Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

לפני 6 דקות, DareDevil כתב:

בעוטף אין לך ערים, יש יישובים כפריים (מושבים/קיבוצים). אני בכלל דיברתי על ערים במרכז/צפון/דרום שהם לא העוטף.

התכוונתי בעוטף זה ישובים שיש להם קו אווירי קצר לעזה. (אני יודע שזה לא בדיוק איך שהמדינה מגדירה)

גם שדרות-נתיבות-אופקים ואפילו אשקלון.

לא רואה יזם לוקח שם פרוייקט פינוי בינוי בעתיד הקרוב 

(אבל הרבה תלוי בתוצאות של המלחמה)

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הולך לקרות בשוק השכירות?

האם תהיה נהירה של תושבי הדרום לאזורי המרכז והצפון, מה שיקפיץ משמעותית את מכירי השכירות בשנת 2024?

עריכה אחרונה על ידי Gorpi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תהיה נהירה של תושבים לברוח מהמדינה אם זה לא ייגמר במשהו אחר חוץ מניצחון מוחץ והשמדת חמאס.

אם לא נשמיד את החמאס עכשיו, המלחמה מול חיזבאללה ואיראן תקרה מהר מאוד.

אם לא ננצח את חמאס עכשיו אין עתיד לעם היהודי היושב בציון. המנהיגים שלנו (והסגול בראשם) אשכרה הצליחו להביא אותנו לאיום קיומי.

או נצחון - או שאפשר לקפל.

אם לא יהיה פה נצחון מוחץ, זה רק יהיה תמריץ לנדלן לקרוס קריסה חופשית.

• אהבתי 6

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאם העימות יתפתח לצפון דווקא איזורי הביקוש היום יתרוקנו. רבים מהבתים יפגעו וידרשו בפינוי בינוי שהתעכב גם ככה שנים. עליה במחיר השכירות ? לא נראה לי שיהיה כסף לאזרחים (מיתון) . אז תוכל הממשלה להתגאות בהורדת מחירי הדיור. זו לא קריסה. זה תיקון עיוות שוק. 

עריכה אחרונה על ידי save
  • מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, yuvalganim כתב:

תהיה נהירה של תושבים לברוח מהמדינה אם זה לא ייגמר במשהו אחר חוץ מניצחון מוחץ והשמדת חמאס.

אם לא נשמיד את החמאס עכשיו, המלחמה מול חיזבאללה ואיראן תקרה מהר מאוד.

אם לא ננצח את חמאס עכשיו אין עתיד לעם היהודי היושב בציון. המנהיגים שלנו (והסגול בראשם) אשכרה הצליחו להביא אותנו לאיום קיומי.

או נצחון - או שאפשר לקפל.

אם לא יהיה פה נצחון מוחץ, זה רק יהיה תמריץ לנדלן לקרוס קריסה חופשית.

מילים כדורבנות!

אין יותר צפון, מרכז, ודרום. יד הרשע תגיע לכל מקום. ויש לזה סימוכין!

המדינה נמצאת בסכנה קיומית - הן מהטרור החיצוני והן מהפנימי שבעיני לא פחות מסוכן!

• אהבתי 2

Mazda CX5

Škoda FABIA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן ממד הוא טוב מכיוון דרום. מכיוון צפון : קירות ממד לא מספיקים אבל עדיף מבלוקים.

רקטה ארוכה לתל אביב תוצרת חמאס זה בערך 50-60 ק"ג חנ"מ. אתם לא רוצים לדעת מה מחזיק החיזבאללה.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה אומר את זה מתוך מה?

עד כמה אתה מכיר את המטריה? אתה יודע מה מידת היציבות של מגדל ממ"דים בפני כוחות דינמיים?

אתה יודע מה הכוח הדינמי שמפעיל פיצוץ של X קילו חנ"מ על קיר שנמצא במרחק של Y ממנו?

מה האלטרנטיבה שאתה מציע?

ברור ששום ממ"ד לא עמיד בפגיעה ישירה של טיל שיוט שמכוון ישירות אליו.

אבל ככלל- זה מיגון מצויין ומוכח, גם נגד טילים בליסטיים תקניים, במשקלים מכובדים, שהם לא "צינורות ההשקיה" של חמאס (שאגב התקדמו מאד בייצור ויש להם טילים שגם תא הדלק וגם ראש הנפץ שלהם לא מביישים את היצרן).

*ולא "אני לא יודע מה מחזיק החיזבאללה". 

• אהבתי 1

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השבוע בדיוק קראתי את זה 

האלוף גולן מסביר לנו כי "איך נקבע תקן ממ"ד? על פי איום-ייחוס, הוא לא דן בפגיעה ישירה אלא בפגיעה קרובה. טיל ישיר בממ"ד ולצאת בחיים... זה לא הסיפור. החישוב בזמנו היה טיל כבד עד 15 מטר מהממ"ד - זה אומר מעל מעל חצי טון חומר נפץ. לכך הוא נותן הגנה יוצאת מן הכלל. דברים נוספים הם עמידות הדלת והחלונות וההתמודדות עם לחץ האוויר שנובע מפיצוץ מההדף. כל הדברים האלה בוצעו עליהם ניסויים דקדקניים, פיקוד העורך עושה ניסויים מדי שנה".

מקור 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד דבר- ממ"ד זה ממש לא "קירות בטון במקום בלוקים".

זה מבנה הנדסי מורכב, שמתוכנן לפי חוקים פיזיקליים שהופכים אותו ל"קופסא" חזקה ועמידה בפני כוחות שסתם קיר (מכל חומר שהוא) לא יעמוד בפניהם.

• אהבתי 1

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקן... מוכר לי. אני מקווה שכולם החליפו את החלון בממד לתקן "החדש" של פיקוד העורף . כפי שראינו לפני שנתיים: רסיס סורר מהבניין ליד, חדר אותו כמו חמאה והרג ילד (עידו אביגיל ). אמו נפצעה בינוני. הבעיה שמרבית הממ"דים הם חדר חיצוני בבניין ואנחנו נשענים על הסטטיסטיקה שלא תהיה פגיעה ישירה בבניין ?. יש בהחלט מה לעשות . יש מגדלים בהם הממד הוא במרכז השלד. ואם לא: לרדת בחדר מדרגות הפנימי (למקלט?) נותן הגנה טובה יותר .  ההתייחסות שלי היתה בעיקר לתרחיש הגזרה הצפונית. 

בסוף דירת קרקע תעלה יותר מפנטהאוס..

נ.ב. לא הזכרתי את המילה בטון. 

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא היה שום שינוי בעובי הפלטה בין הדור הישן לחדש.

ההבדל הוא רק בכך שהעבירו את האיטום בפני גזים מהחלון הפנימי לחיצוני.

(ואז החלון הפנימי הוא חלון נגרר, שבשעת חירום יש לפרק ולאחסן מחוץ לממד).

התקן של עובי הפלטה עמד מאז ומעולם על 18 ממ בממד ו24 ממ בממס.

היתה בזמנו הצעה של פקער לעבות פלטות בעוטף בלבד, כדי לעצור פצמרים גם בפגיעה ישירה/קרובה מאד.

עניין חדירת הרסיסים דרך חלונות צריך באמת להבדק, אם הוא הופך לתופעה.

עריכה: בכל מקרה ברור שאי אפשר להחליף חלון אחרי יציקת הממד....

עריכה אחרונה על ידי natco

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מחליפים חלון. מדביקים עליו עוד פלטה . היא מכסה 90%. ככה שעדיין החלון נפתח. 

עובי בתקן ישן: 18 מ''מ . תקן חדש 20 מ"מ . כנראה צריך 24

ציטוט ישן של עיתון הארץ: "בשבוע שעבר פורסם ב"הארץ" כי בניסוי שערך צה"ל ב-2018 נמצא כי יש לעבות את עובי החלונות מ-18 מ"מ ל-24 מ"מ - אך התושבים לא עודכנו בנושא". 

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...