Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיתון כלכלי ? מישהו מרגיש משהו ?

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 1094 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 10 דקות, m3x7r3m3 כתב:

ומה הקשר בין שתי אלה להגבלה על מקצוע?!

ניסיתי לתווך לך את זה באמצעות דוגמא יותר קלה, אבל אני רואה שזה לא עבד. העץ שמייצר לך הכנסה נמצא בין האוזניים. העץ שלהם הוא עץ פיזי בדמות מסעדה/מלון/חדר כושר. המדינה לקחה להם את העץ. פשוט תלשה אותו מהקרקע בלי לשאול אף אחד.  

ציטוט

נו ו...? באותה מידה יכול להיות שהשקעת מיליון שקל בהקמת חדר כושר במושב של בני 80, או שהשקעת במסעדה כדי לגלות שאתה גר בעיר של @sperial, אבל מלא מלא ספריאלים כאלה.

שוב פעם אתה עושה השוואה בין השקעה כושלת כתוצאה מניהול לא נכון/השקעה לא נבונה ובין הכשלה מכוונת של כל העסקים מהסוג הזה מצד המדינה. נעשה את זה פשוט מחר מותר לי לפתוח חדר כושר? 

ציטוט

מה הקשר להשקעה?! אתה לא מפוקס היום בכלל.

אתה זה שהתחלת איזה ויכוח קשקוש מקושקש על השקעות בבורסה וכמה זה בדיוק אותו דבר כמו השקעה אקטיבית בעסק. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 8 דקות, ChemGuy85 כתב:

ניסיתי לתווך לך את זה באמצעות דוגמא יותר קלה, אבל אני רואה שזה לא עבד. העץ שמייצר לך הכנסה נמצא בין האוזניים. העץ שלהם הוא עץ פיזי בדמות מסעדה/מלון/חדר כושר. המדינה לקחה להם את העץ. פשוט תלשה אותו מהקרקע בלי לשאול אף אחד.  

בואנה לפעמים אני חושב שטרנספורטר השתלט לך על המשתמש.

הדיון התחיל בנושא השקעה, לא מאיפה אתה מביא את ההכנסה שלך, לא איך אתה מייצר אותה, אלא השקעה.

לפני 9 דקות, ChemGuy85 כתב:

שוב פעם אתה עושה השוואה בין השקעה כושלת כתוצאה מניהול לא נכון/השקעה לא נבונה ובין הכשלה מכוונת של כל העסקים מהסוג הזה מצד המדינה. נעשה את זה פשוט מחר מותר לי לפתוח חדר כושר? 

מה הקשר? מותר לך מחר למכור קוקאין? מותר לך להשקיע במפעל לייצור גג אסבסט? מותר לך לפתוח מפחמה? או תחנת כוח פחמית?

לפני 9 דקות, ChemGuy85 כתב:

אתה זה שהתחלת איזה ויכוח קשקוש מקושקש על השקעות בבורסה וכמה זה בדיוק אותו דבר כמו השקעה אקטיבית בעסק. 

לא, אני כתבתי שלא יפצו על שום השקעה, לא אקטיבית, לא פאסיבית, לא בניירות ערך ולא מי שהשקיע במכולה של מסכות N95

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, Night Driver כתב:

לא שואלים אותך למה לך. העולם פשוט השתנה.
כשהורידו מכסים מישהו פיצה את היצנים?

דוגמא מטופשת ולא קשורה לכלום. מישהו אסר עליך למשיך לייצר? מישהו אסר עליך להתאים את העסק שלך למציאות המשתנה? לא נתנו לך תקופת הסתגלות? הנחיתו עליך את המכה מהיום למחר דרך כתבה ב-Ynet? 

ציטוט

לקחת סיכון וקרה שאכלת אותה. מה יקרה אם מחר יגלו פתאום שקוקה קולה אחראית ל 90% ממקי סרטן השד בעולם ויחליטו לאסור את השיווק שלה. גם אז המדינה צריכה לפתות את הבעלים ולשלם לו כל חייו כי פקיד החליט שאסור לו לסכן את הציבור?

עולם עסקים לא מתנהל בצורה כזאת ואתה יודע את זה מצויין. גם אם עוברת תקנה/חוק כלשהו זה נעשה לאחר תהליך חקיקה ארוך וגלוי עם אופציה להביע התנגדות ועם תאריך ברור מתי התקנה/חוק נכנסת לתוקף על מנת לאפשר תהליך הסתגלות שנמשך לעיתים שנים על גבי שנים. לא באים לאנשים ביום חמישי ואומרים להם שביום שישי הקרוב הענף שלהם מחוסל לצמיתות.  

לפני 12 דקות, m3x7r3m3 כתב:

הדיון התחיל בנושא השקעה, לא מאיפה אתה מביא את ההכנסה שלך, לא איך אתה מייצר אותה, אלא השקעה.

ואני מנסה להסביר לך שאתה עושה סלט בין השקעה פירותית ובין השקעה הונית. 

ציטוט

מה הקשר? מותר לך מחר למכור קוקאין? מותר לך להשקיע במפעל לייצור גג אסבסט? מותר לך לפתוח מפחמה? או תחנת כוח פחמית?

אשאל אותך שאלה אסרו על ייצור ושימוש באסבסט מהיום למחר או שהיה מדובר בתהליך שנמשך עשרות שנים? חבל על הטרחה אכתוב לך את התשובה: 

עד אשר תהליכי הפקת מוצרי אזבסט נעצרו בחרם בשנת 1978. החרם, למרות שהורה להפסיק יצור מוצרי אזבסט, הרשה למפעלים להשתמש במוצרי המלאי שעדיין לא הוכנסו לשימוש ויוצרו לפני החרם, לכן גם בתים שיוצרו עד שנת 1986 יכלו להכיל מוצרי בנייה הכוללים אזבסט ליצירת קירות אקוסטיים. הדרך יחידה להיות בטוחים שבקירות הבניין אין אזבסט היא להשיג דגימה מקיר הבניין הנבדק ולבודקו במעבדה מהימנה.

https://he.wikipedia.org/wiki/אזבסט#משפט_וחוק

ציטוט

לא, אני כתבתי שלא יפצו על שום השקעה, לא אקטיבית, לא פאסיבית, לא בניירות ערך ולא מי שהשקיע במכולה של מסכות N95

לפי אותו היגיון אסור לשלם גם דמי אבטלה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק רוצה להגיד שכלכלת לבנון לא בדיוק במצב טוב עכשיו. והם עם כול השיט של הבקבוקים והצמיגים וזה.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, Night Driver כתב:

מ 77 עד היום עברו 43 שנים. כולם כבר מזמן בפנסיה.

נכון, אבל לכן פירטתי ב-3 שורות הבאות למה זה לא באמת משנה:

לפני 32 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אז גם עוד 100 שנה בשלטון לא עוזר כשאתה מחכה שכל פקידי השירות הציבורי הישנים יצאו לפנסיה בתקווה שאתה ממנה במקומם אחרים.

בפועל הביורוקרטיה חכמה יותר וממנה הרבה פעמים אנ"ש צעירים יותר.

וככה אתה יכול לקבל שר חינוך כמו בנט עם תוכנית לימוד שכוללת את הנכבה.

לפני 11 דקות, ChemGuy85 כתב:

ואני מנסה להסביר לך שאתה עושה סלט בין השקעה פירותית ובין השקעה הונית. 

ואני מנסה להסביר לך שלא יעזור כמה תפריד, כל מה שתחת קטגוריה של השקעה לא נספר, ולא תקבל עליו כלום.

ובצדק*, השקעת בציוד לחדר כושר הוא לא נעלם הציוד הזה.

* לא כולל השקעה בדברים עם תוקף, כמו למשל חומרי גלם במסעדה שאי אפשר להחזיק בשר טרי למשך חודש.

לפני 13 דקות, ChemGuy85 כתב:

אשאל אותך שאלה אסרו על ייצור גגות אסבסט מהיום למחר או שהיה מדובר בתהליך שנמשך עשרות שנים? 

אז מה שמשנה לך זה כמה זמן עובר מהיום שאומרים לך שאסור לך לפעול עד שזה נכנס לתוקף?

נניח והיום השקעת במפעל לייצור גגות אסבסט, שמת מיליון שקל שם, שמת את עצמך מנכ"ל ובאת עם תוכנית איך אתה עושה רווחים ומושך משכורת.

ליטרלי אתה מתכוון לעבוד במשרה מלאה (++) בניהול המפעל הזה.

לא עברו 12 שעות והנה אומרים שבעוד חודש, חודשיים, חצי שנה אסור לייצר גגות אסבסט.

מה עוזר לך החצי שנה הזו? ההשקעה הלכה לטמיון.

וכדי להבהיר זה לגמרי לא עשרות שנים.

לפני 15 דקות, ChemGuy85 כתב:

לפי אותו היגיון אסור לשלם גם דמי אבטלה. 

עוד רעיון לא קשור, מה הקשר בין דמי האבטלה להשקעה?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיון מרתק ממש על צדק. אבל צדק הוא בכלל לא המטרה של כל המענקים האלו.

השאלה שהממשלה צריכה לשאול את עצמה הוא מה צריך (ואפשר) לעשות, כדי שהכלכלה כמכלול תשרוד בצורה הטובה ביותר את המגיפה, וחלק מזה זה כנראה גם שלאנשים ישאר מה לאכול, איפה לגור וממה לשלם חשבונות.

אפשר ללכת ימינה עד הסוף ולהגיד: כלכלה חופשית, תסתדרו. זה כנראה לא הפיתרון הכי טוב בעולם, אבל הוא לפחות די פשוט ולא מגדיל את החוב הממשלתי.

אפשר ללכת שמאלה עד הסוף ולהגיד: מענקים לכולם, אף עסק לא יקרוס ואף אחד לא ירוויח פחות ממה שהרוויח לפני המגיפה. גם זה כנראה פיתרון פחות מוצלח.

ואפשר לחשוב על פתרונות פרקטיים באמצע, כאלו שישאירו חלק מהעסקים (כי את כולם כנראה אי אפשר) עם ראש מעל המים עד שהמגיפה תעבור, וייתן פיצוי כלשהו למי שהעסק שלו לא יכול להחזיק, כדי שלא ימות ברעב. וגם לא יגרור הדפסת כסף שתמוטט את כולנו לתוך היפר אינפלציה. זה לא ממש "צדק", יהיו מי שבכלל לא יפגעו ויהיו כאלו שיספגו פגיעה גדולה, ובטח יהיו גם לא מעט שינצלו את המערכת ברקע. אבל זה כנראה יותר טוב מפתרונות אחרים שמתעסקים ב"צדק".

• רעיון טוב! 1

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דוגמא מטופשת ולא קשורה לכלום. מישהו אסר עליך למשיך לייצר? מישהו אסר עליך להתאים את העסק שלך למציאות המשתנה? לא נתנו לך תקופת הסתגלות? הנחיתו עליך את המכה מהיום למחר דרך כתבה ב-Ynet? 

יש מקרים שבפירוש מנחיתים אבל אתה קובע עובדות על סמך מה שאתה חושב בלי בכלל שניהלת עסק או התמודדת מול רגולציה.

עולם עסקים לא מתנהל בצורה כזאת ואתה יודע את זה מצויין. גם אם עוברת תקנה/חוק כלשהו זה נעשה לאחר תהליך חקיקה ארוך וגלוי עם אופציה להביע התנגדות ועם תאריך ברור מתי התקנה/חוק נכנסת לתוקף על מנת לאפשר תהליך הסתגלות שנמשך לעיתים שנים על גבי שנים. לא באים לאנשים ביום חמישי ואומרים להם שביום שישי הקרוב הענף שלהם מחוסל לצמיתות.  

עכשיו הרגת אותי עם הבדיחות שלך.

אתה יודע באיזו קלות משנים רשמיות של תקן למשל או מעבירים אותו בין קבוצות יבוא או את הקלות שמשרד הבריאות חותם על צוים שמחייבים את כל התעשייה?

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו אמר ההגדרה החוקית להשתמש במילה "קטשופ" נניח?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, pooh-bear כתב:

ואפשר לחשוב על פתרונות פרקטיים באמצע, כאלו שישאירו חלק מהעסקים (כי את כולם כנראה אי אפשר) עם ראש מעל המים עד שהמגיפה תעבור, וייתן פיצוי כלשהו למי שהעסק שלו לא יכול להחזיק, כדי שלא ימות ברעב. וגם לא יגרור הדפסת כסף שתמוטט את כולנו לתוך היפר אינפלציה. זה לא ממש "צדק", יהיו מי שבכלל לא יפגעו ויהיו כאלו שיספגו פגיעה גדולה, ובטח יהיו גם לא מעט שינצלו את המערכת ברקע. אבל זה כנראה יותר טוב מפתרונות אחרים שמתעסקים ב"צדק".

סיכמת יפה.

צריך להבין שהעולם השתנה וחלק מהעסקים לא יהיו או שלא יהיו כמו שהכרנו אותם ושמנגד גם יקומו תחומים אחרים שלא חשבנו שנצטרך.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, m3x7r3m3 כתב:

ואני מנסה להסביר לך שלא יעזור כמה תפריד, כל מה שתחת קטגוריה של השקעה לא נספר, ולא תקבל עליו כלום.

ובצדק*, השקעת בציוד לחדר כושר הוא לא נעלם הציוד הזה.

הנקודה שלי שמדובר ויכוח תיאורטי נחמד על דפי הפורום. במציאות צריך למצוא דרך שהפיצוי יהיה יותר הולם אחרת שלא יתפלאו שאנשים ישימו ז' אחד גדול על הממשלה. ככה מקבלים מרד חדרי כושר, מרד מסעדות ובעתיד גם מרד אולמות אירועים. מה תעשה? תשלח לכולם משטרה? תזרוק 20,000 עצמאיים לכלא? יש בכלל מספיק מקום בכלא? יש מספיק שוטרים? 

ציטוט

* לא כולל השקעה בדברים עם תוקף, כמו למשל חומרי גלם במסעדה שאי אפשר להחזיק בשר טרי למשך חודש.

גם על זה הם לא קיבלו פיצוי. אתה חושב שמישהו פיצה את בעלי המסעדות שזרקו מוצרי מזון ביום חמישי רק כדי לגלות שהממשלה עוד הפעם הפילה אותם בפח? אז למה שמישהו יסגור ביום שלישי הקרוב? אולי עוד הפעם עובדים עליהם? 

ציטוט

אז מה שמשנה לך זה כמה זמן עובר מהיום שאומרים לך שאסור לך לפעול עד שזה נכנס לתוקף?

נניח והיום השקעת במפעל לייצור גגות אסבסט, שמת מיליון שקל שם, שמת את עצמך מנכ"ל ובאת עם תוכנית איך אתה עושה רווחים ומושך משכורת.

ליטרלי אתה מתכוון לעבוד במשרה מלאה (++) בניהול המפעל הזה.

לא עברו 12 שעות והנה אומרים שבעוד חודש, חודשיים, חצי שנה אסור לייצר גגות אסבסט.

מה עוזר לך החצי שנה הזו? ההשקעה הלכה לטמיון.

משנה מאוד. נותן לך זמן להסתגל, זמן לחשוב, זמן לבצע שינוי יעוד ועוד הרבה מאוד דברים שמשום אתה מאוד מזלזל בהם ועד אז עסקים כרגיל.

לפני 8 דקות, Night Driver כתב:

צריך להבין שהעולם השתנה וחלק מהעסקים לא יהיו או שלא יהיו כמו שהכרנו אותם ושמנגד גם יקומו תחומים אחרים שלא חשבנו שנצטרך.

עולם העסקים האמיתי לא מתנהל בצורה קיצונית שכזאת. עסקים נעלמים/דועכים בתהליך שנמשך שנים ולעיתים עשרות שנים. מה שקרה הוא שפשוט ערפו לאנשים את הידיים מהיום למחר בלי להעניק להם איזשהי רשת ביטחון/תקופת הסתגלות. יותר מזה מדובר בחיסול ממוקד מצד הממשלה, לא מצד כוחות השוק לכן הטענה היא "שכאלה הם חוקי המשחק" לא נכונה מיסודה. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, ChemGuy85 כתב:

הנקודה שלי שמדובר ויכוח תיאורטי נחמד על דפי הפורום. במציאות צריך למצוא דרך שהפיצוי יהיה יותר הולם אחרת שלא יתפלאו שאנשים ישימו ז' אחד גדול על הממשלה. ככה מקבלים מרד חדרי כושר, מרד מסעדות ובעתיד גם מרד אולמות אירועים. מה תעשה? תשלח לכולם משטרה? תזרוק 20,000 עצמאיים לכלא? יש בכלל מספיק מקום בכלא? יש מספיק שוטרים? 

על מה הם יעשו מרד? שהמדינה לא פיצתה אותם על ההשקעות שלהם?

בהצלחה להם, אגב בחולות יש מספיק מקום מאז שבג"צ פסק שהזכות של האריתראי למצוא אהבה יותר חשובה מחוק הכניסה לישראל.

ויש מספיק שוטרים (בטח כשיש הפגנה), עם תגבור ובמידת הצורך תגבור של מג"ב.

אלה דברים שקרו ויקרו.

לפני 4 דקות, ChemGuy85 כתב:

גם על זה הם לא קיבלו פיצוי. אתה חושב שמישהו פיצה את בעלי המסעדות שזרקו מוצרי מזון ביום חמישי רק כדי לגלות שהממשלה עוד הפעם הפילה אותם בפח? אז למה שמישהו יסגור ביום שלישי הקרוב? אולי עוד הפעם עובדים עליהם? 

נכון, לא בטוח שאפשר במבנה הביורוקרטי שלנו לפצות על דברים כאלה, אבל בעולם מושלם היו מפצים אותם על זה.

לפני 5 דקות, ChemGuy85 כתב:

משנה מאוד. נותן לך זמן להסתגל, זמן לחשוב, זמן לבצע שינוי יעוד ועוד הרבה מאוד דברים שמשום אתה מאוד מזלזל בהם. 

יופי, אז היה בערך 4 חודשים להתכונן לזה.

כבר ממרץ היה ברור שזה כאן וזה לא הולך לשום מקום.

חלקנו גם הצענו לטרנספורטר לשקול קריירה חלופית בינתיים.

אבל אם החשיבה שלך היא כמו של טרנספורטר, משמע תנו לי לעבוד אבל במקצוע שלי (מאלף אריות אסייתים) או תשלמו לי כאילו אני עובד.

אז אל תתפלא שכותבים לך שאתה חי בלה לה לנד והמציאות דופקת לך בדלת

• רעיון טוב! 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, m3x7r3m3 כתב:

על מה הם יעשו מרד? שהמדינה לא פיצתה אותם על ההשקעות שלהם?

על זה שהמדינה החריבה במו ידייה את העץ שהניב להם את הפרי ועל ידי כך דנה אותם לרעב. 

ציטוט

בהצלחה להם, אגב בחולות יש מספיק מקום מאז שבג"צ פסק שהזכות של האריתראי למצוא אהבה יותר חשובה מחוק הכניסה לישראל.

ויש מספיק שוטרים (בטח כשיש הפגנה), עם תגבור ובמידת הצורך תגבור של מג"ב.

אלה דברים שקרו ויקרו.

אני מבין שאתה חושב שהמדינה היא איזה יישות על שיכולה מחר לשגר הוראה לגרור עשרות אלפי ישראלים למחנה כליאה בנגב (כאשר חלק מאותם ישראלים יהיו כנראה קרובי משפחה של השוטרים), אבל זה לא יקרה וחבל בכלל על האנרגיה שאתה משקיע בפנטזיה הזאת. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, ChemGuy85 כתב:

על כך שדנים אותם לרעב. 

או, אז עכשיו עזבנו את עניין ההשקעה כזו או אחרת ועברנו לנושא של דמי אבטלה לעצמאיים.

בנושא הזה אני איתם עוד לפני שהקורונה נולדה.

לפני 2 דקות, ChemGuy85 כתב:

אני מבין שאתה חושב שהמדינה היא איזה יישות כל יכולה שיכולה מחר לשגר הוראה לגרור עשרות אלפי ישראלים למחנה כליאה בנגב (כאשר חלק מאותם ישראלים יהיו כנראה קרובי משפחה של השוטרים), אבל זה לא יקרה וחבל בכלל על האנרגיה שאתה משקיע בפנטזיה הזאת. 

בערך כמו הפנטזיה שלך על מלא בקבוקי תבערה ברחובות ת"א?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, m3x7r3m3 כתב:

בערך כמו הפנטזיה שלך על מלא בקבוקי תבערה ברחובות ת"א?

זו דווקא פנטזיה יחסית ריאלית. תשאל את החברים שלנו בארה"ב הם יספרו לך. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בארה"ב יש Riots כל כמה חודשים / שנים.

כולל ביזה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...