Jump to content

פבל

מנהל הפורום
 • פרסום הודעות

  3,122
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  13

כל מה שפורסם על ידי פבל

 1. בטח. אתה יכול להדביק את ה-URL של התמונה, או ללחוץ עליה עם הלחצן הימני של העכבר ולהעתיק אותה, ואז להדביק בהודעה.
 2. לא. אין. יחד עם זאת, די ברור שהספוילר (והחישוקים) לא מקוריים - לפי האגזוז, זו גרסת 1.6, והספוילר הזה הגיע רק על ה-2.0 ליטר.
 3. לפי חוק הגנת הפרטיות, אסור לצלם אדם כשהוא "ברשות היחיד". בגלל שאין הגדרה מדויקת של מה זה "רשות היחיד" הזה, אין תשובה חד משמעית בנושא, אבל המינוח שאני נתקל בו הכי הרבה הוא "מקום בו סביר שהמצולם יקבל פרטיות". לכן, לצלם מישהו בתוך הבית שלו - גם אם זה מתוך שטח פרטי שלך - יכול לפתוח אותך לתביעה ממנו. לא רק זה, אלא שעפ"י החוק - חומר שהושג תוך פגיעה בפרטיות יהיה פסול לשמש ראיה בבית משפט, אלא אם התקבל אישור לפגוע בפרטיות (ע"י צו בית משפט אני מניח). מאידך, אם מדובר במרפסת פתוחה שרואים לתוכה מכיוונים שונים, כנראה שלא סביר שאדם יצפה לקבל פרטיות כשהוא יושב בה. ה
 4. זה באפליקציה? כי אם כן, אני מדבר עם החברה המפתחת על הנושא והם מחפשים פיתרון.
 5. לא חושב. זה יוצא 25 קוואדריליון שנה. אתה יכול לבדוק לי אם שם השארתי את המפתחות? אני מחפש אותם כבר מלא זמן.
 6. אני כבר רואה את הכותרות, "מאות חולים הובהלו במהלך הסגר לבתי חולים במכוניות ספורט במהירויות מופרזות על-ידי צעירים פוחזים שלא יכלו להישאר בבית". כל נהגי האמבולנס בישראל (שבאמת לפעמים מפתיעים אותי בכמה לאט אפשר לנסוע כשיש לך מישהו שממש צריך להגיע לבי"ח בבגאז') יפוטרו תוך חודש.
 7. כשנחזור לקיים את המפגשים, תבוא פעם ותראה איך אני מצליח לרקוד יופי על שתי החתונות האלה, זאת ועוד - תוך שאני לא יודע לרקוד בכלל!
 8. אני אומר אפילו יותר מזה, אני גם. בשנים האחרונות אני גר ליד כביש ראשי שעוברים בו מדי יום "מיטב בנינו" עם אגזוזים מבית מומחי נפיחות בינלאומיים כך זה נראה, ואני מתעב כל אחד ואחד מהם שעובר לי ליד האוזן, בכביש ישר, במה שנשמע כמו 1000 קמ"ש בהילוך ראשון. א-ב-ל, זה לא מונע ממני לאהוב אספקטים אחרים של נהיגה ומכוניות, ואני בטח ובטח שלא אבוא לקבוצה של אנשים כאלה ואציין בפניהם בצדקנות מלאת חשיבות עצמית אין-סוף, כמה מה שהם עושים הוא ילדותי ושיפסיקו לעשות את זה פה. ואפילו אין לזה שום קשר לזה שאני אשכנטוז כחוש ולבנבן שעלול לסבול מפצעי דקירה גם אם רק מסתכלים עלי לא טוב. ב-ד-י-ו-ק.
 9. אני אחרוג ממנהגי ואומר משהו שלא יתרום לטראפיק באתר: למה אתם פה? אתם מוזמנים ללכת לכל אחד מהפורומים/קבוצות פייסבוק/עמודי תגובות במאקו ולדבר שם על כל נושא ולהתנשא על תחביבים של אנשים. אתם לא תיכנסו לסלון של אנשים שמדברים על נושא מסוים כי הם אוהבים אותו, ותגידו להם שהם ילדים קטנים או תזלזלו בהם בכל צורה. רוצים לדבר על דברים שלא קשורים למכוניות? תפאדלו. רוצים לזלזל בתחביב של אנשים בפורום של חובבים?! הייתי שם לכם תמונה של דלת, אבל אני כותב מהטלפון והתגובות שלכם לא שוות את ה אקסטרה מאמץ. פשוט גועל. לא יודע אם שמת לב, אבל העולם קצת on hold בחצי השנה האח
 10. כן. האמת שבדיוק חשבתי על זה שזה מציק לי, שלא רואים איפה הציטוט נגמר. אבל שכחתי שאני זה ששולט על זה... 😆🤦‍♂️
 11. שלא ישתמע מדבריי משהו אחר ממה שאני כותב, אבל... בוא נגיד שאני מאוד סקפטי באשר לאמירה הזו ולגורמים שהובילו לכך שהסלטוס היה מהיר יותר כמעט בכל סיטואציה. הקאמיק קל יותר (60 ק"ג), יש לו הספק גבוה יותר (1 כ"ס), מומנט גבוה יותר (7.1 קג"מ - כמעט פי שניים יותר), ה-0-100 שלו קצר יותר (1.2 שניות) וההפסדים בגיר רובוטי קטנים משמעותית מאשר בגיר רציף. אני אחזור על זה שוב, משמעותית. הדרך היחידה בה הסלטוס יכול להיות מהיר יותר, וגם אז אני בספק, זה אם הקאמיק היה ב-6500-7000 באופן קבוע בתאוצות האלה. ההספק המקסימלי שלו מגיע ב-5000 סל"ד ומשם עקומת המומנט וההספק שלו יורדות בצורה די דרסטית, אז אם לו
 12. הלוואי שהיו לי את הכלים האלה עבור הפורום עצמו מובנים במערכת. אלה נתונים שאפשר לקבל במקרה הטוב מגוגל אנליטיקס בלבד. להיפך, ב-4K המרווחים עוד יותר גדולים. פשוט תעשה זום, אני גולש כאן על 125-150% באופן קבוע (1440P על 27 אינץ').
 13. @m3x7r3m3 אני דווקא מסכים עם ניקו במידה מסוימת. זה לא העניין של "לקלוע לטעם של X" שמפריע לי, אלא עצם הניסיון לקלוע לטעם של מישהו. הניסיון לעצב רק, או לפחות בעיקר, בשביל למכור, זה מבאס. עיצוב - במיוחד של משהו שהולך כבר עשרות שנים, צריך להביע משהו, לייצג איזו מורשת, איזה אופי שיגרום למוצר להיות מזוהה מיידית. לא משהו שיצא אחרי שמחלקת רואי החשבון של החברה הכניסה כל מיני פרמטרים כלכליים לנוסחה ונתנה למחשב לחשב את התוצאה. @LotusElise לא צריך אפילו בלוק על אייפון. לבמוו יש את ה-8 שבגדול נראית די זהה ל-4, אבל בלי הפרונט-תאונת-רכבת הזה.
 14. רק למען הדיוק ההיסטורי, הרפרנס לא עבר לי מעל הראש. פשוט החלטתי לנצל את ההזדמנות כדי לדייק את ההסבר שלי לטובת פות"ש והאנושות. Cuz I'm such a swell guy! *אל תחפשו תמונות של Swell guy בגוגל כדי לשים מם בתגובה בפורום. אלא אם כן אתם בקטע של, אה... פקקי יציאה אחורית מתנפחים.
 15. ברור, אני מדבר על עובדות קריטיות לטקסט, וגם שם כמובן צריך לשים את הגבול איפשהו ולא לפרק לבדידים ולהיות יותר מדי on the nose, כי זה מעליב את האינטליגנציה של הקוראים. זה צריך להיות איזון מסוים שכל אחד מחליט עבור עצמו איפה לשים את הטקסטים שלו, כתוצאה של מי הקהל שאליו אתה פונה. דברים שהם common knowledge בקארספורום הם לא בהכרח אותם דברים כמו בוואלה רכב או אייקאר.
 16. מעצב רכב אגדי שעובד בוואלה שופס? נשמע לי קצת כמו בזבוז, אבל מה אני יודע... אשכרה... צוות מעצבי במוו בישיבת קריאייטיב על עיצוב הגריל לדור החדש, אילוסטרציה: האמת? זה אוטו שנראה כאילו עוצב ב-Etch-a-sketch. E46, זה הדבר. שילוב מושלם של קווים ישרים וקיים מעוגלים, שריריות אבל בלי להיות מוגזמת. והגלגלים האלה של ה-CSL... יאמי. זה כמו השערה הבודדת שמציצה מתוך אף. אני רוצה להגיד "BMW.....?"
 17. אני לא יודע אם מה שאני אגיד תמיד יעבוד לכולם, אבל זה מה שאני עושה. אני משתדל לכתוב קרוב ככל האפשר לאיך שאני מדבר. בלי משפטים ארוכים מדי (למרות שבזה אני עדיין נופל מדי פעם) או מסובכים מדי, בלי מילים שיש סיכוי יותר טוב למצוא אותן במאמר משפטי ולא בקהילת חובבים כמו "כדלקמן, לעיל, הנ"ל" וכו', שימוש במילים שפחות נפוצות בכתיבה ובביטויים שנפוצים יותר בדיבור ופחות בכתיבה. מעבר לזה, שני דברים חשובים, אבל פחות קריטיים כי הם יותר קושרים את הטקסט ביחד והופכים אותו ליותר קל לצריכה בכללותו מאשר גורמים לו להיות זורם או קריא. קודם כל צריך איזה חוט מרכזי שעובר דרך כל הטקסט או לפחות דברים שמייצרים קש
 18. כמו שנאמר, חשוב לך מאוד להיסגר קודם על איזה סגנון אתה רוצה שיהיה לתכנים שלך. האם אתה רוצה שהם יהיו קלילים וכיפיים? אבל יקריבו (אולי) עומק וירידה לפרטים? או שאתה רוצה שזה יהיה מקיף ועם כל הפרטים, אבל בלי ניסיון לייצר חיבור רגשי? האם התוכן שאתה כותב הוא תוכן טכני (סקירות)? ביקורות? חוויות יומיומיות? דברים רגשיים? סיפורים מדומיינים? אחרי שתחליט את זה, יהיה אפשר לדבר על טיפים ו"עשה ואל תעשה" (למרות שגם אז, זה הרבה עניין של טעם הקורא). כרגע, אם תקבל טיפים שייקחו אותך לכיוון מסוים, הם עלולים לחטוא למטרה שלך ולקדם אותך לכיוון שאתה לא רוצה.
 19. אני בטוח שיש שם הרבה מאוד דברים מעניינים, אבל...
 20. קרה, קורה, יקרה. אם נחליט לא להישמע לחוקים כי מישהו אחר לא נשמע להם, תהיה פה אנרכיה. ואני קצת מאחור באימוני צייד ה-raiders שלי, אז אני מעדיף שלא תהיה אנרכיה.
 21. קטונתי מלחלוק על פסיקת בית משפט מה מגיע ומה לא מגיע למישהו. אני מכיר שפסיקות של בתי משפט צריך לכבד, גם אם הן לא לטעמנו.
 22. אני מניח שאם היית עושה את זה, לא הייתה לו בעיה למצוא, כי הוא היה מקבל את הכתובת שלך מהוצל"פ.
 23. סרטון מעולה (וערוץ מעולה באופן כללי). מכונות מאז ומעולם נכנסו לתפקידים שהולכים ומסתבכים (מלהזיז דברים בקלות עם גלגל ועד לעגינת מעבורת חלל) אבל לכולם יש דבר אחד משותף - המטרה הסופית ידועה. גם בסרטון וגם בכל שיחה שאני מנהל עם אנשים על AI או Machine Learning, תמיד יש מוטיב אחד מרכזי - המכונות/קוד מקבלות ערימה של פרמטרים ומטרה, וצריכות למצוא את הדרך היעילה ביותר להשיג את המטרה הזו. בין אם זה "להציע פרסומות" או "להגיע לפתח תקווה". יש הרצאת TED של איזה סיימון אחד שמדבר על "מעגל הזהב", מציע לכל בנאדם על הפלנטה לצפות בה (וכל דבר אחר שיוצא לבנאדם הזה מהפה) בלי קשר, אבל היא מתחבר
×
×
 • Create New...