Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיתון כלכלי ? מישהו מרגיש משהו ?

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 1083 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

4 חודשים היה להתכונן!

שום קריטריונים, שום פיתרון למי שבאמת נפגע קשה ושום מחשבה.

ב 20.8 תחלק שוב 2000 שקל?

עריכה: אם ההיתי מנהל את העסק שלי עם כזו רמת תכנון קדימה מזמן הייתי פושט רגל.

עריכה אחרונה על ידי Night Driver
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 2

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 3 דקות, stum כתב:

אני כן איש מחשבים, ויצא לראות מערכת או שתיים של המדינה (מתחום אחר) מאחורי הקלעים יותר ממה שהייתי רוצה.

הפתרון שאתה מציע כנראה לא ריאלי בתנאים הנוכחיים בגלל המון סיבות טכניות שאין פואנטה להיכנס אליהם.

וזה ראש הממשלה שלך אומר, לא אני.

אני לא חושב שראש הממשלה שלי ראה את המערכות האלו בעצמו. הוא אומר את זה כי זה מה שמנהלים שחיממו כסאות ואכלו שניצלים במשך עשורים אמרו לו.

עזוב את זה. נגיד שאי אפשר. בוא תחלק תלושי מזון לסופר (עד סכום מסויים לנפש), בלי קריטריונים, למי שמבקש. אח"כ תתחשבן. כמה אנשים לדעתך יבקשו?

• רעיון טוב! 1

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואיך תחלק את התלושים ? תבקש מאנשים להגיע לקחת ? 

ואז מה ? הרי צריך לסנן את מי שקיבל כבר ומי שלא, אז צריך להגיש טופס, עם שדות מינימאליים אבל עדיין טופס.

צריך להנגיש את הטופס. צריך לתרגם אותו למספר שפות ולהקצות אנשים שיעזרו לאזרחים מבוגרים ומתקשים להגיש אותו.

ואז מה ? צריך לעבד את הטופס ?

צריך להשוות כל בקשה עם המאגר הנוכחי לא ? רגע, צריך להקים מאגר. לנהל אותו. לקבל אישורים. 

להקים מערכת שמתממשקת עם המאגר, ולאבטח אותה. לתחזק אותה.

מי מקים אותה ? ביטוח לאומי ? בהצלחה עם זה. גוף חיצוני ? מי מפקח ? כמה משלמים, בוא נקים מכרז שלא יגידו קומבינה.

סיימת ? יופי . בוא נלמד אנשים איך עובדים איתו.

ועוד ועוד ועוד. הבנת לאיפה אני הולך לא ? 

עוד פעם אני חושב שאתה ברמה העקרונית, צודק חד משמעית, ברמה הפרקטית אתה תרעיב את האזרחים החלשים שלך.

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מומחה במאגרי מידע. בכלל. ועדיין, יש לי הרגשה שאם היו רוצים, אפשר היה לעשות משהו כזה די מהר. לא מהיום למחר, מהיום לעוד חודש.

כמובן שבלי שום נהלים, ובלי אבטחה מי יודע כמה (איזה מידע כבר ידלוף? מס' ת.ז. שביקשו תלושים?) ובלי מכרז, ובלי ובלי ובלי. ועדיין, יעבוד.

לתרגם טופס פשוט (שמכיל בעיקר מס' ת.ז.) לארבע שפות לא נשמע לי משימה מורכבת במיוחד. לעזור למי שלא יכול - אלו כנראה אנשים שגם ככה מגיעים לביטוח לאומי, או מוכרים לרווחה או משהו. לא נשמע לי בלתי אפשרי.

איך תשלח - באפליקציה בטלפון למי שיש (התווים לחג של שופרסל עובדים ככה כבר היום, אני מניח שגם ברשתות אחרות יש), כרטיס מגנטי בדואר למי שאין.

נכון, זה פיתרון רע מאוד, לא מאובטח, פארטאצ'י לגמרי, ויהיו אנשים שהוא לא יתאים להם. גם כשאתה מחלק מענקים יש אנשים שאין להם חשבון בנק. מה איתם? תמיד יש מי שנופל גם מהמסגרות הכי מקלות.

כשרוצים ובאים לפתור בעיות, אפשר לעקוף נהלים ולפתור דברים נורא מהר. אנחנו (ישראלים) מתמחים בזה.

השאלה בכלל אם זו הבעיה שמתמודדים איתה. מה עם מי שלא יכול לשלם שכירות? מה עם מי שיש לו אלפי שקלים חובות ארנונה, מים וחשמל? מה עם מי שפוטר ולקח הלוואה שבאוקטובר הוא צריך לחזור לשלם (שבטח גם צברה ריבית עד עכשיו)?

כשאתה זורק 6 מיליארד יש לך 6 מיליארד פחות שניה אח"כ לעזור למי שבאמת צריך. אם רוב ה-6 מיליארד האלו נזרקו לפח, אתה עושה יותר נזק מתועלת.

• מעניין 1

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 49 דקות, stum כתב:

וזה ראש הממשלה שלך אומר, לא אני

ומה הידע שלו במערכות כאלה?

פה בדיוק מתחילה הבעיה. ראש הממשלה שלי הוא איש ניהול ולא איש מקצוע וכשהוא מתעקש לקבל את ההחלטות המקצועיות בתחומים שאין לו בהם מושג אנחנו הופכים להיות מובילים בעולם ולא לחיוב.

אני בטוח שאם היו מטילים את זה על 8200למשל מזמן היתה מערכת מוכנה אבל למה חשאול אנשים שמבינים בתחום?

עריכה: תפקיד המנהל לחלום ולפנטז ואחר כך למצוא את המומחים שיממשו את החלומות. הממשלה שלנו לא חולמת, לא מפנטזת ובטוחה שהיא המומחית.

עריכה אחרונה על ידי Night Driver

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, Night Driver כתב:

ומה הידע שלו במערכות כאלה?

פה בדיוק מתחילה הבעיה. ראש הממשלה שלי הוא איש ניהול ולא איש מקצוע וכשהוא מתעקש לקבל את ההחלטות המקצועיות בתחומים שאין לו בהם מושג אנחנו הופכים להיות מובילים בעולם ולא לחיוב.

אני בטוח שאם היו מטילים את זה על 8200למשל מזמן היתה מערכת מוכנה אבל למה חשאול אנשים שמבינים בתחום?

אבל בשביל זה יש לו יועצים.

הרי גם ראש ממשלת גרמניה לא עם תואר אקדמי בכלכלה או אפידימיולוגיה ועדיין מהכלכלות המובילות בעולם.

לפני 4 דקות, Benor כתב:

דווקא 1000-3000 שח כן יכולים לעזור לשלם חשבונות לפחות לחודש אחד. לא הבנתי את הטענה שלא. 

אם היו רוצים שתשלם איתם חשבונות, היו מבטלים לך את הצורך בלשלם אותם מלכתחילה.

זה שתשלם ארנונה לא יניע את המשק. לא לזה זה נועד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה חושב שהמטרה של המענק הזה היא באמת "להניע את המשק", אתה כנראה זכאי לפרס התמימות 2020. מעבר לזה, זה כבר לשרשור הפוליטי.

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 4

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, stum כתב:

המטרה: להשאיר אוויר לנשימה לאלו שצריכים כסף במיידי לתקופה הקרובה - וזאת בכדי שלא נגרר לאנרכיה (גם אם מצומצמת בהיקפה).

האמצעי: להעביר כסף ישירות לחשבון של אותם מעוטי יכולת.

הבעיה: בירוקרטיה, מוסדות מסורבלים שלא מדברים אחד עם השני טכנולוגית יחד עם פוליטיקה ארגונית ושיטות עבודה מיושנות.

דיברתי על הנושא הזה עם כמה אנשים כבר - הפתרון פשוט מאוד: יש לבט"ל רשימה של כל האנשים שיצאו לחל"ת או פוטרו, ואת הסכומים שכל אחד מהם מקבל. קחו את כל מי שמקבל פחות מהמקסימום (לא זוכר כמה זה היה, 7500? 10000?) והנה לכם רשימה של אנשים שצריכים. שום בעיה. בדיוק שני פילטרים בקובץ האקסל.

לפני 3 שעות, stum כתב:

הפתרון האמיתי: הליך פיטורין נכבד במוסדות המדינה, הרבה מנהלים שקיבלו שכר במשך הרבה מאוד זמן וקפאו על השמרים צריכים ללכת הבייתה ולשלם מחיר אישי על המחדל.

mmm feels good - Feels Good | Make a Meme כן בבקשה!

לפני 2 שעות, stum כתב:

2000 שקל לא יעזור לשלם שכירות, ארנונה או אפילו מים וחשמל. אבל לא לזה הם נועדו.

כן, סט הג'אנטים החדש הזה יראה פצצה כשאתה חי מתחת לגשר :lol: 

לפני 2 שעות, stum כתב:

מצב נתון: אם תתחיל לבדוק מי כן מי לא אתה לא תצא מזה והכסף יגיע, כמו שצריך וכמו שאמור, עוד שבועות או חודשים ארוכים שאין לך.

זה מאוד תלוי בכמה קריטריונים אתה בודק. אם החלטת שאתה בודק שניים-שלושה קריטריונים, אתה יכול לפתור את זה תוך שעה.

לפני 1 שעה, stum כתב:

ואיך תחלק את התלושים ? תבקש מאנשים להגיע לקחת ? 

למה לחלק תלושים? להגיד לאנשים פשוט לבוא ולקחת את האוכל (הסבר בתגובה הבאה).

לפני 1 שעה, stum כתב:

ואז מה ? הרי צריך לסנן את מי שקיבל כבר ומי שלא, אז צריך להגיש טופס, עם שדות מינימאליים אבל עדיין טופס.

צריך להנגיש את הטופס. צריך לתרגם אותו למספר שפות ולהקצות אנשים שיעזרו לאזרחים מבוגרים ומתקשים להגיש אותו.

ואז מה ? צריך לעבד את הטופס ?

צריך להשוות כל בקשה עם המאגר הנוכחי לא ? רגע, צריך להקים מאגר. לנהל אותו. לקבל אישורים. 

להקים מערכת שמתממשקת עם המאגר, ולאבטח אותה. לתחזק אותה.

מי מקים אותה ? ביטוח לאומי ? בהצלחה עם זה. גוף חיצוני ? מי מפקח ? כמה משלמים, בוא נקים מכרז שלא יגידו קומבינה.

סיימת ? יופי . בוא נלמד אנשים איך עובדים איתו.

קובץ אקסל. שלוש עמודות (פלוס אחת נוספת לכל סבב חלוקה אחר כך): מספר ת.ז, מספר ילדים, האם לקח (בתאריך X). לכל סבב מוסיפים עוד עמודה. אם רוצים להיות סופר מתוחכמים ולא לאפשר לאנשים לעבור לשכונה ליד ולקחת עוד חבילת סיוע (למרות שאם הם עושים את זה אולי הם די צריכים...) אפשר לעשות את זה בקובץ גוגל דוקס שכל המרכזים האלה מחוברים עובדים עליו בו זמנית. 

זהו. לא צריך טפסים. לא צריך תרגומים. יפה/ויטאלי/ברהניה מגיעים למרכז חלוקה, בכניסה עומד/ת מישהו/י שגוייס/ה לשם אחרי שיצא/ה לחל"ת פוטר/ה, מבקש תעודת זהות, מתאים את המספר לתמונה לבנאדם, ונותן לו להיכנס. שם הוא מקבל חבילת סיוע. לא צריך לשלוח תווי שי ל-Fox Home בדואר או להרכיב טופס כל כך מורכב שהוא יוליד פרסומות באינטרנט של "רוצים לקבל חבילות סיוע? לא תאמינו כמה זה קל. הירשמו עוד היום לקורס מילוי טפסי סיוע. לפרטים והצעת מחיר מלאו פרטים".

באופן כללי, הממשל שלנו בשנים האחרונות אשכרה מתנהל כמו מוסד ממשלתי (סטגדיש...) ומספר לנו כל היום למה הפתרון הצולע והאידיוטי שנראה כאילו מישהו כתב עם אודם על מפית קוקטייל ושברור לכל אדם עם יותר משליש מוח מתפקד שהוא אפילו לא קרוב ללהיות הפתרון הכי טוב או אפילו הממוצע, הוא "הכי טוב שאפשר בהתחשב בנסיבות" וכמובן מתבל כרגיל ב"יכול היה להיות יותר גרוע". וואלה יופי. תודה. אם הייתי רוצה שיהיה יותר גרוע הייתי יורה לעצמי ברגל. אני לא צריך אתכם (או לשלם מיסים) כדי שתעזרו לי עם זה. 

ההחלטות של הממשלה ב-4-5 שנים האחרונות מרגישות כמו התכנון של מכוניות צרפתיות/איטלקיות. הם כאילו כל היום עסוקים מדי בלהטריד מינית את המזכירות שלהם תוך שתיית שמפניות ועישון סיגרים ואז בעשרה ל-17:00 הם פתאום נזכרים "אוי שיט! אנחנו צריכים להחליט על חלוקת כספים/לתכנן אוטו" אז הם עושים את מה שאפשר ומזכירים לנו "היי! יכולנו להיזכר ב-17:55!".

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, פבל כתב:

למה לחלק תלושים? להגיד לאנשים פשוט לבוא ולקחת את האוכל

אבל קורונה, לא?

לפני 3 דקות, פבל כתב:

אם הייתי רוצה שיהיה יותר גרוע הייתי יורה לעצמי ברגל

העובדה שיש לך עם מה לירות לעצמך ברגל כבר מראה שמצבך טוב. אולי בגל השלישי זה יהיה הרבה יותר חשוב מאוכל, משכנתא או לכתוב שטויות בקראספורום.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל... לכתוב שטויות בקארספורום תמיד יהיה חשוב. לא יודע אם הכי חשוב כמו היום, אבל לפחות טופ 4.

לגבי הקורונה: סופרמרקטים מותר? אז אותו דבר. שומרים מרחק, עוטים מסכות, מפזרים אלכוג'ל בין האנשים ומודדים חום. בסוף כל יום עושים עוד פילטר באקסל ורואים מי לא הגיע לקבל (אפשר אפילו להצליב עם רשימת האנשים שבבידוד. גם היא קיימת) - ומוציאים משלוחים במהלך השבוע. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז תלושים. יופי.

איך נחליט איזה רשת ? סתם נחלק כסף לעסקים פרטיים ? כמו כל דבר, צריך מכרז.

בוא נצא למכרז כדי לראות תלושים לאן - שופרסל, סופרפארם, רמי לוי, יינות ביתן, וכו' וכו'.

יהיו 60 יום בהם אפשר להגיש הצעות,  מי שנותן לי הכי הרבה תלוש פר שקל, יזכה במכרז.

בינתיים יש משפחות רעבות היום, לא עוד 60 יום. מה עשינו בזה ?

אז הגדילו ראש, נתנו חתיכות נייר שאיתם אתה קונה אוכל, תרופות, רהיטים, אתה מחליט -  איפה שאתה רוצה. קראו לזה כסף.

ואז במקום לשלם 90 שקל עבור כל 100 שקל תלוש (שיתקבל בכפוף לתקנון ורק עד 75% מהשווי, בתנאי שזה מעל 100 שקל קנייה, לא  בסופ"ש ולא כולל מבצעים וכו'וכו')

אז שילמו 100 שקל עבור כל 100 שקל תלוש והרוויחו שזה מגיע מיידי בצינור שכבר קיים והוכח כיעיל יחסית.

אני לרגע לא אומר שזה מושלם ושאין אשמים שולא יכלו לקחת את ה4 חודשים האחרונים לחשוב על שיטה יעילה יותר,

אני פשוט חושב שהעלות-תועלת פה לאופטימיזאציות, בהינתן מה שניתן לעשות במצב עכשיו, היא עדיפה על האלטרנטיבות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין פשוט מאוד:
במקום להאציל סמכויות ולהפעיל את האנשים סביבו (שׁאמורים להיות מומחים בתחומם) ולפקח, ראש הממשלה עסוק בהשרדות פוליטית.
אין למס הכנסה נתונים?
אין עמותות ?
אין ביטוח לאומי?
אין נכים?
אין רופאים וצוותים רפואיים שצריכים ציוד להתכונן לחורף?
אין עצמאיים קורסים? אי אפשר לוותר להם על ארנונה? הקלות, לא יודע, רק יודע שהיו חודשיים להתכונן ולא עשינו כלום
להדפיס לכולם זה פתרון קל כשיודעים שמלחמה תסתיים, כאן עדיין כלום לא ברור חוץ מזה שהדפסת כסף וחלוקה שלו תקריס את הכלכלה, חלוקה ללא הבחנה.
בד״כ הדפסת כסף בהיסטוריה מניעה פרוייקטים לאומיים כלשהם שמניעים את הכלכלה, לתת צ׳קים לכולם זה הפתרון הכי גרוע. לתת צ׳קים למי שצריך לפי קריטריוניים ברורים אבל לא כאלו שצריך תואר שני במתמטיקה בשביל להבין כמה מקבלים.
הנרטיב החוזר הוא ״אין ברירה״

מה שלא מספרים לכם, זה שהכלכלה בכלל לא תנוע כמו שמצופה ומקווים, אמנם זו אפשרות, אבל לפי ההיסטוריה הכלכלה לא מונעת כמו שרוצים, ואז מדפיסים עוד ועוד, אנשים במוד של חסכון, העסקים עוברים גהנום, וצריכים אוויר נשימה ואנשים חוסכים ליום בהיר, מי שבאמת עני מבזבז ישר, מי שלא חוסך ולא צורך ובסוף הדלק של הכסף נגמר, ומזעיקים שוב את המסוק

ההסטוריה הזו (של המערכת המונטרית) כותבת את עצמה מחדש עם כל מטבע פיאט, ואנחנו בדרך לתהום עמוקה סטייל שנות ה80 
הדבר היחיד שעוד יכול להציל אתכם במשבר הזה (דעתי בלבד, לא המלצה, תעשו מחקר לבד ואל תתחילו איתי פה דיון יש שרשור בפורום ואפשר לדון שם )

ההסטוריה של הכסף מוסברת בסדרה הזו של 8 פרקים (7 על זהב וכסף ואחרון על ביטקויון - אך הוא אינו מומחה בביטקויון ואף מצהיר זאת):

עריכה אחרונה על ידי maxcher
9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, stum כתב:

אז תלושים. יופי.

איך נחליט איזה רשת ? סתם נחלק כסף לעסקים פרטיים ? כמו כל דבר, צריך מכרז.

בוא נצא למכרז כדי לראות תלושים לאן - שופרסל, סופרפארם, רמי לוי, יינות ביתן, וכו' וכו'.

יהיו 60 יום בהם אפשר להגיש הצעות,  מי שנותן לי הכי הרבה תלוש פר שקל, יזכה במכרז.

בינתיים יש משפחות רעבות היום, לא עוד 60 יום. מה עשינו בזה ?

אז הגדילו ראש, נתנו חתיכות נייר שאיתם אתה קונה אוכל, תרופות, רהיטים, אתה מחליט -  איפה שאתה רוצה. קראו לזה כסף.

ואז במקום לשלם 90 שקל עבור כל 100 שקל תלוש (שיתקבל בכפוף לתקנון ורק עד 75% מהשווי, בתנאי שזה מעל 100 שקל קנייה, לא  בסופ"ש ולא כולל מבצעים וכו'וכו')

אז שילמו 100 שקל עבור כל 100 שקל תלוש והרוויחו שזה מגיע מיידי בצינור שכבר קיים והוכח כיעיל יחסית.

אני לרגע לא אומר שזה מושלם ושאין אשמים שולא יכלו לקחת את ה4 חודשים האחרונים לחשוב על שיטה יעילה יותר,

אני פשוט חושב שהעלות-תועלת פה לאופטימיזאציות, בהינתן מה שניתן לעשות במצב עכשיו, היא עדיפה על האלטרנטיבות.

מה? איזה תלושים? התשובה שלי הייתה ל-pooh-bear שאמר שאי אפשר להקים מרכז חלוקת מזון כי קורונה, אז ציינתי את הסופרמרקטים כמשהו שעובד באופן די דומה למרכז חלוקת מזון (... :)) ופועל למרות שיש קורונה בזכות שמירה על נהלים מסוימים, ומרכז המזון "שאני המצאתי" יכול לעבוד תחת אותם נהלים. 

מעבר לזה, אתה סתם מסבך דברים שאין צורך לסבך. למה צריך לתת 60 יום למכרז? אנחנו במצב חירום ויכולים להפעיל תקנות חירום. מקימים צוות של 10 אנשים, מהבוקר עד 10:00 מרכיבים סל מזון בסיסי, עד 12:00 מוציאים מייל גנרי לכל יבואן/יצרן של כל אחד מהמוצרים בסל + הודעה לעיתונות על המכרז כדי שגם חברות שאותם 10 חבר'ה לא חשבו עליהם יוכלו להשתתף על פתיחת מכרז להזמנת X (שכבר יודעים כי הנתונים קיימים מההודעה הקודמת) יחידות. המכרז ייסגר בעוד שלושה, כשהאספקה תהיה חייבת להיות לא יאוחר משלושה ימים נוספים לאחר מכן. כל יצרן/יבואן יכול כמובן להציע כמות חלקית. 

ועל זה אני חשבתי, תוך כדי שאני רואה סרטון ביוטיוב על איזו שטות, וזה לקח לי 7 דקות. אני בטוח שאנשים עם ניסיון טיפה יותר עשיר בניהול אסונות מאשר צפיה בכמה סרטים יוכלו לחשוב על משהו יעיל אפילו יותר.

הבעיה היא - וזה משהו מאוד נפוץ שאני נתקל בו אצל הרבה פרוייקטורים/מפתחים/אשתי - שאנשים יותר עסוקים בלחשוב "למה לא" מאשר "איך כן". ולכן הפעולות של הממשלה נראות כמו שהן נראות. לא חושבים על מה רוצים לעשות ומחפשים דרך להגיע לשם. עובדים בשיטת הספגטי - זורקים רעיונות על הקיר עד שאחד מהם נדבק. כל רעיון שמישהו אומר עליו "כן, אבל...." נפסל ישר ומחפשים משהו יותר קל שדורש פחות מאמץ ופחות יצירתיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...