Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיתון כלכלי ? מישהו מרגיש משהו ?

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 1105 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כולם ימחקו את החובות בו זמנית ברמת המדינה. יעשו reset לכלכלה בתירוץ שזה אירוע פעם ב-100 שנה. בנוגע לערך של המטבע גם לזה אין שום משמעות כי אין אלטרנטיבה לכלכלה האמריקאית וגם לא תהיה בעתיד הנראה לעין. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

1. אנחנו רק בהתחלה, מתחילים את הגל השני אבל הגל השלישי בחורף הולך להיות הכי קשה 

2. וירוס הקורונה ידוע כבר מ2000+-, עד עכשיו ניסו לפתח חיסונים ללא הצלחה, וכן לא בטוח שיצליחו לפתח חיסון גם בשנה הבאה

3. אני חושב שהבעיה העיקרית שהממשלה לא מספיק מקצועית בהתמודדות עם המשבר, סוג של התמודדות בינארית 0 או 1 וזה ממש לא צריך להיות ככה ואני אפרט:

כל הנושא של מערכת החינוך, לעבור לשיטת לימוד קפסולות-מרחוק-טיולים , לשחרר את ההורים מלטפל בילדים כל החופש, לעודד תעסוקת מורים-מדריכי טיולים

כל המקומות בילוי ספורט , לצמצם כמות אנשים בכל המתחמים, למה אי אפשר לפתוח בריכה ציבורית עם 20 אנשים בשעה? גם ככה אנחנו לא באים להיות כל היום בבריכה.. באים לשחות קצת וללכת,  מועדוני כושר שעות קבועות לאנשים עם צמצום כמות האנשים, תמיד אותם אנשים באותם שעות, להרחיב את שעות הפתיחה, לעודד מכוני כושר גם לצאת קצת החוצה בערב-בוקר

כל האנשים שלא מוצאים תעסוקה מתעופה-תיירות-מסעדנות, לממן הכשרות למסלולי תעסוקה אחרים, לממן עזרה בעבודה מרחוק, לממן ולתת פתרונות למשלוחים פנים ארציים

כל הקורונה הזאת הרסה מגזריים שלמים וזאת הזדמנות לקחת את זה ולפתח את הכלכלה למקומות אחרים

סתם לדוגמא מפיקי אירועים שהיו מרווחים 400K על ארגון של אירוע, האם אנחנו אמורים לממן לו 70% מהשכר? ממש לא

וכן אני בגדול בעד דמי אבטלה לעצמאים ובכלל, אבל עם גבול, גם לשכירים לא צריך לתת להם עכשיו שנתיים דמי אבטלה עם כל הכבוד

השיטה בנויה על דמי אבטלה לתקופה מסוימת, אם רוצים לשנות את השיטה - ואני לגמרי בעד-  זה לא הזמן עכשיו 

וזה שהקורונה הרסה מגזרחים שלמים, טכנית זה לא רחוק מטכנולוגיה חדשה שנכנסת לשוק והורסת לך את כל העסק.

מה לעשות , עסקים קורסים, ואנשים- עבודות צריכים להמציא את עצמם מחדש 

ככה זה החיים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 50 דקות, ChemGuy85 כתב:

כולם ימחקו את החובות בו זמנית ברמת המדינה. יעשו reset לכלכלה בתירוץ שזה אירוע פעם ב-100 שנה. בנוגע לערך של המטבע גם לזה אין שום משמעות כי אין אלטרנטיבה לכלכלה האמריקאית וגם לא תהיה בעתיד הנראה לעין. 

ברור לך שאת החובות של המדינות זה לקרנות הפנסיה שלך. (וחלק גם לחסכונות של אנשים )

כלומר אתה אומר למחוק את הפנסיה שלך , ותתחיל מחדש ? 

ברור לך שדבר כזה לא יעבור בשקט. 

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ChemGuy85 כתב:

לא יודע איזה סרטים אתה רואה אבל אין קשר למציאות.

אם ארצות הברית תדפיס כסף כדי לכסות על החובות של גוש הארו למשל אז הארו יקפוץ מול הדולר. אין שום סיבה שהיא תסכים לשאת בנטל כדי שמישהו יקבל בונוס.

• מעניין 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, ChemGuy85 כתב:

על סמך אילו נתונים? איזה זן של הקורונה? איזה פילוג גילאים נפגע? מה הסיכוי להידבק בעסקים מהסוג הזה? למישהו יש תשובות? לא.

על סמך כל מה שידוע בוירולוגיה עד היום, כולל הקורונה על שני הזנים שלה.

רק אתמול פירסמו את הפילוח של ההידבקויות שכן ידועות.

בריכות וים כמעט לא, מכוני כושר כן, מסעדות כן, אירועים כן מודגש.

זה נקרא דיקטטורה של השלטון. בארה"ב מותר לאזרחים להחזיק נשק בדיוק למצבים האלה. 

לא זה לא, אתה פשוט לא מבין מה זה דיקטטורה.

בדיוק לא פוגע בך אז מה אכפת לך. ביום שהחברה שמעסיקה אותך תפשוט רגל או תעיף אותך בגל של קיצוצים אתה תיילל כמו חתול רחוב מורעב ליד פח זבל של סופר. חותם לך. 

איך קבעת שלא פוגע בי?

מה אני לא יצאתי למסעדות? לא לקחתי את הילדה כל סופ"ש למשהו אחר?

בוא, אני פירנסתי יופי יופי הרבה עסקים מסביב.

ובנוסף יש את ההפסדים של הקרנות השתלמות, הפסדים של הקרנות פנסיה (למרות שלי זה לא קריטי כי עבורי הפנסיה זה רחוק מאוד), הפחתת שכר.

אז מה הרעיון שלך? להשבית גם את ההייטק כדי שיהיה יותר סחלה שכולנו נטבע בו? או להפעיל את הענפים הכי רווחיים והכי פחות מסוכנים כדי שיהיה כסף לתמוך בעצמאים המסכנים?

מערכת הבריאות בסדר גמור. 

ברור, הקצת רדיו ששמעתי היום ברמב"ם בטיפול נמרץ קורונה יש 100% תפוסה, בשיבא כמעט 100%, שתי המכונות ECMO שלהם תפוסות ועוד 10 מכונות הנשמה.

הם מדברים בפירוש על זה שאת אותו צוות הם צריכים לפרוש על טווח יותר גדול, גם של טיפולים (כי עכשיו יש מחלקות קורונה + כל המחלקות שהיו עד מרץ, עם אותה כמות אנשים) וגם פיזית (כי חלק זה באוהלים וכאלה).

קורונה לא הורגת ילדים. 

יופי, זה אומר שצריך ללמד אותם?

אנחנו צריכים גם M-16 לאזרחים. 

שמה תעשה איתו? לא כאילו באמת נראה לך שאתה כבעל עסק תאיים על שוטרים שבאים לסגור לך את העסק?

תפעיל כמה תאים אפורים תבין שהעולם לא עובד ככה, גם לא בארה"ב

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסדר בסדר כמגאי בימים האחרונים הלך לקיצון אחר, חכו קצת הוא יתאזן חזרה.

עריכה אחרונה על ידי David32
  • רעיון טוב! 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חחחחח תנועת המטוטלת המפורסמת

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, David32 כתב:

בסדר בסדר כמגאי בימים האחרונים הלך לקיצון אחר, חכו קצת הוא יתאזן חזרה.

לא בטוח. יש עומס בבתי המרקחת.

• מצחיק 1
  • מעניין 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, ChemGuy85 כתב:

לא ימחקו כלום ושום דבר.

חובות משלמים, גם אם זה מספר במחשב.

אף מדינה לא תמחוק חוב לאחרת (סין)

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

על סמך כל מה שידוע בוירולוגיה עד היום, כולל הקורונה על שני הזנים שלה.

רק אתמול פירסמו את הפילוח של ההידבקויות שכן ידועות.

בריכות וים כמעט לא, מכוני כושר כן, מסעדות כן, אירועים כן מודגש.

לא ידוע כלום ושום דבר. אין נתונים. החלטות הממשלה מתקבלות על סמך "השכל הישר" שזו מילה אחרת ל"תחושת בטן". אבל אתה יודע מה אני זורם נדבקים במכוני כושר, מסעדות ואירועים. מפחד להידבק? אל תלך! מה אתה רוצה ממני ומבעל העסק? 

ציטוט

לא זה לא, אתה פשוט לא מבין מה זה דיקטטורה.

זה בסדר גם אתה לא. 

ציטוט

איך קבעת שלא פוגע בי?

מה אני לא יצאתי למסעדות? לא לקחתי את הילדה כל סופ"ש למשהו אחר?

בוא, אני פירנסתי יופי יופי הרבה עסקים מסביב.

בוא, יש הבדל בין לפגוע בפנאי שלך ובין לפגוע בפרנסה שלך. אני אפילו לא מדבר על המדיניות המטומטמת שמנהלים כאן של כן לסגור בשישי, בעצם נסגור בשלישי, אה, טוב גם בשלישי לא נסגור נאפשר לשבת בחוץ. מחר בטח יגידו שגם בחוץ אסור לשבת. 

ציטוט

ברור, הקצת רדיו ששמעתי היום ברמב"ם בטיפול נמרץ קורונה יש 100% תפוסה, בשיבא כמעט 100%, שתי המכונות ECMO שלהם תפוסות ועוד 10 מכונות הנשמה.

הם מדברים בפירוש על זה שאת אותו צוות הם צריכים לפרוש על טווח יותר גדול, גם של טיפולים (כי עכשיו יש מחלקות קורונה + כל המחלקות שהיו עד מרץ, עם אותה כמות אנשים) וגם פיזית (כי חלק זה באוהלים וכאלה).

באסה. נו אז? כל חורף בתי החולים קורסים. כל שנה אתה טוען שצריך לשתק ענפים שלמים במשק בשביל להקטין את ההדבקה? 

לפני 45 דקות, yuvalganim כתב:

לא ימחקו כלום ושום דבר.

חובות משלמים, גם אם זה מספר במחשב.

אף מדינה לא תמחוק חוב לאחרת (סין)

אף אחד לא ישלם וכולם יודעים את זה מצויין. ארה"ב לא גובה מספיק מיסים בשביל לשלם את החובות שלה נראה לי קרוב ל-30 שנה. הכל חרטא מספרים חסרי משמעות במחשב של הבנק המרכזי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, ChemGuy85 כתב:

לא ידוע כלום ושום דבר. אין נתונים. החלטות הממשלה מתקבלות על סמך "השכל הישר" שזו מילה אחרת ל"תחושת בטן". אבל אתה יודע מה אני זורם נדברים במכוני כושר, מסעדות ואירועים. מפחד להידבק? אל תלך! מה אתה רוצה ממני ומבעל העסק? 

מה ז"א? אתה למדת וירולוגיה שאתה מחליט מה ידוע ומה לא?

מאיפה הקריצו את השטיפת ידיים והאלכוג'ל והאקונומיקה והמסיכות מיד אחרי ההופעה של הוירוס החדש?

ד"א התפיסה שלך דומה לשאלה למה לסגור מסעדה שמגישה בשר מקולקל, מפחד לחטוף קילקול קיבה? אל תלך! מה אתה רוצה מבעל העסק?

לפני 5 דקות, ChemGuy85 כתב:

זה בסדר גם אתה לא. 

כנראה מספיק כדי לא לפלוט שטויות כאילו סגירת מסעדות זה דיקטטורה.

לפני 6 דקות, ChemGuy85 כתב:

בוא, יש הבדל בין לפגוע בפנאי שלך ובין לפגוע בפרנסה שלך. אני אפילו לא מדבר על המדיניות המטומטמת שמנהלים כאן של כן לסגור בשישי, בעצם נסגור בשלישי, אה, טוב גם בשלישי לא נסגור נאפשר לשבת בחוץ. מחר בטח יגידו שגם בחוץ אסור לשבת. 

אם לא תעשה צ'רי פיקינג אז אפילו לא הייתי צריך להגיב לזה

לפני 6 דקות, ChemGuy85 כתב:

באסה. נו אז? כל חורף בתי החולים קורסים. כל שנה אתה טוען שצריך לשתק ענפים שלמים במשק בשביל להקטין את ההדבקה? 

אבל אנחנו לא בחורף, אנחנו באמצע פאקינג יולי

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, m3x7r3m3 כתב:

מה ז"א? אתה למדת וירולוגיה שאתה מחליט מה ידוע ומה לא?

מאיפה הקריצו את השטיפת ידיים והאלכוג'ל והאקונומיקה והמסיכות מיד אחרי ההופעה של הוירוס החדש?

זה בסדר גם האנשים שלמדו וירולוגיה לא ממש יודעים מה הם עושים. להזכירך בחודש מרץ אמרו שלא צריך מסכות כי הן לא יעילות. בחודש אפריל אמרו שכן צריך מסכות ובין לבין היו עוד כמה זגזוגים כן מסכה - לא מסכה עד שנושא המסכות הפך לקונצנזוס. 

ציטוט

ד"א התפיסה שלך דומה לשאלה למה לסגור מסעדה שמגישה בשר מקולקל, מפחד לחטוף קילקול קיבה? אל תלך! מה אתה רוצה מבעל העסק?

בגלל זה אני כמעט ולא אוכל בחוץ. כאשר אני אוכל בחוץ זה רק במסעדות שאני מכיר. 

ציטוט

כנראה מספיק כדי לא לפלוט שטויות כאילו סגירת מסעדות זה דיקטטורה.

לא, לא, לא. אל תעוות את דברי. כתבתי שסגירה של ענפים שלמים מהיום למחר ללא שמץ של הוכחה וללא אפשרות לעוסקים בתחום להתנגד וללא פיצוי הולם זו דיקטטורה של השלטון.

ציטוט

אבל אנחנו לא בחורף, אנחנו באמצע פאקינג יולי

מה זה משנה? שפעת פעילה בעיקר בחורף, קורונה פעילה (מסתבר) כל עונות השנה. בשורה התחתונה כאשר בתי החולים קורסים בחורף מחולי שפעת זה לא מפריע לאף אחד ללכת למסעדות, חדרי כושר ובכלל לנהל אורך חיים רגיל. בסין הפסיקו לפרסם נתונים על קורונה והחיים שם בסדר גמור. מפעלים עובדים, תוצר עולה, כלכלה צומחת. אם מחר משרד הבריאות יחליט לעשות 0 בדיקות תראה שעוד חודש ישכחו שהוירוס הזה קיים בכלל. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, ChemGuy85 כתב:

אבל ברמה של מדינה אין לחובות משמעות

זה לא מדויק, מדינה יכולה להיות חייבת כסף לאזרחים\מדינות\גופים אחרים - אג"ח.

היא יכולה "להדפיס" כסף אבל כמו שנהג לילה אמר - זה יגרום לאינפליציה.

מדינה יכולה להיות חייבת כסך למדינות אחרות גם דרך קניית שירותים (ציוד צבאי לדוגמא).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה גם אומר הלאמה של כל הבנקים, זה כבר לא ארוע של פעם ב- 100 שנה. אם לא עשו את זה במלחמות העולם אז בטח שלא יעשו את זה עכשיו.

עריכה: כשחושבים על זה עוד קצת, זה צעד שיגרום להרבה יותר אנרכיה ממה שיהיה בלעדיו.

עריכה אחרונה על ידי BarryG
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...