Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לנגרי הפורום.

mikyl

פוסטים מומלצים

יש לי שולחן כתיבה ישן ואני רוצה לשפץ אותו. זאת פלטה עץ אורן 110X60X2.5 ס"מ צבעה בלכה שקופה. כדי לצבוע אותה מחדש חייבים להוריד את הלכה הישנה? רוצה גם לקצר את המגירות (להכניס פנימה) ב-15 ס"מ. זה דבר מסובך? כדאי לפנות לנגר מקצועי? מישהו מתעסק עם דברים כאלה? אם כן, כמה זה יכול לעלות?

20240623_184111.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל לחדש את הלכה צריך להוריד אותה על ידי שיוף וצביעה מחדש.

לגבי המגירות, האם יש מרחב פעולה? יעני יש מקום לדחוף את המגירות או שהן מגיעות (עמוקות) עד קצה השולחן כמו בתמונה?

• רעיון טוב! 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אתה רוצה לצבוע מחדש? סתם בשביל הקטע או בגלל שהלכה הישנה התקלפה / נשחקה?

אם המצב טוב אפשר לשפשף קלות רק כדי לעזור לשכבה החדשה להיתפס, אם המצב רע - צריך להוריד הכול שזאת עבודה מייגעת ומעצבנת. למזלך זה 2.5 ס"מ כך שאפשר לשייף בכיף ועמוק.

לגבי קיצור המגירות (לא מבין למה אתה רוצה את זה, אבל נו) - תלוי איך הן בנויות, זה יכול להיות קל או בינוני. צילומים שונים במצב פתוח (ואפילו להוציא לגמרי את המגירות) יעזרו פה 

אין לי שמץ לגבי מחירים.

עריכה אחרונה על ידי hans
  • רעיון טוב! 2

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, hans כתב:

גבי קיצור המגירות (לא מבין למה אתה רוצה את זה, אבל נו)

נראה שהן בולטות מעט מקו השולחן, אם זה המצב כשהן סגורות לגמרי, זה יכול להציק. 

אם יש עוד מקום מאחורה זה יכול להיפתר בעזרת הזזת המסילות עצמן מעט אחורה. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, hans כתב:

למה אתה רוצה לצבוע מחדש? סתם בשביל הקטע או בגלל שהלכה הישנה התקלפה / נשחקה?

מקדימה באזור שאני מניח את הידיים/מקלדת/עכבר חלקית נשחקה (שליש הקדמי של השולחן). יותר אחורה נראה לי די טוב. עכשיו חשבתי אולי פשוט להפוך את הפלטה קדימה. אם לא, אפשר לשייף ולצבוע רק את החלק הקדמי?  

לפני 3 שעות, DareDevil כתב:

לגבי המגירות, האם יש מרחב פעולה? יעני יש מקום לדחוף את המגירות או שהן מגיעות (עמוקות) עד קצה השולחן כמו בתמונה?

לפני שעה, hans כתב:

לגבי קיצור המגירות (לא מבין למה אתה רוצה את זה, אבל נו) - תלוי איך הן בנויות, זה יכול להיות קל או בינוני. צילומים שונים במצב פתוח (ואפילו להוציא לגמרי את המגירות) יעזרו פה

לפני שעה, XVSTI כתב:

אם יש עוד מקום מאחורה זה יכול להיפתר בעזרת הזזת המסילות עצמן מעט אחורה.

אני משתמש במתקנים לג'ויסטיקים כמו בתמונות. כל פעם כדי לחבר אותם חייב לשלוף את המגירות ואחר כך להחזיר אותם בחזרה. לכן אני צריך פלטה נקיה מקדימה ברוחב של 12-15 ס"מ. אי אפשר לדחוף אחורה כי אין שם מספיק מקום. עד מה מסובך לחתוך מגירות כאלה באיזה 10-15 ס"מ?  

20240623_221934.jpg

20240623_221949.jpg

20240623_225219.jpg

20240623_225256.jpg

20240623_223055.jpg

tbm_gunfighter_b_01-1.jpg

vpc-601-006_03.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מסובך בכלל, זה לא משהו מצוקמק אז אפשר לחתוך ולהקטין אותן.

חוץ מהבסיס של המגירה (למרות שהאנשי העץ פה ידעו להכווין אותך יותר טוב ממני) אני לא רואה שום בעיה לקצר את העומק של המגירה.

מה שכן, צריך להביא מסילות יותר קצרות למגירה עצמה.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 2
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, mikyl כתב:

יש לי שולחן כתיבה ישן ואני רוצה לשפץ אותו. זאת פלטה עץ אורן 110X60X2.5 ס"מ צבעה בלכה שקופה. כדי לצבוע אותה מחדש חייבים להוריד את הלכה הישנה?

כן. ולדעתי אם יש לך זמן וכמה שעות פנויות זה יכול להיות אחלה תחביב. 

לפני 10 שעות, hans כתב:

מה אתה רוצה לצבוע מחדש? סתם בשביל הקטע או בגלל שהלכה הישנה התקלפה / נשחקה?

אם המצב טוב אפשר לשפשף קלות רק כדי לעזור לשכבה החדשה להיתפס, אם המצב רע - צריך להוריד הכול שזאת עבודה מייגעת ומעצבנת. למזלך זה 2.5 ס"מ כך שאפשר לשייף בכיף ועמוק.

בדיוק אצלי שייפתי אתמול שולחן בסלון בחלק העליון שלו. כמובן שהתחלתי עם ניירות לטש אבל בסוף פניתי לעזרת גלגל כזה מסתובב של חברת 3M. שהסיר את הצבע הקודם בצורה מהירה הרבה יותר. ועדיין, עבודה שלקחה בקלות שעה וחצי, שעתיים. כמובן, לעבוד עם כלים מתאימים לעבודה. להקפיד על בטיחות. למשל מסיכה כלשהי, מגיני עיניים ואוזניים. לעבוד במקום מאוורר וכו'. 

ממליץ לך גם לבדוק ביוטיוב עבודות דומות למה שאתה מתכנן. למשל כאן. היא מוכשרת, ומסבירה את התהליך. 

בהצלחה!

עריכה אחרונה על ידי saar5555
  • רעיון טוב! 2

Skoda Fabia 2010 Manual - SOLD

Seat Ibiza 2018 Manual - SOLD

Seat Ibiza 2024 - DSG7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העצה הכללית והקבועה שלי בנושא: אם אין לך כלים אל תתחיל בכלל, זה תחביב מאוד יקר בשלב הראשוני של ההצטיידות.

אחלה תמונות, תודה.

לגבי המגירות:

בגלל שזה עץ מלא כמי שצריך (אורן קרוליינה החביב עליי), מדובר בעבודה קלה: נגר יחתוך את המגירה עם מסור שולחני / מסור עגול, יפרק וירכיב מחדש את הצלע האחורית. אחרי זה קונים מסילות קצרות יותר ומרכיבים מחדש במקום.

לגבי החלק העליון: השחיקה גבוהה, נדרשת הסרה מלאה של הגימור וגימור מחדש. כן, אפשר רק חלק קדמי. הגימור לא עבה מאוד, מלטשת סרט תעשה את זה בקלילות, מלטשת אקסנצטרית - שעה עם עשרות ניירות.

עריכה אחרונה על ידי hans
  • רעיון טוב! 2

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
לפני 22 שעות, hans כתב:

בגלל שזה עץ מלא כמי שצריך (אורן קרוליינה החביב עליי), מדובר בעבודה קלה: נגר יחתוך את המגירה עם מסור שולחני / מסור עגול, יפרק וירכיב מחדש את הצלע האחורית. אחרי זה קונים מסילות קצרות יותר ומרכיבים מחדש במקום.

לא יספיק, החזית רחבה יותר מגוף המגירה ותמנע את הסגירה עמוק יותר. צריך לטפל בה או לקצר את העץ המפריד בין המגירות שעליו מורכבות המסילות.

• רעיון טוב! 2

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, avargel כתב:

כתחביב - סבבה

כלכלית - עדיף לרכוש שולחן חדש שמתאים לצרכים העדכניים שלך

יש עם זה 2 בעיות:

1. חייב רוחב 110 ס"מ ולא מ"מ יותר.

2. אוהב עץ מלא מה שמקטין משמעותית את המבחר.

עשיתי מדידות והבנתי שאם יכניס את המגירות 15 ס"מ פנימה פלוס יקצר ב-15 נוספים אי אפשר יהיה לפתוח אותם בצורה אפקטיבית. אז פשוט פירקתי אחד מהם וזה פתר לי את הבעיה. 

אם אנחנו כבר כאן אפשר כמה מילים על המלטשות? אקסצנטרית VS סרט ומה יכול להתאים למישהו שישתמש בה פעם בהרבה?

ועד. משהוא מכיר נושא של רגליים לשולחן עמידה עם מנגנון חשמלי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, itaysamurai כתב:

לא יספיק, החזית רחבה יותר מגוף המגירה ותמנע את הסגירה עמוק יותר. צריך לטפל בה או לקצר את העץ המפריד בין המגירות שעליו מורכבות המסילות.

צודק! צריך לקצר את העץ שעליו מורכבות המסילות. קל.

לפני 23 דקות, mikyl כתב:

אם אנחנו כבר כאן אפשר כמה מילים על המלטשות? אקסצנטרית VS סרט ומה יכול להתאים למישהו שישתמש בה פעם בהרבה?

ועד. משהוא מכיר נושא של רגליים לשולחן עמידה עם מנגנון חשמלי?

סרט - בהמה כבדה ורועשות שמטרתה לאכול הרבה חומר. מתאים אם התחביב שלך בסופי שבוע זה לחדש רהיטים נון סטופ. לא ממליץ אם זה לא הכיוון :)

מלטשת אקסנטרית - בעיקר לשיוף קל, פשרה סבירה למשתמש הביתי אם משתמשים בניירות לטש איכותיים.

לגבי שולחנות עם מנגנון חשמלי - באלה שראיתי עד עכשיו הפלטה העליונה היא חלק בלתי נפרד מהמנגנון, אבל לא התעמקתי בעניין.

עריכה אחרונה על ידי hans
  • רעיון טוב! 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה!

תוכל להמליץ על דגם ספציפי לצרכים שלי? אני מבין שאקסצנטרית מתאימה גם לעבודות על הקיר או לעשות ווקס לרכב?  

לגבי שולחנות עם מנגנון חשמלי - מוכרים גם רגליות עם מסגרת. בארץ מבחר קטן, באמזון הרבה יותר רחב, חלקם גם שולחים לארץ ונראה כדאי גם אחרי משלוח ומסים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, mikyl כתב:

תוכל להמליץ על דגם ספציפי לצרכים שלי?

בעבר, המלטשת הראשונה שקניתי הייתה של "יונדאי". פשוטה, בסיסית, ללא כוונון מהירות, אבל עושה את העבודה. עובדת עד היום. השתמשתי בה גם לקירות (צביעה, תיקוני גבס). היא ממש לא אהבה את זה, וצועקת עליי עד היום (רעש נוראי). לא מומלץ לשימושים "מוזרים". עץ, מתכת, אוקי. קירות, פחות.

יש לי "בבוידעם" לפחות אחת (לא זוכר, יכול להיות 2) של האנטר. חוץ מרעש, לא עשו הרבה. 

אם אתה מתכנן לפתח את התחביב- לך על בוש או מקיטה, איזור העודף מ-500 ש"ח. 

אם אתה צריך לטפל בשולחן הזה ובגדול זהו, לך על משהו זול ותגמור עם זה. 

לפני 12 דקות, mikyl כתב:

אני מבין שאקסצנטרית מתאימה גם לעבודות על הקיר

אפשרי, כמו שאמרתי, אבל לא מומלץ. לא בריא לכלי. במיוחד לא לזולים. 

בדירה הקודמת שגרתי בה (שכורה), כשנפל הטיח מהתקרה, זה שתיקן אותה עבד עליה עם מלטשת של מקיטה. אני מניח שהאיכותיות יכולות להתמודד עם האבק, לפי העובדה שהאיש מקצוע השתמש באחת, אבל מהניסיון שלי עם הזולות אני מאד מסתייג מזה.

לפני 12 דקות, mikyl כתב:

או לעשות ווקס לרכב?  

:shock2:

לא...:lol:

לפני 12 דקות, mikyl כתב:

לגבי שולחנות עם מנגנון חשמלי 

בזה אני פחות מבין. 

אפשר למצוא רק את המנגנון של השולחנות, מאמין שבאמאזון. צריך לבחון את נושא המהירות תזוזה אם זה חשוב לך, כמובן גבהים מינ-מקס, מפתח של המסגרת להתאמה לשולחן וכדומה. 

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...