Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיתון כלכלי ? מישהו מרגיש משהו ?

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 1093 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 2.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בישראל אין Riots כמעט אף פעם, לפני האתיופים פעם אחרונה שהיו כאלה היה נראה לי לפני עשרות שנים, לפני כן זה היה במחאת הפנתרים השחורים ולפני כן בואדי סליב.

בישראל של 70 ומשהו שנה אפשר לספור על יד אחת את מספר ה-Riots האלה, שברובן לא הייתה ביזה.

לך תשווה.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 50 דקות, ChemGuy85 כתב:

ואני מנסה להסביר לך שאתה עושה סלט בין השקעה פירותית ובין השקעה הונית. 

מצחיק, כי המנגנון שהכי זמין לאדם הממוצע דרכו הוא יכול להשקיע בעסק (או חברה ציבורית) הוא קניית מניה של אותו עסק.

בוא ניקח שני אנשים היפותטיים: אחד מהם ״השקיע״ בחדר כושר דרך קניה של ציוד לעסק. השני קנה מניות של הולמס פלייס.

עכשיו באה הקורונה, חדרי הכושר נסגרו, והמניה של הולמס פלייס צנחה.

לשיטתך, הראשון צריך לקבל פוצימוצי וממתקים מהמדינה, הרי הוא השקיע מכספו בעסק חי ונושם. השני? יכול לחפש את ההשקעה שלו בביוב הקרוב.

עריכה אחרונה על ידי malcishua
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כולם מדברים על מחאת העצמאיים, ממחר יש שביתה של האחיות. איך אפשר לעשות שביתת אחיות כשמדברים על עליה במספר החולים?!

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, malcishua כתב:

עכשיו באה הקורונה, חדרי הכושר נסגרו, והמניה של הולמס פלייס צנחה.

לשיטתך, הראשון צריך לקבל פוצימוצי וממתקים מהמדינה, הרי הוא השקיע מכספו בעסק חי ונושם. השני? יכול לחפש את ההשקעה שלו בביוב הקרוב.

בוא נעשה סדר הראשון הוא אדם רגיל שרכש כלי עבודה במטרה להרוויח כסף מהמומחיות הספציפית שלו. השני הוא נטו *משקיע ספקולטיבי* שניסה לגזור קופון על העבודה של האדם הראשון. 

ביום רגיל לאף צד לא מגיע פיצוי. באירוע של פעם ב-100 שנה כאשר המדינה היא זאת שסגרה את הענפים מהיום למחר ועל ידי כך הביאה לחורבנם בהחלט כן. ולא כתבתי פוצימוצי וממתקים אלא פיצוי יותר ריאלי שלא יביא להרס כלכלי של מאות אלפי אנשים במדינה הזאת. אם המדינה לא מוכנה להרים את החשבון אז שלא תסגור את העסקים.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכשנגמרה הקורונה, הכלי הזה הלך לאנשהו?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, m3x7r3m3 כתב:

וכשנגמרה הקורונה, הכלי הזה הלך לאנשהו?

כן בטח. לפח. זה לא שהם יכולים לכבות את האורות לשנתיים ואחר כך להתחיל כאילו כלום לא קרה. שלא נדבר על זה שרובם שוכרים משרדים/חנויות. מה תעשה עם הריהוט של מסעדה? והשיפוץ? והמכשירים? זה לא שאפשר לכסות הכל בסדינים וללכת לנופש לשנה - שנתיים.  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא? מה יקרה להליכון או למשקולות? יש להם תוקף? הם עשויים מחלב?

לפי ההיגיון הזה בוא נתחיל לפצות את חברות הליסינג שהחזירו להם רכבים מוקדם.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב מענקים, התוכנית כנראה הולכת להשתנות (נתון, כמובן, לשינויים של הרגע האחרון, הרגע הממש אחרון, והרגע שקצת אחריו).

משמח לראות שמפלגת העבודה, כהרגלה, משלמת למי שלא צריך, ממש בכח. מה קשור מקבלי הבטחת הכנסה וקצבת זקנה לקורונה? לעמיר פרץ הפיתרונים. כנראה שאם כבר מחלקים מענק פופוליסטי למצביעים פוטנציאליים, גם עמיר פרץ רוצה קצת.  מה קרה? רק לביבי מותר? (סליחה מראש על הפוליטיקה פה).

• רעיון טוב! 1

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, m3x7r3m3 כתב:

כן, המכשירים מחלידים ונהרסים. בנוסף הם מצריכים אחסון. איפה תאחסן אותם לשנה - שנתיים ומי ישלם על זה? ומה תעשה כאשר יש לך 20 - 30 סניפים? 

תרשה לי לחדד את דעתי בנושא: 

תסריט א' - פורצת מגפת קורונה, אנשים מפחדים להגיע לחדר כושר וכתוצאה מכך חדרי כושר רבים פושטים רגל. בתסריט הזה אני מסכים ב-100% שמדובר בסיכון שכאשר אדם נכנס להשקעה הוא נוטל על עצמו וזה מה יש. 

תסריט ב' - פורצת מפגת קורונה, רוב האנשים ממשיכים להגיע לחדר כושר, אבל המדינה מודיעה ביום חמישי ה-16.7.20 שהחל מתאריך 17.7.20 כל חדרי הכושר מדינת ישראל נסגרים עד הודעה חדשה. 

אתה לא רואה שיש כאן אקט בעייתי שצריך להתייחס אליו בהתאם ולא להתייחס לסגירה הזאת כאילו היא נעשת בהתאם לכללי המשחק הרגילים? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 49 דקות, ChemGuy85 כתב:

ולם העסקים האמיתי לא מתנהל בצורה קיצונית שכזאת. עסקים נעלמים/דועכים בתהליך שנמשך שנים ולעיתים עשרות שנים.

חלק שנים וחלק די מהר. רק בגלל שאנחנו בעולם הרכב תחשוב מה קורה כשמעבירים סוכנות מנציג אחד לאחר. זה נגמר הרבה יותר מהר מה 4 חודשים שהיו עכשיו.

אני לא אומר שלא צריך מנגנון שיםפוי אבל צריך להבין שהמנגנון הזה מטרתו לא לאפשר לך לשבת בבית ולחשוב שעסקים כרגיל אלא להשאיר חלק מהעסקים בחיים (ולא יותר מזה) ולאפשר קיום לאלה שאיבדו במכה את מטה לחמם (ושמי שהביא הביתה 50,000 בחודש לא יצפה לקבל אפילו 20,000 ומנגד מי שהביא 5300 שימשיך לקבל את ה 5300).

לפני 5 דקות, ChemGuy85 כתב:

אתה לא רואה שיש כאן אקט בעייתי שצריך להתייחס אליו בהתאם ולא להתייחס לסגירה הזאת כאילו היא נעשת בהתאם לכללי המשחק הרגילים?

אלה כללי המשחק הרגילים.

המדינה צריכה לסייע מתוך מחשבה על עצמה כדי שיהיה מחר ממי לגבות מיסים. לא פחות ולא יותר.

אם אתה רוצה שהמדינה תישא באחריות לכל דבר אז או שתשלם לה ביטוח בהתאם (ואז תבכה שעושקים אותך), או שתלך להיות שכיר או שתתמודד.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, ChemGuy85 כתב:

כן, המכשירים מחלידים ונהרסים. בנוסף הם מצריכים אחסון. איפה תאחסן אותם לשנה - שנתיים ומי ישלם על זה? ומה תעשה כאשר יש לך 20 - 30 סניפים? 

ברור, הם נהרסים בלי שמשתמשים בהם... נו באמת, עשית אותי טיפש?

לאחסן אנחנו נכנסים באמת לאחת הבעיות.

הרי אם המדינה תיקח על עצמה את השכירות, מה קורה עם מי שרכש את המקום הפיזי שממנו הוא פועל? לכאורה לא מגיע לו כלום, אבל אם היה משכיר ושוכר כן היה מקבל.

נקודה בעייתית, אבל אפשר להתרכז בדיון בנקודות בעייתיות ולא במקומות טיפשיים סטייל טרנספורטר שלא מבין למה לא מפצים אותו על המע"מ שהוא צריך לשלם על חודשים קודמים שבהם עבד.

לפני 6 דקות, ChemGuy85 כתב:

תרשה לי לחדד את דעתי בנושא: 

תסריט א' - פורצת מגפת קורונה, אנשים מפחדים להגיע לחדר כושר וכתוצאה מכך חדרי כושר רבים פושטים רגל. בתסריט הזה אני מסכים ב-100% שמדובר בסיכון שכאשר אדם נכנס להשקעה הוא נוטל על עצמו וזה מה יש. 

תסריט ב' - פורצת מפגת קורונה, רוב האנשים ממשיכים להגיע לחדר כושר, אבל המדינה מודיעה ביום חמישי ה-16.7.20 שהחל מתאריך 17.7.20 כל חדרי הכושר מדינת ישראל נסגרים עד הודעה חדשה. 

בכללי המשחק הרגילים מי היה מדבר בכלל על דמי אבטלה לעצמאיים?! מי היה מדבר על פיצויים כלשהם?!

היו אומרים לך בעיה שלך, ממנים מפרק וכל נושה מנסה להעריך כמה מהכסף שלו הוא לא יראה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, m3x7r3m3 כתב:

ברור, הם נהרסים בלי שמשתמשים בהם... נו באמת, עשית אותי טיפש?

אתה חושב שמכשירים שעומדים שנה - שנתיים במחסן לא נהרסים אז כן, אתה טיפש. מה לעשות. רוצה אשלח לך תמונה כיצד נראו משקולות בחדר כושר אחרי חודש ללא שימוש? 

ציטוט

בכללי המשחק הרגילים מי היה מדבר בכלל על דמי אבטלה לעצמאיים?! מי היה מדבר על פיצויים כלשהם?!

על דמי אבטלה לעצמאיים מדברים קרוב ל-30 שנה. במשבר הנוכחי מדברים על כך שהפיצויים לא ריאליים ובאופן כללי מעבירים ביקורת על ההתנהלות של הממשלה בניהול המשבר ע"ע פיאסקו סגירת המסעדות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, m3x7r3m3 כתב:

על רכבים בוודאות יש פחת.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, ChemGuy85 כתב:

אתה חושב שמכשירים שעומדים שנה - שנתיים במחסן לא נהרסים אז כן, אתה טיפש. מה לעשות. רוצה אשלח לך תמונה כיצד נראו משקולות בחדר כושר אחרי חודש ללא שימוש? 

רוצה שאני הראה לך משהו של עבד חודש ועם טיפה וולזין חזר לעבוד בלי שום בעיה ?

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...