיקפים נרחבים יותר. אזרח ללא ילדים יקבל 750 שקלים, ומשפחה עם ילדים תקבל בין 2,000 ל-3,000 שקלים. הנהלת האוצר: "יגדיל את הגירעון וישולם על ידי הציבור". ב-20:45: מסיבת עיתונאים של נתניהו וכץ

https://www.ynet.co.il/article/rJQA11s2JD

עכשיו אפילו ביבי הפך להיות סוציאליסט. נשבר ה***. מהלך שיותר מתאים לפרץ.

נקבל 750 ונשלם 2000 אח״כ בריבית דריבית.

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המון אנשים לא נפגעו בקורונה , יש שכירים שעברו לעבוד מהבית ללא פגיעה בשכר, פנסיונרים שלא עבדו במקביל לפנסיה. ומנגד יש הרבה שנפגעו פגיעה שהמענק לא יתחיל לכסות את הבורות שנוצרו להם (כן רבים מהם כאלו שעבדו בשחור).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 31 דקות, wa11a כתב:

עכשיו אפילו ביבי הפך להיות סוציאליסט. נשבר ה***. מהלך שיותר מתאים לפרץ.

נקבל 750 ונשלם 2000 אח״כ בריבית דריבית.

הפך? הוא היה תמיד, כראש מפלגת הוועדים הגדולים וה"שותפים הטבעיים" שהוא כ"כ משתדל לרצות כל הזמן.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק היום בבוקר נודע לי על המצב הכלכלי הקשה לאחר שקראתי את הכתבה הבאה:

"אנחנו חושבים על כל הפרטים הקטנים מהוצאות על דלק ועד הוצאות היום יום. אנחנו כבר לא יוצאים לבלות. הפסקנו לקחת בייביסיטר".

"אני לא הולכת יותר לעשות ספורט. כלומר גם השעתיים היחידות בשבוע שהיו רק שלי, גם על זה נאלצתי לוותר וגם העבודה כמובן, שהייתה לי לפעמים כמו מיני חופשה שלי עם עצמי - הופסקה, כך שאין לי יותר זמן לבד בכלל. זה ממצב של להיות בניו יורק פעמיים בחודש למצב של להיות לבד בבית עם הילדים 24/7".

https://www.ynet.co.il/vacation/flights/article/S1p9YEskv#autoplay

מי מרים תרומה לגברת ?

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חתיכת הוצאה מההקשר. היא לא היתה בניו יורק פעמיים בחודש כי היא לקחה חופש, אלא כי היא דיילת. זאת העבודה שלה.

אפשר לקטר על פינוק עד מחר בבוקר, אבל עכשיו הביייסיטר שלה לא מרוויחה, המסעדה או מועדון שהיא היתה יוצאת אליהם לא מרוויחים, מאמן או חדר הכושר שלה לא מרוויחים,וכו' וכו'. אלה בדיוק כל העצמאים שקורסים ממש עכשיו. הפינוקים האלו פרנסו לא מעט אנשים לפני הקורונה. לא כולם חייבים להתקיים על לחם ומים ולחטוב עצים למחייתם בכלכלה בריאה ומתפקדת.

• אהבתי 2
  • מעניין 1

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, מרק10 כתב:

רק היום בבוקר נודע לי על המצב הכלכלי הקשה לאחר שקראתי את הכתבה הבאה:

"אנחנו חושבים על כל הפרטים הקטנים מהוצאות על דלק ועד הוצאות היום יום. אנחנו כבר לא יוצאים לבלות. הפסקנו לקחת בייביסיטר".

"אני לא הולכת יותר לעשות ספורט. כלומר גם השעתיים היחידות בשבוע שהיו רק שלי, גם על זה נאלצתי לוותר וגם העבודה כמובן, שהייתה לי לפעמים כמו מיני חופשה שלי עם עצמי - הופסקה, כך שאין לי יותר זמן לבד בכלל. זה ממצב של להיות בניו יורק פעמיים בחודש למצב של להיות לבד בבית עם הילדים 24/7".

https://www.ynet.co.il/vacation/flights/article/S1p9YEskv#autoplay

מי מרים תרומה לגברת ?

סליחה על הבוטות, אבל....

מה, אתה דפוק 🤨 מה אתה רוצה ממנה? מה אתה מצפה מאנשים, שיעבדו וירוויחו כסף ולא יעשו איתו משהו בשביל הכיף שלהם...? וכשהם יפסיקו לעבוד שלא יתלוננו שהם נאלצו לחתוך בדברים שהם מעבר למים ותפוחי אדמה? גם אנחנו "כבר לא יוצאים לבלות". לפני זה היינו "יוצאים לבלות" (ארוחת ערב במסעדה או סרט בקולנוע) פעם בחודש. גם על זה אסור לי להתלונן ואני צריך לסתום ת'פה ולהגיד תודה שעדיין יש לי קורנפלקס ואני לא צריך לאכול את החתולים שלי?

בנוסף, כל מה ש-Pooh-bear אמר.

• אהבתי 2
  • מעניין 1

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, Night Driver כתב:

אניחנו לא במצב רגיל ובמצבים כאלה צריך לחשוב מחוץ לקופסא ולטווח יותר רחוק. זו לא חוכמה רק להתקיים עכשיו אלא צריך לראות לאן אנחנו רוצים להגיע אחרי המשבר.

אממממ אם הבנתי אותך נכון אתה מצפה שהביורוקרטים, אלה שהמומחיות הגדולה ביותר שלהם בחיים זה להכניס הכל לקופסאות, לתכנן את הקופסאות ולשמור עליהן, פתאום יחשבו מחוץ לקופסא?

🤣

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 40 דקות, pooh-bear כתב:

חתיכת הוצאה מההקשר. היא לא היתה בניו יורק פעמיים בחודש כי היא לקחה חופש, אלא כי היא דיילת. זאת העבודה שלה.

אפשר לקטר על פינוק עד מחר בבוקר, אבל עכשיו הביייסיטר שלה לא מרוויחה, המסעדה או מועדון שהיא היתה יוצאת אליהם לא מרוויחים, מאמן או חדר הכושר שלה לא מרוויחים,וכו' וכו'. אלה בדיוק כל העצמאים שקורסים ממש עכשיו. הפינוקים האלו פרנסו לא מעט אנשים לפני הקורונה. לא כולם חייבים להתקיים על לחם ומים ולחטוב עצים למחייתם בכלכלה בריאה ומתפקדת.

עזוב זו מנטליות רוסית של "אנחנו חצבנו סלעים בגולאג וזה הפך אותנו ליותר חזקים וחכמים מכולם". שחרר. אין אפשר לנצח את זה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, Night Driver כתב:

למה דמגוגיה?

ככל שאדם מבוסס יותר הוא צריך פחות את הסיוע. זה לא שוהא נפגע פחות אלא שהפגיעה פחות מהווה אצלו סכנה קיומית.

לא יקרה לי כלום אם אצמצם מסעדות, צריכת מותרות ואפילו אם אמכור או אשבית רכב אחד ובשביל דברים כאלה המדינה ממש לא צריכה לסייע לי כי בסופו של יום כשאתה מושך את השמיכה לכיוון הראש אז הרגליים יוצאות החוצה.

בדיוק מה שרוצים שלא יקרה, רוצים שהמבוססים לא יצמצמו את הצריכה שלהם.

אם המבוססים יתחילו לצמצם  אז באמת העסקים יקרסו

צריך לסייע אבל לאלה שצריכים סיוע. בין אם זה משפחות ששני בני הזוג בחל"ת ובין אם זה בעל מסעדה שעובדת תחת ההגבלות לא כדי להרויח אלא כדי להפסיד פחות.

זה נכון, הסיוע צריך להיות גדול יותר למי שנפגע קשה יותר.

אבל צריך להיזהר לא לתת לנמר יותר מידי בשר , הוא יאבד את הכושר לצוד...ואז שיהיה אפשר לצוד הוא לא ירצה לצוד יותר

אסור לשכוח שעוד כמה זמן הקוקונה תעבור או שתרוסן ואז המדינה צריכה שיהיו עסקים שיעבדו וישלמו מיסים. עסק שנסגר לא ייפתח מחדש בזמן הקרוב ואת החור התקציבי הזה כולנו נרגיש אז המדינה צריכה לשמור את העסקים (לא את בעלי העסקים אלא את העסק עצמו) חי. זה יכול להיות על ידי תשלום ההוצאות הקבועות שלו כשבעל העבסק מקבל קצבת קיום קטנה ושיעבוד בזמן הזה איפה שהוא יכול ללא איום על הקצבה או הסיוע, זה יכול להיות על ידי רגולציה שתאפר להם לתפקד או כל רעיון יצירתי אחר.

אם לא נדאג שהעסקים ימשיכו , אז לא יהיו עסקים.

בדיוק מה שקרה לחולי קורונה שחיברו למכונות הנשמה, הם איבדו את היכולת לחיות לבד, חצי הם מתו וחלק מאלו ששרדו  איבדו המון מסת שריר,

לכן עכשיו נוטים לחבר פחות למכונות הנשמה ולתת רק חמצן , שהגוף יצליח להתאושש לבד ולא יאבד את היכולות האלה.

בדיוק לגבי עסקים, שאתה נותן מענקים מטורפים לעסקים שלא עובדים , אתה מעודד אותם להמשיך להיות סגורים

אם תעשה הפוך.. תתן סיוע לכולם ללא קשר אם העסק עובד או לא.. אז אתה תעודד עסקים להמשיך לעבוד

תשאל את @Transporter  חלק מבעלי האולמות מעדיפים לסגור ולא לעשות כלום ולחיות על המענקים , מאשר לעשות חלטורות קטנות שיכולות להיות רווחיות 

או לכל היותר יספקו פרנסה לעובדים ולספקים.

מענקים שבנויים על ירידה במחזור מצב אחד עוזרים למי שירד לו המחזור, מצד שני מדכאים אפשרות להפעלה בכל זאת של עסקים.  

טרנספורטר בוכה שהוא משלם ביטוח על הרכבים שלו, שיש להם פחת וכדומה.

למה הוא לא מפעיל אותם במשלוחים ?  כי זה לא כלכלי , עדיף לקבל מענקים 

צודק 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, korola כתב:

תשאל את @Transporter  חלק מבעלי האולמות מעדיפים לסגור ולא לעשות כלום ולחיות על המענקים , מאשר לעשות חלטורות קטנות שיכולות להיות רווחיות 

או לכל היותר יספקו פרנסה לעובדים ולספקים.

מענקים שבנויים על ירידה במחזור מצב אחד עוזרים למי שירד לו המחזור, מצד שני מדכאים אפשרות להפעלה בכל זאת של עסקים.  

טרנספורטר בוכה שהוא משלם ביטוח על הרכבים שלו, שיש להם פחת וכדומה.

למה הוא לא מפעיל אותם במשלוחים ?  כי זה לא כלכלי , עדיף לקבל מענקים 

קודם כל חלק מבעלי האולמות לצערי אין להם יותר מדי שכל

זה שאבא שלהם יושב טוב והיה לו תקציב לפתוח אולם לא הופך אותם לאנשים חכמים שמבינים משהו

הם מעדיפים לשבת בבריכה או באילת ולראות כסף בחשבון

הם לא מבינים שכל מה שהם בנו כל החיים נשחק כשהאולם שלהם סגור ולא מככב

הם יבינו את זה לאט לאט

אולי כשיגיע החורף והם יפסיקו לצאת לחופשות ויבינו שצריך לחזור לעבוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...