Jump to content

פבל

מנהל הפורום
 • פרסום הודעות

  2,479
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

 • Days Won

  3

כל מה שפורסם על ידי פבל

 1. תמיד רציתם לעשות קורס דיאגנוסטיקה אבל התעצלתם לצאת מהבית או שלא היה לכם זמן? תגידו יפה תודה להסגר, וללדיקו, כי עכשיו גם יש לכם מלא זמן ואתם גם לא צריכים לצאת מהבית.
 2. 🙋‍♂️ היי, שלום. הנה אחד שנהג ב-208 ו-308 ולא התחבר. באופן מצחיק בג'יפונים המצב הרבה יותר טוב (אולי כי אני מראש מתכונן לתנוחה יותר גבוהה עם הגה יותר נמוך). והמשפט שלך היה בדיוק הכוונה שלי ב"פחות שלם" - זה לא הופך אותו לפחות טוב, אלא זה משהו שהוא מחוץ לנורמה וצריך להצדיק/להסביר אותו. בפוקוס זה לא קורה כי הוא "רגיל" יותר (אפשר גם להשתמש במילה הזו). אגב, סתם בשביל האנקדוטה - בתנוחת ישיבה נכונה ההגה כן מסתיר את לוח המחוונים. אישית, לדעתי, לא ברמה שצריכה להטות את הכף לטובת ה-308. צודק, התכוונתי להגיד שהוא יותר קטן ממה שהוא היה יכול להיות כי חלק מהאורך "התבזבז" על בסיס הגלגלים. כמובן לא שהוא יותר קטן מתא המטען של ה-308 האצ'. לגבי העלאת הספק - קודם תגיע למצב שאתה מנצל למקסימום את מה שיש לרכב לתת, רק אחרי זה תחשוב על שיפורים. לגבי הצפיפות - גם הפוקוס וגם ה-308 לא מכוניות מרווחות מאוד (להוציא 308 סטיישן). לא יצא לי לשבת בהן מיד אחת אחרי השניה, אבל עד כמה שאני זוכר הפערים ביניהן לא דרסטיים. שתיהן צפופות במושב האחורי. לגבי תא המטען, ראה מה שעניתי ל-gkiller.
 3. פבל

  יום מובילי דעה עם יונדאי i10

  חלילה. אנחנו לא מנסים לשכנע אף אחד לשום דבר. להיפך, כל הרעיון של הימים/אירועים האלה הוא להביא כמה אנשים שיחוו דעה כנה ואמיתית ויבואו לספר. אני לא חושב שהייתה אפילו הודעה אחת בה לא התייחסו וביקרו את פעולת הגיר. ויחד עם זאת, אל לנו לקפוץ למסקנות על אמינות וכו', כי בבסיסו לגיר רובוטי אין שום פגם אינהרנטי שאמור לגרום לו להיות לא אמין. כל מה שאני מנסה להגיד זה שבמכלול הדברים שהרכב ויחידת ההנעה נותנים - איבודי כוח, צריכת דלק, והתנהגות הגיר, החלק האחרון לא כזה נורא ועצם זה שקוראים לו "רובוטי", לדעתי לא צריך להוות עילה יחידה ומוחלטת לפסילה של הרכב. לא אמרתי שאם יהיו תקלות אז הבעלים לא יחווה אותן, זה משפט חסר היגיון - ברור שאם יהיו תקלות, מי שיהיה הבעלים באותו רגע יחווה אותן. אמרתי שאני לא רואה סיבה מובנית שהגיר יתקלקל, ואם הוא לא יתקלקל, אין סיבה שהבעלים הראשון, השני או השלישי יצטרכו להתעסק עם תחזוקת הגיר. אפילו ציינתי בסוגריים - אלא אם כן תתגלה תקלה. לסיום, בוא, אם הייתי רוצה להעליב את האינטליגנציה של הקוראים שלי, הייתי הולך לכתוב במקום אחר, ולא במקום שמתרכז כולו סביב פידבק מקהילת הגולשים. לא חסרים מקומות בהם אתה שולח את הטקסט שלך אל האינטרנט והוא נשאר שם לנצח בלי שאף אחד יערער עליו. אין סיכוי שיונדאי יתקינו תיבה כפולת-מצמדים ב-i10. זו תיבה יקרה משמעותית מחד-מצמדית. עדיף כבר ללכת על גיר רציף או פלנטרי.
 4. פבל

  יום מובילי דעה עם יונדאי i10

  אני בטוח שגם יונדאי היו שמחים לגיר פלנטרי 5 הילוכים, אבל תקנות הזיהום מכתיבות פתרונות אחרים. לגבי אמינות - למה שגיר רובוטי יהיה פחות אמין מפלנטרי? נכון שהוא דורש יותר תחזוקה - החלפות קלאץ' בהתאם לאופי הנהיגה ואופי הנהג, אבל זה עניין שאמור להיות זול יחסית, וגם במצב הכי חמור שאני יכול לחשוב עליו, עם כמות הכוח שיש למנוע והפעולות שננקטו שם כדי למנוע מצב של חצי קלאץ', קשה לי מאוד להאמין שהיא תצטרך החלפת קלאץ' בתדירות גבוהה יותר מ-100-150 אלף ק"מ לפחות. זה אמנם יותר תחזוקה (לכל מיליון ק"מ) ביחס ל-150-200-250 אלף ק"מ שתוכל לשרוד תיבה פלנטרית לפני שיפוץ, אבל גם יהיה הרבה יותר זול, כי שיפוץ של תיבה פלנטרית יעלה 5000-6000 שקל בקלות. בכל מקרה.... כך או כך, קשה לי מאוד להאמין (אלא אם כן תתגלה איזו תקלה, מה שלא באמת קשור להיותה של התיבה רובוטית) שהבעלים הראשון והשני או אפילו השלישי יצטרכו להתעסק עם אמינות או תחזוקת התיבה.
 5. הפוקוס רכב יותר "שלם" מה-308. יש לו פחות מוזרויות (פקדי מיזוג, מיקום וגודל הגה) וגם נשמע שהוא יותר מתאים לדרישות של פותח השרשור. הוא יותר חזק, יותר מתנהג והוא גם לא כל כך פחות מודרני מה-308. יחד עם זאת, כמו שאמרו כבר, קשה לי להאמין שתוכל למצוא אחת טובה מדגם הטורבו בתקציב שלך. דרך קלה מאוד להבדיל בין דגם הטורבו (1.5) לבין הלא-טורבו (1.6) הוא ע"י שנה - הטורבו התחלה להימכר בתחילת 2016, אז בתכלס כל רכב עד 2015 הוא לא ההוא שאתה רוצה. עוד הבדל גדול הוא בצורה של הגריל והפגוש הקדמיים. תסתכל על אחת מ-2015 ואחת מ-2016 ותראה את ההבדל בקלות. לגבי ה-308, בנוסף לכל מה שנאמר פה - שים לב שדגם הסטיישן מרווח יותר מההאצ'בק בגלל בסיס גלגלים (המרחק בין הגלגלים הקדמיים לאחוריים) ארוך יותר. מה שהופך, על הנייר, את התא המטען לקטן יותר. למרות שהוא לא באמת קטן יותר אם מקפלים את המושבים. עוד דבר שחשוב לשים לב הוא לגבי תאי מטען באופן כללי: במכוניות סדאן, הנפח שכתוב הוא כל הנפח. במכוניות האצ'בק או סטיישן (או בעצם כל רכב עם 3 או 5 דלתות - גם ג'יפונים) הנפח שכתוב הוא הנפח עד גובה המדף שנמצא בדרך כלל בערך באמצע הגובה. מה שאומר שתכלס, יש להם בערך פי שניים נפח. כשמוסיפים את זה לנקודה שברכב האצ'/סטיישן אפשר לקפל את המושבים בקלות ולהעמיס שיט מאיקאה עד הגג, הופך את התצורה הזו לה-ר-ב-ה יותר שימושית. לכן, עצתי היא, בכל רכב שיש אופציה להאצ'בק - לקנות את ההאצ'בק. קל וחומר סטיישן (אם יש צורך).
 6. יואב יצא לפגוש את הטיקרוס של פולקסווגן ומצא קרוסאובר עירוני חביב ונאה.
 7. כן, זה איזה באג כללי של כרום, קורה יותר כשהאינטרנט איטי (כמו עכשיו). יש תאוריה שאומרת שזה קשור למודעות של גוגל, אבל היא עדיין לא אומתה. נכון לרגע זה אין פתרון מלבד אותו רענון.
 8. או כמו שאמר ModChip, לנסוע איתו לעבודה (או לסופר) מדי פעם, או - אם יש חניה פרטית - אפשר לקנות מטען מצבר כזה או כזה (אני לא מכיר את המוצרים האלו, סתם דוגמאות. כן שמעתי דברים טובים על החנות אישטח). שים לב שאתה צריך מטען מצבר שמתחבר לשקע חשמל, לא בוסטר (סוללה ניידת). מבחינת טעינה - כדי לטעון מצבר ריק צריך בין 30 דקות לשעה, כך שאם המצבר במצב טוב, אני לא רואה סיבה ש-10-15 דקות לא יספיקו.
 9. עברתי עכשיו וחוץ מלינק שבור אחד לא מצאתי משהו לא תקין. אתה יכול למקד אותי? מה שבוקי אמר. לגבי עריכת נושא - כנ"ל, במסגרת 30 הדקות. אם אתה רוצה לערוך אותו מאוחר יותר, אפשר לבקש מאחד המנהלים. כותרת השרשור מופיעה בראש כל עמוד של השרשור. אנחנו עדיין מתנסים עם דברים ועיצובים שונים, ברגע זה ממש אני עובד על Layout מעט שונה (עם מה שהיה בצד, למטה). אני מאמין שבתקופה הקרובה נמשיך לשנות ולהחליף דברים, עד שנגיע למשהו שיהיה השילוב הטוב ביותר בין ההעדפות של המשתמשים הוותיקים לבין הצורך בניהול ומיקסום התנועה של אורחים (שעדיין מהווים מעל 50% מהתנועה באתר).
 10. פבל

  פרוייקט שיפוץ פיאט אונו 1986

  מדהים. פשוט מדהים. אין מילים.
 11. בדקתי עכשיו, הרוחב בפורמט הישן באותו זום אצלי הוא 1150 פיקסל, בחדש הוא 1500. ההבדל העיקרי הוא שהמערכת הישנה לא הייתה רספונסיבית, אז כשעשית זום בעצם גם הרחבת את איזו ההודעות. מבחינת כמות תוכן, במערכת הקודמת שורה הכילה כ-115 תווים, ובחדשה זה כ-215 (ברזולוציה של 1440P וזום של 110%). אז כרגע זה כבר הרבה יותר רחב. אני דווקא שוקל אפילו להצר אותה כדי להביא אותה אל אפילו פחות מ-100 תווים לשורה כדי להקל על הקריאה. לגבי הכותרת ואנשים שצריך להפנות אליה חזרה אני מעדיף לשתוק. ורוחב עורך ההודעות מול רוחב ההודעה בפועל הטריף גם אותי בהתחלה (במערכת הקודמת) ואז פשוט הבנתי שזה מה יש והפסקתי לייחס לזה חשיבות אז גם עכשיו זה לא מפריע לי. למען הסר ספק - אין לי דרך לשנות את זה, זה לא בקטע של "לי לא מפריע, אז לכו חפשו".
 12. זה אחד מה פיצ'רים שהמערכת הזו מלאה בהם - היא מאוד מסתמכת על ריחוף עם העכבר על דברים. כך למשל אתה גם יכול לראות שהטקסט "דווח למנהל" בתוך הודעות גם דהוי במצב רגיל והופך לבולט יותר כשהעכבר נמצא על אותה ההודעה. כנראה נובע מהרצון לא למשוך יותר מדי תשומת לב ליותר מדי דברים שנחוצים רק בזמן מסוים. אני לא שולל שהמודעות של גוגל מייצרות בעיות (הן גרמו גם לבעיה שלחיצה על "אחורה" כשעברת בין דפים בתוך דיון לא באמת החזירה אותך לדף הקודם שהיית בו. אבל הן כרגע מהוות כמעט את כל ההכנסות (המזעריות גם ככה) של האתר, אז אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו לוותר עליהן. איזור המועדפים שלנו יירד לאחר שמשבר הקורונה יחלוף ושרשור הפרגון לעסיק יירד. הקטע עם הכותרת מצחיק, לי דווקא הרגיש נורא מפגר שבכל הודעה כתובה הכותרת של השרשור. כאילו, אני יודע לאן נכנסתי... המערכת רספונסיבית, לכן רוחב איזור ההודעות נקבע באחוזים. לדעתי האישית והמקצועית בכל מה שנוגע לקלות קריאת התוכן הוא דווקא מעט רחב מדי ומקשה על קריאה של התוכן בגלל שהשורות ארוכות מדי. זאת, אגב, הסיבה שבעיתונים השורות בכתבות לא נפרשות על כל רוחב העמוד אלא הן כתובות בעמודות. אם זה מעניין - הרוחב האופטימלי הוא של בין 50 ל-75 תווים (כולל פיסוק ורווחים) בשורה. במובייל יש הרבה דברים לא טובים, מעבר זריז על האפליקציה נראה שהיא פותר חלק נכבד מהם. בשמחה. אנחנו עובדים בשבילכם וכדי שיהיה לכם כאן הכי כיף שאפשר.
 13. פבל

  מספר הודעות בעמוד

  כרגע לא. ההגדרה היא גורפת לכל המשתמשים ולא ניתן לשנות אותה.
 14. כדי להתחבר לפורום דרך טאפאטוק, צריך כמו שבוקי אמר להסיר את ה"עקיבה" ואז להחזיר אותה. לגבי ההתנהגות של האפליקציה שהיא פותחת את כל הפורומים ולא מאפשרת כניסה דרך כרום, צריך להיכנס לניהול האפליקציות בטלפון, ו"לנקות ברירות מחדל". המיקום של האופציה הזו והאם היא מאפשרת ניקוי פר-אפליקציה או שנדרש ניקוי של כל האפליקציות, תלוי במערכת ההפעלה של הטלפון.
 15. מתנצל על התגובה המאוחרת, ריכזתי את המאמצים בנושא מענה לבעיות בפלטפורמה החדשה בשרשור התלונות/בקשות. עכשיו שזה נאמר, אין לי מושג למה אתה מתכוון. איזה סידור?
 16. לצערי אין בשורות בפי. אני לא מצליח למצוא איפה משנים את הצבע של הרקע והפונט בתוך עורך ההודעות. מתנצל אבל אין פתרון...
 17. עדכון בנושא: זוהתה איזו בעיה עם משהו שאין לי מושג מה הוא אומר, אבל עומר עשה דברים ונראה שהוא הצליח לפתור אותה, וכרגע הפורום עובד הרבה יותר מהר. אה, עוד פעם אתה עם ה-iPad שלך? אולי תזרוק אותו כבר לפח? 😜 כרגע הייתי מחכה לראות האפליקציה שתושק תהיה תואמת גם לטאבלטים, אם לא - נעלה את הנושא הלאה. זה משהו מוזר שלפעמים קורה בכרום באופן כללי. לפעמים הוא פשוט לא טוען את הקליקביליות של אלמנטים מסוימים. בדרך כלל רענון של הדף פותר את זה.
 18. כן, גם המכוניות שלנו לא הולכות לשום מקום בתקופה הקרובה. אז ריכזנו כמה טיפים פשוטים וקלילים לביצוע כדי להימנע מתקלות או תיקונים מיותרים אחרי שנחזור לשגרה. יש לכם גם טיפים טובים? שתפו אותנו ואת הטובות במיוחד נוסיף לכתבה.
 19. בגלל ההתייחסות של המכתב לפוליטיקה, ובגלל שכבר בתגובה השלישית התדרדרנו ל"עוייני ישראל", התגובה הזו נמחקה והשרשור ננעל. מי שרוצה לשתף את המכתב של ישה ברשתות החברתיות - בשמחה. לפוליטיקה יש בפורום מקום אחד מוגדר וכאן זה לא זה.
 20. זה קורה לך גם במחשב או רק במובייל? אני מכיר את הבעיה הזו במובייל, אבל כאמור החברה שמפתחת את המערכת כבר הוציאה גרסת בטא של אפליקציה Native (לשתי הפלטפורמות) והיא כבר לא מטפלת בבאגים בגרסת המובייל של האתר. אם זה קורה לך גם במחשב, זה תקין (וגם מוזר, כי אצלי לא ראיתי את זה).
 21. פבל

  יום מובילי דעה עם יונדאי i10

  נתון ה-0-100 חסר משמעות בכל מכונית. זה נתון שיווקי נטו שלא אומר לך כלום על אופי הכוח ו"התנהגות" התאוצה או יחידת הכוח שלו. כלום. יש מכוניות עם העברות הילוכים איטיות להחריד שמאיצות "בתוך הילוך" הרבה יותר מהר ממה שאפשר להבין, ויש מכונית עם תאוצות קצרות מחורבנות להפליא אבל בזכות העברות הילוכים מהירות הן מצליחות לקזז שניה או אפילו שתיים מנתון ה-0-100. מה זה אומר לנו? כלום. פה ה-i10 סובלת (באמת) משני דברים: העברות הילוכים איטיות (לטובת הפיכתן לחלקות יותר ומורגשות פחות) וגם כיול דוושה מנומנם שלא לומר עצל. הבעיה הראשונה ברורה ואין מה להרחיב עליה. הבעיה השניה קצת יותר מורכבת. כיול דוושה מה הוא אומר? כמה דלק המשאבות שולחות למנוע בכל זווית של דוושת המצערת. יותר דלק - יותר כח. יותר דלק בפחות דוושה - תחושה של יותר כוח, אבל מאידך גם צריכת דלק הרבה יותר גבוהה. כאן בדיוק נמצאת אחת מנקודות השוני (מבחינת הנהג) הגדולות בין השתיים (וגם בין ה-i10 הקודמת לפיקנטו) - הפיקנטו תמיד הרגישה הרבה יותר זריזה וחזקה מה-i10 ביומיום, אבל בתאוצת פול גז הן היו שקולות כמעט לחלוטין. וזו הבעיה הכי גדולה (הרבה יותר גדולה מהגיר לטעמי) של ה-i10, ואני חייב להגיד שאני קצת מתפדח ששכחתי להתייחס לזה... אז טוב שיש עוד אנשים קצת פחות חסרי תועלת ממני שנהגו באוטו כיול הדוושה שלה לא טוב, הוא מתאים יותר למכונית עם מנוע 6.2 ליטר ולא 1.2. הוא דורש שינוי מאוד גדול של זווית המצערת (או 'לחיצה על הגז' במילים פחות סנוביות) כדי לקבל תאוצה טובה, אבל ברגע שמפנימים את זה (מה שעשוי לקחת קצת זמן, לי זה לקח בערך חצי שעה) זה הופך לנון-אישיו. היא לא יותר חלשה (מבחינת יחס הספק/משקל) מהרבה מכוניות אחרות, ואין לה שום בעיה להתנהל במהירות נורמלית ואפילו גבוהה יחסית לתנועה, זה פשוט דורש הרבה עבודה של רגל ימין. לי? חד משמעית ספארק. כהמלצה למישהו אחר? כנראה שהתשובה הרבה פחות נחרצת. אני גם מניח שאמליץ לבדוק את שתיהן, וגם את הפיקנטו שמציעה עכשיו תמהיל אחר משמעותית של תכונות. הספייס סטאר והמיקרה (הקודמות, על הנוכחיות טרם נהגתי, אבל לגבי הספייס סטאר אני מהמר שלא בוצעו שינויים מרחיקי לכת) לא בתחרות. לא כי היא מכונית פחות טובה, אלא כי היא מתכון אחר לגמרי. היא מכונית של כמות על-פני איכות. היא נותנת יותר מרווח ואבזור (נוחות), ואתה משלם באיכות חומרים, נוחות, ובידוד. מניסיוני על עשרות מכוניות עם גירים רובוטיים, המצב בפועל הוא הפוך ממה שאתה מתאר. אופי פעולת יחידת כוח, בין אם זה מנוע או גיר רובוטי, בניגוד לדברים אחרים כמו רעש או נוחות (ואלוהים יודע למה זה ככה) מעצבנים נורא בהתחלה ודווקא מתרגלים אליהם בהמשך. אז אני יכול כמעט לחתום לך שאם ה"מבחן" הזה הזה נערך שבוע, היינו שומעים הרבה פחות תלונות על הגיר (וגם על כיול הדוושה). עדיף? למה עדיף? למי עדיף? על סמך מה אתה קובע את זה בכזו נחרצות? אני מצפה מאנשים פה לדיון קצת יותר מנומק ומעמיק, לא יציאות חסרות בסיס או הסבר כמו זו.
 22. כן, מכירים. עובדים על למצוא לזה פתרון. ואז שכולם יבואו להתלונן לי שאין הפרדות ואין אפשר להבין וכו'? לא תודה. 🤣
 23. אין ספק שאתה צודק, זה אכן מקרה שבו שתי תגובות נפרדות היו יכולות להיות מועילות. אבל זה מקרה מאוד מאוד ספציפי ודי נדיר, ושניתן לפתור אותו ע"י ציטוט ההודעה לה אתה מגיב ואז זה ייצר איזשהו חוצץ. מקרים הרבה יותר שכיחים הם של אנשים שפשוט רוצים להוסיף משהו כי הם שכחו והם מתעצלים לערוך, או שלחוצים לקבל תשובה כי נורא דחוףףףףף (!!!!!!!!) להם לשאול איך מאפסים את הנורה של הלחץ האוויר. ואת זה אי אפשר לפתור, לפחות לא באמצעים קונבנציונליים. כן, אין בעיה. רק שלח לי את המייל של היוזר השני כדי לוודא שאנחנו אכן מדברים על אותו אחד.
 24. זה לחלוטין פיצ'ר, אחד שנובע מאחד מכללי הפורום (ספציפית שלנו, וכללי פורומים באופן כללי) שמבקש להימנע מדאבל פוסטינג. גם במערכת הקודמת, כשהמנהלים ראו שתי הודעות עוקבות של אותו משתמש, הם איחדו אותן. המערכת החדשה עושה את זה אוטומטית. לכן הוחלט שכל עוד משתמש יכול לערוך את ההודעה שלו, ראוי שיעשה את זה. ואם הוא לא יעשה את זה, המערכת תעשה את זה אוטומטית בשבילו
×
×
 • Create New...