Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיתון כלכלי ? מישהו מרגיש משהו ?

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 1095 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 47 דקות, ChemGuy85 כתב:

רוצה אשלח לך תמונה כיצד נראו משקולות בחדר כושר אחרי חודש ללא שימוש? 

כן, אם אפשר...

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 48 דקות, ChemGuy85 כתב:

אתה חושב שמכשירים שעומדים שנה - שנתיים במחסן לא נהרסים אז כן, אתה טיפש. מה לעשות. רוצה אשלח לך תמונה כיצד נראו משקולות בחדר כושר אחרי חודש ללא שימוש? 

אויש נו אני מחזיק הליכונים בבית כבר עשור בערך, ועוד איזה עשור וחצי אצל ההורים שלי.

יש לי סט משקולות מגיל 13, תכף 20 שנה.

מכשירי כושר (מולטי טריינר, אופניים, חתירה ושות') יש לסבא שלי שמחזיק את אותם המכשירים כבר מעל ל-20 שנה.

איך נראות משקולות מברזל אחרי חודש ללא שימוש? כאילו שהן לא מגיעות מסין במכולה על אנייה עם לחות וחוטפות שפריצים של מי ים מלוחים.

זה בערך הזמן להפסיק לחפש מתחת לבלטות תירוצים.

לפני 48 דקות, ChemGuy85 כתב:

על דמי אבטלה לעצמאיים מדברים קרוב ל-30 שנה. במשבר הנוכחי מדברים על כך שהפיצויים לא ריאליים ובאופן כללי מעבירים ביקורת על ההתנהלות של הממשלה בניהול המשבר ע"ע פיאסקו סגירת המסעדות. 

מדברים? מי מדבר? מישהו רלוונטי? שיכול לעשות משהו? כלום.

לפני 41 דקות, halperin96 כתב:

על רכבים בוודאות יש פחת.

פחת אתה מתקזז מההכנסות.

לצורך הדוגמא קניתי רכב משלוחים ב-100K, יש לי פחת נניח של 5 שנים לצורך הדוגמא, משמע אני מקבל פחת של 20% כל שנה, שהם 20K.

אם אני בשנה הזו הרווחתי רק 10K אין ממה לקזז את ה-20K פחת הללו, מס הכנסה לא ישלמו לי את ההפרש.

הוא מדבר פה על פיצויים, שזה כסף שרשות המיסים מעבירה לך.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ChemGuy85 כתב:

בוא נעשה סדר הראשון הוא אדם רגיל שרכש כלי עבודה במטרה להרוויח כסף מהמומחיות הספציפית שלו. השני הוא נטו *משקיע ספקולטיבי* שניסה לגזור קופון על העבודה של האדם הראשון. 

לא. הראשון השקיע כסף במומחיות שלו עצמו. השני השקיע כסף במומחיות של מישהו שהוא מאמין בו. שניהם ספקולנטים בדיוק באותה המידה.

לפני כשעה, ChemGuy85 כתב:

כן, המכשירים מחלידים ונהרסים.

יותר מהר מהמניה שצנחה בעשרות אחוזים תוך כמה ימים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, m3x7r3m3 כתב:

הייתה ביורוקרטיה בתוך המנגנונים המפלגתיים, כולל בארגונים חמושים כמו השומר הצעיר, ההגנה והפלמ"ח כמובן, והייתה ביורוקרטיה של השלטון הבריטי, וכמובן הביורוקרטיה שנוגעת לקשרים בין מפא"י והשלטון הבריטי.

אבל אותה ביורוקרטיה לא שלטה במדינה, נניח המכס (הישראלי) או שירות המדינה לא היו דברים שהיו קיימים אז, ולכן לא הייתה ביורוקרטיה שתשלוט בהן.

אתה מוזמן לבדוק לאן נעלמו קילוגרמים של שקי סוכר, חיטה ומזון שהיו בנמל יפו עם הכיבוש. בשבוע הראשון שאחרי הקמת המדינה.

(רמז: מישהו כבר הגיע עם פתק ממישהו, ומישהו אחר כבר פתח לו את מחסני המכס. מישהו אחר שהתלונן הועבר למקום פחות רגיש.)

האצ"ל שכבש את רוב העיר, כולל הנמל "נאלץ" להסתפק בכמה מכוניות רובר...

לפני 2 שעות, m3x7r3m3 כתב:

זה נכון, אבל הבעיה היא שאף ליכודניק לא עשה ניקיון אורוות בשירות הציבורי, לא בגין, לא שמיר, לא ביבי, לא שרון, אף אחד מהם. 

לימור לבנת מכיר? זוכר מה שענו לה? נקיון לא היה, החלפת זבל בזבל כן.

זיקיות אדומות מכיר? (כנראה שלא)

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה רק הולך ומשתפר. אז עכשיו זה נהיה מענק לנתמכי ביטוח לאומי ולפי מס' ילדים. מעולה. בואו ניקח עוד כספי מיסים וניתן למי שגם ככה לא ממש הייה בקטע של עבודה. עצמאים? אנשים שהתפרק להם העסק? פחחחח.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, malcishua כתב:

יותר מהר מהמניה שצנחה בעשרות אחוזים תוך כמה ימים?

וכמעט התאושש לגמרי מאז חודש מרץ כי ממשלת ארה"ב החליטה להציל את הבורסה בכל מחיר + הזרימה הון עתק לחברות ועסקים. לכן לשאלתך, כן, בהחלט מצילים השקעות ספקולטיביות של אנשים. זה שתוכנית ההצלה עוזרת בעיקר למבוססים ופחות לעניים שהופכים להיות עוד יותר עניים זה כבר סיפור אחר. 

לפני 26 דקות, malcishua כתב:

לא. הראשון השקיע כסף במומחיות שלו עצמו. השני השקיע כסף במומחיות של מישהו שהוא מאמין בו. שניהם ספקולנטים בדיוק באותה המידה.

ספקולנטים כן, אבל לא באותה מידה. 

לפני 32 דקות, m3x7r3m3 כתב:

מדברים? מי מדבר? מישהו רלוונטי? שיכול לעשות משהו? כלום.

הרבה אנשים דיברו וכל פעם האוצר הכשיל את המהלך. הפעם האחרונה שניסו לקדם ברצינות דמי אבטלה לעצמאיים הייתה לפני 3 שנים אם אינני טועה. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 27 דקות, borsood כתב:

אתה מוזמן לבדוק לאן נעלמו קילוגרמים של שקי סוכר, חיטה ומזון שהיו בנמל יפו עם הכיבוש. בשבוע הראשון שאחרי הקמת המדינה.

(רמז: מישהו כבר הגיע עם פתק ממישהו, ומישהו אחר כבר פתח לו את מחסני המכס. מישהו אחר שהתלונן הועבר למקום פחות רגיש.)

האצ"ל שכבש את רוב העיר, כולל הנמל "נאלץ" להסתפק בכמה מכוניות רובר...

זה בדיוק ביורוקרטיה של הקשרים בין מפא"י והשלטון הבריטי.

לפני 27 דקות, borsood כתב:

לימור לבנת מכיר? זוכר מה שענו לה? נקיון לא היה, החלפת זבל בזבל כן.

זיקיות אדומות מכיר? (כנראה שלא)

כי בוא, עם כל הכבוד לבנת למרות הקשר המשפחתי היא Uselessית כמו הנגבי (למרות הקשר המשפחתי) ולעוד דומים, כאלה שלא באו כדי לעשות שינוי, הם באו כי זה התפקיד שנתנו להם, הם מעבירים את הזמן עד לתפקיד הבא, ובינתיים ממנים מקורבים.

כשרוצים לעשות שינוי עושים כמו שאיילת שקד הכפיפה את כל מחלקת הבג"צים למינוי חיצוני שלה, עד לרמה שכל תשובה לבג"צ עברה אישור שלו.

פתאום ראינו שהביורוקרטיה יודעת לעבוד אחרת, פתאום הם יודעים להתיישר כשיש מי שמפקח עליהם מלמעלה ובודק את התוצרים. כשלמחלקת הבג"צים לא הייתה יד חופשית להשתולל כאוות נפשה.

עכשיו תחשוב שמישהו מטעם בנט היה בודק מה לומדים הנערים הערבים לבגרות.

לפני 9 דקות, pooh-bear כתב:

זה רק הולך ומשתפר. אז עכשיו זה נהיה מענק לנתמכי ביטוח לאומי ולפי מס' ילדים. מעולה. בואו ניקח עוד כספי מיסים וניתן למי שגם ככה לא ממש הייה בקטע של עבודה. עצמאים? אנשים שהתפרק להם העסק? פחחחח.

אולי עכשיו ילמדו לפעמים לסתום את הפה.

לא הפסיקו להתלונן על זה ועכשיו ניפול מהפח אל הפחת.

לפני 8 דקות, ChemGuy85 כתב:

הרבה אנשים דיברו וכל פעם האוצר הכשיל את המהלך. הפעם האחרונה שניסו לקדם ברצינות דמי אבטלה לעצמאיים הייתה לפני 3 שנים אם אינני טועה. 

מי זה ניסו? אנשים מטעם עצמם שאף אחד לא סופר?

לפי המפתח הזה אני כבר שנים מקדם רעיון לשלח מיו"ש את הפלשתינים שבני משפחותיהם מעורבים בטרור.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, pooh-bear כתב:

זה ממש לא מדויק.

יש המון נתמכי ביטוח לאומי שעובדים , או שחלקם עובדים במשרה חלקית.

אבל לגבי מי שמצבו הכלכלי לא נפגע בעקבות המצב אני איתך.

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, Night Driver כתב:

חלק שנים וחלק די מהר. רק בגלל שאנחנו בעולם הרכב תחשוב מה קורה כשמעבירים סוכנות מנציג אחד לאחר. זה נגמר הרבה יותר מהר מה 4 חודשים שהיו עכשיו.

ממש לא. מדובר בתהליכים שמתרחשים שנים מאחורי הקלעים והיבואן חלק פעיל או לפחות מודע להם מידע כזאת ואחרת. קח לדוגמא את הזיכיון לשיווק של קיה שעבר מסמל"ת לטלקאר. מאחורי הקלעים התרחש מאבק מאוד מלוכלך במשך מספר שנים. דוגמא נוספת היא כאשר יצרן X שואף להתמזג עם יצרן Y ואם זה יקרה הזיכיון יחליף ידיים מדובר בתהליכים רגולטוריים שמתרחשים במשך שנים לדוגמא הרצון של פיג'ו לרכוש את פיאט. 

ציטוט

המדינה צריכה לסייע מתוך מחשבה על עצמה כדי שיהיה מחר ממי לגבות מיסים. לא פחות ולא יותר.

אם אתה רוצה שהמדינה תישא באחריות לכל דבר אז או שתשלם לה ביטוח בהתאם (ואז תבכה שעושקים אותך), או שתלך להיות שכיר או שתתמודד.

המדינה מורכבת מאנשים ובין אנשים למדינה יש הסכם. אם אנשים שבמשך עשרות שנים מילאו את חובתם האזרחית ירגישו שהמדינה לא ממלא את חובתיה כלפיהם המרקם החברתי יתחיל להתפורר כי אם צד אחד לא מקיים את ההסכם למה שהצד השני יקיים? 

לפני 4 דקות, m3x7r3m3 כתב:

מי זה ניסו? אנשים מטעם עצמם שאף אחד לא סופר?

לפי המפתח הזה אני כבר שנים מקדם רעיון לשלח מיו"ש את הפלשתינים שבני משפחותיהם מעורבים בטרור.

כושר אני יודע שאתה עצלן לעשות, אבל גוגל? בחייך חצי דקה חיפוש

https://www.mako.co.il/finances-magazine/Article-0f18dcd505db271027.htm

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל עוד אתה מחלק מענק קורונה כשהקריטריון בכלל לא קשור בעליל לשינוי במצבך בעקבות הקורונה, זה פשוט, לא יודע איך להגיד את זה אחרת, שוחד טרום-בחירות.

מי שהיו לו עשרה ילדים שהוא לא הצליח לפרנס קודם, ועכשיו הוא עובד באותה עבודה ועדיין לא מצליח לפרנס אותם, לא צריך לקבל מענק קורונה.

• אהבתי 2

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, ChemGuy85 כתב:

כושר אני יודע שאתה עצלן לעשות, אבל גוגל? בחייך חצי דקה חיפוש

https://www.mako.co.il/finances-magazine/Article-0f18dcd505db271027.htm

מאיר כהן הוא לגמרי בהגדרה של אנשים מטעם עצמם שאף אחד לא סופר.

גם ב-2018 הוא היה באופוזיציה וגם היום.

עוד רעיונות?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, ChemGuy85 כתב:

וכמעט התאושש לגמרי מאז חודש מרץ כי ממשלת ארה"ב החליטה להציל את הבורסה בכל מחיר + הזרימה הון עתק לחברות ועסקים. לכן לשאלתך, כן, בהחלט מצילים השקעות ספקולטיביות של אנשים. זה שתוכנית ההצלה עוזרת בעיקר למבוססים ופחות לעניים שהופכים להיות עוד יותר עניים זה כבר סיפור אחר. 

הבורסה אולי התאוששה במידת מה, אבל המניה של הולמס פלייס למשל (אמרנו חדרי כושר, לא?) עדיין במינוס 40% מהשיא שלה בפברואר. אגב, יש לא מעט אנשים שהתיק שלהם בהפסד של עשרות אחוזים בגלל הקורונה, וישאר כזה לאורך זמן.

ציטוט

ספקולנטים כן, אבל לא באותה מידה. 

למה לא? בגלל שהשקעתי בכישוריו של מישהו אחר ולא שלי? אולי זו דווקא החלטה מושכלת יותר, להשקיע ברשת חדרי כושר שהוכיחה את עצמה ולא בניסיון עצמי לבנות עסק מאפס?

כאמור, ספוקלטיבית (לפחות) באותה המידה.

עריכה אחרונה על ידי malcishua
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, ChemGuy85 כתב:

דוגמא נוספת היא כאשר יצרן X שואף להתמזג עם יצרן Y ואם זה יקרה הזיכיון יחליף ידיים מדובר בתהליכים רגולטוריים שמתרחשים במשך שנים לדוגמא הרצון של פיג'ו לרכוש את פיאט. 

והיבואן כל מה שהוא יודע זה שמתנהלים מגעים. על העברת הזיכיון הוא יודע מספר חודשים קודם ובכל מקרה אפילו לא שנייה לפני המיזוג.

אתה יכול להגיד באותה המידה שמדצמבר יודעים על הקורונה והיה להם מספיק זמן להתכונן.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...