Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיתון כלכלי ? מישהו מרגיש משהו ?

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 1082 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תפקיד התכנון, לטווח קצר, בינוני וארוך, הואנשל הדרג המקצועי. הם המכירין את החומרמןאת שיטות העבודה.

תפקיד הפוליטיקאים הוא להתוות את הגישה, שאת תוכנה ייצקו הפקידים.

אחת הבעיות הקשות אצלנו היא מינוי מקורבים לתפקידים המצריכים מקצועיות. ואותם מקורבים, שהקשר בין יכולותיהם לבין תפקידם מקרי, מזיקים מאד, כמו גם התערבות פוליטית בלי בחינת התוצאות הצפויות על ידי בעלי המקצוע.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 2 שעות, korola כתב:

בדיוק מה שרוצים שלא יקרה, רוצים שהמבוססים לא יצמצמו את הצריכה שלהם.

אם המבוססים יתחילו לצמצם  אז באמת העסקים יקרסו

גם אם תיתן לכל אחד מיליון שקל מישהו יכול לטוס לחו"ל, לצאת לחופשה או סתם לעשות אירוע של 500 מוזמנים בגן אירועים עם קייטרינג ומוזיקה?

הבעיה יותר מיכולת לצרוך זה שהספקים לא יכולים לספק את הצריכה או בגלל שאסור להם לפתוח או בגלל שמגבלות הפתיחה מפילות עליהם הוצאות נוספות שגורמות להם להביא כסף מהבית ולוותר על הפיצוי כי אין ירידה של לפחות 40% במחזור.

לפני 2 שעות, korola כתב:

זה נכון, הסיוע צריך להיות גדול יותר למי שנפגע קשה יותר.

אבל צריך להיזהר לא לתת לנמר יותר מידי בשר , הוא יאבד את הכושר לצוד...ואז שיהיה אפשר לצוד הוא לא ירצה לצוד יותר

זה ברור ונכון מאוד. בגלל זה הייתי מצפה לראות עידוד של אנשים כן לצאת לעבוד תמורת שכר שיתווסף ברובו לדמי האבטלה.

לפני 2 שעות, korola כתב:

אם לא נדאג שהעסקים ימשיכו , אז לא יהיו עסקים.

בדיוק מה שקרה לחולי קורונה שחיברו למכונות הנשמה, הם איבדו את היכולת לחיות לבד, חצי הם מתו וחלק מאלו ששרדו  איבדו המון מסת שריר,

לכן עכשיו נוטים לחבר פחות למכונות הנשמה ולתת רק חמצן , שהגוף יצליח להתאושש לבד ולא יאבד את היכולות האלה.

בדיוק לגבי עסקים, שאתה נותן מענקים מטורפים לעסקים שלא עובדים , אתה מעודד אותם להמשיך להיות סגורים

אם תעשה הפוך.. תתן סיוע לכולם ללא קשר אם העסק עובד או לא.. אז אתה תעודד עסקים להמשיך לעבוד

מסכים אבל בשביל זה אתה צריך לעזור לעסקים לשאת את הקבועות שלהם ולא לתת סכומים שאולי עוזרים לשכיר אבל לעג לרש לבעל עסק שצריך בראשון לחודש לשלם 30,000 שקל שכירות, עוד כמה אלפים אגרת שילוט, ארנונה ועוד מיני הוצאות שונות ומשונות עוד לפני שפתח את הדלת שאסור לו לפתוח. סתם לסבר את האוזן, אם מחר מישהו אצלי מאובחן לקורונה כולנו נכנסים לבידוד של שבועיים. עזוב את הנזקים שנגרמים מזה שהמפעל סגור אני משלם לכולם משכורות על חשבון ימי המחלה שלהם.  אצלי אנחנו 30 איש אבל מה עושה מסעדה גדולה שמעסיקה 100-150 איש וצריכה לשלם כחצי מיליון שקל משכורות ולזרוק את כל המלאי ואין הכנסות אפילו של שקל?

לפני 2 שעות, korola כתב:

תשאל את @Transporter  חלק מבעלי האולמות מעדיפים לסגור ולא לעשות כלום ולחיות על המענקים , מאשר לעשות חלטורות קטנות שיכולות להיות רווחיות 

או לכל היותר יספקו פרנסה לעובדים ולספקים.

מענקים שבנויים על ירידה במחזור מצב אחד עוזרים למי שירד לו המחזור, מצד שני מדכאים אפשרות להפעלה בכל זאת של עסקים.  

לעובדים אין בעיית פרנסה בזכות דמי האבטלה. נכון שזה לא מלא אבל זה משאיר שכיר עם הראש מעל למים (ולא יותר מזה).

אם אתה פותח אירוע שחומרי הגלם, הובדים והמשתנות יותר גבוהים ממה שתקבל אתה מגדיל הפסד וזה מה שקורה לרוב האירועים.

לפני 2 שעות, korola כתב:

טרנספורטר בוכה שהוא משלם ביטוח על הרכבים שלו, שיש להם פחת וכדומה.

למה הוא לא מפעיל אותם במשלוחים ?  כי זה לא כלכלי , עדיף לקבל מענקים 

כי טרנספורטר ישקיע עכשיו חודשים בהקמת קו משלוחים כשהוא לא מבין כלום בתחום, ייאלץ להחזיק נהגים ולשלם משכורות שהוא לא יודע אם ירויח אותן וכשיהיה קרוב לאיזון  (במקרה הטוב) תחזור העבודה החלקית באירועים ואז הרכבים שלו יהיו גמורים.

המצב די מורכב ואין תרופת פלא. כולנו נצא חבולים ממנו והמטרה היא לשרוד כדי שיהיה עם מה לבנות מחדש.

לפני 17 דקות, ChemGuy85 כתב:

ר עם ההורים כדי שהשוכרים ישלמו את המשכנתא שלו ובינתיים הוא חוסך כל שקל בשביל לסגור את המשכנתא יותר מהר. 

ואם הוא היה גר בדירה במקום להשכיר אותה הוא היה יכול לכלכל את עצמו ולשלם את המשכנתא?

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, sperial כתב:

תפקיד התכנון, לטווח קצר, בינוני וארוך, הואנשל הדרג המקצועי. הם המכירין את החומרמןאת שיטות העבודה.

תפקיד הפוליטיקאים הוא להתוות את הגישה, שאת תוכנה ייצקו הפקידים.

אחת הבעיות הקשות אצלנו היא מינוי מקורבים לתפקידים המצריכים מקצועיות. ואותם מקורבים, שהקשר בין יכולותיהם לבין תפקידם מקרי, מזיקים מאד, כמו גם התערבות פוליטית בלי בחינת התוצאות הצפויות על ידי בעלי המקצוע.

זה עובד בעולם אידאלי.

אצלנו כל פוליטיקאי דואג לגרוף קרדיט לטווח הקצר.

מה יעזור למירי רגב לעשות רכבת תחתית בנתניה שתיפתח ב2027? עד אז יהיה רק חפירות וביקורת ומישהו אחר יבוא לחתוך את הסרט.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

השאלה היא :

אז נקבל מענק בגודל X שיממומן מ .... ?

- הגדלת מס הכנסה ?  כאן יש יתרון למובטלים, יקבלו מענק ולא ישלמו.  והעובדים נדפקים

- הגדלת המע'מ ?  זה שיוויוני ! כולם ישלמו.

- הדפסת כסף והגדלת האינפלציה ?  אהה.. העברות דיגיטליות.  לא צריך להדפיס ממש שטרות.  אז בטח גם האינפלציה לא תגדל.

- בטול משכורות שרים, סגני שרים, עוזריהם, נהגיהם חברי הכנסת ולבריהם ?  עזבו, לא יספיק.  להם נכפיל את השכר ונשלש את המענק !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשמדובר על תכנית כלכלית אז לא הייתי מתנגד לחלוקת כסף ממטוסים כפי שהתכנית הנוכחית הוגדרה בתקשורת אילו הדבר היה מגיע בד בבד עם רפורמות מסיביות, שידונו על תנאי השכר כלל העובדים במגזר הציבורי (חלק ראויים לקבל העלות וחלק הפחתות) כולל פנסיות תקציביות, עדכון שכר המינימום ויצירת מנגנונים להשלמה ועידוד תעסוקה ע"י המדינה, עבודות יזומות בתחום המחשוב התשתיות והחברה, חשיבה מחודשת על חלוקת המשרדים צמצום מספר משרדי הממשלה מניעת כפילויות והגדרת סמכויות הגיונית, קצבאות, מלגות אברכים והנחות, פרויקטים של תשתיות (כבישים, מים, נמלים, חשמל, גז, רכבות, בתי חולים בקיצור לא חסר), דמי אבטלה לעצמאים, תקציבי החינוך והדרך לשאוב מורים טובים, תקציב הביטחון. הלאמה והפרטה של חברות יש למדינה הזדמנות לעשות מהלכים כוללים חלקם יהיו פופולריים חלקם ממש לא, יהיו המון קבוצות לחץ אבל בסופו של יום בהסכמה רחבה יהיה אפשר להעביר הכל. כל התכניות כבר כתובות, יש אנשים מוכשרים שכבר בדקו והצביעו על מה אפשר וצריך לעשות צריך בין היתר פוליטיקאים עם אומץ שיחשבו על הציבור כולו ולא רק על הבחירות הבאות.

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, pooh-bear כתב:

לדעתי הצנועה, לצפות מממשלה לקיים איזשהו תהליך של תכנון אסטרטגי (במנותק מהתפעול היומיומי הביורוקרטי של המערכת) זה לא לגמרי מופרך. אבל מה אני מבין, אני אנטי-ביביסט, אפילו לא מצליח להבין למה לחלק כסף לכולם זה רעיון כל כך מוצלח.

זה לא.

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא שאלה של מוצלח או לא.

המטרה: להשאיר אוויר לנשימה לאלו שצריכים כסף במיידי לתקופה הקרובה - וזאת בכדי שלא נגרר לאנרכיה (גם אם מצומצמת בהיקפה).

האמצעי: להעביר כסף ישירות לחשבון של אותם מעוטי יכולת.

הבעיה: בירוקרטיה, מוסדות מסורבלים שלא מדברים אחד עם השני טכנולוגית יחד עם פוליטיקה ארגונית ושיטות עבודה מיושנות.

הפתרון האמיתי: הליך פיטורין נכבד במוסדות המדינה, הרבה מנהלים שקיבלו שכר במשך הרבה מאוד זמן וקפאו על השמרים צריכים ללכת הבייתה ולשלם מחיר אישי על המחדל.

מכיוון שזה לא הזמן לפטר אנשים כרגע וזה לא יפתור את הבעיה מחר בבוקר - מה עושים ? משתמשים בדרך ה"קלה" כדי להזרים כסף, והיא הצנחת מזומנים.

מכיון שזה כסף מביטוח לאומי זה כסף "מוגן" הוא לא "נשאב למינוס בבנק" או ל"קופת נושים" לאלו שפשטו רגל.

ולכן אפשר להשתמש בו לצריכה אוכל תרופות ולא לתשלום חשבונות שאולי לא ישולמו היום, אבל זה פחות חשוב למדינה כרגע.

בתקווה שיבואו חשבון עם הרבה מאוד בעלי תפקידים בכירים בביטוח לאומי, מס הכנסה, ושאר מרעין בישין.

אבל זה ביום שאחרי, לא היום, היום אתה צריך אותם עובדים כדי שהמוסד הצולע שלהם ימשיך לתפקד אחרת אתה בבעיה גדולה יותר.

מסכים ? לא מסכים ? לא יודע.

אני כן יודע שאני זה שישלם את זה בסוף, זה ברור לי.

אם זה בהעלאת מס הכנסה, מעמ או מס קילומטראג' חדש שידחפו.

אישית, עוד לפני כל הקמפיין הזה קיבלתי החלטה עם אישתי ברגע שפורסם מתן מענק, שאת המענק הזה אני מעביר ישירות לזוג שאני מכיר שבאמת צריך.

אם אתם לא זקוקים לו במיידי, מציע לכם לעשות אותו דבר .

עריכה אחרונה על ידי stum
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 39 דקות, stum כתב:

אישית, עוד לפני כל הקמפיין הזה קיבלתי החלטה עם אישתי ברגע שפורסם מתן מענק, שאת המענק הזה אני מעביר ישירות לזוג שאני מכיר שבאמת צריך.

שתיהיה מהנותנים ולא מהמקבלים כל ימי חייך.

אני לא יודע באחוזים כמה מהמשפחות היום יוכלו "לוותר" על 2000-3000 ש"ח , אבל ביהדות יש מונח "מי שמעשר מתעשר"

ועניי ביתך קודמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 58 דקות, stum כתב:

זה לא שאלה של מוצלח או לא.

המטרה: להשאיר אוויר לנשימה לאלו שצריכים כסף במיידי לתקופה הקרובה - וזאת בכדי שלא נגרר לאנרכיה (גם אם מצומצמת בהיקפה).

האמצעי: להעביר כסף ישירות לחשבון של אותם מעוטי יכולת.

הבעיה: בירוקרטיה, מוסדות מסורבלים שלא מדברים אחד עם השני טכנולוגית יחד עם פוליטיקה ארגונית ושיטות עבודה מיושנות.

הפתרון האמיתי: הליך פיטורין נכבד במוסדות המדינה, הרבה מנהלים שקיבלו שכר במשך הרבה מאוד זמן וקפאו על השמרים צריכים ללכת הבייתה ולשלם מחיר אישי על המחדל.

מכיוון שזה לא הזמן לפטר אנשים כרגע וזה לא יפתור את הבעיה מחר בבוקר - מה עושים ? משתמשים בדרך ה"קלה" כדי להזרים כסף, והיא הצנחת מזומנים.

מכיון שזה כסף מביטוח לאומי זה כסף "מוגן" הוא לא "נשאב למינוס בבנק" או ל"קופת נושים" לאלו שפשטו רגל.

ולכן אפשר להשתמש בו לצריכה אוכל תרופות ולא לתשלום חשבונות שאולי לא ישולמו היום, אבל זה פחות חשוב למדינה כרגע.

בתקווה שיבואו חשבון עם הרבה מאוד בעלי תפקידים בכירים בביטוח לאומי, מס הכנסה, ושאר מרעין בישין.

אבל זה ביום שאחרי, לא היום, היום אתה צריך אותם עובדים כדי שהמוסד הצולע שלהם ימשיך לתפקד אחרת אתה בבעיה גדולה יותר.

מסכים ? לא מסכים ? לא יודע.

אני כן יודע שאני זה שישלם את זה בסוף, זה ברור לי.

אם זה בהעלאת מס הכנסה, מעמ או מס קילומטראג' חדש שידחפו.

מה שאתה אומר בגדול זה: הממשלה לא נערכה בשיט לגל השני. אין לאף אחד מושג בכלום. זה לא היה קרוב ללעבור אם היה מדובר בטילים איראניים, אבל כשזה קורונה לכולם זה נשמע סביר. הקורונה הגיעה לפה במרץ, מאז עברו ארבעה חודשים, וכלום. פשוט כלום. נאדה, אפס מוחלט. לא יודעים מי צריך, לא מסוגלים להעביר כסף לפי קריטריונים, פשוט כלום.

אז עכשיו אנחנו אמורים לשלם 6 מיליארד שקל שרובם המכריע ילך למי שלא צריך עזרה בכלל, וחלק קטן מהם ילך למי שזה בכלל לא מתקרב למה שהוא צריך. באמת, מחמם לב. והפרחים לצה"ל.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, stum כתב:

מה האלטרנטיבה שלך למחר בבוקר ?

א. לא לתת לשכירים שעובדים / מקבלים אבטלה.

ב. לא לתת לגימלאים שמקבלים פנסיה

ג. לגבי עצמאים אני פחות מכיר, אבל בטוח יש איזה דיווח לאיזשהו מס שאפשר לבנות ממנו קריטריון חצי סביר בעשר דקות.

אני מניח שחסכנו פה איזה 50-80% מהכסף, ככה, בקטנה. אז יש גם מה לעשות עם מה שנחסך: אחיות, עו"סים, נכים, מיטות בבתי חולים, רופאים, מורים, ציוד ללמידה מרחוק למי שאין. יש אין סוף מקומות שאפשר לעשות בהם שימוש הרבה יותר טוב בכמה מיליארדים האלו.

לפני 8 דקות, stum כתב:

צודק. אשמים. נתראה בקלפי.

הלוואי. מי שלא הבין עד עכשיו, לא יבין גם בבחירות הבאות. Resistance is futile.

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה 2000 שקל האלה יעזרו למי שצריך מחר בבוקר לשלם 50,000 שקל שכירות למסעדה הסגורה שלו או לשלם 200,000 שקל משכורות לעובדים שלו שיושבים בבידוד והעסק שלו סגור?

כל הנתונים של ההכנסות ומספר בני הבית נמצאים במחשבי הביטוח הלאומי ומצב האשראי והחוסן הכלכלי של כל אחד נמצא במאגר נתוני האשראי. אני לא איש מחשבים אבל אני בטוח שתוכנה די פשוטה יכולה לקבל את שני המאגרים האלה ועל סמך נוסחא לא מסובכת היא תדע לחלק את הסכום שהוגדר לחלוקה בין אלה שזקוקים לו.

• רעיון טוב! 2

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצב נתון: אם תתחיל לבדוק מי כן מי לא אתה לא תצא מזה והכסף יגיע, כמו שצריך וכמו שאמור, עוד שבועות או חודשים ארוכים שאין לך.

בראש שלך, של אדם מאוזן כלכלית, זה אם אני חייב X וקיבלתי X - אז לא הרווחתי ולא הפסדתי.

אם מחר לא היה לך מה לאכול חס וחלילה -  הX שקיבלת היו רווח נקי.

2000 שקל לא יעזור לשלם שכירות, ארנונה או אפילו מים וחשמל. אבל לא לזה הם נועדו.

אומרים לך את ה X הזה לא משנה מה מצבך, אף אחד לא ייקח לך, ולזה בעיקר זה נועד לצריכה. לך תקנה.

אוכל, תרופות, רהיט חדש, חופשה בארץ, משהו.

אני לא מחסידי הממשלה הנוכחית אבל אני קשה לי לחשוב על פתרון פחות גרוע.

אני כן איש מחשבים, ויצא לראות מערכת או שתיים של המדינה (מתחום אחר) מאחורי הקלעים יותר ממה שהייתי רוצה.

הפתרון שאתה מציע כנראה לא ריאלי בתנאים הנוכחיים בגלל המון סיבות טכניות שאין פואנטה להיכנס אליהם.

וזה ראש הממשלה שלך אומר, לא אני.

האם מישהו צריך ללכת הבייתה בגלל זה ? כן. חד משמעית - אבל לא היום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...